Skocz do zawartości
vip321

Składane lusterka i inne nieaktywne funkcje.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. 

Stałem się posiadaczem passata b8 z 2016 roku. Zgodnie ze specyfikacją wyposażenia auta napisane jest, że podświetlana strefa w lusterkach w około samochodu jest tylko z pakietem lusterka gdzie również są automatycznie składane. Na pokrętle nie mam takiej opcji, lusterka podświetlają przestrzeń. Doszły mnie słuchy, że można jakoś aktywować składanie lusterek i pytanie czy to nie bajka. 

Fakt można aktywować obniżenie lusterka pasażera przy cofaniu, jak również line assist. Czy ktoś może podpowiedzieć czy jest to realne oraz gdzie można uruchomić dodatkowe opcje auta ? Sam w temacie jest cienki także liczę na forum. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma składanych fabrycznie to się nie aktywuje, bo zwyczajnie nie ma mechanizmów elektrycznych (silnika) w lusterkach do ich złożenia. 

Opuszczanie lusterka to inna sytuacja, bo lusterko ma sterowanie elektryczne wkładem wewnętrznym w obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego punktu widzenia składane lusterka to tylko taki 'bajer'. Nigdy nie miałem ale też nie potrzebowałem składać lusterek przy wjeździe/wyjeździe z garażu więc może dlatego. Z drugiej strony gdy np. pod centrum handlowym auto ma złożone lusterka to ludzie (włączając MNIE) bliżej podchodzą do takiego auta lub też przejeżdzają z wózkiem z zakupami. Czesto jest tak, że gdyby auto miało rozłożone lusterka wózek by się nie zmieścił a tu nagle miejsce jest....ale też o wiele łatwiej o zarysowanie takiego auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszą być inne lusterka jak napisał kolega MM_VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, marcin232 napisał:

Z mojego punktu widzenia składane lusterka to tylko taki 'bajer'.

wykorzystuję je jako info z oddali, że zamknąłem auto:)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję kotleta...

Czy w lusterkach bez mechanizmu i funkcji składania jest możliwość złożenia ich ręcznie?

W dokumencie wydania auta, z opisem wszystkich dokupionych funkcjonalności, mam wpisane "składane lusterka", jednak pierwszy właściciel, od którego kupiłem auto, powiedział mi, że ktoś dał ciała i w rzeczywistości lusterka nie mają tej funkcji. Olał temat. Dziś próbowałem złożyć je ręcznie i okazało się, że szybciej je urwę jak złożę, delikatnie jedynie unoszą się do góry (kilka milimetrów). Zatem zastanowiło mnie, że może jednak są tam mechanizmy składania, jedynie facetowi nie zakodowali tej funkcji? Czy da się bez rozbierania czegokolwiek stwierdzić obecność mechanizmu składania?

Pozdro, Piotrek.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każde lusterko jest składane - jedne elektrycznie inne ręcznie. Po prostu musisz użyć więcej siły.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jak można aktywować składane lusterka czy nie bo u mnie rok 2017 w instrukcji jest napisane że powinny się składać a nie składają się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności