Skocz do zawartości
psojekk

Fotele z Audi A6 C5 / S6 / RS6 Recaro w Passacie B5

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

wreszcie zebrałem się zrobić jakiś mini-manual dotyczący foteli z Audi A6 C5, żeby rozwiać trochę wątpliwości co do tej operacji.

Ja montowałem fotele Recaro, ale dla zwykłych foteli z A6 naturalnie procedura jest identyczna. Zaznaczę iż opis dotyczy KOMBI

Przednie fotele wchodzą generalnie P&P, trzeba tylko podłączyć wiązkę do elektrycznego sterowania. 

Ja wykorzystałem całą wiązkę z Audi A6 (elektryka, podgrzewanie foteli, lampki oświetlenia nóg). 

Jeśli chodzi o podgrzewanie niestety nie zapisałem, któreś dwa piny trzeba było zamienić miejscami w kostce przy potencjometrze w konsoli, kolory kabli są identyczne jak w B5/B5FL, także porównując to z fotografią kostki i pinów z B5 można do tego dojść, które to piny.

Oczywiście można wykorzystać oryginalną wiązkę od B5 do elektryki i grzania. 

Teraz gorsza część - kanapa.

Zacznijmy od oparcia. Mocowanie w Audi wygląda w sposób następujący:

da8SBJr.jpg

I nad nim trzeba nieco popracować, z drugiej strony rolkę zostawiamy tak jak jest.

Praca na dwie osoby, trzeba tą rurkę przyciąć jak najbardziej tylko się da, ja wciskałem tapicerkę do oporu żeby to uciąć w ten sposób:

ukvL50s.jpg

2rNOiLP.jpg

Odcięty fragment prezentuje się tak:

hcX1T23.jpg

Następnie, wykonałem tulejkę z rurki plastikowej. W tą tulejkę wcisnąłem widoczną na pierwszym zdjęciu plastikową tulejkę (która jest taka sama jak w (Passacie), którą nasuwa się na bolec w aucie.

GYL7zCb.jpg

dzumMqQ.jpg

Dodatkowo, należy środkowe mocowanie zainstalować również z Audi, ponieważ jest ono większe niż to Passatowe. Po złożeniu oparcia są nieco krzywo względem siebie, dlatego ja w później rozfasolkowałem otwory, zgodnie ze strzałkami tak jak zaznaczyłem, maksymalnie jak się dało, dzięki temu teraz są już prosto względem siebie.

lMndIUe.jpg

lU686q1.jpg

Yo4vMsN.jpg

4SiSuNO.jpg

NSYkEJN.png

 

7ggk9tP.jpg

Jeśli chodzi o siedzisko, sprawa wygląda tak iż jest ono za szerokie, mocowania są zupełnie inne.

Trzeba nabyć siedzisko byle jakie oryginalne z Passata, następnie wykorzystana z niego będzie sama blacha spodnia/mocowania. Na to należy wpasować siedzisko z Audi, uprzednio przycięte i wymodelowane (ja oddałem do tapicera) do boczków kanapy według oryginalnego siedziska. Zaznaczę od razu, że kanapa z Audi nie jest dzielona, więc również u mnie dzielona nie jest. jak kto chce ją dzielić, tapicer zapewne to zrobi, ale będzie to drogo kosztować. W Audi siedzisko się nie podnosi, i jest "dłuższe" do tyłu od tego z Passata, stąd u mnie również jest tak. Reasumując - da się siedzieć, jest wygodne, ale nie podnosi się i nie jest dzielone.

U mnie wyszło to tak:

93VWPHQ.jpg

Finalny efekt:

 

cBFjCug.jpg

TowsXEO.jpg

 

Mam nadzieję że opis się komuś przyda, i że jest on wystarczająco przejrzysty. 

Powodzenia ewentualnym zapaleńcom na taką modyfikację, ja jestem bardzo zadowolony z niej :)

Edytowane przez psojekk
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny poradnik, napisałbyś jeszcze jak kosztowo to mięszy innymi wygłada ile tapicer krzyknął za to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny ciekawy manual :ok

Przenoszę temat do warsztatu B5

@psojekk nr środkowego mocowania to 4B9886177 ? coś mi się wydaje że ono by rozwiązało również problem montażu oparcia z b6 :hmm

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, rekinek7 napisał:

Fajny poradnik, napisałbyś jeszcze jak kosztowo to mięszy innymi wygłada ile tapicer krzyknął za to :)

dzięki, starałem się to jakoś w miarę opisać. 

dosyć długo się do niego zbierałem, ostatnio sporo osób mnie o to pytało więc postanowiłem to jakoś sensownie zebrać.

koszty: fotele - za ile kto kupi za tyle będą :D 

za wiązkę do elektryki/grzania całą oryginalną z audi dałem 100zł, za mocowanie oparcia z audi  symboliczne 10zł, za siedzisko z passata 30zł, tapicer za dopasowanie siedziska zażyczył sobie 300zł... i chyba to tyle.

pasy, boczki kanapy, blokada oparcia - wszystko zostaje z Passata.

32 minuty temu, marcin_pesel napisał:

Kolejny ciekawy manual :ok

Przenoszę temat do warsztatu B5

@psojekk nr środkowego mocowania to 4B9886177 ? coś mi się wydaje że ono by rozwiązało również problem montażu oparcia z b6 :hmm

 

dzięki :ok dobrze że przenosisz, nie znalazłem tam opcji dodania tematu stąd dodałem tam gdzie się dało :D

tak, to ten numer. jest to mocowanie z a6c5 ;)

7VsLsXw.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

4 minuty temu, psojekk napisał:

pasy, boczki kanapy, blokada oparcia - wszystko zostaje z Passata.

Dobrze rozumiem... ? tych bolców o które opiera się oparcie kanapy nie ruszałeś?  pasowały? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, marcin_pesel napisał:

 

Dobrze rozumiem... ? tych bolców o które opiera się oparcie kanapy nie ruszałeś?  pasowały? 

nie, w oparciu tylko te tulejki były przeróbką, bo w audi ten "odcięty fragment" ostro wystaje poza obyrs oparcia, a w passacie ta tulejka plastikowa która wchodzi w bolec jest na równo z oparciem, i tak samo jest to zrobione u mnie.

same mocowwania boczne ruszane nie były na aucie, tylko to środkowe zamienione na większe z audi, bo te rolki które są od środkowej strony oparcia są w innym miejscu jak w passacie (bardziej do przodu). 

przykładałem jedne oparcia do drugich ale nie porobiłem fot niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze kiedy patrzę na te recaro to żal mi dupę ściska, bo miałem do wzięcia takie audi z zajechanym 2,5 w takiej skórze za 3000 do negocjacji.

W kwestii mocowań oparć z tyłu, ale w sedanie - u mnie między sportsitze a beżową skórą(oba przedlifty, ale różnica 96 a 99) były właśnie inaczej osadzone te zatrzaski i musiałem przerzucać. Ponadto ten element który wymieniałeś był identyczny, ale przy fotelach skórzanych była delikatnie inna rurka bez tulejki. Na siłę weszło, ale moim zdaniem to mocowanie mogłoby się różnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, jerzalke napisał:

Zawsze kiedy patrzę na te recaro to żal mi dupę ściska, bo miałem do wzięcia takie audi z zajechanym 2,5 w takiej skórze za 3000 do negocjacji.

W kwestii mocowań oparć z tyłu, ale w sedanie - u mnie między sportsitze a beżową skórą(oba przedlifty, ale różnica 96 a 99) były właśnie inaczej osadzone te zatrzaski i musiałem przerzucać. Ponadto ten element który wymieniałeś był identyczny, ale przy fotelach skórzanych była delikatnie inna rurka bez tulejki. Na siłę weszło, ale moim zdaniem to mocowanie mogłoby się różnić.

przykra sprawa... 

co do tego co piszesz - być może, ja z sedanem nie mam zbyt wiele wspólnego, także nie wiem.

A, co do samych foteli przednich mogę w ramach ciekawostki dołożyć, że kostki airbag pasowały oryginalne od passat 3b, w polifcie trzebaby robić "downgrade" do 3b w tym względzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passaciarze niedlugo bedziemy próbować kanape z salonu zamontowac xD

Kolejna fajna modyfikacja. Rozumiem że teraz kanapy juz nie masz dzielonej?

Ciekawe jakby kanapa z sedana chciala pasowac.

17 godzin temu, marcin_pesel napisał:

 

@psojekk nr środkowego mocowania to 4B9886177 ? coś mi się wydaje że ono by rozwiązało również problem montażu oparcia z b6 :hmm

 

Tez mi sie wydaje ze byloby to mocowanie duzo lepsze do adaptacji oparcia z b6. Nawet jak nie idealne to po modyfikacji jak ulal. Pasowaloby pomierzyc.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, dartroom napisał:

Passaciarze niedlugo bedziemy próbować kanape z salonu zamontowac xD

Kolejna fajna modyfikacja. Rozumiem że teraz kanapy juz nie masz dzielonej?

wiesz, po prostu chciałem zachować komplet, a że dało się to zrobić w rozsądnej kasie + od razu wrzuciłem maty do grzania, to tak to zrobiłem ;)

owszem, kanapa już nie jest dzielona. i również nie jest już podnoszona, jest za szeroka do tyłu i wchodzi pod oparcia - to pewna niedogodność, przez to oparcia się na idealnie płasko nie składają. ale mi to jakoś specjalnie nie wadzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, psojekk napisał:

wiesz, po prostu chciałem zachować komplet, a że dało się to zrobić w rozsądnej kasie + od razu wrzuciłem maty do grzania, to tak to zrobiłem ;)

owszem, kanapa już nie jest dzielona. i również nie jest już podnoszona, jest za szeroka do tyłu i wchodzi pod oparcia - to pewna niedogodność, przez to oparcia się na idealnie płasko nie składają. ale mi to jakoś specjalnie nie wadzi ;)

Rozumiem, recaro sa dosc kosztowne plus nie ma tegu duzo. 

Moja kanapa juz tez nie jest dzielona i tez sie nie podnosi, ale szczerze podniesiebie kanapy nie zmienia wiele.

Boczki kanapy zostały z b5 rozumiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dartroom napisał:

Boczki kanapy zostały z b5 rozumiem?

tak, te z audi nie pasują w ogóle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wiem, że trochę odkopię ale czy fotele przednie będą pasować z audi A6 c6? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności