Skocz do zawartości
andrew8674

Regulacja świateł / lamp

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mógłbyś powiedzieć gdzie znajdę centralkę alarmu, czy jest tam gdzie moduł komfortu???
tak jeśli masz fabryczny alarm a jesli dokładany to najczęściej za kablami przekaźników pod kierą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam mały problem z silniczkami do regulacji świateł nie chodza wcale gdyż ich nie słysze który bezpiecznik za nie odpowiada ?? chcialbym to sprawdzic w pierwszej kolejnosci??? a potem wrazie szukac dalej ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam mały problem z silniczkami do regulacji świateł nie chodza wcale gdyż ich nie słysze który bezpiecznik za nie odpowiada ?? chcialbym to sprawdzic w pierwszej kolejnosci??? a potem wrazie szukac dalej ....
http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1523&highlight=rozmieszczenie+bezpiecznik%F3w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki i tak wlasnie patrze i nasuwa mi sie kolejne pytanie czy jak by był przepalony bezpiecznik nr20 Światło mijania prawe, regulacja zasięgu świateł to światła tez nie powinno byćczy dobrze myśle ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzieki i tak wlasnie patrze i nasuwa mi sie kolejne pytanie czy jak by był przepalony bezpiecznik nr20 Światło mijania prawe, regulacja zasięgu świateł to światła tez nie powinno byćczy dobrze myśle ??
no dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli bezpiecznik odpada bo swiatła mam... hmmmm a jeszcze dojrzalem jakis bezpiecznik zrobiony na kablach odchodzacych bezposrednio od pokretelka do sterowania ??? co to takiego ??? patrzalem u kumpla w audi a 6 i on tak nie ma... a moze to jakis szpec majster hehe poprzedni wlasciciel jakies cuda na kiju tworzył??? a i dodam ze ten wlasnie magiczny bezpiecznik jest przepalony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli bezpiecznik odpada bo swiatła mam... hmmmm a jeszcze dojrzalem jakis bezpiecznik zrobiony na kablach odchodzacych bezposrednio od pokretelka do sterowania ??? co to takiego ??? patrzalem u kumpla w audi a 6 i on tak nie ma... a moze to jakis szpec majster hehe poprzedni wlasciciel jakies cuda na kiju tworzył??? a i dodam ze ten wlasnie magiczny bezpiecznik jest przepalony
no to masz twój bezpiecznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe tylko ze wlasnie ten ów bezpiecznik za nic w świecie nie chcial wyjsc balem sie zeby nie przesadzic i zeby nic nie wyrwac razem z nim ale jeszcze jutro sie po mecze i go zmienie i napisze czy pomoglo czy tez nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hehe tylko ze wlasnie ten ów bezpiecznik za nic w świecie nie chcial wyjsc balem sie zeby nie przesadzic i zeby nic nie wyrwac razem z nim ale jeszcze jutro sie po mecze i go zmienie i napisze czy pomoglo czy tez nie
to pewnie się stopił z obudową lub przewodami będziesz potrzebował lutownicy i kawałka kabla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyregulować lampę. Masz tam w obudowie regulację na klucz imbusowy. Na górze na środku lampy - zmieniasz położenie góra/dól a przy kierunku masz drugi otwór regulacyjny - prawo/lewo.

 

No właśnie się bawiłem tym i nie bardzo to śruby są do regulacji góra dół...;/ Jak zmienić wysokość świecenia lamp z soczewkami wie ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie się bawiłem tym i nie bardzo to śruby są do regulacji góra dół...;/ Jak zmienić wysokość świecenia lamp z soczewkami wie ktoś?

 

Właśnie tymi śrubami.Jedna reguluje wysokość a druga odchył na boki.Skoro nie działa to regulację masz zepsutą.Jak ją naprawić?Jest w odpowiednim wątku dokładny opis.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kręciłem i coś tam wykręciłem ale przy okazji okazało się że te pokrętło środkowe nie ma tego białego plastiku został tylko taki bolec lekko karbowany co z tym fantem zrobić? :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kręciłem i coś tam wykręciłem ale przy okazji okazało się że te pokrętło środkowe nie ma tego białego plastiku został tylko taki bolec lekko karbowany co z tym fantem zrobić? :fajny

 

Plastik musi być bo to zębatka-powinien być na stałe osadzony na tym metalowym trzpieniu.Poprzez niego właśnie działa ta regulacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanie odnośnie regulacji świateł, same światła się ustawiają po np. 6 minutach jazdy dojeżdżam do auta i które stoi przede mną i widzę jak moje światła się obniżają i podnoszą, nie mam samopoziomowanie. czy to może być wina przełącznika na desce?? Jak macie jakieś propozycję co do tego to dajcie znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt nie zna odpowiedzi:smutek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nikt nie zna odpowiedzi:smutek

 

Widocznie nikt jeszcze tego nie czytał ;)

 

 

Sprawdź samo mocowanie odbłyśnika na początek-jeżeli nie wyskoczył z mocowań to odepnij kostki od silniczków i zobacz czy się poprawi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ostatnio wymieniałem żarniki i lampy były wyciągane. Po złożeniu do kupy mimo starań świeciły za nisko byłem na stacji diagnostycznej wysokość lamp ustawiona i teraz moje

-1 pytanie w lampie bixenon w moim aucie regulacja przy soczewce są 2 pokretła górne i dolne które za co odpowiada.I jeszcze jest jedno pokretło przy "długich" przy grilu za co ono odpowiada? Może mi się wydaje ale promien lampy od kierowcy za bardzo ucieka w stronę prawej lampy, jest możliwość regulacji soczewki prawo lewo jak tak to jak sprawdzić to czy jest dobrze czy nie??

-2 pytanie diagnosta w sumie kręcił każdym pokrętłem ja przed chwila stojąc przy ścianie około 5m promień się dzieli na 2 górny żolty/pomaranczowy i dolny normalnie linia xenonu.Nie mam zielonego pojęcia na ten temat i może panikuje ale wole się zapytać.

IMAG0356.jpg

IMAG0357.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ty masz za reflektory :wmorde

Przecież tam niema nawet widocznej granicy światłocienia...Kolor jest ok,takie soczewki są i dlatego masz takie cuś :P

Jakie żarniki zanabyłeś?Bo jestem bardzo ciekawy :hyhy

P.S. śruby są od regulacji-boki/góra-dół...

Masz opis na forum :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żarniki PHILIPS 4300

 

---------- Dodano o 19:02 ---------- Poprzednia wiadomość o 19:00 ----------

 

Co Ty masz za reflektory :wmorde

Przecież tam niema nawet widocznej granicy światłocienia...:hyhy

Czyli co z nimi nie tak?

I czy jest możliwość gdzieś np na jakiś urządzeniu ustawić sprawdzić czy lampy swiecą prosto jak powinny(czy nie uciekaja na boki bo wysokość ok)

Edytowane przez neon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli są :ok Żarniki-nic do zarzucenia,chociaż wybrałbym Osram Xenarc.

Ale-nie o tym tu mowa.Coś mi nie pasuje,albo masz zabrudzony reflektor albo coś jest nie tak z przesłoną.Sama regulacja-jw.

Jak chcesz pożądnie wyregulować ręcznie reflektory to stań na równym podłożu przed (najlepiej białą) ścianą-metr od niej.Światło musi padać równo z wysokością źródła światła-reflektorem.I wtedy z każdym metrem o 1.2% niżej.Ot cała filozofia ;)

Powinno wyglądać tak:

282997269-xenon001.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności