Skocz do zawartości
andrew8674

Regulacja świateł / lamp

Rekomendowane odpowiedzi

Nie działa mi regulacja świateł przednich (z pokrętła po lewej stronie kierownicy). Silniczki słychać a światła nie reagują. Jak sprawdzić co jest powodem? Krok po kroku,bo Vw to dla mnie nowa marka. Pomoże ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Pewnie plastikowe przełożenia są połamane.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może coś więcej n/t temat? Gdzie one są,jak toto wymienić.Z góry dzieki za podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pabloAcadaptor

te przełożenia to takie małe okrągłe trybiki śa koloru zazwyczaj takiego kremowego lub białego sparwdź je czy się kręca jak poruszasz pokrętłem.może też być tak że ktoś juz przy nich grzebał i so tak na sztywno złożone i silniczki nie dają rady.Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej sie upewnij, czy na pewno nie działa. To sie przesuwa dosyć wolno i z lekkim opóźnieniem (przynajmniej u mnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rasial

Jeżeli słychać silniczki to musisz sprawdzić zamocowanie siłowniczków przy reflektorach a jeżeli są dobrze zamocowane to musisz je delikatnie wyciągnąć ,<obrót o parę stopni > i wyciągasz delikatnie powinno to cięgno być zamocowane do mechanizmu wychylającego reflektor innej możliwości nie ma <piszesz że siłowniczki słychać > Wiec sugestia moja sprawdzić zamocowanie siłowniczków przy reflektorach ewentualnie zamocowanie cięgien w samym reflektorze.siłowniczki wychylają się w niewielkim przedziale wiec jeżeli będziesz miał żle ustawione światła również może to być przyczyną .Odblask wtedy zamiast reagować na siłowniczek ,ociera się o obudowę reflektora lub stoi przyblokowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam podobny problem. Regulacja świateł (ręczna czyli imbus i kręcenie) działa tylko w stronie obniżania. W góre nidyrydy. Kupiłem nową lampe i mam taki właśnie problem. Jadę na stacje diagnostyczną, mam nadzieje że coś pomogą, jednakże czy ktoś miał podobny problem? Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, światła nie chcą się wziąć się wyżej, kręcenie nic nie daje... :( miał ktoś podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie mam problem typu takiego, że działają w górę i w dół ale soczewki świecą za krótko w górnym położeniu... Co z tym fantem zrobić? ma ktoś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
soczewki świecą za krótko w górnym położeniu... Co z tym fantem zrobić? ma ktoś pomysł?

Pojechać na stację diagnostyczną i wyregulować lampy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie mam problem typu takiego, że działają w górę i w dół ale soczewki świecą za krótko w górnym położeniu... Co z tym fantem zrobić? ma ktoś pomysł?

Wyregulować lampę. Masz tam w obudowie regulację na klucz imbusowy. Na górze na środku lampy - zmieniasz położenie góra/dól a przy kierunku masz drugi otwór regulacyjny - prawo/lewo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pobawię się jak będzie poprawa napiszę;) pozdrawiam:passatfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurcze, światła nie chcą się wziąć się wyżej, kręcenie nic nie daje... :( miał ktoś podobny problem?

może miałeś auto tak walone że ktoś złożył przód w ten sposób że nie da się wyżej bo nie ma już regulacji w lampie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, zdażyło się komuś żeby szlag trafił te kremowe plastikowe przełożenia o których pisał hha na początku? U wygląda to tak, jakby plastik nie wytrzymał próby czasu, dosłownie sypie sie w palcach.

W każdym razie czy jest jakiś patent na zastąpienie tego, czy szukać nowego reflektora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś mi się też ********zielił, kupiłem używany, po pół roku to samo. Wreszcie kupiłem podróbe za 150 PLN z gwarancją i jestem zadowolony ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jeżeli chodzi wam o te białe plastikowe przełożenia to bardzo ładnie można je skleić klejem dwuskładnikowym do plastiku / metalu dostępnym w sklepach motoryzacyjnych. Sprawdze dziś wieczorem co to za klej i podam nazwę.

Skleiłem, chociaż było ponad 2 mm luzu, byłem pełen podziwu jak po wyschnięciu mocno złapało.

Bezproblemowo można teraz kręcić, mam tak już pół roku, przeszło 3 regulacje i się trzyma jak nowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jako nowy użytkownik nie mogę dodać tematu ,więc proszę o pomoc.Posiadam Passata b5 z 2004roku. Mam problem z lewym kierunkowskazem po załączeniu alarmu ,kierunek świeci się ciągle muszę kilka razy uzbroić alarm wtedy przestaje.Bardzo proszę o pomoc.

Edytowane przez roki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Jako nowy użytkownik nie mogę dodać tematu ,więc proszę o pomoc.

Mam problem z lewym kierunkowskazem po załączeniu alarmu ,kierunek świeci się ciągle muszę kilka razy uzbroić alarm wtedy przestaje.Bardzo proszę o pomoc.

moduł komfortu mokry lub w centralce alarmu jeśli dokładany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś powiedzieć gdzie znajdę centralkę alarmu, czy jest tam gdzie moduł komfortu???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności