Skocz do zawartości
Dean

Android Auto - instrukcja przyjemnego korzystania z dodatkami (Yanosik, YouTube)

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem i ja, i po jakieś godzince prób dalej nie działa. W sensie tel łączy się przez bluetooth i wifi z pudełkiem, pudełko na początku mrugam na czerwono ale w końcu zaświeci się na zielono, w tel wyskoczy ze połączono z aa, i okienko, że w aucie należy potwierdzić połączenie, wchodzę w app co ect i widzę, że połączono z carkitem (są do wyboru dwie opcje aa i mirror) wybieram aa wyskakuje okienko o tym że nie można będzie multimedia słuchać czy coś daje ok, po próbie łączenia wyskakuje ze rozłączono, i tak za każdym razem. Może to wina tel bo mam androida 10,ale aa w beta w najnowszej wersji. Muszę jeszcze dorwac tel z nowyszym androidem i zobaczyc co i jak. 

Czy ktoś z was miał podobne problemy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja miałem tak samo jak pisałem wcześniej z tym, że brak połączenia wyskakiwał przy 1 połączeniu. Drugie naciśnięcie ikonki AA dawało pozytywny rezultat.

Po kilku uruchomieniach (wejście i wyjście z samochodu) sam z siebie zaczął automatycznie się łączyć i teraz nie potrzebuję nic naciskać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak macie możliwość to odeślijcie carlinkita i kupcie sobie albo motorolę MA1 (mam i polecam) albo AA Wireless. Niewiele drożej od Carlinkita ale działają przynajmniej bezproblemowo.

Edytowane przez shibby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z nich oferuje pełny dostęp do apek w telefonie czy tylko typowe android auto? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, shibby napisał:

jak macie możliwość to odeślijcie carlinkita i kupcie sobie albo motorolę MA1 (mam i polecam) albo AA Wireless. Niewiele drożej od Carlinkita ale działają przynajmniej bezproblemowo.

Taki właśnie mam zamiar, aczkolwiek raz udało mi się połączyć u działało, tylko nim kupię drugi muszę zobaczyć czy problemem nie jest tutaj tel Huawei p30 pro z androidem 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę musiałeś źle trafić. Po pierwszych śliwkach robaczywkach działa świetnie. Nie wiem czy to sprawa Androida, czy uszkodzonego urządzenia, że Ci nie działa... Ten AAWireless ma mój kumpel i z kolei on na niego narzekał więc chyba to dużo zależy jak się trafi. a dlatego, że on narzekał kupiłem to co tu było polecane jako sprawdzone i na razie "odpukać" jest OK.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lukassmiałem Huawei 20 mate pro i AAWireless działał na nim bezproblemowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Lukass napisał:

tylko nim kupię drugi muszę zobaczyć czy problemem nie jest tutaj tel Huawei p30 pro z androidem 10.

też robiłem sobie nadzieje ale mój egzemplarz carlinkita nie działał poprawnie z 4ma różnymi telefonami i dwoma różnymi autami :) Motorola MA1 nie robi takich foszków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, shibby napisał:

też robiłem sobie nadzieje ale mój egzemplarz carlinkita nie działał poprawnie z 4ma różnymi telefonami i dwoma różnymi autami :) Motorola MA1 nie robi takich foszków.

Ja sprawdzałem Carlinkit na 3 telefonach: MIX 2s (z Androidem 10), Samsung A32 (Android 13) i Samsung S20 (Android 13). Ze wszystkimi łączył się bezproblemowo, bez żadnych fochów, jedyny problem był tylko z MIX 2s, gdzie niestety nie mogłem uzyskać połączenia internetowego - pakiet danych (jakby Android 10 nie wspierał jednoczesnego połączenia internetowego pakietowego razem z połączonym Carlinkitem). Ale Samsungi śmigają bez problemu, połączenie uzyskałem od razu. Fakt faktem, że finalnie Android Auto przywróciłem do ustawień fabrycznych i od nowa konfigurowałem połączeniem. Ja jestem zadowolony bo za 220zł mam bezprzewodowe AA, a z tego co patrzyłem Motorola niestety jest praktycznie 2 razy droższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi, że najlepiej na samsungach to działa, no pewnie jescze się pobawię nim odeślę ale obstawiam, że z Huaweiem i carlinkiten może być problem Chcociaz raz załapało i dobrze działało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Gicbern napisał:

Ja jestem zadowolony bo za 220zł mam bezprzewodowe AA, a z tego co patrzyłem Motorola niestety jest praktycznie 2 razy droższa.

Bo kupowałeś na Aliexpress. W Polsce nie kupisz Carlinkita za taką cenę. Tobie się udało i działa (ja to nazywam "wysokie ryzyko, wysoka nagroda"). Gorzej jakby ci nie działało i musiałbyś odsyłać, wtedy już by tak różowo nie było.

W Polsce cenowo wychodzi to tak

obraz.thumb.png.7a84f4618a2d3bb7332d26e741e880f8.png

 

i te 70pln nie robi już takiej różnicy.

 

 

Edytowane przez shibby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi, że najlepiej na samsungach to działa. Czekam na decyzję sprzedawcy i odsyłam bo nie działa. Co do motorlii to widzę, że w pl już nie ma dostępnych ale można zamówić z strony ale na Amazonie USA. Jak zwrócę to pewnie zamówię, i zobaczyny czy zadziała czy tel do wymiany. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo poczekać na promo AAWireless. Nie tak dawno było -10euro i wychodziło taniej niż Motorola. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem, że dużo problemów może wynikać z nieprawidłowej konfiguracji.

Tak jak Wam pisałem na początku miałem problem z podłączeniem.

Nie ma nigdzie instrukcji dokładnej jak to robić... niby to proste ale jednak...

U mnie było tak:

1. połączenie z WiFi generowanym przez carlinkkit - ustawienie automatycznego ponownego połączenia

2. połączenie bluetooth 

3. palcowanie ekranu by włączyć AA

4. restart samochodu kilka razy

5. automatyczne łączenie i bezproblemowe działanie - w tej chwili 10s po włączeniu zapłony uruchamia się AA wraz np. ze spotify jak kończyłem słuchając muzyki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Elninjo napisał:

U mnie było tak:

i mnie było jeszcze bardziej skomplikowanie bo co bym nie zrobił nie chciał się łączyć - DM widział urządzenie AA ale podczas łączenia wystakiwał błąd. Próbowałem w carlinkit zmieniać ustawienia, nawet wymuszać by działał tylko na wifi 2.4ghz. Finalnie raz udało mi się połaczyć ale na krótko bo zerwał połączenie i już nie udało mi się go wznowić.

Poszedłem z carlinkitem do kolegi który ma nową Astrę. U niego połączyło się od strzała ale często go rozłączało (i wznawiało połączenie). Często też głupiał GPS i pokazywał że jedzie obok drogi lub że stoi w miejscu (mimo jazdy ekspresówką). Dlatego Cartlinkit został zwrócony do sprzedawcy.

Z Motorolą to inna bajka. Wystarczyło połączyć się do niego po BT i tyle. Nic więcej nie musiałem robić. Połączenie jest nawiązywane po BT a później przeskakuje na wifi i dalsza komunikacja leci już po wifi. Też YT music zaczyna mi automatycznie grać w miejscu w którym ostatnio skończył ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, shibby napisał:

 

A dasz linka do tej motorolki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę nie motorlii dostępnej w PŁ, można zmaowuc na Amazonie z stanow albo na stronie z motorlii za 90 euro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak że pierwszy post jest sprzed 5 lat to czy komuś działa youtube na AA w wersji 10.X? Jeżeli tak czy mógłby się podzielić poradnikiem? 

Próbowałem z Cartube, ale AA jej nie widział w ustawieniach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Dzonzi napisał:

Jak że pierwszy post jest sprzed 5 lat to czy komuś działa youtube na AA w wersji 10.X? Jeżeli tak czy mógłby się podzielić poradnikiem? 

Próbowałem z Cartube, ale AA jej nie widział w ustawieniach. 

Zainstaluj Fermata Auto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności