Jump to content
Dean

Android Auto - instrukcja przyjemnego korzystania z dodatkami (Yanosik, YouTube)

Recommended Posts

Czy ktoś z Was używa aplikacji Media Control VW? Po zainstalowaniu na smartfonie i próbie połączenia z samochodem nic nie chce działać.

A wifi włączyłeś w radiu,I udostępnianie w telefonie? U mnie działa ale za dużo opcji nie ma

23 minuty temu, tomolowski napisał:

A wifi włączyłeś w radiu,I udostępnianie w telefonie? U mnie działa ale za dużo opcji nie ma

Tak, wszystko włączone.

Godzinę temu, xmarcinx napisał:

Czy ktoś z Was używa aplikacji Media Control VW? Po zainstalowaniu na smartfonie i próbie połączenia z samochodem nic nie chce działać.

Navi musi mieć wbity swapkod do jej obsługi (śmiech na sali) - tak z buta jest mała szansa że zadziała.

Edited by saper_wroc

Navi tak ale media Control powinna działać przynajmniej sterowanie dźwiękiem. 

No właśnie nie, Media Control też jest na kodzie swap.

U siebie w DM to przypadkiem odblokowałem jak appconnect załatwiałem, wcześniej nie działało, potem się okazało że jest na to osobny swapkod i działa.

Co ciekawe w DP w drugim pasku nie działa, dziwne że tam też jest to zablokowane.

W dniu 23.02.2020 o 18:27, Langusta napisał:

Właśnie ta wersja mi nie działa, udało mi się wkoncu odpalić na 

https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/android-auto-4-7-5938-release/

Ktos ma jakiś pomysł dlaczego nie działa na żaden wersji powyżej? 

6 godzin temu, Elfik napisał:

Właśnie ta wersja mi nie działa, udało mi się wkoncu odpalić na 

https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/android-auto-4-7-5938-release/

Ktos ma jakiś pomysł dlaczego nie działa na żaden wersji powyżej? 

Tej wersji 5.1 są 4 odmiany, każda na inny procesor.. U mnie też nie działała wersja z końcówką 644 ale wersja 643 już się zainstalowała.. 

Inne pytanie :

Po zainstalowaniu Android Auto 5.1, odblokowaniu opcji Programisty w telefonie i zaznaczeniu odpowiedniej opcji, na ekranie samochodu powinna się z prawej strony ekranu na dole pokazać ikonka dodatkowych aplikacji, jednak takiej brak.Dodam, że jest to pierwsza instalacja AA i pierwsze połączenie z samochodem. Czy ktoś wie w jaki sposób uzyskać tą ikonę ? Dzięki niej będę mógł odpalić AA Mirror a tak nie ma możliwości..

Edited by duploboss
dodatkowe zapytanie

W przypadku problemów z Android Auto ktoś w tym wątku wspominał, żeby dać porządny, krótszy kabel.

U mnie AA działał na 1m dobrym kablu, ale po aktualizacjach (albo Samsunga albo samego AA) zaczęło rozłączać po kilku sekundach i dawać komunikat na DPro  "Dane nie są odbierane. Sprawdź połączenie lub ustawienia w urządzeniu mobilnym."

Przetestowałem na krótkiej trasie kabel 25cm z powerbanku na 2 telefonach Samsunga (Android 9+AA 4.7 i Android 10+AA 5.1) i jak na razie ani razu nie nie rozłączyło.

23 godziny temu, duploboss napisał:

Tej wersji 5.1 są 4 odmiany, każda na inny procesor.. U mnie też nie działała wersja z końcówką 644 ale wersja 643 już się zainstalowała.. 

Inne pytanie :

Po zainstalowaniu Android Auto 5.1, odblokowaniu opcji Programisty w telefonie i zaznaczeniu odpowiedniej opcji, na ekranie samochodu powinna się z prawej strony ekranu na dole pokazać ikonka dodatkowych aplikacji, jednak takiej brak.Dodam, że jest to pierwsza instalacja AA i pierwsze połączenie z samochodem. Czy ktoś wie w jaki sposób uzyskać tą ikonę ? Dzięki niej będę mógł odpalić AA Mirror a tak nie ma możliwości..

Sprawdziłem ta wersje z końcówką 643 i to samo, może faktycznie ściganie wszystkie wersje powyżej 5.0. Podoba mi się nowy wygląd. 

Faktycznie doszły ikonki - powiadomienie, kalendarz, pogoda.

Wlaczajac myslalem, ze bedzie to ja w smartfonie- widok kakendarza, grafika pogody z temperatura i prognoza, tymczasem tu asystent gada jaka jest pogoda, co jest calkowicie bez sesnu bo widze jaka jest pogoda. Jak chce spytac o pogode w innym miescie to musze i tak spytac tak jak dawniej.

Kalendarz to gada pewnie o tym co tam mam zapisane, czyli w moim przypadku nic...

Powiadomienia- "nie wiem, jak moge ci pomoc".

Reasumujac- nic do przodu.....

Panowie

@DeanAA wersja 4.759 pytanko jak wejs do ustawień programisty aby odblokować apki typu YouTube etc

Przytrzymuje napis informacje o systemie Android nie przełącza, klikam 10razy na belkę z tym napisem również nie przełącza 

Będę wdzięczny za wskazówki 

Jak na razie to za dużo problemów z tym AA .Zainstalowałem ,użyłem kilka razy i zapomniałem o nim . Może kiedyś nawigacja od google się przyda .

19 godzin temu, Jacek8 napisał:

Panowie

@DeanAA wersja 4.759 pytanko jak wejs do ustawień programisty aby odblokować apki typu YouTube etc

Przytrzymuje napis informacje o systemie Android nie przełącza, klikam 10razy na belkę z tym napisem również nie przełącza 

Będę wdzięczny za wskazówki 

Telefon masz już zrootowany?

Bez roota nie zadziała taka zabawa i tak.

A jak to wykonać? 

Edited by mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz ...

A to już zależy od telefonu i nakładki systemowej, w każdym może to wyglądać nieco inaczej i wymagać innych narzędzi/programów.

Raczej odsyłam na forum smartfonów, do działu dla konkretnego modelu, tam powinno być to opisane.

Potem instaluje się phenotype patchera i aa mirror i można działać z "hakowaniem" auta.

Huawei p30, będę wdzięczny z góry za pomoc co należy zrobić 

Edited by mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz ...