Skocz do zawartości
Dean

Android Auto - instrukcja przyjemnego korzystania z dodatkami (Yanosik, YouTube)

Rekomendowane odpowiedzi

Odpowiedź telefonu 

Chyba nie jest mi dane.....

Screenshot_20180425-153413.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników.

Trafiłem na forum przypadkiem szukając informacji na temat Android Auto.

Temat na forum okazuje się najobszerniejszy ; )

Do rzeczy. Nie posiadam passata ani nawet auta ze stajni vw. Moje auto to Audi A6 z 2016 roku. Aktywowałem u siebie audi smartphone interface  (standardowo w audi ta funkcja jest w rocznikach chyba od 2017 wzwyż) i mam problem z tym .... androidem. Funkcja działa bo iphone 7 po włączeniu Siri natychmiast łączy się z autem.

Ściągałem wszystko po kolei z pierwszego posta różne wersje AA od najnowszej do 2.9 w różnych rozszerzeniach. Znalazłem gdzieś informację że mój telefon (Samsung Galaxy S8) obsługuje arm64. Niestety auto dalej nie widzi telefonu po podłączeniu kablem. Na telefonie AA działa nawet widać wtyczkę carstream z YT. Natomiast po podłączeniu telefonu kablem ten pyta tylko czy udostępnić dane do podłączonego urządzenia zaznaczam tak i to by było na tyle. Brak reakcji ze strony auta.

Czy jest ktoś z Państwa na forum kto mógłby mi w tym pomóc? Może być PW by nie zaśmiecać tematu.

Pozdrawiam serdecznie i liczę na pomoc :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Patryk_S napisał:

Witam wszystkich użytkowników.

Trafiłem na forum przypadkiem szukając informacji na temat Android Auto.

Temat na forum okazuje się najobszerniejszy ; )

Do rzeczy. Nie posiadam passata ani nawet auta ze stajni vw. Moje auto to Audi A6 z 2016 roku. Aktywowałem u siebie audi smartphone interface  (standardowo w audi ta funkcja jest w rocznikach chyba od 2017 wzwyż) i mam problem z tym .... androidem. Funkcja działa bo iphone 7 po włączeniu Siri natychmiast łączy się z autem.

Ściągałem wszystko po kolei z pierwszego posta różne wersje AA od najnowszej do 2.9 w różnych rozszerzeniach. Znalazłem gdzieś informację że mój telefon (Samsung Galaxy S8) obsługuje arm64. Niestety auto dalej nie widzi telefonu po podłączeniu kablem. Na telefonie AA działa nawet widać wtyczkę carstream z YT. Natomiast po podłączeniu telefonu kablem ten pyta tylko czy udostępnić dane do podłączonego urządzenia zaznaczam tak i to by było na tyle. Brak reakcji ze strony auta.

Czy jest ktoś z Państwa na forum kto mógłby mi w tym pomóc? Może być PW by nie zaśmiecać tematu.

Pozdrawiam serdecznie i liczę na pomoc :)

 

 

Opcji jest kilka. Ja radziłbym:

- sprawdzić kabel ew potestować inne

- sprawdzić czy Android Auto z Twojego telefonu działa na innym aucie (może ktoś z forum będzie miał chwilę się spotkać)

- spróbować podłączyć inny telefon z AA do Twojego auta

Spróbuj też odpalić czysty Android Auto, bez kombinowania w dodatki, może to ich wina, choć nie sądzę.

6 godzin temu, ital napisał:

Odpowiedź telefonu 

Chyba nie jest mi dane.....

Screenshot_20180425-153413.png

Mi to wygląda na problem z telefonem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ku przestrodze, NIE AKTUALIZOWAĆ tego typu aplikacji. Mogą (ale nie muszą) mieć negatywny wpływ na dodatki w Android Auto.

IMG_0788.thumb.JPG.3e31a936e31e1226bc4f9f3010c1ca80.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wujek  G coś kombinuje bo wczoraj  otrzymałem komunikat " Aktualizuję - ukryta zawartość" w odblokowanym telefonie. Dotknięcie apletu nie skutkowało przeniesieniem do aktualizacji. Mam wrażenie że pozostaje tylko wipe telefonu, instalacja wszystkiego od nowa z plików apk i cieszenie się z android auto w wersji offline.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy może jest aplikacja podobnie działająca jak AA Mirror tylko żeby działała pod MirrorLink, oni nie kombinują z aktualizacjami jak wujcio G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, dlugi64 napisał:

Witam.

Czy może jest aplikacja podobnie działająca jak AA Mirror tylko żeby działała pod MirrorLink, oni nie kombinują z aktualizacjami jak wujcio G

Ale zasada działania MirrorLink jest taka sama jak AA Mirror, czyli wyświetlanie ekranu telefonu z obsługą dotyku. Różnica jest taka, że samo Android Auto jest o niebo lepsze do samochodu, niż MirrorLink. Dodatek AA Mirror służy jedynie do obsługi aplikacji, których nie ma na AA. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Dean napisał:

Ale zasada działania MirrorLink jest taka sama jak AA Mirror, czyli wyświetlanie ekranu telefonu z obsługą dotyku. Różnica jest taka, że samo Android Auto jest o niebo lepsze do samochodu, niż MirrorLink. Dodatek AA Mirror służy jedynie do obsługi aplikacji, których nie ma na AA. 

Niby tak ale pod AAMirror mogłem uruchomić dowolną aplikacje zainstalowaną na fonie, nawet te niezgodne z AA np.: TomTom Go, AutoMape i wiele innych, a pod MirrorLink wywala komunikat nie znaleziono aplikacji zgodnych z MirrorLink.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszytskich

trafiłem tu z uwagi na zablokowanie youtube w AA, mam tiguana II czyli to samo co passat ;)

siedze 3 godziny i próbuję rozne wersje "usług google" i efekt jest taki że nie odpala mi się AA juz w ogole, po przejsciu opcji zezwalających przy instalacji AA pojawia sie czarny ekran

nawet po odinstalowaniu wszytskiego i wyłaczeniu telefonu widać ze coś tam siedzi w pamieci bo chce sie odpalić AA i mapy

moj telefon to samsung galaxy A5 (A520F - 2017) z androidem 7.0

sciągałem google play services

12.2.21 (440-188803320) 

12.2.21 (480-188803320) 

i jeszcze kilka innych wersji i jest coraz gorzej

jak wrocić do ustawień bez czyszczenia telefonu ?

sciągnałem apke droid info hardware ze sklep play i wychodzi ze mam arm64, wiec spróbuje jeszcze raz zaciągnąć usługi google play

system to nougat 7.0 wiec raczej musze szukac pod android 6.0

Edycja

przyczyną czarnego ekranu po instalacji AA była zła wersja google maps

po downgrade map wszytsko sie zainstalowało ale co z tego jak w miedzyczasie się zaktualizowały usługi google do 12.5 ;)

po powrocie do 12.2.21 dalej nie widać carstream, gdyby to działało moze bym jeszcze zrootował telefon ale tak to się chyba poddam

Edit 2

Działa! po podłączeniu do auta wyskoczył ekran żeby zaakceptowac warunki i wszystko działa

widocznie po zainstalowaniu AA trzeba podłączyć się do samochodu i potem dopiero zadziała CarStream

w każdym razie gdyby ktoś miał czarny ekran to musi zdowngradeować google maps - może się to komuś przyda 

 

Edytowane przez cowboy
aktualizacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim,

Niestety nie mam roota i nie potrafię go wykonać póki co. Natomiast mam pytanie: czy w momencie, gdy Google zaktualizowali Usługi Google Play (Google Play Services) , blokują się wszystkie dodatki czy tylko dodatek do oglądania YT?
Bardziej mi tutaj chodzi o dodatek AA mirror  - czy on też się blokuje po aktualizacji usługi google play?

 

Czy jest sposób na powstrzymanie tej aktualizacji poza rootem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie dodatki się blokują. I nie wydaje mi się, żeby się dało zablokować aktualizację bez roota. Możesz ewentualnie zabronić telefonowi wykonywać aktualizacje po 3G (czyli tylko wifi) i nigdy go nie podłączać do wifi. Ale to ma sens tylko wtedy, gdy nie jest to telefon, z którego korzystać na co dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, piecu napisał:

 Możesz ewentualnie zabronić telefonowi wykonywać aktualizacje po 3G (czyli tylko wifi) i nigdy go nie podłączać do wifi. Ale to ma sens tylko wtedy, gdy nie jest to telefon, z którego korzystać na co dzień.

Niestety to nie działa. z poziomu sklepu play wyłączyłem aktualizowanie całkowicie - nawet wyłączyłem po wi -fi. Wczoraj usunąłem najnowszą wersję Google Play Services i zainstalowałem tą poprzednią.
Udało mi się wszystko odpalić  - w tym youtube.
Dziś rano nie wiem z jakiej racji aplikacja Google Play Services wróciła do najnowszej wersji.
Oczywiście bez rota mogę się bawić codziennie w instalację starą wersję, ale to strasznie uciążliwe i chyba nie o to chodzi.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, aktualizuje się automatycznie, nawet jak wyłączysz automatyczne aktualizacje. Ale podobno respektuje ustawienie aktualizacji po wifi. Więc jeżeli wyłączysz wifi, to jest szansa, że nigdy się nie zaktualizuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba będzie ok. Ale pod żadnym pozorem teraz nie korzystaj z wifi, używaj tylko 3G.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie automatyki.

Czasami zdarza się, że tryb samochodowy włącza mi się już po zamknięciu samochodu, co powoduje uruchomienie janosika, włączenie ekranu itd, co daje efekt odwrotny od zamierzonego - bateria pada po kilku godzinach.

Czy u Was też występuje takie zjawisko? Co prawda nie mam Skodę Octavię z radiem bolero, ale to pewnie to samo, co w VW.

Myślałem o zmianie bloczka odpowiadającego za wykrycie trybu samochodowego z "on change" na "immediately", ale coś czuję, że samo sprawdzanie stanu cały czas też będzie żarło baterię.

Może ktoś ma inne rozwiązanie?

Edytowane przez red_fork

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, red_fork napisał:

Czasami zdarza się, że tryb samochodowy włącza mi się już po zamknięciu samochodu

Włącza, czyli aplikacje się wyłączają, a telefon rozłącza sieć komórkową przechodząc w tryb samolotowy? Sory, że pytam, ale widzę tu niespójności :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, [email protected] napisał:

Nie rozumiem. 

Wyłączyłem w sklepie play całkowicie aktualizacje. Mam tak zaznaczone. Czy mam inaczej zaznaczyć? 

Screenshot_20180507-121812.png

wczoraj właśnie tak zostawiłem te ustawienia i dziś wróciło do poprzedniej wersji.
Czy komuś takie ustawienie pomogło? Ktoś coś podpowie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Dean napisał:

Włącza, czyli aplikacje się wyłączają, a telefon rozłącza sieć komórkową przechodząc w tryb samolotowy? Sory, że pytam, ale widzę tu niespójności :) 

Opiszę po kolei:

1. Jadę samochodem. AA włączony, aplikacje włączone, sieć działa itd.

2. Zatrzymuję samochód, wyłączam silnik, wyjmuję kluczyk - AA wyłączony, aplikacje się zamykają - włącza się tryb samolotowy.

Do tej pory wszystko ok.

I teraz tak:

3. Po zamknięciu samochodu czasami zdarza się, że uruchamia się ponownie tryb samochodowy, czyli wyłącza tryb samolotowy, włącza janosika. Najprawdopodobniej na ułamek sekundy telefon dostaje sygnał, że jest podłączony do samochodu i zaczyna procedurę przygotowywania się pod AA. Niestety nie wykrywa już później sygnału, że tryb samochodowy jest wyłączony i tak ekran z janosikiem się świeci w wyłączonym samochodzi aż bateria padnie.

Ciężko mi powiedzieć kiedy to się dzieje - może przy przechodzeniu radia w tryb uśpienia ne chwilę wybudza telefon?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności