Skocz do zawartości
Dean

Android Auto - instrukcja przyjemnego korzystania z dodatkami (Yanosik, YouTube)

Rekomendowane odpowiedzi

DEAN Piszesz:

 

"Po zainstalowaniu wchodzimy do Menu (po prawej) i szukamy zakładki Automatyczne Aktualizacje Marketu. Tam szukamy na dole Google Play Services, oznaczamy haczyk po lewej i u góry po prawej akceptujemy zmiany. "

ma być: oznaczamy (czyt. zaznaczamy) czy: odznaczamy? u mnie to było zaznaczone

Tak czy owak w żadnej pozycji nie działa....

Ciągle mam tylko to: 

IMG_7544.JPG

Edytowane przez ital

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Dean napisał:

Ok, rozumiem więc, że na standardowym ekranie Android Auto też masz te czarne boki, a nie tylko poprzez dodatek AA Mirror? Jeśli tak, to odpal Android Auto na telefonie (bez podłączenia go do samochodu). Po lewej kliknij w rozwijane menu i wejdź w Informacje. Po prawej u góry będą kropki, trzeba tam kliknąć i wejść w Ustawienia Programisty. Na dole zaznacz wyjście 720p lub 1080p (zależne od wyświetlacza w samochodzie), ale 720p powinno zadziałać. Wyłącz AA i podłącz do samochodu. Daj znać czy pomogło.

Co do drugiego pytania, AA wymaga co najmniej androida 5.0 i wyżej. 

Czarne pasy są tylko przy przełączeniu AAM. Normalne AA mam na cały ekran.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, jabbaa napisał:

Czarne pasy są tylko przy przełączeniu AAM. Normalne AA mam na cały ekran.

Czyli to muszą być ustawienia w AAM, które Ci udostępniłem. Ważne by mieć zrootowany telefon, dzięki temu może on zmienić rozdzielczość ekranu i dopasować do wyświetlacza w Twoim samochodzie. 

18 minut temu, ital napisał:

DEAN Piszesz:

 

"Po zainstalowaniu wchodzimy do Menu (po prawej) i szukamy zakładki Automatyczne Aktualizacje Marketu. Tam szukamy na dole Google Play Services, oznaczamy haczyk po lewej i u góry po prawej akceptujemy zmiany. "

ma być: oznaczamy (czyt. zaznaczamy) czy: odznaczamy? u mnie to było zaznaczone

Tak czy owak w żadnej pozycji nie działa....

Ciągle mam tylko to: 

IMG_7544.JPG

Instrukcja dotyczy wejścia w menu w aplikacji Titanium Backup https://play.google.com/store/apps/details?id=com.keramidas.TitaniumBackup&hl=pl a nie Android Auto na ekranie w samochodzie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, po zainstalowaniu  Titanium Backup wchodzę w menu, opcja Google Play Services jest zaznaczona (pytanie odznaczam czy zostawiam zaznaczoną) następnie w ustawieniach telefonu zaznaczam zezwalaj na instalację z nieznanych źródeł i jedyny efekt jaki osiągam to zdjęcie powyżej...Chyba się nie znam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego a naciskałeś ostatnią ikonkę po prawej  na dolnym pasku?  Tam jest AAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, jabbaa napisał:

Kolego a naciskałeś ostatnią ikonkę po prawej  na dolnym pasku?  Tam jest AAM.

TAK jak ją nacisnę to na ekranie pojawia się komunikat taki jak na zdjęciu i nic więcej nie da się zrobić 

Powrót do VW to powrót do menu App Connect

IMG_7545.JPG

Edytowane przez ital

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie coś też miałem przez pierwszy tydzień grzebania. Wtedy wyjąłem z  szafy stary smartfon, zrobiłem reset do ustawień fabrycznych, zrotowałem, ściągnąłem AA w wersji 2.9 AAM+ oraz usułgi google w w odpowiedniej wersji . Dopiero wtedy zobaczyłem dodatki. Wszystko instalowałem z plików APK bez dostępu do internetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wklej jeszcze zrzut z Titanium Backup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo:

Screenshot_20180424-072340.png

Screenshot_20180424-072431.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze tak, żeby było widoczne Google Play Services (to się będzie pewnie po polsku nazywać Usługi Google Play).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tu jest problem. Musisz zrobić tak:

  • Ściągnąć Google Play Services (to się u Ciebie na screenie nazywa Usługi Google Play) w wersji 12.2.21 (apkmirror Twoim przyjacielem) i wrzucić na telefon
  • Wyłączyć internet w telefonie
  • Odinstalować Usługi Google Play z telefonu (pozwoli Ci prawdopodobnie tylko na odinstalowanie aktualizacji)
  • Zainstalować pobraną wersję 12.2.21
  • Uruchomić Titanium Backup i odznaczyć ten ptaszek przy Usługi Google Play (u Ciebie jest zaznaczony)
  • Włączyć internet

Po tej akcji powinno działać. Ewentualnie być może będziesz musiał ponownie włączyć „Nieznane źródła” w ustawienia programisty Android Auto (u mnie to się wyłączało w losowych momentach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, piecu napisał:

No i tu jest problem. Musisz zrobić tak:

  • Ściągnąć Google Play Services (to się u Ciebie na screenie nazywa Usługi Google Play) w wersji 12.2.21 (apkmirror Twoim przyjacielem) i wrzucić na telefon
  • Wyłączyć internet w telefonie
  • Odinstalować Usługi Google Play z telefonu (pozwoli Ci prawdopodobnie tylko na odinstalowanie aktualizacji)
  • Zainstalować pobraną wersję 12.2.21
  • Uruchomić Titanium Backup i odznaczyć ten ptaszek przy Usługi Google Play (u Ciebie jest zaznaczony)
  • Włączyć internet

Po tej akcji powinno działać. Ewentualnie być może będziesz musiał ponownie włączyć „Nieznane źródła” w ustawienia programisty Android Auto (u mnie to się wyłączało w losowych momentach).

Google Play Services w wersji 12.2.21 do pobrania stąd https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-services/google-play-services-12-2-21-release/

Będziesz musiał na nowo włączyć instalację z nieznanych źródeł ustawieniach Android Auto oraz na nowo skonfigurować w swoim samochodzie. Polecam też ponowną instalację AA Mirror. 

Na przyszłość pamiętajcie, nie instalujcie aktualizacji Android Web View, aplikacji Google itp. Mogą one ponownie próbować ubić korzystanie z dodatków do AA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Dean napisał:

Google Play Services w wersji 12.2.21 do pobrania stąd https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-services/google-play-services-12-2-21-release/

Będziesz musiał na nowo włączyć instalację z nieznanych źródeł ustawieniach Android Auto oraz na nowo skonfigurować w swoim samochodzie. Polecam też ponowną instalację AA Mirror. 

Na przyszłość pamiętajcie, nie instalujcie aktualizacji Android Web View, aplikacji Google itp. Mogą one ponownie próbować ubić korzystanie z dodatków do AA.

Pewnie macie dobry ubaw ale muszę dopytać ;)

Wersja 12.2.21 ma jeszcze całą listę wersji do wyboru. Próbowałem pierwszą z góry z takim rezultatem...

Screenshot_20180424-171147.png

Screenshot_20180424-171153.png

Screenshot_20180424-171201.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ta wersja. Musisz sprawdzić jakiego masz procka i czy system jest 32 lub 64 bit. Większość procków mają architekturę ARM tylko intel ma X86. Wybierz pod swoją wersję procka, androida oraz nodpi

Edytowane przez jabbaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja instalowałem "chyba" tę. Chyba, bo już nie pamiętam, ale tak na 99% :) czyli arm64 + arm, Android 6.0+, nodpi (mój samochodowy tel Sony Xperia Z5 Compact)

 https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-services/google-play-services-12-2-21-release/google-play-services-12-2-21-440-188803320-android-apk-download/

Pamiętaj, by po instalacji zablokować możliwość aktualizacji, czyli odhaczyć ptaszka w ustawieniach Titanium Backup.

 

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jabbaa napisał:

Nie ta wersja. Musisz sprawdzić jakiego masz procka i czy system jest 32 lub 64 bit. Większość procków mają architekturę ARM tylko intel ma X86. Wybierz pod swoją wersję procka, androida oraz nodpi

A jak to sprawdzić???

Nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z Androidem więc jedyne co do mnie trafia to instrukcja "krok po kroku"

45 minut temu, Dean napisał:

Ja instalowałem "chyba" tę. Chyba, bo już nie pamiętam, ale tak na 99% :) czyli arm64 + arm, Android 6.0+, nodpi (mój samochodowy tel Sony Xperia Z5 Compact)

 https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-services/google-play-services-12-2-21-release/google-play-services-12-2-21-440-188803320-android-apk-download/

Pamiętaj, by po instalacji zablokować możliwość aktualizacji, czyli odhaczyć ptaszka w ustawieniach Titanium Backup.

 

Niestety wynik jest dokładnie taki sam jak na screenach powyżej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, ital napisał:

Niestety wynik jest dokładnie taki sam jak na screenach powyżej..

Jaki masz telefon i system na nim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Dean napisał:

Jaki masz telefon i system na nim?

Samsung J5 system 7,1 aktualizowany do 8.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności