Skocz do zawartości
Dean

Android Auto - instrukcja przyjemnego korzystania z dodatkami (Yanosik, YouTube)

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, Radzioo napisał:

Czy są na forum osoby które używają zrootowany tel. Sony + Mirrorlink, czy jest w ogóle taka możliwość? Przy niektórych czynnościach Automate brakuje mi uprawnień roota, jednak gdzieś wyczytałem że zrootowanie telefonu uniemożliwi połączenie za pomocą Mirrorlink. Czy to prawda? W swoim Discover Pro nie posiadam pełnego App-Connect, więc jestem skazany na Mirrorlink. 

Witaj.

Ja mam Sony Xperia Xz Premium-sam go rotowałem(Magisk V18.1) i normalnie działa mi  Mirrorlink bez najmniejszego problemu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam fachowców. Przepraszam , że trochę zamieszam w temacie. Chodzi mi o AndroidAuto i telefony Xiaomi. Mam RN6 Pro i Mi note 3 - jednak AA raz się łączy raz nie . Zmuszony byłem powrócić do Samsunga S8 i AA chodzi od strzału. Szukałem pomocy na innych forach ale niestety nie uzyskałem pomocy. Dodam , że Xiaomi chodzą na wersji oprogramowania Global. Czy ktoś ma Xiaomi i AA działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minutes ago, mwilk71 said:

Witam fachowców. Przepraszam , że trochę zamieszam w temacie. Chodzi mi o AndroidAuto i telefony Xiaomi. Mam RN6 Pro i Mi note 3 - jednak AA raz się łączy raz nie . Zmuszony byłem powrócić do Samsunga S8 i AA chodzi od strzału. Szukałem pomocy na innych forach ale niestety nie uzyskałem pomocy. Dodam , że Xiaomi chodzą na wersji oprogramowania Global. Czy ktoś ma Xiaomi i AA działa.

Mam Mi Note 3 i wszystko działa bez zarzutu. 

Z tym, że soft Miui Polska, ale wcześniej zanim zacząłem się bawić AA Mirror itp. miałem global i też działało.

Może to być również wina radia, jeździłem trochę Insignia i mój XIAOMI w ogóle nie chciał z nią współpracować.

Teraz mam Skodę Superb i jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jeżdżę Tiguanem II 2017 i Note 3 raz się łączy a raz nie i szukam rozwiązania gdyż chciałbym zmienić telefon a jednak AA mnie trzyma. Dzięki za odpowiedź 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minutes ago, mwilk71 said:

Teraz jeżdżę Tiguanem II 2017 i Note 3 raz się łączy a raz nie i szukam rozwiązania gdyż chciałbym zmienić telefon a jednak AA mnie trzyma. Dzięki za odpowiedź 

Tiguan ma raczej to samo co Skoda. Spróbuj może inny kabel, najlepiej oryginalny Xiaomi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do prawidłowego działania AA z AA Mirror trzeba korzystać ze starszej wersji GPS (u mnie działa na 14.7.99), czy można zaktualizować do najnowszej wersji? Ktoś sprawdzał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa na najnowszej GPS. Od czasu zainstalowania phenotype-patchera wszystko aktualizuję na bieżąco.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2019 o 18:54, ryhu22 napisał:

Tiguan ma raczej to samo co Skoda. Spróbuj może inny kabel, najlepiej oryginalny Xiaomi.

Próbowałem wszystkiego - starsze wersje programu  , inny kabel - program ma zezwolenie na wszystkie uprawnienia a pojawia się komunikat - NIE UDAŁO SIĘ POŁĄCZYĆ . SPRAWDŹ CZY TWOJE URZĄDZENIE MOBILNE JEST ODBLOKOWANE.

W telefonie przed instalacją AA usunąłem wszelkie blokady ekranu , piny itd. itd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Miałem taką samą sytuację. Samsung S9 łączył się bez kłopotu, zrootowany Sony Xperia Z5 compact już nie.

image.thumb.png.7e4383cefc0c7e769b1d8cbf59170b88.png

 

Szukałem przyczyny w gnieździe USB bo są różne rodzaje (poniżej masz te jakie powinny być). To nie było przyczyną.

image.thumb.png.41ca93e50a431aca57559602696deed7.png

Pomogła zmiana ustwień portu USB za pomocą OBD11 i wszystko śmiga.

W moim przypadku jest tak:

image.thumb.png.694c6e293b0bdb202a3bb150cf58459e.png

Wcześniej miałem na FULL i były problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majkel2017  czyli co w OBD w grupie 19 odpowiedzialnej za transmisje danych trzeba zmienić tylko parametry  w bloku USB?  A jak to sie  ma do gwarancji - mam jeszcze 2 lata a z tego co czytam to dopieprzają sie do wszystkiego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie w bajcie 19 musi iść w parze z USB - jeśli USB jest ze wsparciem dla jabłek (5Q0035726E) to muszą być ustawione bity 7 i 6, jeśli bez wsparcia dla jabłek (np. MDI lub 5Q0035726B) to wtedy bit 7 = 1 a bit 6 = 0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna / sugestia uwaga odnośnie automate. Ponieważ +5V na USB pojawia się tylko wtedy, gdy jednostka Infotainment jets uruchomiona, zamiast wykrywać uruchomienie Car Mode ustawiłem automate żeby wyłączało Flight mode i uruchamiało Yanosika w momencie gdy pojawia się ładowanie oraz zamykało Yanosika i włączało Flight Mode gdy ładowanie znika. Działa świetnie (telefon to zrootowany HTC One M8s).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pab567 napisał:

Jeszcze jedna / sugestia uwaga odnośnie automate. Ponieważ +5V na USB pojawia się tylko wtedy, gdy jednostka Infotainment jets uruchomiona, zamiast wykrywać uruchomienie Car Mode ustawiłem automate żeby wyłączało Flight mode i uruchamiało Yanosika w momencie gdy pojawia się ładowanie oraz zamykało Yanosika i włączało Flight Mode gdy ładowanie znika. Działa świetnie (telefon to zrootowany HTC One M8s).

Jakie są wymierne korzyści takiego rozwiązania? W czym lepiej działa automatyka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, pab567 napisał:

Kodowanie w bajcie 19 musi iść w parze z USB - jeśli USB jest ze wsparciem dla jabłek (5Q0035726E) to muszą być ustawione bity 7 i 6, jeśli bez wsparcia dla jabłek (np. MDI lub 5Q0035726B) to wtedy bit 7 = 1 a bit 6 = 0.

Czyli zmienić tylko te 2 parametry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2019 o 12:41, Tom RS napisał:

Jakie są wymierne korzyści takiego rozwiązania? W czym lepiej działa automatyka?

Korzyść jest taka ze raz podłączony i rzucony telefon w aucie po włączeniu zapłonu sam włącza internet w telefonie, Yanosika i u mnie router WI-FI i GPS, a gdy wyłączasz silnik, zamykasz auto to po zaniku napięcia w porcie USB te wszystkie funkcje są wyłączane co powoduje że telefon nie rozładowuje się. Pozostawienie załączonego Yanosika, internetu i gps rozładuje telefon do zera w niecałą dobę, a tak po 12 godzinach nie aktywności auta telefon ma 98 % baterii.

Fajne jest to ze nic nie robiąc ze sprzętem ruszam autem a już napływają komunikaty z Yanosika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie o to pytam. U mnie też automatyka działa w podobny sposób. Pytam na czym polega wyższość rozwiązania jakie podał @pab567 czyli uruchamianie procesu automatyki po rozpoznaniu prądu ładowania a nie po CarMode?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Tom RS napisał:

Nie o to pytam. U mnie też automatyka działa w podobny sposób. Pytam na czym polega wyższość rozwiązania jakie podał @pab567 czyli uruchamianie procesu automatyki po rozpoznaniu prądu ładowania a nie po CarMode?

Bloczek car mode nie zawsze działa poprawnie z niektórymi telefonami. Jest w dokumentacji automate.

Z drugiej strony, kiedy używałem wykrywania ładowania zamiast car mode, po naładowaniu telefonu podczas jazdy, automate wykrywał zakończenie ładowania i uruchamiał procedurę usypiania telefonu ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 3/18/2019 at 6:27 PM, mwilk71 said:

Czyli zmienić tylko te 2 parametry?

Tak, wystarczy odpowiednio ustawić bity 6 i 7.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś mi się nie włączył AA i pojawiła się informacja o wymaganej aktualizacji i taki zonk...ktoś coś?

 

Screenshot_20190323-000313_Google Play Store.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności