Skocz do zawartości
Dean

Android Auto - instrukcja przyjemnego korzystania z dodatkami (Yanosik, YouTube)

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby to jeszcze działało niezawodnie… U mnie czasem mówi, czasem nie (iPhone). A nawet zdarza się, że po przełączeniu na aplikację Yanosika czasem przypomina mu się, że trzeba powiedzieć kilka ostatnich komunikatów, których nie powiedział.

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy w całości posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja również w uchwycie mam telefon z odpalonym yanosikiem, a na radiu waze, i na nim też trasy ustalam a Janusz tylko do komunikatów itp. 

Edytowane przez Lukass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakiś sprytny pomysł żeby się spotify sam włączał przy połączeniu z autem? Teraz mam tam, że musiałem w telefonie dodać automatyzację, że jeżeli się połączy z moim autem to włącza muzykę, ale to trwa trochę za długo zanim zatrybi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może jakie warunki trzeba spełnić albo co trzeba zrobić by mieć w AA nowy wygląd? Jakieś 2 tygodnie temu po podpięciu telefonu do auta ukazał mi się nowy, dzielony UI. Bardzo mi się spodobał. Wczoraj zrobiłem format telefonu, poinstalowałem wszystko od zera, najnowsze AA i ... mam stary UI. Próbowałem nawet zainstalować 8.7 beta ale bez zmian :/

Edytowane przez shibby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że Google sukcesywnie włącza to na kolejnych urządzeniach. Widocznie po formacie telefon "wypadł" z zaktualizowanej puli urządzeń (bo dostał pewnie jakiś nowy identyfikator czy coś) i trzeba czekać. U mnie też nadal nie ma

 

EDIT 28.01.2023

Ja już od tygodnia mam AA z tym nowym interfejsem „Coolwalk”

Edytowane przez Freddie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.03.2021 o 20:23, Falafel87 napisał:

Cześć. Mam telefon galaxy s9+ z rootem pod android auto i wszystko działa wyśmienicie. Usunąłem z niego bluetooth permanentnie. Natomiast kiedy go podłączam pod kabel by go połączyć z android auto z automatu wyrzuca mi już wcześniej połączony telefon samsung s21+ i niestety ponownie podłączyć go nie mogę. Gdy odłączę s9+ od android auto z automatu łączy mi się telefon s21 z samochodem. W czym tkwi problem, bo już chyba zrobiłem wszystko co się da i nie wiem co robie nie tak. 

 

Odgrzewam starego kotleta, ale temat mnie dopadł - do tej pory połączenie bluetooth mi działało, ale zachciało się włączyć dodatkowe menu sport i do tego zabiegu była konieczna aktualizacja oprogramowania radia. Po tym zabiegu już mi rozłącza telefon po bluetooth dokładnie jak u kolegi.

Czy ten temat został już opanowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pisałem o moim problemie z brakiem komunikatów z yanosika podczas rozmowy telefonicznej. Od dłuższego czasu korzystając z Android Auto nie mam żadnych powiadomień podczas rozmowy, nawet wskazówek nawigacji google. Jak wygląda to u Was? Na jakimś zagranicznym forum ktoś pisał że to niby google wyłączyło że względów bezpieczeństwa... No tak, lepiej się non stop wpatrywać w ekran żeby nie ominąć zjazdu, zamiast na drogę.... Bez wlaczonego Android Auto komunikaty z yanosika i z map idą bezproblemowo podczas rozmowy telefonicznej. Może jest na tą ułomność jakieś rozwiązanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś AA bezprzewodowo? Mam tu na myśli AAWireless, Carlinkit, Motoroli MA1 czy innego wynalazku? Poleci ktoś coś wartego używania? Jak z drenowaniem baterii podczas takiego użytkowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam AAWireless i szczerze polecam. Bez zbędnych bajerów, działa bezproblemowo z S20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena rewelacyjna!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem tego carlinka co kolega Gicbern napisał, podzielę się z uwagami jak dojdzie i przetestuję. 

Edytowane przez Lukass
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę tam się czeka zanim ten Chińczyk to wyśle. Czekałem jak pamiętam jakieś 10 dni aż wysłał, więc cierpliwości i wcale nie przychodzi z Francji tylko z Chin :). Ale przyszło. Też się wahałem czy zamawiać w tej cenie, ale warto było ryzykować. Ostatnio jechałem 150km i nic się nie przycinało. Ostatnio teledyski oglądałem na Youtube przez Fermata Auto i bez żadnych ścięć. Jedynie co to telefon (Samsung S20) trochę się grzeje przy tym połączeniu bluetooth. Aha ważne musi być (chyba) co najmniej Android 11, bo miałem w innym telefonie Android 10 i niestety nie mogłem zmusić smartfona do współdzielenia internetu w tym samym czasie co połączenie z tym pudełkiem. Po prostu łączył się z tym pudełkiem bez problemu, można było oglądać Android Auto ale tylko w trybie offline.

Edytowane przez mkpol
nie cytuj w całości posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to będę musial zobaczyć co i jak bo mam Huaweia P30pro a tu jest anroid 10,no oby się udało jakoś odpalić, ale to będę się martwił jak już przyjdzie ten box. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt dotarł...o dziwo jednak z Francji przesłane...

Podłączyłem na szybko, działa AA i wszystko tak jak po kablu...

Mam jedną wątpliwość:

Żeby działało trzeba się połączyć z WiFi wysyłane przez to urządzenie i w związku z tym telefon nie połączy się np. z routerem WiFi, który mam w samochodzie... Co z netem? Rozumiem, że będzie ciągnął z danych z pakietu w telefonie? Nie kumam tych zależności sieciowych w samochodzie... WLAN mam włączony do tego własna sieć z routera a teraz ten gadżet... jak to poustawiać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A długo czekałeś na przesyłkę? Bo niby u mnie wysłane ale brak zledenia itp. I tel z jakim androidem masz? Mam nadzieję, że na 10 będzie śmigać. I powiedz czy szybko ie uruchamia po wejściu do auta? 

Edytowane przez Lukass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przesyłkę czekałem od 24.03. a dostałem wczoraj...

List przewozowy pokazywany w systemie był błędny. Napisałem do nich, że co się dzieje i odpisali, że wysłali i dotarło...

Co do użytkowej części:

1. po wejściu do samochodu po kilkunastu sekundach już widać to urządzenie (w systemie radia) ale samo połączenie możliwe jest dopiero po około 30 s. i w dodatku 1 połączenie nieudane i dopiero 2 jest ok. Nie wiem od czego to zależy posprawdzam jeszcze.

2. Niestety też nie wiem od czego to zależy muszę ręcznie wybrać połączenie android i dodatkowo jeszcze zatwierdzić OK. Może to jakieś ustawienia ale z automatu się nic nie dzieje.

3. Po połączeniu już jest jak po kablu... Telefon Samsung S21 z A11 więc nie wiem jak inne systemy. Faktycznie się grzeje i zjada baterię b. szybko.

4. Ktoś wcześniej pisał, że oglądał Youtuba w radiu... Nie wiem jak to włączyć. Youtuba nie ma w AA i nie można go dodać do aplikacji w AA

 

Testy dalej robię i jak coś to opiszę więcej...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się zgadza urządzenie potrzebuje ok. 20-30s aż się połączy ze smartfonem. U mnie sporadycznie raz na 20 zdarzy sie, że się nie połączy (wystarczy wypiąć urządzenie od USB i ponownie łączy sie od razu). Ręczne połączenie WIFI może wynikać z faktu, że być może przy połączeniu z WFI tego urządzenia nie masz ustawionego automatycznego łączenia (taka opcja jest we właściwościach połączenia). Youtube oglądam przez program Fermata Auto. Fermata Auto to aplikacja którą widać w AA.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W innym wątku pisałem że mi ten Carlinkit nie działał (raz, dosłownie raz udało mi się podłączyć do niego i tyle). U kolegi w Astrze działał ale często rozłączał i gubił GPS. Finalnie wrócił do sprzedawcy. Zakupiłem natomiast Motorolę MA1 i to jest inna liga. Wszystko działa od strzała, szybko i sprawnie.

Musi być właczone wifi i bt. Z moich obserwacji wygląda to tak, że BT jest do negocjacji połączenia (póki nie włączę BT to AA się nie włączy), natomiast jak już AA się dopali to cała transmisja leci już po wifi - moge bt wyłaczyć i nadal AA działa, natomiast jak rozłączę wifi to zrywa połączenie z AA).

Baterii też nie drenuje nadmiernie - ok 10-12% na 1h jazdy (35km drogi do Wrocławia i wrocławskie korki). Nie nagrzewa też telefonu (Xiaomi 12). Dla mnie efekt zamierzony został zrealizowany a wręcz przerósł moje oczekiwania :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPDATE:

 

nie wiem co się zmieniło (ja sam nic nie robiłem) ale teraz wszystko działa jak należy czyli po wejściu do samochodu w chwilę (ok. 10-15 s.) telefon łączy się z urządzeniem automatycznie włącza się AA.

Muszę potestować jeszcze sprawy internetu i dostępu do danych ale to już w najbliższej ale jednak przyszłości.

Jak do tej pory wszystko działa bez zrywania i problemów. Ponad normalne grzanie telefonu występuje przy uruchomionym AA i do tego mapy google z wybraną trasą wraz Yanosikiem oraz Spotify.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności