Skocz do zawartości
Dean

Android Auto - instrukcja przyjemnego korzystania z dodatkami (Yanosik, YouTube)

Rekomendowane odpowiedzi

Na szczęście to żaden ból bo Yanosik w wersji AA to na razie bardziej proteza niż pełnowartościowy produkt. I ze względu na narzucane ograniczenia AA nigdy nim nie będzie. To tak a pro po "po co mi root".

Gdyby tak dało się odpalić Mapy Google z poziomu lustrzanego odbicia.

Jeszcze się łudziłem, że łatanie Yanosika AIO Tweaker pomoże - niestety nie.

Edytowane przez Tom RS
Dopisanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yanosik żyje własnym życiem.Teraz nie mam kciuków góra/ dół do zagrożeń.I mapa się zwiesza.I to wersja poprzednia, jeszcze bez aktualizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrócił Yanosik na AA, trzeba tylko odinstalować aplikację Yanosik i zainstalować na nowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne.Ja nie musiałem odinstalować.Zaktualizował się sam i jakoś funkcjonuje. (Android 10)Szukam tylko właściwego kanału do komunikatów głosowych 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lawa napisał:

Wrócił Yanosik na AA, trzeba tylko odinstalować aplikację Yanosik i zainstalować na nowo.

Dzięki, działa. Funkcjonalność bez zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, wektor napisał:

Dziwne.Ja nie musiałem odinstalować.Zaktualizował się sam i jakoś funkcjonuje. (Android 10)Szukam tylko właściwego kanału do komunikatów głosowych 

Mam to samo, na kanale media nic nie słychać, zero reakcji na pokrętło głośności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko działa normalnie. Jeszcze raz proponuję wyczyścić pamięć i dane AA, Yanosika i GPS (Google).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Tom RS napisał:

U mnie wszystko działa normalnie. Jeszcze raz proponuję wyczyścić pamięć i dane AA, Yanosika i GPS (Google).

A jakie masz zrobione ustawienia dźwięku w Yanosiku, u mnie jest kanał "media" i przesyłanie dźwięku przez bluetooth, połączenie z AA na kablu. Aplikacje typu Waze i Google Maps działają bez problemu, dźwięk jest emitowany z głośnika z możliwością regulacji.

Telefon w tym czasie też mam sparowany z autem po bluetooth, może to rodzi konflikt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kanał MEDIA, telefon połączony kablem -Xperia xz1. Drugi telefon Xperia 1 tylko do połączeń telefonicznych. Root, screen2audio, automate. Ostatnio obydwa telefony mają włączone bluetooth, nie przeszkadza to w niczym. Dźwięk z Yanosika przeważnie z głośnika centralnego, czasem przez głośniki stereo. Jeszcze nie wiem co ma na to wpływ. Czasem dźwięk jest słyszalny tylko w głośniku telefonu, najczęściej po aktualizacji, dotąd pomagało czyszczenie pamięci.

Yanosik NIE JEST sparowany z zestawem głośnomówiącym samochodu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, poczytałem trochę na forum Android Auto na FB i podobno może być problem w telefonach xiomi jeżeli chodzi o podgłaszanie z poziomu radia.

Podobno wystarczy ustawić autostart aplikacji typu spotify, storytel i wtedy można regulować głośność komunikatów.

Może to naprawią w kolejnych aktualizacjach.

Edit. Po nocnej aktualizacji nagle wszystko zaczęło działać z powiadomieniami, podgłośnienie oraz ściszenie można zrobić podczas nadawania komunikatu, lub wcześniej opisaną metodą z aplikacjami.

Edytowane przez lawa
Aktualizacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, po aktualizacji oprogramowania MIB3 z 0152 do 0278 (w związku z TPI), gdy wybiorę trasę na Google Maps, albo w Waze, na AID włącza się mapa wbudowana w auto, pokazuje się między zegarami.

Jak to wyłączyć/wykodować? Ja praktycznie nie używam map wbudowanych w auto - jak wyłączyć zakładkę z mapą na AID (kiedyś to zrobiłem ale nie umiem znaleźć w logach OBD11 jak ;-)

 

EDIT: Wystarczy w jednostce Dashboad, w długim kodowaniu dać 'Navigation/Compass' na 'No'. I wtedy cała sekcja nawigacji znika z licznika i o to mi chodziło :) 

Edytowane przez twinsen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Posiadam Android Auto 6.4.6 + Screen2Auto 3.4.6 + Magisk 23.0 i mam problem z uruchomieniem filmów na netfixe. Suwak oraz głos działa normalnie, ale ekran jest czarny i nie wyświetla filmu. 

Pomoze mi ktos w tym temacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jest gdzieś instrukcja albo jakiś filmik instruktażowy pokazujący jak wszystko zrobić żeby było można oglądać filmy, netfliksa zrzut z telefonu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka!!!

Zainstalowałem wczoraj AA 7.1.1143 beta - jak dziś uruchomiłem AA na radiu to jak kliknę AA Mirror mam napis: Brak nowych wiadomości podczas tej trasy, ponadto z ekranu startowego zniknęła mi ikona Screen2Auto i za chiny ludowe nie chce się pojawić - wcześniej wszystko miałem ok, AIO Twaker najnowszy. Czy mam odinstalować te wersję i powrócić do AA 7.0.6? Google coś namieszało znowu?

Spotkaliście się z takim czymś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, wiekuisty napisał:

Hejka!!!

Zainstalowałem wczoraj AA 7.1.1143 beta - jak dziś uruchomiłem AA na radiu to jak kliknę AA Mirror mam napis: Brak nowych wiadomości podczas tej trasy, ponadto z ekranu startowego zniknęła mi ikona Screen2Auto i za chiny ludowe nie chce się pojawić - wcześniej wszystko miałem ok, AIO Twaker najnowszy. Czy mam odinstalować te wersję i powrócić do AA 7.0.6? Google coś namieszało znowu?

Spotkaliście się z takim czymś?

Odinstalowałem betę i ponownie zainstalowałem AA 7.0.6 i wszystko wróciło do normy. Także jak macie zrootowane tele to odradzam instalować betę, chyba że to mój tel tak ma - Samsung Galaxy A5 (2016), Android 7.0 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

Czy znacie jakiś program który po odlaczeniu bluetooth lub zasilania wyłączy automatycznie 2 lub 3 aplikacje które są uruchomione w telefonie? Kiedyś miałem taką apke ale nie pamiętam jak się nazywa. 

Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście dziękuję za informację. Ten Automate trochę mnie przerasta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności