Skocz do zawartości
Dean

Android Auto - instrukcja przyjemnego korzystania z dodatkami (Yanosik, YouTube)

Rekomendowane odpowiedzi

Czy tylko u mnie nowy GPS psuje aamirror? Musiałem się cofnąć do marcowego GPS i na razie wszystko hula.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się stało z AA?Od wczoraj gdy podłączam telefon do R linka to za każdym razem komunikat że AA wymaga aktualizacji z Google Play i nie da się tego pominąć ani przeskoczyć. Cały czas jechałem na wersji 4.6 bo przy niej działał mi Car System. Niestety po aktualizacji Car Stream przestaje działać i ****. Nie można tego jakoś obejść?? Próbowałem już paru sposobów i nici. Może Ktoś co poradzić??Car Streama używałem i używam cały czas. Niestety do wczoraj....

Widzę,że tutaj wszyscy są tak chętni do pomocy,że szkoda gadać.Już wszystko działa jak powinno z najnowszym AA.Całe szczęście,że wiem co i gdzie szukać oraz , że istnieje forum XDA,gdzie można znalezć odpowiedz i poradę na bardzo wiele pytań.Tam zawsze Ktoś pomoże.

Edytowane przez lubowitz78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze należy szukać rozwiązania na XDA ponieważ społeczność jest większa oraz ściśle związana z tematyką. Poza tym to tam pomocy udzielają twórcy używanych dodatków :) Jeśli ktoś tutaj nie potrafi Ci pomóc, to po prostu nic nie pisze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 25.04.2020 o 23:34, lubowitz78 napisał:

Co się stało z AA?Od wczoraj gdy podłączam telefon do R linka to za każdym razem komunikat że AA wymaga aktualizacji z Google Play i nie da się tego pominąć ani przeskoczyć. Cały czas jechałem na wersji 4.6 bo przy niej działał mi Car System. Niestety po aktualizacji Car Stream przestaje działać i ****. Nie można tego jakoś obejść?? Próbowałem już paru sposobów i nici. Może Ktoś co poradzić??Car Streama używałem i używam cały czas. Niestety do wczoraj....

Widzę,że tutaj wszyscy są tak chętni do pomocy,że szkoda gadać.Już wszystko działa jak powinno z najnowszym AA.Całe szczęście,że wiem co i gdzie szukać oraz , że istnieje forum XDA,gdzie można znalezć odpowiedz i poradę na bardzo wiele pytań.Tam zawsze Ktoś pomoże.

Cześć miałem identycznie, po wielu próbach działa na aa 4.9 i tylko na carstream 2.4.test. 

Jak nie widać i ikonki Cs to przy podłączonym fonie w aucie dajesz unlock w apce Cs. Patch/reset i się pojawia. 

 

Jak coś daj znać. Ja już pod koniec robiłem wszytskie opcje na raz więc nie wiem co zadziałało. 

carstream_2.0.4-Test1.apk

Edytowane przez Elfik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mój problem polega na tym, że nie potrafię podłączyć telefonu Huawei Mate 20 do Vw passat 2016. Pani żona ma Mate 20 lite i ten bez problemu widzi AA mojego natomiast radio nie rozpoznaje. Obydwa telefony na and10 Pani żona kupiła aparat w sieci Orange Ja swój Bez brandu Na wolnym rynku. Może jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy ci w ogóle AA w telefonie działa (np. za pomocą tej apki ) - jeśli działa sama aplikacja to problem może być w ustawieniach ochrony baterii, być może w dodaniu apki do zaufanych (czy jakoś tak w tych smartfonach z MIUI to się nazywa), ew. po stronie kabla - nie każdy działa z każdym telefonem tak samo niestety.

 

Btw. pojawiło się AA 5.3.5016 kilka dni temu, ale na razie nie widzę nic nowego w interfejsie.

 

Edytowane przez saper_wroc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dziękuję Jest rozwiązanie zagadki, otóż wychodzi na to że kabelek do mate 20 lite różni się od kabelka do mate 20. Dałem swój kabel oryginalny i zadziałało. Mam całą gamę aplikacji jaką AA przepuszcza, Lecz nie YT. Wiem pewnie że odeślesz mnie do czytania postów, lecz może krótko wytłumacz ignorantowi z czym się muszę zmierzyć. 

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, pip napisał:

może krótko wytłumacz ignorantowi z czym się muszę zmierzyć

musisz się zmierzyć z trudną sztuką czytania ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu wiele tłumaczyć - YouTube nie jest obsługiwane, standardowo na AA działa tylko YouTube Music... ?

Edytowane przez saper_wroc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.05.2020 o 10:04, saper_wroc napisał:

Co tu wiele tłumaczyć - YouTube nie jest obsługiwane, standardowo na AA działa tylko YouTube Music... ?

Chyba jak masz wykupiona subskrypcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

mam bardzo dziwny problem - telefon to samsung note 10+ który ma już preinstalowany android auto (choć wgrywałem również inne wersje, od 4.5 w górę i problem ciągle pozostaje).

Mianowicie nie mam możliwości włączenia aplikacji na telefonie - nie ma żadnej ikony aplikacji, jest tylko w spisie apliokacji, ale tam też nie ma opcji jej włączenia... co ciekawe, po wpięciu w USB samochodu w aucie android auto można uruchomić..

 

Pomocy, bo napraw nie wiem co mam zrobić żeby to naprawić? Chciałbym włączyć/wgrać dodatkowe aplikacje, ale bez uruchomienia apki na tel nie mam jak tego zrobić. Z góry dziękuję za informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lotkaman napisał:

Pomocy, bo napraw nie wiem co mam zrobić żeby to naprawić? Chciałbym włączyć/wgrać dodatkowe aplikacje, ale bez uruchomienia apki na tel nie mam jak tego zrobić. Z góry dziękuję za informacje

Nie bardzo rozumiem, czego Ci potrzeba. Z Twojego opisu wynika, że AA działa.Co byś chciał "wgrać"? AA obsługuje tylko dedykowane aplikacje z ekosystemu Googla i domyślnie udostępnia w podłączonym urządzeniu wszystkie które masz zainstalowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to od andka 10 google wycofało wsparcie dla AA na ekranie smartfona, więc to normalne.

Są dwie drogi:

1. Po podłączeniu w aucie wejść w menu ustawień AA na ekranie auta - wówczas pojawi się ono na telefonie.

2. Pobrać Android Auto For Phone Screens - miniapka od googla dla tęskniących za AA w androidzie 10 (jak podkreśla google - tymczasowo, bo docelowo mają AA zintegrować w całości z asystentem google).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Hk napisał:

Nie bardzo rozumiem, czego Ci potrzeba. Z Twojego opisu wynika, że AA działa.Co byś chciał "wgrać"? AA obsługuje tylko dedykowane aplikacje z ekosystemu Googla i domyślnie udostępnia w podłączonym urządzeniu wszystkie które masz zainstalowane.

Chciałbym wgrać dodatkowe aplikacje, które nie pojawiły się wraz z wgraniem android auto.

Myślę np o Whatsapp, yanosik  czy Ustream... 

wiem, że ilość aplikacji jest ograniczona i to mocno, niemniej nie mam pojęcia jak "dobrać" się do tych które można zainstalować, a u mnie ich nie ma :)

Myślałem, że to wgrywanie będzie na telefonie a nie w aucie, ale zgodnie z powyższymi informacjami faktyczni na android 10 wszystko obsługuje się z poziomu samochodu. Odblokowałem debugowanie usb i wgrywanie obcych aplikacji, ale nadal nie wiem jak wgrać poszczególne, możliwe do wgrania programy/apki. Będę bardzo wdzięczny za podpowiedź :)

Edytowane przez lotkaman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie zrootujesz telefonu lub nie spatchujesz w jakiś sposób AA w samej nawigacji, to nie licz na dodanie jakiejkolwiek apki spoza listy dopuszczonych przez google.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale w takim razie dlaczego nie wyświetla mi whatsappa? Który jest w komórce zainstalowany i zdaje się że jest dopuszczony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo dopuszczenie komunikatorów na AA polega na tym że może ci odczytywać wiadomości na głos, a w zamian możesz mu głosowo polecić co ma odpowiedzieć, ikonki brak żeby nie kusiło w czasie jazdy (mimo że to w sumie bez sensu, bo przez to nie można zacząć rozmowy przez komunikatory, a jedynie odpowiadać na wiadomości).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

saper_wroc - bardzo dziękuję za odpowiedzi, jasno, krótko i na temat ??

Mając to wszystko na uwadze pozostaje albo root w telefonie, albo AA mogę sobie schować - w MMI audi w zasadzie jest wszystko co można mieć w AA. Poza spotify, ale to akurat nie problem po bt puścić...

Pytanie o roota, dwa w zasadzie:

1. mam note 10+, czy procedura jest mocno skomplikowana i łatwo uwalić telefon? innymi słowy, oddać tel do serwisu na usługę wgrania roota, czy można zrobić samemu bez dużego ryzyka? :)

2. czy wgranie root powoduje utratę gwarancji?

 

EDIT: mogę w sumie jeszcze zrootować stary s8+, bez gwarancji, ze zbitym kranem ale w pełni działający. Mógłby leżeć cały czas wpięty w aucie i na nim mieć AA a aktualny tel łączyłby się po bt i tak mógłbym rozmawiać. Kwestia tylko internetu, skąd miałby ten s8+ go pobierać...

Edytowane przez lotkaman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 Rootowanie to zawsze zabawa jeśli robisz to pierwszy raz.  Jednak oddawanie komuś sprzęt do zrootowania jest trochę .....lamerskie ;) Ryzyko zawsze istnieje ale te softy do roota mają często opcje recovery.

Ad.2 tak

Akcja z S8+ wpiętym na stałe to najlepsza opcja moim zdaniem. Rozmowy telefoniczne i SMS realizujesz z Nota którego masz przy sobie i go nie wyciągasz a AA z tego S8+ na stałe wpiętego po kablu. Internet udostępniasz z tego Nota. Najlepiej zastosować jakiegoś "Taskera" który automatycznie będzie ci włączać router wifi w Note jak tylko wsiądziesz do auta (ściśle gdy Note połączy się po BT z autem) a wyłączy router wifi gdy wyjdziesz z samochodu. Zaoszczędzi to baterię w Note.

 

Jeszcze jedna uwaga. Samo AA to dno. Oferuje kilka aplikacji na krzyż i to jeszcze w okrojonych wersjach. Dopiero AA z jakimś patchem i nakładką ma sens. Dzięki temu możesz mieć dostęp do wszelkich zasobów telefonu bez żadnych ograniczeń. U mnie spatchowany AA wygląda tak:

 

20190910_2.jpg

Edytowane przez Noetra
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności