Skocz do zawartości
Dean

Android Auto - instrukcja przyjemnego korzystania z dodatkami (Yanosik, YouTube)

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli telefon fabrycznie nie wspiera MirrorLink to nie będzie działać. Poprzez Android Auto i dodatek AA Mirror tylko z „rootem” w telefonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę czasu upłynęło, zmieniło się zarówno AA, jak i Waze, no i z przykrością stwierdzam że znowu nie pokazuje navi w liczniku w trakcie używania Waze - ciekawe czy to kwestia samego AA, Waze, czy może obu programów w tym wypadku :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to u mnie pojawilo sie przelaczanie  trybami dzien-noc, w zaleznosci od ustawienia pokretla swiatel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zainstalowaniu aktualizacji z 12 grudnia mam okno z pogoda ale tylko na telefonie, pewnie gdyby mi sie dalo dac stary widok na aut,o to tez bym mial na panelu. W menu pojawil sie punkt do odhaczania- "pogoda"- pokazuj na pasku w samochodzie. W wybieraniu apek na panelu auta doszlo mi okno "samsung music" czyli apka z fona. Dziala to dla mnie niezrozumiale, a wrecz gowniano. Hurraoptymistycznie myslalem, ze bede mial swobodny dostep do muzy z fona z poziomu andka, a tu wychodzi, ze mam dostep do tych utworow, ktore mam normalnie na karcie. Nadal nie ma mozliwosci przerzucania utworami z kiery tylko panela. W sumie to do niczego to niepotrzebne, bo to samo mam bez andka z panela, po zmianie zrodla...., ale pisze, ze jest cos takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 11/26/2019 at 2:26 PM, cdnn said:

Najpierw root telefonu, potem CarStream, AA Mirror, PhenotypePatcher, odblokowujesz nieznane źródła i dziala ;)

a gdzie w tym wszystkim instalacja AA i wcześniej wspominany backup, żeby zablokować aktualizację googleservices ? czy to już nieaktualne ? Tyle się dzieje w tym wątku, że mimo śledzenia na bieżąco gubię się.

btw - czym najlepiej zrootować ?

Edytowane przez maniujr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie coś ostatnio po uruchomieniu AA i AAMirror pojawia się tylko czarny ekran, jak nacisnę klawisz od aplikacji to pojawiają się one ale po wybraniu którejkolwiek ekran robi się czarny i tak pozostaje. Dodam że nie mam VW tylko Forda z Sync3. Muszę się pobawić i zobaczyć czy to nie ma coś wspólnego z prawami root w telefonie. CarStream też miał problemy ale zainstalowałem inną wersję i jakoś się odpalił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie od czego zależy, jak widać na różnych zrzutach ekranu z samochodu ,że na jednych AA na pulpicie menu aplikacji  wyświetlanych w samochodzie ,ma między innymi ikonę wiadomości , ikonę pogody, ikonę kalendarza a na innych jest jej brak. Nadmienię że jak zaraz po zainstalowaniu AA (android 9) w ustawieniach AA "dostosuj aplikacje w menu" są one wszystkie zaznaczone ale po połączeniu z samochodem w menu aplikacji  wyświetlanych na pulpicie w samochodzie się nie wyświetlają a po wejściu w ustawienia AA "dostosuj aplikacje w menu" już są niewidoczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.01.2020 o 21:30, maniujr napisał:

a gdzie w tym wszystkim instalacja AA i wcześniej wspominany backup, żeby zablokować aktualizację googleservices ? czy to już nieaktualne ? Tyle się dzieje w tym wątku, że mimo śledzenia na bieżąco gubię się.

btw - czym najlepiej zrootować ?

Instalacja AA może być przed rootem, może być po ;) ale na pewno przed Phenotypem. Usług googla już nie trzeba blokować. Co do roota ja użyłem Magisk'a, ponoć jeden z lepszych, da się ukrywać roota np. przed aplikacjami bankowymi, żeby można było płacić nfc i takie tam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Android Auto 5.0https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/android-auto-5-0-5002-release/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś nowego? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od kilku dni 5.0, nic wartego uwagi nie stwierdziłem póki co, być może jest coś w zanadrzu, ale zablokowane serwerowo jeszcze... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań związanych z Android Auto w Discovery Media. Zależy mi tylko na podstawowych funkcjach takich jak nawigacja, Spotify, kontakty, wiadomości. Bez streamingów wideo itd.  Obecnie nie mam aktywnego App Connect i rozważam sensowność aktualizacji i dokupienia pakietu

1. Czy da się "dołożyć" Android Auto do mojego DM? Prawdopodobnie jest tylko Mirror Link. Wersje, które mam: sprzęt H24, Oprogramowanie: 0245, MirrorLink version 2101.243.1.0 samochód miał pierwszą rejestrację we wrześniu 2015 

2. Jeżeli się da, to jak sprawuje się Android Auto w pierwszych Discovery Media? Czy w czasie jazdy nawigacja Google Maps działa, wybieranie głosowe celów, kontaktów itd, które są w normalnym Android Auto v5? Czy są lagi z poziomu DM - telefon obecnie Samsung S9+.

3. W starszych samochodach AA łączy się po kablu. Czy przy takim połączeniu jest normalne ładowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na Twoje pytania:

Ad.1: da się - mam ten sam sprzęt i wersję software i App Connect działa.

Ad.2: działa bardzo dobrze, wszystkie wymienione funkcje są obsługiwane, zwiechy są niezwykle rzadkie i najczęściej dotyczą funkcji online (może być to po części sprawka serwerów google) - o dziwo działa to lepiej niż na DP z auta 2018, gdzie AA ścina treść komunikatów navi.

Ad.3: jest ładowanie, standardowe około 500-600 mAh.

Edytowane przez saper_wroc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką i konkretną odpowiedź :)  wygląda na to, że warto dołożyć. Jeszcze pytanie, czy wybieranie głosowe przez  działa po naciśnięciu ikony mikrofonu, czy przycisku Voice na radiu?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie mylę, to przycisk Voice to chyba działa dla mających pakiet Telefon (Premium?). Dla mnie to raczej nie warte dopłaty, działa "tak sobie". Użyłem to może ze dwa razy i dałem sobie spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Freddie napisał:

Jeśli się nie mylę, to przycisk Voice to chyba działa dla mających pakiet Telefon (Premium?). Dla mnie to raczej nie warte dopłaty, działa "tak sobie". Użyłem to może ze dwa razy i dałem sobie spokój.

kosztuje to  kilka stówek i w dobie google asystenta nie ma większego sensu, który działa właśnie po naciśnięciu ikony mikrofonu lub po prostu powiedzeniu " ok google" Bardzo użyteczna funkcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, jast72 napisał:

Dzięki za szybką i konkretną odpowiedź :)  wygląda na to, że warto dołożyć. Jeszcze pytanie, czy wybieranie głosowe przez  działa po naciśnięciu ikony mikrofonu, czy przycisku Voice na radiu?

 

Działa przez oba przyciski, a jak ma dobry humor to i jak się wypowie OK GOOGLE w eter czasem załapie.

Ja mam również aktywne wybieranie głosowe od VW, ale to męczarnie są jak się z tą istotą gada ?

Wyniosło mnie to w sumie kilka stówek w zeszłym roku.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

1.

Chciałem się Was poradzic,czy jest jakis odtwarzacz muzyki  do AA w ktorym widac na ekranie samochodu pasek przewijania?

Jak do tej pory nie trafiłem na taki a nie ukrywam, ze to dość istotna funkcja. 

2.

Czy to normalne,ze jak odtwarzam na ekranie samochodu yt i zmienie ekran np na Waze, to yt sie zatrzymuje? 

Raz kiedy tel stracil zasieg, yt sie przycielo, zmienilem na Waze i kiedy zasieg wrocil,to yt wznowil odtwarzanie- wiec powinno się dac. 

Z góry dzięki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy da się już podłaczyć bezprzewodowo z telefonem czy dalej przez kabel ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma problem ostatnio z carstream + android auto? 

 

Od kilku dni wyskakuje komunikat na telefonie o konieczności aktualizacji Android auto. A na wersji 5.0 już nie działa car stream. Wcześniej miałem aa 4.6

Ktos ma jakąś dobre konfigurację? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności