Skocz do zawartości
Dean

Android Auto - instrukcja przyjemnego korzystania z dodatkami (Yanosik, YouTube)

Rekomendowane odpowiedzi

Ukazała się nowa wersja: 

4.6.593333-release  arm

September 9, 2019

 

 

 

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalowałem AA 4.5 na nowym telefonie i mam od razu nowe UI bez opcji wyboru, czyli brak możliwości powrotu.

Wygląda na to, że Google coraz szerzej udostępnia nową wersję. Kwestia czasu kiedy u Ciebie się pojawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CarPlay dostanie Yanosika.. a AndroidAuto? Na Tweeterze napisali : "niestety nie możemy określić czy aplikacja pojawi się w Android Auto. Środowisko Google to zamknięty system i obecnie nie mamy możliwości wprowadzenia aplikacji na tę platformę Jeżeli w przyszłości sytuacja ulegnie zmianie, to oczywiście przygotujemy odpowiednią wersję." :(

Mam do Was pytanie, bo jak zaktualizowalem AA do 4.4.5923 po podłączeniu na ekranie telefonu (A5 2106) pojawia mi się czarny ekran z napisem AndroidAuto i właściwie nic nie mogę zrobić na telefonie, da się to obejść jak kliknę aplikacje w tle i z nich wyjdę, to na telefonie pojawia się ekran główny, ale jak nacisne przycisk home, znowu pojawia się wspomniane czarny ekran. Na telefonie dziewczyny (A3 2017) zainstalowałem to samo AA z tego samego pliku i u niej również pojawia się ekran z napisem AndroidAuto, ale dodatkowo pojawiają się strzałki i górę i po przejechaniu palcem ekran się odblokowuje. Próbowałem u siebie przeciągać na wszystkie strony ale nic z tego. Ktoś z Was ma podobny problem? Lub wie jak usunąć tę "blokade"? Szukałem w ustawieniach i nic takiego tam nie widziałem :(

Dodatkowo u niej była opcja włączenia nowego interfejsu - u mnie nie, a po przywróceniu ustawień fabrycznych na jej telefonie ta opcja znikła.. aktualizowaniem gps go najnowszej wersji i też nic z tego..

Po aktualizacji do AA 4.5.5928 nic się nie zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach Android Auto powinieneś mieć taką opcję. Domyślnie jest aktywna, musisz to wyłączyć.

 57402616_Screenshot(13wrz201921_36_53).thumb.png.8bf2e1416763f7191ead4b8afdfad7e0.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie szukałem tej opcji ale niestety jakby znikła :( u mnie ustawienia wyglądają jak na załączonych zdjęciach. Czy jest możliwe aby wersja AA była uzależniona od modelu telefonu? Bo widzę że u Ciebie jest Automatyczne wznawianie odtwarzania a u mnie tego nie ma..

Screenshot_20190914-001755.png

Screenshot_20190914-001832.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Wy też macie problemy z Android Auto? Co jakiś czas zdarza mi się, że nie mam dźwięku. Po ponownym połączeniu telefonu restartuje się cała jednostka Infotainment. Ogólnie jakieś to mało stabilne. Potrafi często rozłączyć bez przyczyny.

Nic podobnego nie miałem nigdy, gdy podłączałem iPhone'a poprzez CarPlay. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk mam.

2 restarty miałem na przedostatniej wersji AA i na starym telefonie.

Na nowym telefonie + AA z zeszłego tygodnia chwilowo spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem wiele różnych problemów, ale nigdy nie z dźwiękiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk czasami znika więc to nie boli. Najbardziej irytuje natychmiastowe wyłączanie się. Nie ma trasy, aby mi się nie wykrzaczyło. Przesiadłem się na razie na CarPlay, stabilność bez porównania. Nigdy nie miałem problemu z dźwiękiem czy z samoczynnym wyłączeniem... Niestety, Android Auto fajne, ale mega niestabilne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano miałem pierwszy restart DM po podłączeniu AA, czyli bez zmian ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem (i odpukać nie mam) problemów z dźwiękiem czy resetami.

Wczoraj włączyłem sobie tryb dzień/noc kontrolowane przez samochód, dotychczas miałem ustawione na sztywno na dzień i odpalając CarStream zauważyłem że tam też się zmienia motyw na ciemny i nie widać żadnych napisów tylko miniaturki, tez tak macie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie, bo byc moze nie wiem, nie mam, nie rozumiem...

Jak byla stara wersja to bylo na dole ekranu koleczko, mapy, telefon i bodajze mikrofon czy jakos tak. Na koleczku byly jakby skroty, ostatnie polaczenie, godzina i prognoza pogody w formie jakiejs grafiki z nazwa miejscowosci.

Przy nowej szacie graficznej jest uklad kafelkowy z aplikacjami, wiec nie mam nigdzie jakiejs grafiki z pogoda. Da sie cos doinstalowac, jakas apke czy cus?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że po prostu tego już nie ma. Niestety Google zlikwidowało dashboard, którym właśnie chwaliło się Apple w swoim nowym CarPlay :) 

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi po zainstalowaniu najnowszej wersji 4.7 przestał działać Car Stream i AA zaczął fiksować :(

I nie pomagało odinstalowanie,czyszczenie danych itp itd.AA całkowicie się wysypało.Wipe cache,dalvik i data i AA postawiony na nowo w wersji 4.6 i żadnych problemów ?

Edytowane przez lubowitz78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Podajac glosowo lokalizacje w AA system za kazdym razem najpierw odowiada "nie potrafie pomoc z zapytaniem" aby nastepnie jednak wskazac prawidlowo lokalizacje. Czy to standard ?

Edytowane przez Jelly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nic mnie zdziwi w Android Auto :D Na jakiś czas przesiadam się z powrotem na CarPlay, Google tylko psuje... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w ustawieniach aplikacji google czy nie zresetowały się niektóre adresy (np domowy i praca) - u mnie tak było po niedawnej aktualizacji, a to z kolei powodowało że asystent głupiał przy jeździe na AA i raz nawigował do celu, a raz "nie potrafił pomóc".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, saper_wroc napisał:

Sprawdź w ustawieniach aplikacji google czy nie zresetowały się niektóre adresy (np domowy i praca) - u mnie tak było po niedawnej aktualizacji, a to z kolei powodowało że asystent głupiał przy jeździe na AA i raz nawigował do celu, a raz "nie potrafił pomóc".

Nigdy nie miałem ustawionych tych adresow i problemu nie bylo. Rozumiem, ze masz najnowsza wersje AA i po "wypowiedzeniu" adresu system poprostu go znajduje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adres domowy i pracowy znajduje po nazwie bez problemów obecnie, resztę adresów muszę niestety póki co podawać z nazwy ulicy, bo po nazwach z ulubionych nie chce nawigować (przynajmniej w waze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności