Skocz do zawartości
Dean

Android Auto - instrukcja przyjemnego korzystania z dodatkami (Yanosik, YouTube)

Rekomendowane odpowiedzi

Prosto z pracy...

Niestety nadal nie działa, Mapy i Waze. Bez względu czy dam -kontrolowane przez samochód, telefon, nawet jak dam tryb noc, to nadal mam dzień.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi cały czas nie pojawiała się opcja o nowym interfejsie, a teraz nagle bez żadnego ruszania, zmian i aktualizacji sama się pojawiła..cuda!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w tym Android auto +aa Mirror  będzie działać google maps  i ikona ostrzegania z Janosika  jednocześnie ?

np. tak jak przez mirror link ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt, nic?

To moze dlaczego to dla mnie wazne.... ;]

Mieszkam wysoko w Beskidach, wiec sila rzeczy Mapy pokazuja niemal bialy ekran, z jakas pojedyncza droga, jak jeszcze brak terenu lesnego to mam zoltawa kreske i bialutki ekran. Jadac tak w nocy to mnie krew zalewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może w mapach masz ustawione na tryb dzienny, hmm :) 

Sprawdź też, czy nawigacja VW poprawnie zmienia kolor z dziennego na nocny. Ogólnie więcej ustawień nie ma, winy szukałbym ze strony telefonu. Wrzuć zdjęcie jak Ci te mapy wyglądają. Ciekaw jestem :) 

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ten temat był już poruszany.

Mam Discaver Pro z przed 2017. Android auto dział, ale jest problem ze stabilnością. Co kilka minut się rozłącza mimo, że telefon jest podłączony do auta.

Ktoś miał taki problem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Dean napisał:

A może w mapach masz ustawione na tryb dzienny, hmm :) 

Sprawdź też, czy nawigacja VW poprawnie zmienia kolor z dziennego na nocny. Ogólnie więcej ustawień nie ma, winy szukałbym ze strony telefonu. Wrzuć zdjęcie jak Ci te mapy wyglądają. Ciekaw jestem :) 

Jedzmy moze od poczatku.

Troche danych.

Fon - Galaxy A6 z andkiem 9.

Radio to Bolero Skody, wiec nie wiem jaki to odpowiednik VW. Nie mam jako tako nawigacji, dlatego korzystam z fona i AA.

Siedzialem przed chwila i bawilem sie i  bez wzgledu czy wlacze w "ustawieniach dla programistow" - tryb aplikacji - "produkcyjny", "dla programistow", "sklepowy" to brak przelaczania kolorow NA radiu z trybu dziennego na nocny, co bylo przedtem.

Przy "dzienny/ nocny", bez wzgledu czy dam" kontrolowane przez samochod", "telefon" czy nawet jak dam "nocny" to jest brak przelaczania NA radiu.

Z tego co pamietam na poprzednim Samsungu jak wtedy dawalem - "kontrolowane przez telefon", to jak w fonie zaslonilem czujnik swiatla to przelaczal ekran radia- tu tego nie ma.

Nastepna rzecz, jesli zaznacze "tryb nocny" w ustawieniach programisty, to nadal zarowno na fonie jak i ekranie mam normalnie dzienny. Natomiast jesli w AA na mapach w fonie przestawie tryb nocny, to w AA na telefonie jest nocny, ale na radiu go nie ma, bez wzgledu na ustawienie pokretla swiatel /nie mam tam AUTO, wiec klikam dzienne vs mijania i wtedy powinna byc zmiana/. Dokladnie analogicznie mam jak wejde w Waze do aplikacji i tam zmienie z "auto" na "noc", to potem po wejsciu w Waze na AA, rowniez mam tryb nocny na telefonie, ale juz nie na radiu- analogicznie jak z Mapami.

Mapy oczywiscie ustawione na tryb auto, jesli chodzi tryb kolorow.

Na chwile obecna zmienilem jasnosc radia na - bardzo ciemny, zeby nie kopalo po oczach.

Dla jasnosci, owszem teraz juz po tym telefonie podlubalem i wszedzie wracam do tego co bylo, choc przyznaje, ze slabo kumaty z tego jestem, natomiast jako tako, nie bylo aktualizacji oprogramowania fona, nic nie zmienialem, itd. Samo AA, kilka tygodniu temu wyrzucilo znany mi juz komunikat- twoja aplikacja nie moze byc odtworzona, zakutalizuj, cos tam , cos tam- z pamieci podaje, to wiem, ze musze pobrac i zainstalowac nowa wersje. Tak tez zrobilem i zauwazylem ten problem.

Moge potem przy czasie wkleic jakies zrzuty, zdjecia, itp, jezeli beda wymagane.

Z gory dziekuje za otrzymana pomoc.

Aha.., podczas podlaczenia kablem do radia, przez ulamek sekundy zaswieca sie komunikat - czy zezwolic aplikacji/ chyba chodzi o AA/ na polaczenie- zezwol/ odrzuc, oczywiscie trwa to ulamek sekundy i gasnie, bo zaraz sie laczy z radiem. Tak mi przyszlo do glowy, ze moze cos bruzdzi jakos z zabezpieczeniami..., nie mam pojecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komunikat, który Ci wyskakuje to chwilowa prośba o zezwolenie na przesyłanie danych, ale dotyczy tylko podłączenia z PC.

Żeby mieć jasność sytuacji, proponuję podłączyć iPhone’a do radia. Domyślam się, że jeśli posiadasz Android Auto to także CarPlay.

Odpal Google Map albo nawet Apple Maps i przełączaj światłami. Powinno zmieniać kolorystykę.

Dzięki temu będzie wiadomo, czy winna jest jednostka w samochodzie czy też telefon z Androidem.

Próbowałeś też odinstalować AA i zainstalować je na nowo? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Virion napisał:

Może ten temat był już poruszany.

Mam Discaver Pro z przed 2017. Android auto dział, ale jest problem ze stabilnością. Co kilka minut się rozłącza mimo, że telefon jest podłączony do auta.

Ktoś miał taki problem? 

Pomożecie z powyższym??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, używam Muzyka Play do odtwarzania muzyki. I tu mam pytanie jakich komend używacie do wyszukania i odtwarzania np.graj, odtwarzaj lub po angielsku play music.... wykonawca, nazwa utworu. Bo nie mogę sobie z tym dać rady. 

Edytowane przez 1955p
Poprawka tekstu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

22 godziny temu, Virion napisał:

Może ten temat był już poruszany.

Mam Discaver Pro z przed 2017. Android auto dział, ale jest problem ze stabilnością. Co kilka minut się rozłącza mimo, że telefon jest podłączony do auta.

Ktoś miał taki problem? 

U mnie winny był telefon. Miałem custom roma i co jakiś czas lubiło się rozłączyć. Na oficjalnym na razie się nie zdarzyło. Spróbuj zrestartować radio przytrzymując pokrętło włączenia przez kilka sekund. 

30 minut temu, 1955p napisał:

Mam takie pytanie, używam Muzyka Play do odtwarzania muzyki. I tu mam pytanie jakich komend używacie do wyszukania i odtwarzania np.graj, odtwarzaj lub po angielsku play music.... wykonawca, nazwa utworu. Bo nie mogę sobie z tym dać rady. 

Spróbuj po angielsku. Polski Google Asystent to delikatnie mówiąc dziadostwo, może Ci najwyżej suchara opowiedzieć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Dean napisał:

 

U mnie winny był telefon. Miałem custom roma i co jakiś czas lubiło się rozłączyć. Na oficjalnym na razie się nie zdarzyło. Spróbuj zrestartować radio przytrzymując pokrętło włączenia przez kilka sekund. 

 

OK. Spróbuje. Telefon Samsung Galaxy S8. Nic z oprogramowaniem nie robiłem i nie zmieniałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Dean napisał:

Komunikat, który Ci wyskakuje to chwilowa prośba o zezwolenie na przesyłanie danych, ale dotyczy tylko podłączenia z PC.

Żeby mieć jasność sytuacji, proponuję podłączyć iPhone’a do radia. Domyślam się, że jeśli posiadasz Android Auto to także CarPlay.

Odpal Google Map albo nawet Apple Maps i przełączaj światłami. Powinno zmieniać kolorystykę.

Dzięki temu będzie wiadomo, czy winna jest jednostka w samochodzie czy też telefon z Androidem.

Próbowałeś też odinstalować AA i zainstalować je na nowo? 

Zeby miec jasnosc syuacji to ja mam telefon jak w poscie powyzej SAMSUNG GALAXY A6, nic nie mam z jablkiem / i nie chce miec/ wiec ......., no wiesz;]

Oczywiscie, ze probowalem wgrywac inne wersje AA, co rowniez opisalem poprzednio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz podłączyć iPhone'a pożyczając go od kolegi/koleżanki. Chyba że pod tym względem też dobierasz przyjaciół :) 

Tak czy siak, warto po prostu sprawdzić czy winna jest jednostka w samochodzie, czy telefon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt z moich znajomych, nie ma jablek- taki przypadek...

Jeszcze odinstalowalem AA i teraz siedze od godziny i co bym nie sciagnal, a przejechalem juz wersje od marca do lipca, to przy probie zainstalowania wychodzi komunikat - aplikacja nie zostala zainstalowana, czyli posuwam sie do przodu.....

Po pol dnia walki stwierdzilem, ze chyba wyciagne sobie i przykleje uchwyt na fona aby sie nie denerwowac.

Galaxy A6- komunikat jak wyzej.

Galaxy A3- komunikat jak wyzej.

Xiaomi jakis tam- na tego to nawet sie nie da sciagnac...

Wszystkie fony sa zalogowane na jeden adres Gmail, jesli to cokolwiek ma wspolnego. Po wylogowaniu sie jest nadal to samo.

Edytowane przez shotgun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kolei ścieżka dojścia do ustawienia, które aktuwują/dezaktuwują u mnie automatyczny tryb nocy (Xperia Z1 compact, android 9, AICP )

  • Długie przytrzymanie pulpitu i z menu kontekstowego "Settings"
  • Potem "User Interface"
  • Następnie "Wygląd systemu"
  • i finally: "Kontrola trybu nocnego"

Pewnie w każdej nakładce androidowej wygląda to inaczej, ale gdzieś tu bym szukał rozwiązania.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki. Udalo sie zaintslowac AA zarowno u mnie jak i syna. U mnie nadal nie dziala tryb nocny, u syna dziala prawidlowo. Jako, ze nie obwiniam iz on ma w starej wersji a ja w odswiezonej, to podejzewam, ze problem jest w telefonie moim. Porownywalem wszystkie ustawienia map- mamy identyczne, jak rowniez ustawienia AA i tu roznimy sie tylko i wylacznie w jednym punkcie.

Dzienny/ nocny- tam syn nie ma nic zaznaczone. U mnie jest i nie widze/ nie umiem odznaczyc. Po prostu moge zaznaczac poszczegolne opcje, ale nie umiem odznaczyc.P

Odinstalowalem AA i zainstalowalem na nowo, po wlaczeniu trybu programisty mam juz domyslnie zaznaczona opcje, ktora mialem w poprzednim AA przed skasowaniem.

Ktos wie jak rowziazac TEN problem? Potem sobie sprobuje czy bedzie dzialac.

Samo zainstalowanie AA to tez wyszly niezle jaja...., absurd gonil absurd.

@Dean  dzieki za podsuniecie pomyslu z drugim fonem.

@red_fork u mnie to zupelnie inaczej, tak inaczej, ze nie wiem gdzie to sprawdzic ;]

Edit- doszedlem, proste jak budowaca cepa, rozwijane jest to od gory z paska i wlaczajac tryb nocny mapa jest wymuszona w trybie noc, bez wzgledu na pore dnia, ustawienie swiatel, itp. Mozna oczywiscie ustawic harmonogram wlaczania, np. wg. wschod- zachod slonca,  ale ja chce ze swiatel.

Edytowane przez shotgun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak u was jest z wielkością obrazu przy oglądaniu carstream lub np telewizji? Przy wcześniejszym AA obraz nie był na całym ekranie , zawsze zostawał jakiś ciemniejszy pasek po bokach ale mały a teraz przy nowym interfejsie to już przesada obraz oglądania znacznie się zmniejszył. Czy to tak już jest czy kwestia ustawień? Jak to to jakich? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności