Skocz do zawartości
Dean

Android Auto - instrukcja przyjemnego korzystania z dodatkami (Yanosik, YouTube)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam samsunga zainstalowałem AA 4.5 zrobiłem czyszczenie cache, restart i nic dalej stara wersja. Oczywiście telefon zrootowany. Macie jeszcze jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem kilka postów wcześniej. Mi nowe AA nie chciało działać na LineageOS z rootem. Dopiero po wgraniu oficjalnego romu od Sony poszło. Dodam też, że root zrobiłem jak już nowe AA mi załapało. A tak to "na czysto"

Nie wiem czy to może być przyczyną, ale u mnie tak było. Może to być też zwykły zbieg okoliczności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Dean napisał:

Jak pisałem kilka postów wcześniej. Mi nowe AA nie chciało działać na LineageOS z rootem. Dopiero po wgraniu oficjalnego romu od Sony poszło. Dodam też, że root zrobiłem jak już nowe AA mi załapało. A tak to "na czysto"

Nie wiem czy to może być przyczyną, ale u mnie tak było. Może to być też zwykły zbieg okoliczności.

I tu może być pies pogrzebany. Na "fabrycznym" XZ1 u mnie wszystko działa, na zrootowanym Z5 Compact z LineageOS na razie nie. Komuś działa na takiej konfiguracji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Tom RS napisał:

I tu może być pies pogrzebany. Na "fabrycznym" XZ1 u mnie wszystko działa, na zrootowanym Z5 Compact z LineageOS na razie nie. Komuś działa na takiej konfiguracji?

U mnie na Z5 compact (bez root-a) też nie działa. Może wersja androida ma znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zainstalowałem AA 4.5 - nowego wyglądu nie mam, wyczyściłem pamięć i dane w ustawieniach aplikacji AA i dalej to samo. Telefon Samsung Galaxy A5 (2016) - zrotowany SuperSu, AA Mirror działa tak jak wcześniej się tu wypowiadałem. Wszystko oczywiście działa normalnie. Ma ktoś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może rzeczywiście na zrotowanych telefonach na razie nie działa???Mój Sony Xperia Xz Premium też jest zrotowany i również nie mam  nowego wyglądu.Tylko dla mnie telefon bez roota to nie telefon.

Poza tym nie działało by mi wiele rzeczy bez roota w tym Car Stream z którego cały czas korzystam.Chyba trzeba poczekać na oficjalną wersję i tyle ?

Dodam,że wczoraj zaktualizowałem do najnowszej wersji i również na pokładzie jest Android 9.

Edytowane przez lubowitz78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Motoroli nie działa  a na telefonie żony Samsung A9 działa nowy AA. Oba telefony bez roota i android 9. Więc dziwnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U znajomego na Samsung A7 2018 Pie9 bez roota, też nie mogę uruchomić nowego AA, na innych poszło natychmiastowo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wiekuisty napisał:

Witam,

zainstalowałem AA 4.5 - nowego wyglądu nie mam, wyczyściłem pamięć i dane w ustawieniach aplikacji AA i dalej to samo. Telefon Samsung Galaxy A5 (2016) - zrotowany SuperSu, AA Mirror działa tak jak wcześniej się tu wypowiadałem. Wszystko oczywiście działa normalnie. Ma ktoś pomysł?

Ściągnąłem rooma z poziomem zabezpieczeń na lipiec 2019, mam u siebie sierpień 2018, ale chyba poczekam na oficjalną zmianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie  mi ,czy jest w tym nowym AA opcja ustawienia wyświetlania na pionowym ekranie???Gdzieś czytałem,że mieli wprowadzić taką funkcję.

Mam w swoim Renault R-Linka 8.2 cala,który jest pionowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem coś takiego:

 
jak robię to mi pisze sqlite3: not found
Pewnie coś nie zainstalowałem.

 

Edytowane przez wiekuisty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam - działa.

Aż dziw bierze, że Google nie zabezpieczył tych baz sqlite... Najpierw kilkoma update'ami i triggerem można było zapewnić działanie aamirror, teraz ustawienie jednej flagi uaktywnia ukrytą opcje ?

@wiekuisty, nie masz zainstalowanego sqlite. Możesz użyć apki sqlite installer for root. Potem  powinieneś mieć dostęp do aplikacji sqlite3 w terminalu.

Edytowane przez red_fork
Literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, red_fork napisał:

Potwierdzam - działa.

Aż dziw bierze, że Google nie zabezpieczył tych baz sqlite... Najpierw kilkoma update'ami i triggerem można było zapewnić działanie aamirror, teraz ustawienie jednej flagi uaktywnia ukrytą opcje ?

@wiekuisty, nie masz zainstalowanego sqlite. Możesz użyć apki sqlite installer for root. Potem  powinieneś mieć dostęp do aplikacji sqlite3 w terminalu.

@red_fork dzięki, jednak mam błąd, że nie mam takiej flagi :/ - pomyliłem się w składni, jednak nie pojawia mi się ta opcja :/ Czyszczenie, ponowne uruchamianie tela i nic

Edytowane przez wiekuisty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko po testowaniu przez kilkanaście minut - na razie zostaje przy starym wyglądzie.

Nasze ekrany 8' w VW i Skodzie mają 800x480 px. Dolny pasek zajmuje jak wcześniej 80px w pionie, więc na mirror zostawało 800x400px. W nowym wyglądzie wpakowali jeszcze na górę pasek statusu i kolejne jakieś 30px poszło... Trzeba będzie poczekać na aktualizację aamirror, żeby pasek był nałożony na obraz, ale patrząc na ostatnią aktywność autora nie liczyłbym na razie na to...

Druga rzecz to automatyczne dopasowanie proporcji i dpi. Rodzielczość dopasował poprawnie, ale dpi ustawił takie, że mam czcionki na pół ekranu...

Na plus szybkie przełączanie pomiędzy aktualna i poprzednia aplikacją. Interface zerżnięty z Apple, czyli też na plus, ale jakoś działa to wolniej i mniej intuicyjnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry i witam. Zarejestrowałem się tutaj choć mam Octavie 3 fl z prostego powodu, uważam, że to najsilniejszy wątek jaki znalazłem na necie.

Pomóżcie proszę, może jest to analogiczne w grupie VW bez względu na radio.

Dotychczas podczas przełączania ze świateł dziennych na mijania przełączał się automatycznie widok dzień- noc zarówno na mapach Google jak i Waze.

Po przejściu na najnowszy widok AA ta funkcja znikła. Nie pamiętam poprzedniego numeru wersji AA, ale musiałem zaktualizować ponieważ tego żądała.

Wywaliłem najnowszą wersję i wróciłem do trochę starszej, która ma stary widok= nadal nie działa. Zmieniałem kable fon- auto- NOK, ustawienia w mapach są na auto, jeśli chodzi o widok, auto raczej wykluczam, bo ma rok.

Problem jest bo często już jak jadę jest dość ciemno i nie mam ochoty na ten neon z panela.....

Ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odblokuj tryb programisty w aplikacji, tam znajdziesz to czego potrzebujesz.

Screenshot_20190805-213058.png

Screenshot_20190805-213106.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W starym klikało się bodajże 7 x w te 3 kropeczki w prawym górnym rogu, aby wejść w tryb programisty, a teraz?

Oki 10x - zgodnie z tym.

https://pl.if-koubou.com/articles/how-to/how-to-enable-developer-settings-on-android-auto.html

Tylko ja nie mam Andoid Auto a Informacje o Android Auto i mogę sobie klikać, aż mi palec zgaśnie.

Edytowane przez shotgun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, shotgun napisał:

W starym klikało się bodajże 7 x w te 3 kropeczki w prawym górnym rogu, aby wejść w tryb programisty, a teraz?

Oki 10x - zgodnie z tym.

https://pl.if-koubou.com/articles/how-to/how-to-enable-developer-settings-on-android-auto.html

Tylko ja nie mam Andoid Auto a Informacje o Android Auto i mogę sobie klikać, aż mi palec zgaśnie.

Wchodzisz w Ustawienia, przewijasz na sam dół i klikasz 10 razy w pole Wersja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem podobny problem po aktualizacji Androida do Pie. Opcja w ustawieniach programisty w AA nic nie dawała - defaultowo jest tam sterowanie przez samochód, ale i tak nie włączał się tryb nocny. 

Przypadkiem trafiłem na ustawienia pulpitu w samym androidzie. U mnie wchodzi się tak jak do definicji widgetów czyli przez przytrzymanie pulpitu. Znalazłem tam opcje zezwalającą na zmianę trybu na nocny. Nie wiem czy w każdym Androidzie jest to w tym miejscu. Ja działam na customowym AICP.

Jak będę w samochodzie zrobię zrzut ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Chylę czoła. @jamaju biję pokłon, bo zesrałbym się i nie wpadł na to...

Ogólnie domyślnie zaznaczone mam:

- wymuś rejestrowanie

- po uruchomieniu aktywuj

- nieznane źródła.

W trybie dzień/ noc nie miałem nic zaznaczone, zapodałem jak kolega @saper_wroc podał.

Jutro test, dziękuję póki co, ale muszę jutro wstać do roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności