Skocz do zawartości
Dean

Android Auto - instrukcja przyjemnego korzystania z dodatkami (Yanosik, YouTube)

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi o to, że telefony Huawei mają problemy z komunikacją poprzez Android Auto. Wiele jest niekompatybilnych. 


https://www.youtube.com/watch?v=O1iuKv9jnn0

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Dean napisał:

Chodzi o to, że telefony Huawei mają problemy z komunikacją poprzez Android Auto. Wiele jest niekompatybilnych. 


https://www.youtube.com/watch?v=O1iuKv9jnn0

Dziwię, bo akurat mam Honor 9 i działa z Android Auto bez zarzutu, nie mogę zrobić tylko roota (bo się nie da , Huawei zablokował możliwość odblokowania bootloadera) i nie mogę korzystać np. z Yanosika. Ale bez problem korzystam z Map Google czy Waze czy innymi aplikacjami które są kompatybilne z Android Auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak jest z aktualizacją oryginalnych map? Nikt jeszcze nie aktualizował, ani nie kupował nowych. Ewentualnie ile taka przyjemność w serwisie kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki enriqez , za darmo jestem w szoku. W b7 wołali sporo kasy a i tak większość aktualizowała z płytek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można też online, jeśli masz internet w aucie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.04.2019 o 12:31, Gicbern napisał:

No Xperia nie jest połączona przez Bluetooth bo wyłączyłem udostępnianie Bluetooth. Gdy ktoś do mnie dzwoni to dzwoniącego widzę tylko na telefonie Honora i rozmawiam przez zestaw głośnomówiący Bluetooth samochodu, ale na ekranie radia niestety nie wyświetla się kto dzwoni. Zresztą na tym samym ekranie widzę, że z Bluetooth połączony jest Honor 9. Co dziwne w momencie połączenia aktywuje się program Android Auto, jakby przez niego chciała iść rozmowa i pewnie dlatego nie widzę na ekranie radia kto dzwoni. Nie wiem czy się da, ale w jakiś sposób zablokować odbieranie połączeń przez Android Auto, ewentualnie w jakiś dodatkowy sposób jeszcze coś zablokować w telefonie Sony Xperia na którym jest Android Auto ???

To jeszcze raz, tym inny telefon z Android Auto + zdjęcia, może ktoś będzie miał jakiś pomysł. Czyli:

1. Mam 2 telefony - 1 służy mi do użytkowania na co dzień, dzwonienie, smsy itp. To Honor 9, oparty na Android 8. Jest on połączony przez Bluetooth samochodu z zestawem głośnomówiącym.

2. Telefon nr 2 (najpierw to była Xperia na Android 5), teraz jest Asus Zenfone 3, na Android 7.1.1, zrootowany. Służy tylko w samochodzie do połączenia z ANDROID AUTO. Ma zablokowane UDOSTĘPNIANIE BLUETOOTH.

3. Tak to wygląda na ekranie radia w samochodzie:1385474036_ekranstartowy.thumb.jpg.8d9336066a585a20d1adf69c960d8a97.jpg

W prawym górnym rogu jest telefon nr 1, połączony z Blueooth samochodu, prawym dolnym drogu telefon nr 2 z Android Auto.

W momencie naciśnięcia ekranu telefon nr 1, zamiast zobaczyć spis połączeń i listę kontaktów z tego telefonu, to włącza się ekran z ANDROID AUTO, oczywiście telefonu nr 2. Oto zdjęcie tej sytuacji:

 

ekran2.thumb.jpg.090927d0648b352b256856fe3751d7c6.jpg

Podobnie jest z przychodzącym połączeniem na mój główny telefon nr 1, słyszę dźwięk połączenia z zestawu głośnomówiącego BLUETOOTH samochodu ale nic nie wyświetla się na ekranie radia. Jak odbiorę połączenie rozmawiam  normalnie przez zestaw głośnomówiący BLUETOOTH samochodu. W telefonie nr 2 cofnąłem uprawnienia do odbierania połączeń przez ANDROID AUTO, wówczas jest tylko komunikat na ekranie radia, że aplikacja nie ma uprawnień do odbierania połączeń.

GŁÓWNE PYTANIE TO: czy da się tak coś wyłączyć ("oszukać") w programie ANDROID AUTO, żeby w momencie przychodzącego połączenia na telefon nr 1 (który jest połączony z Bluetooth samochodu) czy po naciśnięciu na ekranie radia tego telefonu wyświetlały się informacje (czyli kto dzwoni, lista kontaktów) na ekranie RADIA ? Dodam, nie mam drugiego wyświetlacza np. kokpitu jak to przedstawiono w pierwszym poście. Ekran radia to jedyne miejsce gdzie wyświetlają się jakiekolwiek informacje. Oczywiście po odłączeniu telefonu nr 2 (czyli gdy nie ma połączenia Android Auta) telefon nr 1 poprawnie wyświetla wszystkie informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizuje honora do androida 9 . Może to coś zmieni. Od dwóch tygodni mam andka 9 . Działa rewelacyjnie szybko i jest więcej możliwości.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Mam problem z Android Auto. Samochód to co prawda nie Passat, bo Golf VII ale może ktoś z Was miał taki problem i pomoże mi rozwiązać mój.
Łączyłem się z AA kilkoma już modelami telefonów (Samsung J5, Xiaomi Redmi 4a, K&M Live 2) i nie było problemów. Teraz próbując z Xiaomi Redmi 6a, pojawia się błąd. Ściągnąłem aplikację z apk mirror (odpowiedni wariant dla mojego telefonu), zainstalowałem bez problemów, odpalam w telefonie również bez przeszkód. Problem pojawia się, gdy podłączam telefon kablem w samochodzie i włączam aplikację w samochodzie + w telefonie naraz. Ekran w samochodzie pozostaje czarny a telefon restartuje się po krótkiej chwili lub przy naciśnięciu dowolnego przycisku. Próbowałem z różnymi kablami USB (również z fabrycznym telefonu), z różnymi wersjami AA.

Czy spotkał się ktoś z Was z takim problemem?

Przekopałem internet, niestety nie znalazłem póki co rozwiązania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli będzie wyglądał jak CarPlay + home screen ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że aby się pobawić androidem w aucie muszę mieć odblokowaną usługę App-Connect?  

Czy to tylko serwis robi i ile wołają za odblokowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Czy ktoś może mi pomóc? ?? AA miror i AA unlock działa.  Za każdym jednak razem muszę uruchamiać AA unlock,  co zrobić aby jak u autora tematu tylko raz był uruchamiany AA unlock.  Drugie pytanie to jak wyłączyć wyświetlacz w telefonie aby AA miror działał tylko na samochodzie bez wyświetlania jednocześnie na telefonie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, artura2 napisał:

 Czy ktoś może mi pomóc? ?? AA miror i AA unlock działa.  Za każdym jednak razem muszę uruchamiać AA unlock,  co zrobić aby jak u autora tematu tylko raz był uruchamiany AA unlock.  Drugie pytanie to jak wyłączyć wyświetlacz w telefonie aby AA miror działał tylko na samochodzie bez wyświetlania jednocześnie na telefonie ???

Zamiast AA Unlock zastosuj inny patch AA Phenotype, z AA Unlock też miałem te same problemy. Jeśli chodzi o wyświetlacz to z tego co wiem niestety się wyłączyć wyświetlacza w telefonie w trakcie korzystania z AA Mirror

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zastosowaniu phenotype juz nie mam aa miror do wyboru. Pytanie jak można cofnąć działanie phenotype ?? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AA 4.3 się ukazał. Podobno naprawia m.in. brak przełączania w tryb nocny. Przetestuję jak ktoś wrzuci wersje ARM 32bit na apkmirror.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam do Android Auto. CarPlay jest fajny, ale nie ma możliwości by się nim bawić, a ja lubię coś kombinować ;) 

Pytanie do was, co się zmieniło przez ten czas. Czy Google Play Services wciąż robią problemy i jakie zainstalować aby działał AA Mirror.

No i oczywiście czym modyfikujecie system, aby dodatki działały.

We wtorek będę miał telefon, więc zacznie się zabawa :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GPS już nie sprawia problemów, przynajmniej ja takich nie mam. Chyba nie ma już znaczenia wersja GPS. Wszyscy stosują teraz phenotype naszego rodaka zamiast aa unlock. Wszystko znajdziesz w wątku na XDA. Właśnie wyszedł nowy AA. Jeszcze go nie testowałem, ale widziałem na YT, że umożliwia podział ekranu, czyli w jednej połówce jest np. mapa a w drugiej obsługujemy playera. Co jeszcze. W coraz większym stopniu korzystam z asystenta google. Już nie bawię się w wpisywanie adresów do nawigacji. podobnie jest z wysyłaniem SMSów i informacji tekstowych na Whatsapp. Działa to naprawdę bardzo sprawnie. Jak poprosisz asystenta to nawet Ci zaśpiewa albo opowie kawał, chociaż te to z reguły straszne suchary :)

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dean, kiedy nowy poradnik dla leniwych ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@enriquez Jak tylko sobie wszystko poustawiam na nowo to zrobię aktualizację pierwszego posta :) czas się za to wziąć.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności