Skocz do zawartości
Dean

Android Auto - instrukcja przyjemnego korzystania z dodatkami (Yanosik, YouTube)

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, biokd napisał:

Dziś mi się nie włączył AA i pojawiła się informacja o wymaganej aktualizacji i taki zonk...ktoś coś?

 

Screenshot_20190323-000313_Google Play Store.jpg

Miałem to samo w czwartek. Musiałem zaktualizować Android Auto do wersji 3.9, co ciekawe nie chciała mi działać wersja 4.1 i 4.0

Mam pytanie dotyczące korzystania z 2 telefonów na Androidzie (jeden Honor 9 z racji braku wsparcia do odblokowania bootloader przez firmę Huawei niestety nie da się zrootować). Honor 9 służy mi do rozmów przez zestaw bluetooth samochodu (telefon ten jest wyświetlany w samochodzie na wyświetlaczu radia), natomiast drugi Sony Xperia Z1 compact z root jako Android Auto. W Sony Z1 compact mam oczywiście zablokowane UDOSTĘPNIANIE BLUETOOTH zgodnie z pierwszym postem. I moje pytanie jest takie w momencie przychodzącego połączenia NIESTETY nie ma żadnej informacji na ekranie radia. Rozumiem, że Android Auto z drugiego telefonu blokuje pokazywanie takiego połączenia na ekranie radia ??? Mogę oczywiście rozmawiać przez Honor 9 przez Bluetooth ale w momencie jak telefon mam w kieszeni to nie wiem kto dzwoni. Nie da się pewnie tego jakoś  obejść ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

22 godziny temu, biokd napisał:

Dziś mi się nie włączył AA i pojawiła się informacja o wymaganej aktualizacji i taki zonk...ktoś coś?

 

Screenshot_20190323-000313_Google Play Store.jpg

Ponieważ AA nie jest oficjalnie dostępne w Polsce. Musisz pobrać plik APK ze strony apkmirror  

10 godzin temu, Gicbern napisał:

Mo oczywiście rozmawiać przez Honor 9 przez Bluetooth ale w momencie jak telefon mam w kieszeni to nie wiem kto dzwoni.

Rozmowy z Bluetooth powinieneś widzieć na wyswietlaczu kokpitu. Tam wszystko się powinno wyświetlać. Jeśli tego nie masz, to znaczy że Xperia z AA jest połączona poprzez BT. Innej opcji nie ma. 

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Dean napisał:

 

Ponieważ AA nie jest oficjalnie dostępne w Polsce. Musisz pobrać plik APK ze strony apkmirror  

 

Dean a czy po pobraniu tego pliku będę mógł pobrać AA wersję najnowszą? Czy jaka jest działająca z plikiem APK (APK extractor?) ?

EDIT: dobra, poszło. Zainstalowałem wersję AA 3.8 (miałem 3.5) I na razie działa, sprawdzę jeszcze w aucie.

Edytowane przez biokd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej!

mam toyote auris 2018 (wiem nie te forum) ale może pomożecie.

Mam samsunga s8 i zainstalowałam mirror linka działa ale jak ruszam wyświetlacz nie pozwala wyświetlać treści.

Ok zainstalowałam car mode.

Co po kolei powinnam włączyć żeby wszystko płynnie chodziło? 

proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wątek o Android Auto, którego Toyota (chyba jako jedyny producent) nie wspiera.

Mirror link jest starsza technologia, niestety powolna, zawodna i z małą ilością aplikacji. Blokuje również większość aplikacji, kiedy samochód jest w ruchu ze względów bezpieczeństwa. Jest możliwość obejścia tego sprytnym urządzeniem, ale to koszt ok 400-500pln i nie wiem czy współpracuje z Toyotą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam pytanko, bo w dalszym ciągu mam problem z aplikacją WAZE. Gdy ekran telefonu się wygasza to nawigacja się zatrzymuje i lokalizacja też. W momencie gdy odblokuje telefon to aplikacja się uruchamia i pokazuje prawidłową lokalizację. Nie wiem o co chodzi, próbowałem różnych ustawień. Może macie jakiś pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wracam z testów,

1. Zrootowany telefony Sony Xperia Z3 + czysty android bez wszelkiego śmiecia.

2. Android Auto wersja 4.0.59

3. AA Mirror Plus

4. AA Phenotype Patcher

5. Usługi google 16.0.89 (chyba najnowsze)

6. Nie blokowałem udostępniania bluetooth.

Kluczem jest dobry kabel usb, próbowałem łączyć się na jakimś dziadostwie od starej ładowarki do zapalniczki samochodowej i bez przerwy rozłączało. Dopiero po zastosowaniu kabla z oryginalnej ładowarki Sony wszystko działa jak należy, co prawdy obcina mi ekran z każdej strony mirror plus i nie trzyma ekranu w poziomie, ale to jest chyba kwestia ustawień, cofnę się kilka stron do tyłu, może ktoś o tym piszę, chyba że ktoś wrzuci poprawne ustawienia. Działają rozmowy przez bluetooth z tego samego telefonu wraz z połączeniem przez USB i uruchomionym AA.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2019 o 09:34, maciekvrs napisał:

Cześć. Mam pytanko, bo w dalszym ciągu mam problem z aplikacją WAZE. Gdy ekran telefonu się wygasza to nawigacja się zatrzymuje i lokalizacja też. W momencie gdy odblokuje telefon to aplikacja się uruchamia i pokazuje prawidłową lokalizację. Nie wiem o co chodzi, próbowałem różnych ustawień. Może macie jakiś pomysł.

U mnie było podobnie gdy miałem dla Waze ustawione Oszczędzanie baterii (Xiaomi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, jamaju napisał:

U mnie było podobnie gdy miałem dla Waze ustawione Oszczędzanie baterii (Xiaomi)

Ale wcześniej wszystko było dobrze. Wszystkie inne nawigacje działają w tym yanosik. Tak jakby nagle to się stało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka, kiedyś działało mi czytanie postów z Whatsapp. Od dłuższego czasu dostaje info. że to jest niedostępne. Nie jest to jakaś priorytetowa opcja, ale moze ktoś wie w czym tkwi problem i ewentualnie jak to odblokować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam wszystkich.Szukałem na różnych forach sensownych opisów ogarnięcia AA moim autku (Citroen C3) i dopiero Tutaj znalazłem wiele odpowiedzi na moje niewiadome .!!

I chciałbym zadać takie pytanie (jeśli oczywiście można ,bo przeszukawszy temat nie znalazłem odpowiedzi).Korzystając z AA i Huawei p20 pro , po wprowadzeniu do Polski Asystenta Google mogłem za pomocą poleceń (np."graj ..wykonawca lub nazwa utworu") wybierać sobie coś do posłuchania w "Muzyce Google Play" lub "Spotify". Od kilku dni (nie wiem dokładnie od kiedy, bo codziennie nie używałem tej funkcji) Asystent na moje polecenie odpowiada " jeszcze nie bardzo wiem jak w tym pomóc", ale na inne takie jak  "jedź do .... lub jaka jest pogoda w ...."  reaguje normalnie, co może być przyczyną (przedtem rozumiał ).

Moje sugestie :

1.Mr. Google coś zablokował

2.Potrzebne są w tych aplikacjach subskrypcje (wykupienie płatnych aplikacji) może w tym jest problem że darmowe nie są obsługiwane przez Asystenta.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba enter Ci się zablokował :)

Asystent w Polsce jest mega głupi, rozumie tylko podstawowe polecenia i może rzucić monetą. Niestety nie oczekuj od niego zbyt wiele. Wydaje mi się, że wcześniejsze polecenia głosowe więcej rozumiały niż ten nowy Asystent. Trzeba uzbroić się w cierpliwość, cały czas go ulepszają. Bynajmniej tak mówią :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Dean napisał:

Chyba enter Ci się zablokował :)

Asystent w Polsce jest mega głupi, rozumie tylko podstawowe polecenia i może rzucić monetą. Niestety nie oczekuj od niego zbyt wiele. Wydaje mi się, że wcześniejsze polecenia głosowe więcej rozumiały niż ten nowy Asystent. Trzeba uzbroić się w cierpliwość, cały czas go ulepszają. Bynajmniej tak mówią :) 

To z twojej sugestii wynika prosty schemat "czekać". Ale czemu przedtem rozumiał wp. Asystent a teraz jakby na jedno ucho ogłuchł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2019 o 22:57, Dean napisał:

 

Ponieważ AA nie jest oficjalnie dostępne w Polsce. Musisz pobrać plik APK ze strony apkmirror  

Rozmowy z Bluetooth powinieneś widzieć na wyswietlaczu kokpitu. Tam wszystko się powinno wyświetlać. Jeśli tego nie masz, to znaczy że Xperia z AA jest połączona poprzez BT. Innej opcji nie ma. 

No Xperia nie jest połączona przez Bluetooth bo wyłączyłem udostępnianie Bluetooth. Gdy ktoś do mnie dzwoni to dzwoniącego widzę tylko na telefonie Honora i rozmawiam przez zestaw głośnomówiący Bluetooth samochodu, ale na ekranie radia niestety nie wyświetla się kto dzwoni. Zresztą na tym samym ekranie widzę, że z Bluetooth połączony jest Honor 9. Co dziwne w momencie połączenia aktywuje się program Android Auto, jakby przez niego chciała iść rozmowa i pewnie dlatego nie widzę na ekranie radia kto dzwoni. Nie wiem czy się da, ale w jakiś sposób zablokować odbieranie połączeń przez Android Auto, ewentualnie w jakiś dodatkowy sposób jeszcze coś zablokować w telefonie Sony Xperia na którym jest Android Auto ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam taki problem: robię dokładnie tak jak w tutorialu, ale niestety po włączeniu Android Auto, a później AA Mirror - mam tylko czarny ekran na swoim wyświetlaczu w Oplu Insignii.

Ktoś ma jakiś pomysł jak to rozwiązać?


Telefon zrootowany. Firmware stockowy - Samsung s9+

Edytowane przez rbaggio10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wynalazłem z szafki żony samsung 5839i zrotowałem go ale teraz mam problem z zainstalowaniem Andoid Auto na nim . Chciałbym dzieki niemu sprawdzić YT w moim radio. Czy muszę zmienić mu androida na 5+ ? Bo żadnej aplikacji z android auto nie moge zainstalować. Jakieś rady może ktoś krok po kroku wyjaśnić co trzeba zrobić ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z oficjalnej strony :)

What are the requirements to run Android Auto on my phone screen?

  • An Android phone running Android 5.0 (Lollipop) and up with a data plan. For best performance, we recommend Android 6.0 (Marshmallow) and up. You can check your phone’s software version by looking at the About Device section under Settings
  • A car mount for your phone (optional but recommended).
  • A USB cable (optional for charging).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.04.2019 o 18:06, Omenariusz napisał:

Panowie wynalazłem z szafki żony samsung 5839i zrotowałem go ale teraz mam problem z zainstalowaniem Andoid Auto na nim . Chciałbym dzieki niemu sprawdzić YT w moim radio. Czy muszę zmienić mu androida na 5+ ? Bo żadnej aplikacji z android auto nie moge zainstalować. Jakieś rady może ktoś krok po kroku wyjaśnić co trzeba zrobić ? :)

a żony się spytałeś ? :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda aktualizacja map oryginalnej nawigacji?  Czy tylko sewis czy są jakieś tańsze metody, mogą być nie do końca legalne? W b7 z płyty to bardzo fajnie szło i tanio. Teraz mam na karcie SD i jeszcze z 2016 roku, więc już lekko stare. 

Nie chcę się bawić w Androida, bo mój Honor9 nie bardzo się do tego nadaje.

,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, ktry napisał:

A jak wygląda aktualizacja map oryginalnej nawigacji?  Czy tylko sewis czy są jakieś tańsze metody, mogą być nie do końca legalne? W b7 z płyty to bardzo fajnie szło i tanio. Teraz mam na karcie SD i jeszcze z 2016 roku, więc już lekko stare. 

Nie chcę się bawić w Androida, bo mój Honor9 nie bardzo się do tego nadaje.

,

Do czego Honor 9 się nie nadaje ? Do nawigacji ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności