Skocz do zawartości
Dean

Android Auto - instrukcja przyjemnego korzystania z dodatkami (Yanosik, YouTube)

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 20.02.2019 o 17:30, dwap napisał:

Jest nowy AA.

Wszystko śmiga po instalacji AA 4.0.5904 - AA Mirror i YT Car Stream ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was miał taki problem, że nie działa sterowanie audio (Spotify) z kierownicy?

Raz na jakiś czas zdarzy się, że zadziała, ale nie potrafię rozgryźć dlaczego akurat w tym momencie jest ok. Odłączenie kabla i podłączenie nic nie daje.

Korzystam z najnowszego AA, GPS też mam aktualizowane na bieżąco (AA mirror działa ?), telefon XIAOMI MiNote 3, andek 8.1, auto Skoda Superb III

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prośba o pomoc, niestety skończyły mi się już pomysły. Raz na jakiś czas telefon XPERIA Z5 COMPACT umieszczony na stałe w schowku nie wygasza ekranu po wyjściu z samochodu i zaniku ładowania na złączu USB. Telefon jest zrootowany i ma zainstalowane m.in. AA Mirror i Automate. Po wyłączeniu zapłonu i zaniku zasilania Automate wyłącza hotspot, AndroidAuto, Yanosika i przełącza telefon w tryb samolotowy. Zazwyczaj telefon się usypia ale raz na jakiś czas ekran się nie wygasza i rozładowuje telefon. Kombinacje w Automate ze zmuszaniem do wygaszania, opóźnianiem nic nie daje. Ustawienia Yanosika, Android Auto i AA Mirror też nie. Ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Tom RS napisał:

Prośba o pomoc, niestety skończyły mi się już pomysły. Raz na jakiś czas telefon XPERIA Z5 COMPACT umieszczony na stałe w schowku nie wygasza ekranu po wyjściu z samochodu i zaniku ładowania na złączu USB. Telefon jest zrootowany i ma zainstalowane m.in. AA Mirror i Automate. Po wyłączeniu zapłonu i zaniku zasilania Automate wyłącza hotspot, AndroidAuto, Yanosika i przełącza telefon w tryb samolotowy. Zazwyczaj telefon się usypia ale raz na jakiś czas ekran się nie wygasza i rozładowuje telefon. Kombinacje w Automate ze zmuszaniem do wygaszania, opóźnianiem nic nie daje. Ustawienia Yanosika, Android Auto i AA Mirror też nie. Ma ktoś jakiś pomysł?

Zaobserwowałem, że dzieje się to częściej gdy nie użytkuję samochodu tylko otwieram drzwi lub bagażnik w garażu. Po zapaleniu zapłonu i uruchomienia AA mam wrażenie, że problem nie występuje lub występuje rzadziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz dopisać zadania po zaniku ładowania typu wygaś wyświetlacz?

Miałem podobny problem i to pomogło, ale nie uzywam Automate lecz inny automat.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że nie mogę znaleźć właściwego polecenia w Automate. Być może przyczyną jest mój niewystarczający angielski. Na razie testuję po kolei najbardziej prawdopodobne ustawienia ale jak dotąd bez rezultatu. Dzięki za odpowiedź.

Dnia 7.02.2019 o 02:35, mundekAMC napisał:

cześć

po dłuższej walce udało się ogarnąć sprawę:

2 androidy:  s5 w schowku dla AA i S9+ do rozmów przez bluetooth

S5 według poradnika:

factory reset -> root -> zblokowany Bluetooth (Root Essentials) -> instalacja AA 3.9.585063 -> tryb programisty (instalacje z nieznanych źródeł) -> GPS 14.8.47 ->

titanium backup pro (zablokowane aktualizacje GPS) -> instalacja AA Unlock (z linku z 1 posta) -> "UNLOCK" -> instalacja AA Mirror -> działa

IMG_20190207_012142.thumb.jpg.24d267b32970d6da807da7ba9dd1ab98.jpgIMG_20190207_012028.thumb.jpg.1b7cbace3f11e303c164180190ed7a19.jpg

niestety do ideału troszkę brakuje:

1) nie potrafię zapanować and automatyką - przerobiłem flow od Dean'a ale nie działa.

nie używam Spotify zależy mi na tym że po uruchomieniu samochodu automatycznie włączy się Yanosik i wyłączy "Samolot" a po wyłączeniu radia w druga stronę: Yanosik OFF Samolot ON.

2109276280_Screenshot_20190207-0140131.thumb.png.bf7854a2064b9b55196834788596bbef.png

2) ekran telefonu pozostaje włączony kiedy używam AAMirror - pomimo ustawienia "0" w AAmirror.

3) Największa niedogodność brak pływającej ikony i wyskakujących powiadomień Yanosika podczas korzystania z map Google.

kiedy jestem w AAMirror np youtube wszystko działa ale mapy nadpisują się na wszystko inne i nie wiem jak to przestawić.

4) Zauważyłem że podczas działania AA nie mogę odebrać telefonu przyciskiem na kierownicy.

Przy okazji moich doświadczeń z Automate spojrzałem na twój układ. Moim zdaniem brakuje kafelka startowego. DEAN nazwał go "Auto Play Spotify" i pewnie dlatego go usunąłeś ale nazwa może być dowolna. Otwórz nowy projekt, skopiuj kafelek startowy, wklej go do swojego projektu i powiąż z pierwszym " Car mode". Powinno działać bo reszta moim zdaniem jest prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mam pytanie, bo nie jestem w stanie przebrnąć przez wszystkie strony tego wątku.

Czy mając radio RCD 510 będę miał Android Auto czy nie ma szans?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Czy jak dodaję nową aplikację do Android Auto to muszę coś wykonać w aplikacji AA Phenotype lub innej?  I czym się różni Android Auto 3.8 od 4.0?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś nie ma odblokowanego app connect to polecam moduł Android 

Dziś założyłem taki oto właśnie moduł Android. Uruchamia się go przesuwając dwoma palcami w dół po ekranie. Moduł posiada GPS. GSM 4G wifi. Mikrofon. Można włożyć kartę pamięci. Ma 2 wyjścia na kablu na USB W związku ze mam ro od paru godzin wszystkich możliwości nie ogarnąłem. 

To co zauważyłem. 

Po uruchomieniu gdziekolwiek na ekranie działa głos np z radia na androidzie jest sam obraz. Natomiast jak uruchomimy (przesuniemyndwa palce) androida na aux to już dźwięk działa z androida. 

Działa sieć 4g. Działa GPS na Google maps. Działa YouTube. Można wybierać adresy głosowo. 

Jak macie pytania. Będę sprawdzał na bieżąco. 

Cena 1100 zł + 460zl cla

 

-296105577-391351531.jpg

IMG_20190304_205806.jpg

IMG_20190304_205929.jpg

IMG_20190304_205905.jpg

IMG_20190304_205723.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten moduł wygląda ciekawie, ja nie mam odblokowanego app connect bo czytając instrukcje całej tej konfiguracji z rootowaniem telefonów itp nie byłem przekonany czy jest to tego warte.

Podejrzewam że na AID google maps nie działa z tego modułu?

Czy są jakieś blokady np. youtube jak samochód jest w ruchu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Android Auto blokad nie ma odnośnie video w ruchu. Ale trzeba mieć App-Connect i zrootowany telefon by móc tego YouTube'a oglądać. Sama nawigacja Google i Spotify działają bez roota na ekranie radia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2019 o 14:33, Tom RS napisał:

Prośba o pomoc, niestety skończyły mi się już pomysły. Raz na jakiś czas telefon XPERIA Z5 COMPACT umieszczony na stałe w schowku nie wygasza ekranu po wyjściu z samochodu i zaniku ładowania na złączu USB. Telefon jest zrootowany i ma zainstalowane m.in. AA Mirror i Automate. Po wyłączeniu zapłonu i zaniku zasilania Automate wyłącza hotspot, AndroidAuto, Yanosika i przełącza telefon w tryb samolotowy. Zazwyczaj telefon się usypia ale raz na jakiś czas ekran się nie wygasza i rozładowuje telefon. Kombinacje w Automate ze zmuszaniem do wygaszania, opóźnianiem nic nie daje. Ustawienia Yanosika, Android Auto i AA Mirror też nie. Ma ktoś jakiś pomysł?

Dziękuję za "gorącą" dyskusję w temacie, problem rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy są na forum osoby które używają zrootowany tel. Sony + Mirrorlink, czy jest w ogóle taka możliwość? Przy niektórych czynnościach Automate brakuje mi uprawnień roota, jednak gdzieś wyczytałem że zrootowanie telefonu uniemożliwi połączenie za pomocą Mirrorlink. Czy to prawda? W swoim Discover Pro nie posiadam pełnego App-Connect, więc jestem skazany na Mirrorlink. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem już zrootowany Sony Z5C, nie łączy się już przez MirrorLink, w menu też go nie znalazłem więc może to być prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za potwierdzenie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od oprogramowania. MirrorLink nie zadziała na oprogramowaniu LineageOS, tylko na oficjalnym Sony. @Tom RS egzemplarz, który posiadasz celowo ma Lienage, ponieważ na oficjalnym działał zbyt wolno, za dużo standardowego syfu w postaci zbędnych aplikacji. Mi zależało na sprawnym AA, ponieważ MirrorLink posiadał ograniczenia. Na necie jest mnóstwo tutoriali, jak wgrać oficjalny system.

@Radzioo root nie wpływa na działanie MirrorLink. Ja długo korzystałem z ML mając roota, oficjalny soft Sony i działało. Problem dotyczy połączenia, że samochód próbował łączyć przez AA choć miał zaznaczone, by najpierw łączył przez ML. W ustawieniach można wymusić, by łączyło przez ML. Czasami musiałem to robić kilkukrotnie, ale załapywało i działo później już ok. 

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, chodzi o to że zrootowanie powoduje usunięcie z tel. jakiś certyfikatów (odpowiadających za ML) wgranych przez producenta w wyniku czego połączenie z ML nie będzie możliwe.

Czy zrootowanie jest w 100% odwracalne, gdyby jednak połączenie nie było możliwe? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, można cofnąć roota, jednak jak już wspominałem, miałem roota i działał mi ML. Problemy pojawiały się jedynie wtedy, gdy kombinowałem między innymi z AA, wtedy ciężej było go ponownie przestawić na połączenie ML, ale po kilku razach się udawało i działało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zależy mi na MirrorLink, ten system to porażka, częściej nie działa jak działa. Trochę testowałem na Xperii Z3, tragedia, no i jeszcze kwestia odblokowania VIM.

@Dean udało ci się rozwiązać problem okresowego braku "dotyku" w AA Mirror? Też to mam czasem.

Edytowane przez Tom RS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam być szczery to aktualnie z AA nie korzystam ponieważ na codzień korzystam z CarPlay. Nie znam też metody na brak dotyku. Jedynie rozłączenie i ponowne połączenie mi pomagało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności