Skocz do zawartości
Dean

Android Auto - instrukcja przyjemnego korzystania z dodatkami (Yanosik, YouTube)

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 28.01.2019 o 19:11, shibby napisał:

pytanie do osób korzystających z AA: jak sobie radzicie z ładowaniem telefonu? Pytam, bo dziś z ciekawości podpiąłem telefon do portu USB w podłokietniku i ku mojemu zdziwieniu nie ładuje telefonu z QuickChargem... Trochę słabo prawdę mówiąc. Może muszę wymienić złącze USB? Jak to wygląda u Was?

U mnie ładuje (mam Xiaomi Redmi 4x note).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dwap - u mnie Xiaomi Mi5 nie ładuje z QuickChargem (mam ikonę ładowaia bez kółeczka). Ty masz auto 2017, ja 2015. Może więc się okazać że u ciebie to poprawili albo ja musiałbym złącze USB u siebie zmienić. Jeszcze jedno, ja mam DM, a ty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, shibby napisał:

@dwap - u mnie Xiaomi Mi5 nie ładuje z QuickChargem (mam ikonę ładowaia bez kółeczka). Ty masz auto 2017, ja 2015. Może więc się okazać że u ciebie to poprawili albo ja musiałbym złącze USB u siebie zmienić. Jeszcze jedno, ja mam DM, a ty?

Też DM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam Passata ale raczej bez Android Auto -2002r.

z AA chciałem skorzystać w Mondeo 2018r.

Mam taki problem i liczę że może ktoś z was też miał coś podobnego i wie jak sobie najprościej poradzić, otóż:

Zdecydowałem się na "wrzucenie" starego S5 Neo do schowka i używanie go tylko na potrzeby AA (najbardziej Yanosik)

po wykonaniu root'a i wyłączeniu Bluetooth zrestartowałem telefon (będąc zalogowanym na konto Google)  i było to ostatnie co dało się z nim zrobić:

 

 

783397992_frplock.thumb.jpg.6cad1a01f39b61ff62157be43e878f7b.jpg

czy ktoś  z was przy okazji walki w temacie AA musiał radzić sobie z FRP lock i to do tego stopnia że telefon nie dawał się uruchomić??

z góry dziękuje za odpowiedź.

 

EDIT: ogarnięte

sprawę załatwił oryginalny firmware pobrany z:  https://www.sammobile.com/firmwares

z własnego "doświadczenia" powiem że szkoda czasu na testowanie "naprawiaczy" tego problemu.

zaczynam od początku....

Edytowane przez mundekAMC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem z Xperią Z5 Compact.

Rootowaliście sami czy u kogoś?

Naogladałem się filmów naczytałem forum i mam kłopot aby samemu to ogarnąć.

Zatrzymałem się na samym początku przy odblokowaniu bootloadera na podstawie kodu ze strony Sony.

Macie jakis sprawdzony manual na roota lub osobę co to ogarnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do samego działania AA nie potrzebujesz roota. Root potrzebny jest jedynie do dodatków. W Z5 nie łatwo jest zrobić roota, więc może zastanów się czy dodatki w AA są Ci potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Z5 polecam zainstalować LineageOS! Działa wtedy znacznie lepiej bez zbędnego syfu :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy może ktoś z Was miał podobną sytuację- otóż korzystałem sobie z AA bez ROOTa ale coś mnie podkusiło i w końcu zrootowałem, żeby móc w pełni korzystać z dodatków.
 

I teraz (po ROOcie i/lub po instalacji AA Mirror) nie widzę statusbara kiedy telefon jest w wkranie głównym- jak jest zablokowany i go obudzę, to jest pasek, ale jak odblokuje, to już znika (widać jak się chowa do góry). Moge go ściągnąć w doł, ale chciałbym, żeby był widoczny cały czas.

Nie jestem w stanie powiedzieć, czy ten pasek zaczął się chować już po roocie, czy po zainstalowaniu AA Mirror (tam jest jakaś opcja Immersive Mode -None,Hide Status, Hide Navigation, Full Immersive, ale jeszcze nie jestem na tyle biegły, zeby wiedzieć co dana opcja robi).
Czy pomocy szukać tu, czy na forum rootowania?

 

Pozdrowiono :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Tabulatix napisał:

Hej, czy może ktoś z Was miał podobną sytuację- otóż korzystałem sobie z AA bez ROOTa ale coś mnie podkusiło i w końcu zrootowałem, żeby móc w pełni korzystać z dodatków.
 

I teraz (po ROOcie i/lub po instalacji AA Mirror) nie widzę statusbara kiedy telefon jest w wkranie głównym- jak jest zablokowany i go obudzę, to jest pasek, ale jak odblokuje, to już znika (widać jak się chowa do góry). Moge go ściągnąć w doł, ale chciałbym, żeby był widoczny cały czas.

Nie jestem w stanie powiedzieć, czy ten pasek zaczął się chować już po roocie, czy po zainstalowaniu AA Mirror (tam jest jakaś opcja Immersive Mode -None,Hide Status, Hide Navigation, Full Immersive, ale jeszcze nie jestem na tyle biegły, zeby wiedzieć co dana opcja robi).
Czy pomocy szukać tu, czy na forum rootowania?

 

Pozdrowiono :)

Hide Status powinien za to odpowiadać - odznacz go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie mam zaznaczonej tej opcji. Mam tam NONE. Chociaż zadna z tych opchi nic nie daje. 

EDIT:

Po podlaczeniu tel do radia i kombinowaniem z tymi opcjami, pasek wrócił. Nie wiem co pomoglo. Ale mam na Full Immersive ?

 

Pytanie dodatkowe:

Czy są jakieś ustawienia AA Mirror? Chodzi mi np o dodanie do ekranu kilku ulubionych aplikacji. Bo jak na razie to mam alfabetycznie wszystkie zainsyalowane aplikacje =słabo to wygląda. 

Edytowane przez Tabulatix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć

po dłuższej walce udało się ogarnąć sprawę:

2 androidy:  s5 w schowku dla AA i S9+ do rozmów przez bluetooth

S5 według poradnika:

factory reset -> root -> zblokowany Bluetooth (Root Essentials) -> instalacja AA 3.9.585063 -> tryb programisty (instalacje z nieznanych źródeł) -> GPS 14.8.47 ->

titanium backup pro (zablokowane aktualizacje GPS) -> instalacja AA Unlock (z linku z 1 posta) -> "UNLOCK" -> instalacja AA Mirror -> działa

IMG_20190207_012142.thumb.jpg.24d267b32970d6da807da7ba9dd1ab98.jpgIMG_20190207_012028.thumb.jpg.1b7cbace3f11e303c164180190ed7a19.jpg

niestety do ideału troszkę brakuje:

1) nie potrafię zapanować and automatyką - przerobiłem flow od Dean'a ale nie działa.

nie używam Spotify zależy mi na tym że po uruchomieniu samochodu automatycznie włączy się Yanosik i wyłączy "Samolot" a po wyłączeniu radia w druga stronę: Yanosik OFF Samolot ON.

2109276280_Screenshot_20190207-0140131.thumb.png.bf7854a2064b9b55196834788596bbef.png

2) ekran telefonu pozostaje włączony kiedy używam AAMirror - pomimo ustawienia "0" w AAmirror.

3) Największa niedogodność brak pływającej ikony i wyskakujących powiadomień Yanosika podczas korzystania z map Google.

kiedy jestem w AAMirror np youtube wszystko działa ale mapy nadpisują się na wszystko inne i nie wiem jak to przestawić.

4) Zauważyłem że podczas działania AA nie mogę odebrać telefonu przyciskiem na kierownicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

 

Czy jest tu jakiś magik z okolic Bielska Białej lub Krakowa. Niestety technicznie już nie jestem za dobry i sam sobie nie poradzę. Trzeba zrobić roota ( jesli jest potrzebny  ) na LG G6 a później porobić wszystko dalej tak żeby działało wszystko z telefonu youtube itd.

Oczywiście nic za darmo, usługa odpłatna i dodatkowo Moja dozgonna wdzięczność.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest nowy AA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, dwap napisał:

Jest nowy AA.

Dzięki za info. Instalowałeś? 

Ciekawy jestem czy bedzie dzialac yt i AAmirror. 

Chociaż ja mam ver 3.8.584563 (tel s6 root) i po tygodniowej przerwie z korzystania z AA wczoraj okazalo się ze yt i AAmirror nie działają. Po potraktowaniu AA Phenotype i AA Unlock i 2 restartach, yt sie pojawił, ale AAmirror ciągle nie działa. 

Jakieś pomysly co robić? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Panowie, czy do zrootowania telefonu wystarczy aplikacja KingRoot np coś takiego:

 

mam tel Huawei P20Lite i jak czytałem co muszę zrobić, żeby go po kablu USB zrootować to trochę obawiam się, że jest to zabardzo skomplikowane oraz po takiej akcji traci się wszystkie ustawienia z kontemGoogle i wszystko trzeba odpoczątku itd...

Root tel H.P20lite itp.:

https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=https://www.theandroidsoul.com/huawei-p20-pro-lite-root/&prev=search

Odblokowanie bootloadera:

https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=pl&prev=search&rurl=translate.google.pl&sl=en&sp=nmt4&u=https://www.theandroidsoul.com/huawei-p20-pro-lite-bootloader-unlock/&xid=17259,15700023,15700186,15700190,15700248,15700253&usg=ALkJrhhiwq9E2EvpMU0-eGKlwSAnMFqToQ

 

....czy ktoś używał KingRoot ...? na nowszych telefonach ...?

 

Dziękuję z odp...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak znalazłem, że niby też radzi sobie z tym P20Lite ale tak się zastanawiam czy to nie jakaś podpucha, bo na stronie XDA w wykazie telefonów Huawei nie ma modelów P20Lite / PRO ....a na youtube pokazują, że ładnie aż 100% rootuje...?

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjGgs-outXgAhWExosKHfpzACwQwqsBMAB6BAgGEAQ&url=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DMLkfGZBvI0E&usg=AOvVaw2ndKBJh5EOVv2IFxWKzrvc

a na innym że nawet  1% nie skończył ..?

 

 

Edytowane przez Kanisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarowno kingroot jak i kingoroot są uznawane za aplikacje niebezpieczne.

Bardzo głęboko integrują się z systemem, bardzo trudno się ich całkowicie pozbyć.

Wysyłają wrażliwe dane dotyczące telefonu na swoje serwery. Dużo wątków na XDA dotyczących tych aplikacji.

Rzeczywiście rootują telefony, ale coś za coś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Kanisz napisał:

Witam, 

Panowie, czy do zrootowania telefonu wystarczy aplikacja KingRoot np coś takiego:

 

mam tel Huawei P20Lite i jak czytałem co muszę zrobić, żeby go po kablu USB zrootować to trochę obawiam się, że jest to zabardzo skomplikowane oraz po takiej akcji traci się wszystkie ustawienia z kontemGoogle i wszystko trzeba odpoczątku itd...

Root tel H.P20lite itp.:

https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=https://www.theandroidsoul.com/huawei-p20-pro-lite-root/&prev=search

Odblokowanie bootloadera:

https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=pl&prev=search&rurl=translate.google.pl&sl=en&sp=nmt4&u=https://www.theandroidsoul.com/huawei-p20-pro-lite-bootloader-unlock/&xid=17259,15700023,15700186,15700190,15700248,15700253&usg=ALkJrhhiwq9E2EvpMU0-eGKlwSAnMFqToQ

 

....czy ktoś używał KingRoot ...? na nowszych telefonach ...?

 

Dziękuję z odp...

 

Tą metodą już od lipca zeszłego roku nie można odblokować bootloadera w telefonach Huawei i Honor, a więc nie zrootujesz też telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym KingRoot to bym uważał. Jeśli planujesz później przeinstalowanie systemu to spoko, jeśli nie to sobie daruj. KingRoot tak zaśmieci Ci system spamerskimi aplikacjami, że strach logować się nawet na forum, nie wspomnę o aplikacji do konta bankowgo czy maila. Ja go używałem, ale zaraz po tym leciał Wipe, by zainstalować LineageOS.... 

Zrobiłbym tak. Zresetować cały system do ustawień fabrycznych, nie logować się do konta Google by  nie było na nim żadnych Twoich danych (kontaktów itp). Zainstalować KingRoot by zrobił swoją robotę i ponownie zrobić factory reset systemu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z bluetoothem i dwoma telefonami na androidzie.

Sony Xpera podłączony na stałe w aucie z zablokowanym bluetoothem (aby się nie włączał).

Samsung S9 normalny użytek.

Chciałbym aby Samsung łączył się z MIBem do rozmów głośnomówiących. Ale łączy się na chwilę i rozłącza na amen.

Problem rozwiązuje odłączenie przewodu Sony Xperia, czyli ewidentnie Android Auto coś mi się psoci.

Można to obejść ? 

@Tommek82,

Może udało Ci się to obejść ?

Edytowane przez Majkel2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności