Skocz do zawartości
Dean

Android Auto - instrukcja przyjemnego korzystania z dodatkami (Yanosik, YouTube)

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze???

Tak sobie teraz trochę o tym poczytałem na XDA-i ja osobiście dam sobie z tym spokój.Za dużo zachodu i jak dla mnie gra nie warta świeczki(rozłączanie,brak połączenia,stabilności ,zrywanie połączenia itp. itd).Zostaję na połączeniu przez kabel USB ?

Edytowane przez lubowitz78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2019 o 19:43, wiekuisty napisał:

Ktoś aktualizował po wersji 3.8 i AA Phenotype Patcher 0.7 ? Wszystko mi śmiga i się zastanawiam czy aktualizować do 3.9 ?

Jestem po aktualizacji i mogę tylko chwalić :) Filmy z YT zaczęły być płynniej odtwarzane. Nie jest to może ideał jak na kompie ale jest lepiej niż było poprzednio (wyraźne klatkowanie). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, geo78 napisał:

Jestem po aktualizacji i mogę tylko chwalić :) Filmy z YT zaczęły być płynniej odtwarzane. Nie jest to może ideał jak na kompie ale jest lepiej niż było poprzednio (wyraźne klatkowanie). 

Zaktualizowałem i wszystko śmiga. Obawiałem się, że mi po prostu po aktualizacji przestanie AA Mirror działać. Jeśli chodzi o YT to jakoś różnicy nie zauważyłem - rzadko używam - głównie teledyski czy messenger ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyliście, że poprawiono jakość wyświetlania map Waze? Do tej pory ciężko było odczytać nazwy ulic, a w szczególności obiektów na mapie. Teraz jest bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Witam wszystkich forumowiczów - jestem nowym użytkownikiem forum a od tygodnia właścicielem Passata B8 2.0 TDI 150KM DSG 2015r.

Piszę w tym wątku, licząc na pomoc w zakresie uruchomienia Android Auto w moim Discover Pro. Wiele poradników oraz filmów na YT wspomina o App-Connect, gdzie do wyboru są trzy opcje połączenia: MirrorLink, AA i CarPlay. U mnie nie widzę jednak w Menu ikony App-Connect - tylko od razu MirrorLink. Sprzedawca w salonie VW powiedział że poprzedni właściciel miał zapewne podłączony telefon w trybie MirrorLink, dlatego wyświetla się obecnie jako domyślne połączenie. Jak to przestawić, jak "zmusić" DP do połączenia się z Android Auto w telefonie. Mój telefon to Honor 9 lite. 

Z góry wielkie dzięki za podpowiedzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Radzioo napisał:

Sprzedawca w salonie VW powiedział że poprzedni właściciel miał zapewne podłączony telefon w trybie MirrorLink

Haha. dlatego sprzedawców w salonie (nie tylko VW) omija się szerokim łukiem! 

Masz tylko MirrorLink, ponieważ App-Connect integrowany był w nowszych jednostkach dopiero od 2016r. Pozostaje wymiana radia na nowsze, albo pogodzenie się z MirrorLink. 

Odnośnie tego połączenia jest osobny wątek na forum :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj wzorując się na tym temacie odpaliłem z kolegą AA + AAMirror (zależało mu na Automapie) w jego nowym Hyundai Tucson. Działa :) więc ten opis ma zastosowanie nie tylko w VW.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Dean napisał:

Odnośnie tego połączenia jest osobny wątek na forum :) 

Tak widziałem - jednak za pomocą MirrorLink także nie mogę się połączyć z DP, mój telefon (Honor 9 lite) może nie być obsługiwany - dlatego liczyłem na AA. 

Wracając do "Masz tylko MirrorLink, ponieważ App-Connect integrowany był w nowszych jednostkach dopiero od 2016r", czytałem że App-Connect jest także związany z Car-Net, a ja w moimj DP posiadam opcję Car-Net (co prawda abonament wygasł - ale opcja jest dostępna). Posiadam urządzenie 3G0035043A (SPRZĘT: 41, FIRMWARE 1100), natomiast szwagier posiada 3G0035043B (SPRZĘT: 42, FIRMWARE 0343) -  i on ma dostępną opcję App-Connect.

@DEAN, czy ta różnica w sprzęcie świadczy o braku App-Connect, i nie jest to winą błędnego / brakującego kodowania? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

App-Connect nie ma nic wspólnego z Car-Net. Mozna mieć aktywny App-Connect bez Car-Netu i odwrotnie.

U mnie jest tak - auto zarejestrowane w listopadzie 2015r. (nie wiem w którym tygodniu wyprodukowane)

IMG_20190124_092637.thumb.jpg.bbba444eaa8c126279a4a2620fb85cf6.jpg

IMG_20190124_092641.thumb.jpg.2c944b079c1d4cad6df664fe4d880256.jpg

 

@Eldar - czy fakt posiadania ikonki daje 100% pewność, że po aktywacji App-Connect będę miał Android Auto?

Edytowane przez shibby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, shibby napisał:

@Eldar - czy fakt posiadania ikonki daje 100% pewność, że po aktywacji App-Connect będę miał Android Auto?

Tak, App-Connect to połączenie trzech rodzajów połączeń (MirrorLink, Android Auto, CarPlay). Jesli auto masz z Listopada to masz już MY2016 stąd nowsza jednostka. Aktywuj App-Connect i ciesz się możliwościami :) 

52 minuty temu, Radzioo napisał:

@DEAN, czy ta różnica w sprzęcie świadczy o braku App-Connect, i nie jest to winą błędnego / brakującego kodowania? 

Kodowanie nie ma tu nic do rzeczy, a właśnie model radia. Ty masz z końcówką A, czyli starsze, a co za tym idzie jest w nim starszy soft. Na forum poruszane były dyskusje, czy to radio można zaktualizować do nowszej wersji. Nikt nie daje gwarancji, że po aktualizacji będzie działać poprawnie. Co do Twojego telefonu, tu jest lista wspieranych modeli MirrorLink https://mirrorlink.com/phones

Ja swego czasu miałem Xperię Z5 Compact, celowo kupioną pod MirrorLink i później pod Android Auto. Wszystko działało wyśmienicie. Niestety na każdym telefonie MirrorLink działa inaczej, jeden jest bardziej odblokowany inny mniej (to znaczy, że nie zobaczysz pulpitu telefonu, tylko widok wspieranych aplikacji)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dean,

Czy dobrze Cię rozumiem, że Spny Xperoa Z5 Compact E5823 z Androidem 7.1.1 poprzez MirrorLink daje dostęp do wszystkich aplikacji w telefonie a nie tylko do wybranych ?

Chcę kupić telefon specjalnie do auta (jako drugi) i chciałbym trafić najodpowiedniejszy model.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mirror link nie działa tak, że większość apek wyłącza się podczas jazdy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, MirrorLink na Xperii Z5 da dostęp do wszystkich aplikacji (Yanosik, Google Maps, YouTube itp). Opisane jest to w odpowiednim wątku na forum :)

I drugie tak, będzie się wyłączać podczas jazdy, ale poprzez OBDeleven można to odblokować poprzez "MirrorLink in motion" :) 

Edytowane przez Dean
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie a propos POI - w jaki katalog należy wgrać paczkę Meine_POI_Sammlung? Ja wgrałem do POI i mi nie pokazuje fotoradarów....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2019 o 07:54, geo78 napisał:

Jestem po aktualizacji i mogę tylko chwalić :) Filmy z YT zaczęły być płynniej odtwarzane. Nie jest to może ideał jak na kompie ale jest lepiej niż było poprzednio (wyraźne klatkowanie). 

Hej

Rozumiem, że po aktualizacji Android Auto, nie trzeba nic patchować AA Phenotype Patcherem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, tommek82 napisał:

Hej

Rozumiem, że po aktualizacji Android Auto, nie trzeba nic patchować AA Phenotype Patcherem?

Dokładnie tak, działa. Nic nie trzeba patchować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu mam problem z aplikacją Waze. Gdy ją uruchamiam cały czas moje miejsce lokalizacji pokazuje nie aktualne. Dopiero jak ruszę telefon tzn. rozjaśnię ekran to pokazuje prawidłowo ale tylko przez chwilę . Gdy ekran zgaśnie znowu zostaje w tym ostatnim miejscu. Tak samo było na AA 3.5 i teraz mam nowy 3.9 cały czas taki sam problem. Dodam że wcześniej wszystko było ok. Macie jakiś pomysł o co tu chodzi? Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, maciekvrs napisał:

Od jakiegoś czasu mam problem z aplikacją Waze. Gdy ją uruchamiam cały czas moje miejsce lokalizacji pokazuje nie aktualne. Dopiero jak ruszę telefon tzn. rozjaśnię ekran to pokazuje prawidłowo ale tylko przez chwilę . Gdy ekran zgaśnie znowu zostaje w tym ostatnim miejscu. Tak samo było na AA 3.5 i teraz mam nowy 3.9 cały czas taki sam problem. Dodam że wcześniej wszystko było ok. Macie jakiś pomysł o co tu chodzi? Dzięki.

Miałem podobnie w poprzednim telefonie Z3C. Winowajcą okazał się uszkodzony moduł GPS. Co ciekawe google maps nawigowało poprawnie. Ale tylko ta nawigacja. Waze, Yanosik stało w miejscu. Sprawdź jeszcze programem GPS Test lub podobnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do osób korzystających z AA: jak sobie radzicie z ładowaniem telefonu? Pytam, bo dziś z ciekawości podpiąłem telefon do portu USB w podłokietniku i ku mojemu zdziwieniu nie ładuje telefonu z QuickChargem... Trochę słabo prawdę mówiąc. Może muszę wymienić złącze USB? Jak to wygląda u Was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry poradnik.

Mam jednak mały problem z AA. Po zainstalowaniu wersji 3.6 zgodnej z telefonem wszystko działało poprawnie,  tzn. AA bez dodatków i root'a na telefonie przekazywał google maps bez zarzutów. Po zrootowaniu telefonu i próbie wykorzystania możliwości aplikacji w pełni z poradnikiem nie mogę odpalić AA na telefonie (bez połączenia z autem), aby zmienić możliwość instalacji dodatków. Klikam na ikonę AA i aplikacja startuje, pokazuje się na chwilę logo AA z napisem Google i aplikacja wyłącza się nie wyświetlają żadnego komunikatu o błędzie. Nie pomaga instalacja innej wersji, czy przeinstalowanie wersji działającej przed rootem. Nie pomogło również factory reset telefonu i ponowne instalowanie AA na "czystym" telefonie.  Ponowny root itd. według poradnika nie ma zastosowania bo przy braku możliwości uruchomienia AA i zmiany ustawień trybu programisty i nieznanych źródeł dla AA korzystanie z AA mirror jest niemożliwe. 

Może ktoś spotkał się z takim problemem i go rozwiązał? 

 

Edytowane przez Kloskpt
Poprawki literówek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności