Skocz do zawartości
Dean

Android Auto - instrukcja przyjemnego korzystania z dodatkami (Yanosik, YouTube)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w sumie jeszcze jeden problem do obejścia.

Używam 2 telefony służbowy i prywatny. Służbowy chcę mieć połączony z autem poprzez Bluetooth, a prywatny ma służyć do Android Auto.

Wiadomo, że podpięcie po kablu i uruchomieniu AA (i automatycznie BT jednocześnie) w jednym telefonie, spowoduje rozłączenie połączenia BT w drugim telefonie (co swoją drogą jest debilne i nie wiem co autor tego rozwiązania miał na myśli)

 Na prywatnym (Samsung A3) mam roota, Android Auto potraktowany aplikacją AA Phenotype Patcher - wszystko fajnie hula. Telefon ma poblokowany bluetooth w aplikacjach Titanium Backup, AirFrozen, RootEsentials. I niestety ale dalej w momencie podpięcia prywatnego po kablu i uruchomieniu AA, rozłącza się BT w firmowym.

Próbowałem też zmienić adres MAC Bluetootha w prywatnym telefonie na taki sam jak w służbowym wg instrukcji z XDA, niestety bez powodzenia.

Jak to obejść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, tommek82 napisał:

Mam w sumie jeszcze jeden problem do obejścia.

Używam 2 telefony służbowy i prywatny. Służbowy chcę mieć połączony z autem poprzez Bluetooth, a prywatny ma służyć do Android Auto.

Wiadomo, że podpięcie po kablu i uruchomieniu AA (i automatycznie BT jednocześnie) w jednym telefonie, spowoduje rozłączenie połączenia BT w drugim telefonie (co swoją drogą jest debilne i nie wiem co autor tego rozwiązania miał na myśli)

 Na prywatnym (Samsung A3) mam roota, Android Auto potraktowany aplikacją AA Phenotype Patcher - wszystko fajnie hula. Telefon ma poblokowany bluetooth w aplikacjach Titanium Backup, AirFrozen, RootEsentials. I niestety ale dalej w momencie podpięcia prywatnego po kablu i uruchomieniu AA, rozłącza się BT w firmowym.

Próbowałem też zmienić adres MAC Bluetootha w prywatnym telefonie na taki sam jak w służbowym wg instrukcji z XDA, niestety bez powodzenia.

Jak to obejść?

Niestety ale wszystko wskazuje, że nie ma obejścia :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2018 o 08:10, Gicbern napisał:

Jest to pięknie opisane w 1 poście

WIem o tym. Zanim zadam pytanie staram się przeczytać cały wątek.

Jestem pewien że zrobiłem wszystko co w pierwszym poście od Dean'a. Nawet zmieniłem adres MAC Bluetootha w komórce do Android Auto na taki sam jak mam w służbowym i dalej kapa.

@Dean

Jak to zrobiłeś że Ci to hula?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, tommek82 napisał:

WIem o tym. Zanim zadam pytanie staram się przeczytać cały wątek.

Jestem pewien że zrobiłem wszystko co w pierwszym poście od Dean'a. Nawet zmieniłem adres MAC Bluetootha w komórce do Android Auto na taki sam jak mam w służbowym i dalej kapa.

@Dean

Jak to zrobiłeś że Ci to hula?

Masz program ROOT Essentials ? Tam wyłączasz Udostępnianie Bluetooth w komórce w której nie chcesz żeby był udostępniany, uruchamiasz ponownie i po sprawie. Mam tak podpiętą moją główną komórkę (gdzie nie mogę zrobić roota i przez nią chcę rozmawiać przez Bluetooth) i drugą gdzie mam root, Android Auto i nie chcę przez nią rozmawiać. Obie oczywiście na Androidzie. nie bawiłem się żadne MAC Bluetooth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tommek82 napisał:

WIem o tym. Zanim zadam pytanie staram się przeczytać cały wątek.

Jestem pewien że zrobiłem wszystko co w pierwszym poście od Dean'a. Nawet zmieniłem adres MAC Bluetootha w komórce do Android Auto na taki sam jak mam w służbowym i dalej kapa.

@Dean

Jak to zrobiłeś że Ci to hula?

Zanim Dean Ci odpowie przytoczę jego komentarz dot. Discover Pro w MY2018:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Mam problem z odblokowaniem Carstream. 

Telefon mam zrootowany. Instaluję Carstream (v 2.0.0. Klikam Unlock [Root] i otrzymuję komunikat jak na zdjęciu.

Jakiś pomysł co mam z tym zrobić?

received_224752118453040[1].jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mistrzu... a śledzisz ten temat? Nic już się nie robi w carstream. Na chwilę obecną tylko AA Phenotype Patcher załatwia sprawę pozytywnie i trwale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, stefan1k napisał:

Mistrzu... a śledzisz ten temat? Nic już się nie robi w carstream. Na chwilę obecną tylko AA Phenotype Patcher załatwia sprawę pozytywnie i trwale.

Śledzę... na poprzedniej stronie jest film, na którym koleś robi Unlock i jemu działa. Fakt, że najpierw zainstalowałem Phenotype Patcher więc może to on spowodował błąd jaki wkleiłem. 

Tak czy siak działa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś był ciekawy. Apk MySkoda działa i jest widoczne w menu AA. To dla posiadaczy kury. Też tu zaglądamy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.01.2019 o 07:56, Gicbern napisał:

Masz program ROOT Essentials ? Tam wyłączasz Udostępnianie Bluetooth w komórce w której nie chcesz żeby był udostępniany, uruchamiasz ponownie i po sprawie. Mam tak podpiętą moją główną komórkę (gdzie nie mogę zrobić roota i przez nią chcę rozmawiać przez Bluetooth) i drugą gdzie mam root, Android Auto i nie chcę przez nią rozmawiać. Obie oczywiście na Androidzie. nie bawiłem się żadne MAC Bluetooth

Gicbern, tak mam i nie tylko tym blokowałem ale też Titanium Backup i Airfrozen. Bluetooth jest napewno zablokowany.

 

Dnia 2.01.2019 o 09:25, multisync napisał:

Zanim Dean Ci odpowie przytoczę jego komentarz dot. Discover Pro w MY2018:

 

No ja mam MY2019, eh to szkoda bo fajnie to całkiem działa. Czyli trzeba czekać aż ktoś mądry obmyśli sposób obejścia tego.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy jeśli uruchomicie nawigację czy to Google, czy Yanosika to po pierwszym komunikacie nawigacyjnym normalnie możecie zgłaśniać/ściszać radio? Ja po pierwszym komunikacie mogę regulować tylko głośność komunikatów, a jak wchodzę w radiu  w ustawienia dźwięku to mam komunikat że ustawienia niemożliwe ze względu na odtwarzanie dźwięku (jakoś tak pisze). Wystarczy że na sekundę wyłączę radio to możliwość regulacji głośności radia wraca ... do pierwszego komunikatu z nawigacji. 

Albo system w telefonie mi się posypał, albo ta witaminka nie jest do końca dopracowana. Dodam że na drugim telefonie, ale bez roota i bez patcha głośność działa normalnie. (radio Discover pro MY2016)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma taki problem, że filmy odtwarzane przez carstream nie mają płynności? 

Przez aplikację youtube też obraz nie jest płynny. Nie wiem czy to wina telefonu czy radia czy może czegoś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@geo78 Może to być wina wielu czynników. Telefonu, kabla lub najzwyklej radia, które masz. Dla przykładu, moje Discovery Media z 2016r zacinało tak samo obraz i dźwięk. Najbardziej odczuwalne to było przy podłączeniu MirrorLink. Na Android Auto już mniej ale wciąż, zaś na połączeniu Apple CarPlay obraz jest płynny. Taka historia :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.01.2019 o 10:39, Dean napisał:

@geo78 Może to być wina wielu czynników. Telefonu, kabla lub najzwyklej radia, które masz. Dla przykładu, moje Discovery Media z 2016r zacinało tak samo obraz i dźwięk. Najbardziej odczuwalne to było przy podłączeniu MirrorLink. Na Android Auto już mniej ale wciąż, zaś na połączeniu Apple CarPlay obraz jest płynny. Taka historia :)

Ja mam Composition Media MIB STD2 PQ. Nie wiem z którego roku niestety. Dźwięk jest płynny. Jedynie obraz trochę klatkuje. Na szczęście bajki młody jakoś ogląda i nie marudzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest nowa wersja Android Auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś aktualizował po wersji 3.8 i AA Phenotype Patcher 0.7 ? Wszystko mi śmiga i się zastanawiam czy aktualizować do 3.9 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja aktualizowałem i jest jeszcze płynniej niż wcześniej. Poza tym, przecież na AA nie używasz już Patcha.Zwał jak zwał u mnie wszystko działa. 

Auto Renault Megane IV GT 205 EDC ?

Pozdrawiam ? 

 

 

Edytowane przez lubowitz78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności