Skocz do zawartości
Dean

Android Auto - instrukcja przyjemnego korzystania z dodatkami (Yanosik, YouTube)

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie zawsze po podaniu nawigacji pod drugi adres podmieniał cel podróży zamiast dodawać go jako punkt pośredni. Może kwestia konfiguracji (niedawno wgrywałem nowy ROM i instalowałem wszystko od nowa). 

Miło odkryć feature, którym inni cieszą się od dawna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś nowego pojawiło się w temacie instalacji aplikacji film trzecich w Android Auto.

Dajcie znać, zapowiada się mega obiecująco, ponieważ można zainstalować dodatki, które już dawno przestały działać na AA od wersji 3.0

https://forum.xda-developers.com/android-auto/android-auto-general/app-android-auto-3rd-party-app-enabler-t3853009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Prosiłbym o pomoc. Postępuję zgodnie z opisem wykonanym przez @Dean (za co WIELKIE dzięki dla niego), ale w momencie jak uruchamiam apkę AA Unlock i naciskam przycisk "unlock" wyskakuje mi u dołu info "root not available.

Prosiłbym o pomoc, jak sobie z tym poradzić. Zależy mi tylko na tym żeby uruchomić YouTube w samochodzie. Telefon Huawei P20 lite.

Dodam tylko że jestem zielony w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, amaverick napisał:

uruchamiam apkę AA Unlock i naciskam przycisk "unlock" wyskakuje mi u dołu info "root not available.

Ominąłeś w sumie najważniejsze zagadnienie. Musisz mieć roota, aby to wszystko działało. Niestety nie jestem w stanie pomóc Ci tutaj jak roota na Twoim telefonie zrobić, ale w necie jest dużo informacji na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Dean napisał:

Ominąłeś w sumie najważniejsze zagadnienie. Musisz mieć roota, aby to wszystko działało. Niestety nie jestem w stanie pomóc Ci tutaj jak roota na Twoim telefonie zrobić, ale w necie jest dużo informacji na ten temat.

Dzięki, poczytałem o tym rootowaniu i martwi mnie utrata gwarancji. Nie ma innej opcji na uruchomienie tych aplikacji bez utraty gwarancji telefonu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy utraty to nie wiem, na pewno nie zrobisz tego nie mając roota. Bez tego, może korzystać z normalnego Android Auto, bez dodatku AA Mirror.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś, jak było coś koło AA2.8 miałem dzięki AA Mirror widocznego janosika na ekranie, uruchamiałem go w zakładce po prawej, gdzie jest powrót do samochodu. Wiadomo, tel bez roota i nie działały przyciski, ale coś tam przynajmniej było widać. Po zainstalowaniu wszystkiego nowego jakiś czas temu nie mogę tego uzyskać. Czy mając tel bez roota (konkretnie samsung s9) mam szanse na janosika na ekranie w samochodzie, choćby jako coś wyskakującego i bez aktywnych przycisków (typowa informacja)? W tej chwili nie mam, a wydaje mi się że wszystko porobiłem zgodnie z instrukcją, ale za biegły w te rzeczy nie jestem. Czy ktoś może potwierdzić czy to powinno działać bez roota?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bartekpion Kiedyś Android Auto było bardziej otwarte. Developerzy mogli instalować swoje aplikacje by móc je testować. Oczywiście sposób ten został wykorzystany do uruchamiania AA Mirror. Google się to nie spodobało i zablokował możliwość normalnej instalacji takich dodatków. Nowsze wersje Android Auto oraz Google Play Services sukcesywnie blokują możliwość takiej instalacji i jedynie poprzez root można jeszcze te ograniczenia obejść. Bez root'a pozostaje już tylko czysty Android Auto bez dodatków. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Na tą chwile mam gwarancję, więc będę się męczył dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien Dobry.

Czy jest ktoś tutaj z Dolnego Śląska kto za odpłatnością przeprowadzi mi proces od A do Z. ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł AA 3.7.5. nie testowałem, bo nie ma na razie na apkmirror wersji 32bit. Pewnie jak zwykle zmiany kosmetyczne.

Mam jeszcze pytanie. Od pewnego czasu przy przełączaniu pomiędzy nawigacją a AAMirror za każdym razem muszę wybrać AAMirror z listy wtyczek, czyli nie zapamiętuje wyboru wtyczki. Da się to obejść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy orientuje się ktoś, dlaczego nie przekazuje mi obrazu w przypadku aplikacji Netflix. Na telefonie widać a na ekranie w AA jeszcze wszystko, paskek postępu wideo, nawet są napisy do tego filmu i dźwięk ale wizji samego filmu brak.

Edytowane przez qbsiii
Błąd ortograficzny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ Netflix posiada zabezpieczenie przez piractwem i nie pozwala na wyświetlanie na zewnętrznych ekranach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u was, ale u mnie Netflix działa bez najmniejszych problemów. Jednak trzeba pamiętać, że aby działał na zrootowanym telefonie trzeba pamiętać o tym "Fix Netflix - Error
Rename the following file: /system/lib/liboemcrypto.so to /liboemcrypto.so.bak"

Po tym zabiegu nie ma problemu.

Zapomniałem dodać oczywiście jeszcze ponowne uruchomienie telefonu.

Edytowane przez stefan1k
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Google nie ustaje w utrudnieniu nam życia i ostatnio zablokował możliwość downgrade GPS. Nie można już odinstalować aktualizacji. Jak ktoś znajdzie sposób obejścia tego problemu to bardzo bym prosił o podzielenie się nim z innymi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że jeśli programiści z XDA nie znajdą nowego sposobu na odblokowanie GPS, to korzystanie z dodatków nie będzie możliwe. Sam tematu już zbytnio nie śledzę, ponieważ używam Apple CarPlay. Lada dzień ma pojawić się na niego Yanosik i AutoMapa, więc do szczęścia nie potrzeba nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Dołączę się do tematu. Mam Samsunga A3, Android Auto 3.5. Wczoraj udało mi się połączyć z AA Mirror. Wszystko fajnie chodziło. You Tube odpaliłem przez wejście w ustawienia-aplikacje i mogłem oglądać. W ciągu dnia pobrałem dodatki, wszystkie które DEAN opisał na pierwszej stronie. Po podłączeniu nie mogłem połączyć się z AA Mirror, nie widział tej funkcji. Nie wiem o co chodzi. Czy jakieś aktualizacje coś zablokowały.? Jest jeszcze jakiś sposób żeby to działało? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.11.2018 o 20:58, stefan1k napisał:

Nie wiem jak u was, ale u mnie Netflix działa bez najmniejszych problemów. Jednak trzeba pamiętać, że aby działał na zrootowanym telefonie trzeba pamiętać o tym "Fix Netflix - Error
Rename the following file: /system/lib/liboemcrypto.so to /liboemcrypto.so.bak"

Po tym zabiegu nie ma problemu.

Zapomniałem dodać oczywiście jeszcze ponowne uruchomienie telefonu.

Czy oprócz tego zabiegu o którym piszesz coś jeszcze robiłeś, żeby obraz z netflixa był przekazywany na ekran w samochodzie? Przyznam, że u mnie nie wyświetla się żaden error tylko po prostu brak samego obrazu, dźwięk, napisy i menu samej aplikacji jest.

Na zagranicznych stronach czytam, ze użytkownicy tez mają ten problem i argumentują to podobnie jak kolega wyżej, że wynika to z zabezpieczeń DRM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dalszym ciągu próbuję uruchomić AA Mirror na ekranie samochodu i nic, nie widzi tej funkcji. Wczoraj próbowałem zainstalować jak najstarszy Android Auto, udało się 3.4. Wcześniej chodził na 3.5 i obraz telefonu był i to bez żadnych dodatków. Jaki macie Android Auto który działa z AA Mirror?  Nie wiem co robię nie tak skoro wcześniej chodziło. Poradźcie coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności