Skocz do zawartości
Dean

Android Auto - instrukcja przyjemnego korzystania z dodatkami (Yanosik, YouTube)

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 10.09.2018 o 21:41, Dean napisał:

Niestety nie da się zrobić Roota nie formatując telefonu.

Jak najbardziej da się zrobić roota nie formatując telefonu :) Od użycia prostego narzędzia jakim jest np Kingroot dla starszych modeli, po wgranie supersu przez twrp dla bardziej zaawansowanych osób lub tych co już mają twrp wgrane (np posiadacze Xiaomi z odblokowanym BL). A najlepszą w ogóle opcją jest wgranie Magisk (tu również twrp jest potrzebne). Dzięki temu możemy ukryć roota przed niektórymi aplikacjami, więc np płatności Google Pay czy aplikacje bankowe będą działać mimo roota :)

Wręcz format telefonu kasuje roota :)

Dnia 23.08.2018 o 19:22, multisync napisał:

Przetestowałem przed chwilą i niestety ale Android Auto odcina inne telefony od zestawu głośnomówiącego :-(

ale jak rozumiem na podpiętym telefonie do AA zestaw głośnomówiący działa poprawnie? Problem jest tylko wtedy gdy jednego telefonu chcemy używać do AA a drugi do BT?

I jeszcze (może i głupie) pytanie: czy port USB ładuje od razu telefon podpięty do AA? Jeżeli tak to czy znamy jego natężenie? Obsługuje QC?

Edytowane przez shibby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, shibby napisał:

Jak najbardziej da się zrobić roota nie formatując telefonu

Całe życie w błędzie, dzięki za sprostowanie :) 

Być może ja musiałem kasować wszystko bo moja wersja Androida miała jakieś nowsze zabezpieczenia i nie mogłem roota zrobić. Musiałem cofnąć się do starszej wersji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę z innej bajki jestem bo przez wiele lat wręcz sam sobie "gotowałem" ROMy do swoich telefonów ;) Więc miałem to co chciałem, łącznie z wbudowanym na stałe roootem :) Od 2 lat mam telefony Xiaomi (obecnie Mi5) i tu mam odblokowany BL, wgrane TWRP by móc wgrać nasze rodzime MIUI Polska. Mam też Magisk, bo inaczej miałem problemy z płaceniem przez Google Pay (to w ogóle psikus, musiałem wręcz zrootować telefon by płatności działały :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie najnowszej aktualizacji Google Play Services w wersji 13.2.80. Niby wszystko działa ok, AA Mirror śmiga aż miło, ale dziś rano już nie działało. Musiałem ponownie aktywować AA Unlock, uruchomić telefon i poszło.

Dajcie znać, czy macie podobnie. Może to jakiś osobny przypadek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sobie mysle - skoro na starej wersji GPS wszystko dziala ok i jezeli nie chcemy zmieniac funkcjonalnosci telefonu podpietego pod AA to po co aktualizowac do nowszego GPS (znowu zabawa z AA unlock, moze jakies inne skutki uboczne ktore wyjda wkrotce)

niby to nie duzo roboty ale probuje zrozumiec sens takiego update-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sens update’u jest taki, że za pewien czas aplikacje przestaną działać poprawnie na starszym GPS jak i samo Android Auto. Odnośnie tej aktualizacji, nie instalujcie jej, zostańcie przy wersji 12.8.74. Poczekamy aż wyjdzie update AA Unlock. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie android auto nie uruchamia się gdy wyłącze udostępnianie bluetooth i podłącze do samochodu. Gdy udostępnianie jest załączone wszytko działa ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz spotykam się z taką sytuacją. Android Auto wykorzystuje połączenie USB (no chyba, że masz bezprzewodowe AA, ale Passat tego jeszcze nie ma). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, to mój pierwszy post na tym forum i w wątku, który przeczytałem z dużym zainteresowaniem. Dean, wielkie dzięki za pracę, która włożyłeś w stworzenie tego poradnika. Kopalnia wiedzy. Do pełni szczęścia brakuje mi jeszcze namiaru na skuteczną metodę root'a XPERII z5 compact, do zakupu której się przymierzam. Telefon chcę wykorzystać tylko jako drugi do współpracy z android auto z wykorzystaniem doświadczeń udzielających się w tym wątku. Dean, wspominałeś, że taki telefon właśnie posiadasz, jeśli to nie problem to podaj proszę link do poradnika z którego korzystałeś. Nie mam doświadczenia z rootowaniem telefonu i nie chcę eksperymentować z niesprawdzonymi metodami ale dwóch lewych rąk też nie mam. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Tomku, witamy na forum :)

Ja korzystałem z tego opisu https://forum.xda-developers.com/z5-compact/general/root-xperia-z5-compact-android-6-01-t3412448

Udało mi się wszystko odblokować i działało spoko. Jednak polecam po tym zainstalować LineageOS.

Telefon dostaje nowe życie, nie ma tam zbędnych śmieci, tylko czysty Android. Dzięki temu Android Auto działa bardzo płynnie.

https://download.lineageos.org/suzuran

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za błyskawiczną odpowiedź. Zajrzałem do opisu z linku, teraz tylko czekam na telefon. Jeśli będę mógł coś nowego wnieść do dyskusji to chętnie podzielę się z tym na forum.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tom RS Tak się zastanowiłem kilka razy i w sumie podjąłem decyzję by sprzedać swoją Xperię Z5 Compact. Jak wspomniałem wyżej, ma zainstalowany LineageOS (Android 7.1.2) na którym działa sprawnie cały Android Auto wraz z dodatkami. 

Decyzję sprzedaży podjąłem tylko dlatego, ponieważ częściej korzystam już z CarPlay na moim iPhone X a Xperia leży i się kurzy od tygodnia czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda mam już upatrzony telefon ale prześlij mi na maila propozycję cenową, nie będziemy na forum zamęczać innych szczegółami.

Edytowane przez Tom RS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy macie w swoich telefonach a co za tym idzie w pojawianiu się na ekranie radia AAMirror problemu z programem AAUnlock. U mnie co jakiś czas (czasami codziennie) pomimo, że wybrano funkcję UNLOCK w programie AAUnlock i zrestartowano telefon to po jakimś czasie radio w samochodzie (pomimo, że świeżo po wykonaniu UNLOCK widziało) nie widzi znów AAMirror i od nowa trzeba uruchomić program AAUnlock odblokować i zrestartować ? Telefon zrootowany, Sony Z1 Compact, Android Auto 3.5. Dzięki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zablokowałeś aktualizację Google Play Services?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, piecu napisał:

A zablokowałeś aktualizację Google Play Services?

Oczywiście że mam zablokowane (w Titanium), jednak po instalacji wersji 12.8.74 mam komunikat Zaktualizuj Usługi Google Play (Aplikacja Usługi nie będzie działać) i wtedy Android Auto w ogóle nie działa (komunikat Wygląda na to, że Usługi Google Play w tej chwili nie działa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Gicbern napisał:

Witam. Czy macie w swoich telefonach a co za tym idzie w pojawianiu się na ekranie radia AAMirror problemu z programem AAUnlock. U mnie co jakiś czas (czasami codziennie) pomimo, że wybrano funkcję UNLOCK w programie AAUnlock i zrestartowano telefon to po jakimś czasie radio w samochodzie (pomimo, że świeżo po wykonaniu UNLOCK widziało) nie widzi znów AAMirror i od nowa trzeba uruchomić program AAUnlock odblokować i zrestartować ? Telefon zrootowany, Sony Z1 Compact, Android Auto 3.5. Dzięki za info

Też tak mam na GPS 13.2.80 na Xiaomi Redmi 4 Prime. Ja po zainstalowaniu LineageOS nie potrafię poprzez Titanium zablokowac aktualizacji GPS. Na MIUI z rootem nie było problemu z zablokowaniem aktualizacji, ale za to AA często się rozłanczał :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyliście, że w nowym AA do nawigacji można dodać punkty pośrednie? Przy głosowym poleceniu nawigacji pod drugi adres doda go jako punkt pośredni. Czyli mówię "nawigacja do domu" później "nawigacja do pracy" i prowadzi mnie do domu przez pracę. Można dodać wiele takich punktów pośrednich. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak nie można było robić od dawna? Często z tego korzystałem :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności