Skocz do zawartości
Dean

Android Auto - instrukcja przyjemnego korzystania z dodatkami (Yanosik, YouTube)

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Dean napisał:

Czyli jest tak podejrzewałem. W starszych wersjach Discovey Media i Pro połączenie telefoniczne w Android Auto odbywało się poprzez Bluetooth a obraz i dźwięk przez USB. W nowszych działa już tak samo jak Apple CarPlay, tylko poprzez USB stąd wyłączenie Bluetooth nic nie daje :/ na daną chwilę nie znam narzędzi które pozwalałyby to obejść 

No właśnie tak mi się wydawało, bo wyłączyłem bluetooth wg Twoich zaleceń "na stale" w starym Galaxy s5 w którym nie mam karty SIM a Internet w nim mam poprzez wifi z drugiego tel. I najpierw po wyłączeniu bluetooth  w starym Galaxy połączenie bluetooth zerwał się też w na codzień używanym Galaxy s7. Potem jakimś cudem udało mi się połączyć z android auto stary tel przez USB a w zwykłym normalnie działał bluetooth a potem znowu nie wykrył w s7 połączenia. Teraz nie wiem bo do Chorwacji przyjechałem na podłączeniu do Android Auto S7 (ale tu mi nie działa android mirror bo s7 nie rootowalem).

Więc moje pytanie brzmiało czy można mieć podlaczone równocześnie 2 telefony na androidzie przez bluetooth z autem (jeden do rozmów a drugi do AA jeśli jest wymagane)? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o zamrażanie bluetooth to świetnie sobie z tym radzi Titanium Backup Pro. Po prostu zamrażamy aplikacje bluetooth i po wszystkim. Od tej pory nie da się załączyć.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2018 o 19:27, Dean napisał:

Czyli jest tak podejrzewałem. W starszych wersjach Discovey Media i Pro połączenie telefoniczne w Android Auto odbywało się poprzez Bluetooth a obraz i dźwięk przez USB. W nowszych działa już tak samo jak Apple CarPlay, tylko poprzez USB stąd wyłączenie Bluetooth nic nie daje :/ na daną chwilę nie znam narzędzi które pozwalałyby to obejść 

Niekoniecznie. Podobne objawy miałem właśnie w przypadku niepowodzenia przy zablokowaniu BT. Też testowałem kilka aplikacji na Androidzie 7.1 i jak pisałem dopiero App Quarantine dał radę.

Sposób łączenia się AA nie jest determinowany przez system multimedialny, ale przez sam standard AA. Do rozmów zawsze wykorzystywany był BT i nie sądzę żeby coś się w tej kwestii ostatnio zmieniło. Choć oczywiście mogę się mylić.

Możliwe jednak, że nowa wersja Discovery Media blokuje podłączenie drugiego telefonu nawet jak na wolny BT.

Można spróbować podmiany MACa BT tak, żeby w obu telefonach był ten sam. Gdzieś na XDA był o tym wątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2018 o 19:22, multisync napisał:

Przetestowałem przed chwilą i niestety ale Android Auto odcina inne telefony od zestawu głośnomówiącego :-(

 

IMG_0535.jpg

Potwierdzam. Mam tak samo na DM w modelu 2018. Mimo zastosowania Airfrozen. BTW: u mnie w TBP jest funkcja Freeze do Bluetooth Pairings, ale mam to wyszarzone i nie mogę nic zmienić. Poszukam jeszcze na XDA może ktoś to inaczej wyłączył...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, sru222 napisał:

Potwierdzam. Mam tak samo na DM w modelu 2018. Mimo zastosowania Airfrozen. BTW: u mnie w TBP jest funkcja Freeze do Bluetooth Pairings, ale mam to wyszarzone i nie mogę nic zmienić. Poszukam jeszcze na XDA może ktoś to inaczej wyłączył...

Wyłączenie samego parowania nie pomoże. Musisz całkowicie wyłączyć usługę BT. Szukaj procesu Bluetooth Sharing lub po prostu Bluetooth.

Niektórzy przed wgraniem custom ROMu usuwają całkowicie katalog z plikami do obsługi BT. To też jakaś metoda...

Czy w sytuacji jak na zdjęciu, które wrzuciłeś masz połączenie BT z telefonem z AA?

Edytowane przez red_fork

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli samochód jest już podłączony do AA to nie zadziała podłączenie innego telefonu poprzez Bluetooth. Wyświetli właśnie taki błąd jak ma kolega wyżej. W moim Discovery Media pierwszy łączy się iPhone po Bluetooth a dopiero później uruchamia się AppConnect z Android Auto. Wyłączony Bluetooth w androidzie nie rozłącza iPhone’a. Działa więc to mega dobrze. Czasami brak możliwości permanentnego wyłączenia Bluetooth spowodowane jest Root’em. Niby jest ale nie pozwolenia na wyłączenie tej aplikacji systemowej. Jak pisałem wyżej, wcześniej działał mi Root Essentials aby wyłączać Bluetooth. Po instalacji LienageOS już przestał działać, ale zaczął działać Airfrozen. Trzeba próbować różnych programów, ale trzeba też sprawdzić czy Root ma pełny dostęp do modyfikacji systemu. 

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to kwestia różnicy w systemie multimedialnym (u mnie Bolero w Skodzie) ale w moim przypadku kolejność nie ma znaczenia. Też konfiguracja iPhone do rozmów, Android w schowku do AA.

Zdarza mi się włączać BT w iPhone po połączeniu AA i wszystko działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, red_fork napisał:

Czy w sytuacji jak na zdjęciu, które wrzuciłeś masz połączenie BT z telefonem z AA?

Telefon z AA ma zupełnie wyłączony BT (ROOT) a jest połączony tylko poprzez USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, red_fork napisał:

Wyłączenie samego parowania nie pomoże. Musisz całkowicie wyłączyć usługę BT. Szukaj procesu Bluetooth Sharing lub po prostu Bluetooth.

Niektórzy przed wgraniem custom ROMu usuwają całkowicie katalog z plikami do obsługi BT. To też jakaś metoda...

Czy w sytuacji jak na zdjęciu, które wrzuciłeś masz połączenie BT z telefonem z AA?

To nie jest moja fotka ?  Tak wczoraj uczyniłem i zamroziłem BT, nie wywaliłem plików BT i teraz drugi telefon mi się łączy od razu, natomiast AA Mirror działa, z tym, że nie mam dźwięku, czyli w przypadku używania Yanosika to słabo. Widać każda ingerencja w BT powoduje wywalenie też "kanału audio". @Dean zresztą o tym już pisał, a ja modyfikuję jak to odpalić inaczej. Other ideas?

16 godzin temu, Dean napisał:

Jeśli samochód jest już podłączony do AA to nie zadziała podłączenie innego telefonu poprzez Bluetooth. Wyświetli właśnie taki błąd jak ma kolega wyżej. W moim Discovery Media pierwszy łączy się iPhone po Bluetooth a dopiero później uruchamia się AppConnect z Android Auto. Wyłączony Bluetooth w androidzie nie rozłącza iPhone’a. Działa więc to mega dobrze. Czasami brak możliwości permanentnego wyłączenia Bluetooth spowodowane jest Root’em. Niby jest ale nie pozwolenia na wyłączenie tej aplikacji systemowej. Jak pisałem wyżej, wcześniej działał mi Root Essentials aby wyłączać Bluetooth. Po instalacji LienageOS już przestał działać, ale zaczął działać Airfrozen. Trzeba próbować różnych programów, ale trzeba też sprawdzić czy Root ma pełny dostęp do modyfikacji systemu. 

No właśnie z samym Airfrozen to u mnie nie działa, a wyłączenie całego BT = btak dźwięku w AA Mirror. Kwadratura koła :P

 

Dnia 25.08.2018 o 13:28, red_fork napisał:

Niekoniecznie. Podobne objawy miałem właśnie w przypadku niepowodzenia przy zablokowaniu BT. Też testowałem kilka aplikacji na Androidzie 7.1 i jak pisałem dopiero App Quarantine dał radę.

Sposób łączenia się AA nie jest determinowany przez system multimedialny, ale przez sam standard AA. Do rozmów zawsze wykorzystywany był BT i nie sądzę żeby coś się w tej kwestii ostatnio zmieniło. Choć oczywiście mogę się mylić.

Możliwe jednak, że nowa wersja Discovery Media blokuje podłączenie drugiego telefonu nawet jak na wolny BT.

Można spróbować podmiany MACa BT tak, żeby w obu telefonach był ten sam. Gdzieś na XDA był o tym wątek.

To brzmi ciekawie jak na całkowite obejście. Tylko czy DM przyjmie jednocześnie 2 identycznie MACi? Masz gdzieś link to tego?

Edytowane przez sru222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak audio masz tylko w AAMirror czy również w natywnych aplikacjach AA (waze, spotify, Google maps)?

Sprawdź głośność kanału media w telefonie z AA - może być wyciszony. 

Spróbuj użyć opcji forcr audio w AAMirror.

Przez BT idzie tylko audio do rozmów, więc włyączenie go nie powinno ucinać audio z aplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy przydałaby mi się pomoc, specjalnie po to kupiłem takie auto żeby móc dziecku bajki z youtuba podczas jazdy puszczać  i samemu skupić się na jeździe ( gdy jeździmy we dwoje ) a teraz od kilku miesięcy nie mogę sobie z tym poradzić. Problem w tym że nie jestem " techniczna doopa" i nie potrafię sobie poradzić z obecnym postępem,  zrobienie samego  roota to dla Mnie czarna magia a nie chcę a raczej nie moge stracić nic z telefonu. Próbowałem oddać do serwisu żeby to zrobili ale w końcu bez próby się poddali i teraz kończą mi już sie pomysły.  Może znajdzie się na forum dobra duszyczka która to już robiła z powodzeniem i zna się na rzeczy, i za opłatą bądź dobrą flaszeczkę  pomoże mi rozwiązać problem. Samochód Octavia z Bolero a telefon LG G6,  granica Śląsk/Małopolska  ( Bielsko, Tychy, Katowice, Kęty, Wadowice, Kraków)

HELP!! :(

Edytowane przez Dawid_N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Dawid_N napisał:

Koledzy przydałaby mi się pomoc, specjalnie po to kupiłem takie auto żeby móc dziecku bajki z youtuba podczas jazdy puszczać  i samemu skupić się na jeździe ( gdy jeździmy we dwoje ) a teraz od kilku miesięcy nie mogę sobie z tym poradzić. Problem w tym że nie jestem " techniczna doopa" i nie potrafię sobie poradzić z obecnym postępem,  zrobienie samego  roota to dla Mnie czarna magia a nie chcę a raczej nie moge stracić nic z telefonu. Próbowałem oddać do serwisu żeby to zrobili ale w końcu bez próby się poddali i teraz kończą mi już sie pomysły.  Może znajdzie się na forum dobra duszyczka która to już robiła z powodzeniem i zna się na rzeczy, i za opłatą bądź dobrą flaszeczkę  pomoże mi rozwiązać problem. Samochód Octavia z Bolero a telefon LG G6,  granica Śląsk/Małopolska  ( Bielsko, Tychy, Katowice, Kęty, Wadowice, Kraków)

HELP!! :(

Cześć

Jeśli się martwisz o swoj tel to weź jakiś starszy z Androidem którego nie używasz. Ja mam Galaxy s7 i tego nie rootowalem bo się boję, że coś spieprze m.in. stracę gwarancję, więc wziąłem nieużywany już Galaxy s5 bez karty sim i tego zrootowalem przy pomocy programu odin korzystając z tej strony (możesz na googlach wpisać "jak zrobić root LG G6", powinno być )

https://www.download.net.pl/jak-zrobic-root-samsunga-galaxy-s5-dwie-metody/n/4467/

Proste i działa:) A potem to już kroki z pierwszego posta od Deana w tym wątku:) 

Mi Youtube działa jak podłącze Galaxy s5 

Edytowane przez biokd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2018 o 22:42, biokd napisał:

Więc moje pytanie brzmiało czy można mieć podlaczone równocześnie 2 telefony na androidzie przez bluetooth z autem (jeden do rozmów a drugi do AA jeśli jest wymagane)? 

1. To już zależy od radia jakie posiadasz w samochodzie. Moje taką możliwość posiada. Jeden działa jako "master", drugi jako "slave"  - mniej więcej. Sprawdziłem 2 telefony po BT i 3 z Android Auto po kablu -wszystko działa.

2. Dodam do powyższej dyskusji jeszcze to, że sama aplikacja Android Auto pokazuje, czy Bluetooth został "skutecznie" wyłączony, u mnie po prostu w ustawieniach /głównych, nie programisty/ jak wejdę w opcję "Automatyczne uruchomienie" to poniżej pod niebieskim napisem "Urządzenia uruchamiające" mam wpisane "Bluetooth jest wyłączony" i wyszarzane "Automatyczne uruchomienie wymaga włączenia Bluetootha" - napis ten jak klikam to wydaje dźwięk ale nic nie zmienia  - więc jeśli u Was jest tak samo, to oznacza, że poradziliście sobie z wyłączeniem Bluetootha.

3. Dean - sprawdziłeś GPS 12.8.74? Na XDA twierdzą, że AA działa z tą wersją ... ( w tutorialu na pierwszej stronie radzisz jeszcze 12.8.72).

4. I jeszcze coś - ponoć apka Screen Standby (wymagany root)  - do ściągnięcia tutaj, lub poprzez Sklep Play - pod nazwą  "Screen Standby ♯ Root", dyskusja na XDA tu, może wyłączyć ekran telefonu podczas działania z AA. Próbował ktoś? Projekt wydaje się niekontynuowany....

Widzę, że ludzie chwalą sobie też płatną (5,19 zł) apkę Screen off via short timeout. Może sam wypróbuję.

Edytowane przez azymut38

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowego GPS nie sprawdzałem, na tym opisanym przezemnie działa jeszcze wszystko ok. Oczywiście możesz dać znać, to zrobię aktualizację.

Chętnie też dowiem się odnośnie tej apki do wyłączenia ekranu. Daj znać ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apka do wyłączania ekranu...hm, nie wiem jak to jest, bo kod doładowania do googla nie chce mi zaskoczyć i nie mam środków. Tej pierwszej z linku nie rozwijano dalej, więc raczej nie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tę drugą "Screen off via short timeout" ... i zwróciłem. Niby działa normalnie na telefonie, ale po podłączeniu w samochodzie już ekranu wygasić nie potrafi. Więc lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

najpierw slowo do @Dean - wielkie dzieki za tutorial od kolejnego zadowolonego uzytkownika!!!!

wczoraj przeszedlem krok po kroku przez calosc procedury opisanej w pierwszym poscie: zrobilem roota, zainstalowalem najnowszy AA, przez przypadek GPS 12.8.74 (a nie 12.8.72  - tez dziala ok), zablokowalem update GPSa, wgralem AA unlock i skonczylem na AA Mirror. AA Mirror ustawilem tak samo jak podal Dean. To wszystko na Samsung A3 2016 z androidem 7.0. Wszystko smiga bez zarzutu :) ale AA Mirror mi sie nie obracal do poziomu

Przeczytalem tez caly watek i mam wskazowki odnosnie problemow zgloszonych z wyjsciem z czarnego ekranu AA oraz obrotu AA Mirror do poziomu

1. przypomnialem sobie ze na watku o ML (to samo forum) podpowiadano zeby zainstalowac Button Savior (apka wyswietla przyciski z paska home androida) a potem Nova Launcher (apka wyswietla pulpit telefonu) zeby obejsc zabezpieczenia ML i widziec w czasie jazdy ekran telefonu. 

2. zainstalowalem obie apki (obie apki sa darmowe i dostepne w sklepie play) i ustawilem Nova Launcher jako domyslny pulpit startujacy po uruchomieniu, w ustawieniach NL wybralem widok poziomy no i temat rozwiazany... zawsze jak przelacze przez AA Mirror i wyjde z czarnego ekranu (o tym za chwile) to mam wlasciwa orientacje ekranu i mam dostep do wszystkiego co jest zainstalowane na telefonie. Dodatkowo nie trzeba pozwalac na wgrywanie apek z nieznanych zrodel w AA w trybie programisty

3. zeby wyjsc z czarnego ekranu AA lub nawigowac po Nova Launcher korzystam z Button Savior (po sciagnieciu trzeba nadac jej uprawnienia zgodnie z tym co sama apka wyswietla) i ma sie to samo na ekranie radia co na standardowym ekranie androida

p.s. nie do konca rozumiem czemu rezygnujecie z paska statusowego AA Mirror - mozna na nim ustawic np. NL jako ulubiona apka i wtedy po nacisnieciu ostatniego przycisku w AA widze czarny ekran i pasek na ktorym mam ikonke NL. Dzieki temu latwo wychodze z czarnego ekranu i mam widok pelnego ekranu jak na telefonie a przyciski z button savior pozwalaja na nawigacje

Aha - korzystajac z NL moge wlaczyc dowolna apke, modyfikowac ustawienia telefonu itd - wszystko to co mozna zrobic trzymajac telefon w rece z poziomu radia

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2018 o 20:41, Dawid_N napisał:

Koledzy przydałaby mi się pomoc, specjalnie po to kupiłem takie auto żeby móc dziecku bajki z youtuba podczas jazdy puszczać  i samemu skupić się na jeździe ( gdy jeździmy we dwoje ) a teraz od kilku miesięcy nie mogę sobie z tym poradzić. Problem w tym że nie jestem " techniczna doopa" i nie potrafię sobie poradzić z obecnym postępem,  zrobienie samego  roota to dla Mnie czarna magia a nie chcę a raczej nie moge stracić nic z telefonu. Próbowałem oddać do serwisu żeby to zrobili ale w końcu bez próby się poddali i teraz kończą mi już sie pomysły.  Może znajdzie się na forum dobra duszyczka która to już robiła z powodzeniem i zna się na rzeczy, i za opłatą bądź dobrą flaszeczkę  pomoże mi rozwiązać problem. Samochód Octavia z Bolero a telefon LG G6,  granica Śląsk/Małopolska  ( Bielsko, Tychy, Katowice, Kęty, Wadowice, Kraków)

HELP!! :(

Ja bym taki serwis omijał z daleka. Tutaj powinieneś znaleźć krok po kroku jak zrobić root na Twoim telefonie https://forum.android.com.pl/topic/334251-jak-zrootowa%C4%87-lg-g6/

Co do Twojego problemu, to jeżeli rzeczywiście potrzebujesz AA tylko do youtube dla dziecka to chyba lepszym rozwiązaniem będzie kupno jakiegoś używanego smartfona + słuchawki dla dziecka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie da się zrobić Roota nie formatując telefonu. Ale są dostępne różne programy do kopii zapasowych, które później taki telefon przywracają do pierwotnego stanu. Dokładnego doświadczenia z tym nie mam, ale wydaje mi się że działa to dobrze. 

Ewentualnie kup inny telefon z Androidem i miej go tylko do samochodu (ja tak mam). Polecam Sony Xperia Z5 Compact. Bez roota uruchomisz na nim MirrorLink i będzie można oglądać YouTube oraz nawigować się poprzez Google Maps. 

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności