Skocz do zawartości
Dean

Android Auto - instrukcja przyjemnego korzystania z dodatkami (Yanosik, YouTube)

Rekomendowane odpowiedzi

Jesten własnie w serwisie VW bo mi instalują App-Connect (B8 z 2017, RM2018). Mam Samsung Galaxy S7, niedawno aktualizowalem system i mam Androida 8.0.0.

Na razie rzuciłem okiem na ten wątek i trochę jestem przerażony, że coś może nie działać na nowszej wersji oprogramowania. Jak już mi to dołożą, to będę sprawdzał czy musze coś zrootować, czy będzie działało od razu (głównie chodzi mi o google mapy, yanosika i YT).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Chris.. napisał:

coś się zmieniło poza cyferką ?

Ja żadnych zmian nie zauważyłem

Godzinę temu, biokd napisał:

Jesten własnie w serwisie VW bo mi instalują App-Connect (B8 z 2017, RM2018). Mam Samsung Galaxy S7, niedawno aktualizowalem system i mam Androida 8.0.0.

Na razie rzuciłem okiem na ten wątek i trochę jestem przerażony, że coś może nie działać na nowszej wersji oprogramowania. Jak już mi to dołożą, to będę sprawdzał czy musze coś zrootować, czy będzie działało od razu (głównie chodzi mi o google mapy, yanosika i YT).

Wszystko zbiega się do faktu, czy możliwe jest zrobienie roota na Twoim telefonie z tym systemem. Musisz poprzeglądać fora XDA, tam na pewno są sposoby. Ewentualnie polecam instalację LineageOS, na nim można roota zrobić łatwo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Dean napisał:

 

Wszystko zbiega się do faktu, czy możliwe jest zrobienie roota na Twoim telefonie z tym systemem. Musisz poprzeglądać fora XDA, tam na pewno są sposoby. Ewentualnie polecam instalację LineageOS, na nim można roota zrobić łatwo. 

Dzięki Dean! Najpierw więc zrobię roota a potem przejrze wszystkie kroki z Twojego posta na 1. stronie. Czy to jest nadal aktualne po 2 latach?:) 

Na razie mam aplikacje car mode ale nie dziala w czasie jazdy. Przyjrzę się wszystkiemu wieczorem

PS) Czy YT działa w aucie jadącym, czy są jakieś ograniczenia bezpieczeństwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy post aktualizowany jest na bieżąco więc uwzględnia najnowsze rozwiązania i wersje programów :) 

Wszystko działa normalnie w czasie jazdy, ponieważ odbywa się poprzez połączenie Android Auto. Nic w aucie nie trzeba odblokowywać. YouTube, Yanosik i inne aplikacje także będą działać w czasie jazdy dzięki dodatkowi AA Mirror.

 

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem trochę od dupy strony, czyli zainstalowałem AA app bez robienia roota, bo sie na tym kompletnie nie znam i boje się, że coś spieprze (znalazlem strone jak krok po kroku instalować LineageOS i tam jest, że jednym z kroków jest przywrócenie ustawień fabrycznych, nie wiem czy w takim wypadku mi wszystkie aplikacje pousuwa i generalnie jest to instrukcja na Andoida 7.0 a nie wiem jak z 8.0...) (aplikacje Usługi Google Play tez mam najnowsza wersje - 13.2.74)

Zainstalowałem AAmirror i AA unlock, ale żeby zrobic unlock to trzeba mieć root wcześniejszy, więc ****.

No i teraz działa mi Android Auto w aucie ale tylko podstawowy ekran i np Yanosika nie przerzuca i generalnie to jakaś kicha:), działa Google Maps ale z poziomu ekranu AA.

Wolę jednak za to sie sam nie zabierać. Znacie kogoś w Krakowie kto zrobi cały IT proces dobrze?:) bo ja to sie na tym znam jak świnia na gwiazdach;)

Edytowane przez biokd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Dean napisał:

Pierwszy post aktualizowany jest na bieżąco więc uwzględnia najnowsze rozwiązania i wersje programów :) 

Wszystko działa normalnie w czasie jazdy, ponieważ odbywa się poprzez połączenie Android Auto. Nic w aucie nie trzeba odblokowywać. YouTube, Yanosik i inne aplikacje także będą działać w czasie jazdy dzięki dodatkowi AA Mirror.

 

@Dean przeczytałem całe 16 stron i oprócz załamki, że to durny kabel USB może wszystko popsuć itp., moja konkluzja jest następująca: po jaką cholerę instalować AA w wersji większej niż 2.9, skoro tam podobno wszystko działało bez problemu? Skoro blokujemy update aplikacji za pomocą TBPro, to chyba to po, by utrzymać działające status quo? Co tak naprawdę daje zmiana wersji AA na nowsze? Mi zależy tylko na Yanosiku, reszta sobie na AID będzie hulać...

BTW: zainstalowałem sobie AA 2.9 i nadal mam komunikaty z GPS (mimo ich wyłączenia), że Usługi Google Play są zatrzymane. WTF?

Edytowane przez sru222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem trochę inaczej :)

Wziąłem stary tel Galaxy S5 bez aktywnej karty SIM z Androidem 6.0 i Usługami Google Play w wersji 11 coś tam (Nie aktualizowalem do 12). Udało mi się zrobić root G5 przez program Odin i wypakowania paczki dla tego telefonu. Android Auto zainstalowane, AA unlock poszło, AA mirror zainstalowane. No i pozostaje sprawdzić na którym tel lepiej dziala: GS7 bez roota (choć też można zrobić Odinem), czy GS5 z rootem. I potem moze dołoze pozostałe dodatki.

Ale tu moje pytanie jest takie: czy mogę mieć podłączone przez bluetooth w aucie 2 telefony jednocześnie? Bo rozumiem, że muszę mieć też podłączenie do neta aby w pełni korzystać z AA (chyba ze do dzialania AA nie potrzebuje bluetooth?), ale jeśli w jednym telefonie zrobię wtedy udostępnianie Internetu, to wtedy będzie on jako router, więc starą Galaxy S5 będę mógł podłączyć przez wifi? I korzystać z niej do AA, a na aktywnym telefonie S7 do rozmów przez zestaw głośnomówiący przez bluetooth. Czy dobrze myślę? Ale co wtedy z np Yanosikiem bo mi się od razu włącza na galaxy S7 jak odpalam auto...

-----------------------------------------------------------

EDIT: na Galaxy S5 wszystko działa, ładny klon telefonu łącznie z działającym YT (bez instalacji dodatku do YT) i pozostałymi aplikacjami. Dotykowo wszystko ok na ekranie DM, muszę tylko poustawiac orientację aby zawsze pozioma była. I jak rozumiem w Yanosiku działa tylko audio w tle, bo ikonki nie da się wyświetlić na ekranie DM jak np mapy Google są włączone? Z tego co wyczytałem to działa, ale przez Mirror Link a nie przez Android Auto. W ogóle to co daje mirror link, w czym jest lepsze od AA?

@Dean czy punkt 2 z Twojego opisu działa również na 2 androidy? Generalnie pytanie czy do pełnej funkcjonalności AA potrzebne jest połączenie bluetooth? Czy mogę je całkiem dezaktywowac, aby stary tel był tylko pod AA ze wszystkimi tam dodatkami, które chce i które mi wystarczą, a główny tel (też na androidzie) do połączeń tel (I tu pełen bluetooth). Bo podobno da się też podłączyć 2 tel jednocześnie przez bluetooth, ale jeden musi być jako główny. Da się tak? Czy lepiej dezaktywowac jeden jeśli nie jest potrzebny do działania AA?

Edytowane przez biokd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2018 o 19:28, sru222 napisał:

@Dean przeczytałem całe 16 stron i oprócz załamki, że to durny kabel USB może wszystko popsuć itp., moja konkluzja jest następująca: po jaką cholerę instalować AA w wersji większej niż 2.9, skoro tam podobno wszystko działało bez problemu? Skoro blokujemy update aplikacji za pomocą TBPro, to chyba to po, by utrzymać działające status quo? Co tak naprawdę daje zmiana wersji AA na nowsze? Mi zależy tylko na Yanosiku, reszta sobie na AID będzie hulać...

BTW: zainstalowałem sobie AA 2.9 i nadal mam komunikaty z GPS (mimo ich wyłączenia), że Usługi Google Play są zatrzymane. WTF?

Moim zdaniem w takim przypadku powinieneś też zablokować aktualizację pozostałych aplikacji - np. Google Maps, w przeciwnym razie system może się "wykrzaczyć". Aktualizacje Android Auto wynikają po części z aktualizacji innych aplikacji autorstwa Google. Niestety póki co jest jak jest.

Gdyby Google po prostu odblokował Android Auto i wrzucił go w sklep Play nie byłoby tematu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko poinformować, że  AA Mirror plus działa teraz bez problemu na GPS 12.8.74. Oczywiście należy zainstalować najnowszy AA Unlock.

I jeszcze jedna ciekawostka. Całkiem zapomniałem uruchomić w AA tryb programisty, mimo to wszystko działa bez problemu, dziwne...

Wersja AA 3.5.583024

Edytowane przez Chris..
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2018 o 11:40, Chris.. napisał:

Chciałem tylko poinformować, że  AA Mirror plus działa teraz bez problemu na GPS 12.8.74. Oczywiście należy zainstalować najnowszy AA Unlock.

I jeszcze jedna ciekawostka. Całkiem zapomniałem uruchomić w AA tryb programisty, mimo to wszystko działa bez problemu, dziwne...

Wersja AA 3.5.583024

a mi niestety nie działa...widzi telefon, ale się z nim nie łączy, a mam najnowszy Unlock...chyba reinstal wszystkiego i kolejna próba...

@chrisczy kolejność instalacji gra rolę - przywróciłem słuchawkę do ustawień fabrycznych - poinstalowały się google shity - root - AA - AA Unlock - AA mirror plus i na 12.8.74 chodzi? Jaką masz słuchawkę i na jakiej wersji Andka?

 

Edytowane przez sru222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wcześniejszych problemów po wgraniu systemu do telefonu na czysto + root to teraz pięknie działa. Mam jedynie problem z carstream - fajna apka ponieważ można było utwory/teledyski zmieniać z kierownicy. Robię wszystko zgodnie z instrukcją a AA i tak w menu jej nie widzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ta wersja nie działa, to znaczy się developer musi ją zaktualizować pod najnowsze AA Unlock https://github.com/thekirankumar/carstream-android-auto/releases/tag/untagged-7666cf8b031e67be69d2

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, sru222 napisał:

 

@chrisczy kolejność instalacji gra rolę - przywróciłem słuchawkę do ustawień fabrycznych - poinstalowały się google shity - root - AA - AA Unlock - AA mirror plus i na 12.8.74 chodzi? Jaką masz słuchawkę i na jakiej wersji Andka?

 

Za bardzo zacząłem mieszać w telefonie i w pewnym momencie system się zbuntował. Wykorzystałem tą okazję na zmianę ROMu na LineageOS. Sam system to wersja 7.0, HTC10.  Nie sądzę aby  kolejność miała jakiekolwiek znaczenie, poza oczywiście AA Unlock i AA mirror plus.  Co rozumiesz pod pojeciem "widzi telefon, ale się z nim nie łączy" ?

Przerabiałem osobiście 3 przypadki:

- telefon nie chce się połączyć przez USB z autem. Przyczyną były najprawdopodobniej jakieś problem z driverem USB w moim poprzednim ROMie. Po powrocie do stockowego ROMU wszystko wróciło do normy

- AA działa ale nie widać AA mirror. Najczęstszy problem, z którym jak na razie radzi sobie ostatni AA unlock i nie ma potrzeby downgradu GPS. Na wszelki wypadek zablokowałem możliwość aktualizacji. Niestety w AA unlock nie ma zaznaczonej wersji i dla pewności warto skasować wszystkie posiadane pliki i ściągnąć ostatnią wersję u źródła. Warto też sprawdzić czy rzeczywiście ma się zrootowany telefon. Mi się tak wydawało przez długi czas :)

- Nie działa ekran dotykowy - brak przyznanych uprawnień do roota dla poszczególnych programów. Można to załatwić za pomocą Magiska ale moim zdaniem wygodniejszym i lepszym jest SU, który w moim przypadku rozwiązał też problem roota telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2018 o 09:12, Chris.. napisał:

Za bardzo zacząłem mieszać w telefonie i w pewnym momencie system się zbuntował. Wykorzystałem tą okazję na zmianę ROMu na LineageOS. Sam system to wersja 7.0, HTC10.  Nie sądzę aby  kolejność miała jakiekolwiek znaczenie, poza oczywiście AA Unlock i AA mirror plus.  Co rozumiesz pod pojeciem "widzi telefon, ale się z nim nie łączy" ?

Przerabiałem osobiście 3 przypadki:

- telefon nie chce się połączyć przez USB z autem. Przyczyną były najprawdopodobniej jakieś problem z driverem USB w moim poprzednim ROMie. Po powrocie do stockowego ROMU wszystko wróciło do normy

- AA działa ale nie widać AA mirror. Najczęstszy problem, z którym jak na razie radzi sobie ostatni AA unlock i nie ma potrzeby downgradu GPS. Na wszelki wypadek zablokowałem możliwość aktualizacji. Niestety w AA unlock nie ma zaznaczonej wersji i dla pewności warto skasować wszystkie posiadane pliki i ściągnąć ostatnią wersję u źródła. Warto też sprawdzić czy rzeczywiście ma się zrootowany telefon. Mi się tak wydawało przez długi czas :)

- Nie działa ekran dotykowy - brak przyznanych uprawnień do roota dla poszczególnych programów. Można to załatwić za pomocą Magiska ale moim zdaniem wygodniejszym i lepszym jest SU, który w moim przypadku rozwiązał też problem roota telefonu.

Odpaliłem dzisiaj LG w Pasku - AA działa bez problemu, AA Mirror poszło, chodzi jak burza. Mam tylko jeden problem - telefon z AA podłączony do Paska to jest mój stary backupowy tylko z internetem. Łączy się automatycznie i nie pozwala temu właściwemu telefonowi do gadania się połączyć przez Bluetooth z radiem, bo do wywala. Poczytam starsze wątki może tam jest wyjaśnienie jak to rozwiązać?

Dzięki Dean !!!

Edytowane przez sru222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2018 o 17:36, Dean napisał:

Używając na co dzień iPhone, nie mogłem używać go jednocześnie z Android Auto ponieważ android przechwytywał połączenie bluetooth i rozłączał mi iPhone'a. Gdy próbowałem go ręcznie połączyć, widziałem tylko komunikat, że połączenie istnieje już z AA.

Nie pomagało też wyłączenie bluetootha w androidzie, ponieważ AA włączał go automatycznie sam. Ogólnie nic nie dało się zrobić, albo AA albo iPhone przez bluetooth.

Pewnego dnia wpadłem na pomysł, by wyłączyć permanentnie usługę bluetooth za pomocą roota. Gdy skonfigurowałem po tym AA w samochodzie ku mojemu zdziwieniu iPhone nie został rozłączony. Teraz używam AA do nawigacji i muzyki, a jabłko do dzwonienia. Najlepsze połączenie :) 

@Dean w jaki sposób permanentnie wyłączyć bluetooth? mam KingRoot i Titanium Backup Pro - ale nigdzie nie widzę takiej funkcji? Help, hilfe, pomoszczi! ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisalem programy w pierwszym poście. Wcześniej używałem Root Essentials, ale po instalacji LineageOS przestał działać. Znalazłem bardzo fajny i lekki zamiennik bez reklam. Airfrozen https://play.google.com/store/apps/details?id=me.yourbay.airfrozen

Zamraża skutecznie Bluetooth jak i inne niepotrzebne aplikacje. Oczywiście Root wymagany. Polecam ;) 

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w którym miejscu tej aplikacji "zamrażasz" bluetooth?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę z pamięci ;) U góry po prawej są chyba ustawienia i tam w zakładce systemowe znajdź Udostępnianie Bluetooth. Zaznaczasz to i klikasz freeze i od tego momentu Bluetooth permanentnie przestaje działać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem przed chwilą i niestety ale Android Auto odcina inne telefony od zestawu głośnomówiącego :-(

 

IMG_0535.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest tak podejrzewałem. W starszych wersjach Discovey Media i Pro połączenie telefoniczne w Android Auto odbywało się poprzez Bluetooth a obraz i dźwięk przez USB. W nowszych działa już tak samo jak Apple CarPlay, tylko poprzez USB stąd wyłączenie Bluetooth nic nie daje :/ na daną chwilę nie znam narzędzi które pozwalałyby to obejść 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności