Skocz do zawartości
Dean

Android Auto - instrukcja przyjemnego korzystania z dodatkami (Yanosik, YouTube)

Rekomendowane odpowiedzi

Root jest wymagany. Bez tego nic już nie zadziała, tylko standardowe Android Auto. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś pecha - nowa wersja z opisu z 1 strony u mnie nie trybi - wszystko robię zgodnie z opisem i nie widzi aamirror, jak wracam do wersji aa2.9 i GPS 12.2.21 wszystko wraca do normy, lecz muszę w aucie zmienić datę na wcześniejszą. Telefon do tego celu mam Samsung S7 edge, root oczywiście i android 8.0. Tyle prób już robiłem aż mi się to znudziło. A wkurza mnie to że już nie mogę aktualizować google maps bo wali błędem że mam GPS za stare, no i ta data w aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Android Auto w wersji 3.4 oraz GPS 12.8.72 powinny działać z AA Mirror. Upewnij się, że używasz najnowszej wersji AA Unlock wydanej jakiś czas temu, aby odblokować możliwość korzystania. Mi tez nie chciało działać i okazało się że AA Unlock ma znaczenie. 

Oczywscie blokada aktualizacji GPS w Titanium Backup tez jest bardzo ważna. 

Kiedys to wszystko było prostsze, dziś już tylko dla wytrwałych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wszystko z Twoich linków z 1 strony. Albo android w telefonie za nowy czy co...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja Androida nie powinna mieć znaczenia. GPS pobierasz do swojej wersji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak pobieram. Ale ciekawi mnie czy coś jeszcze nie blokuje tego - jak miałem dłuższy czas AA 2.9 to nie aktualizowałem niczego od google, lecz przed aktualizacją do AA 3.4 puściłem mu aktualizację wszystkiego. Po zainstalowaniu na wstępie mnie martwiło że AA mirror nie żąda uprawnień roota. Powróciłem do wersji AA 2.9 i co ciekawe też nie ruszyło. Dopiero jak przywróciłem wersję google do wersji googlequicksearchbox_8.1.12.21 czyli do takiej wersji jaką miałem przed aktualizacją i to wszystko ruszyło. Ale na tej wersji google AA 3.4 też nie działa.

Może napisz jakie masz wersje (oprócz GPS bo to oczywiste):

google

gmail

android system web view

zmiana tekstu na mowę

bo wydaje mi się że one mają także wpływ na działanie AA

Edytowane przez stefan1k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu odinstalowalbym AA Mirror i wszystkie inne dodatki i zrobił wszystko na czysto od początku. Gmail oraz inne aplikacje nie mają wpływu na działanie Android Auto. Tylko Google Play Services i AA mieszają. Zrób wszystko od początku, to musi działać bo wszystkim działa. Pamiętaj by pobierać nowe dodatki AA Mirror ze strony developera. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak robiłem, dodatki wczoraj pobrane.

A na obrazku są aplikacje wymagane do działania AA, a aplikacja google jak jest za nowa to AAmirror nie działa (na wersji AA2.9)

137522508_Screenshot_20180804-161942_AndroidAuto.thumb.jpg.cdd1c2918b6a7674874172cefba05a00.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizuj aplikacje Google i inne prócz GPS, niech będzie opisana wersja. Zainstaluj i uruchom AA Unlock, najnowsze do pobrania ze strony developera. Później zainstaluj najnowsze AA Mirror. Pamiętaj by w aplikacji Android Auto, w ustawieniach developerskich włączyć instalację aplikacji z nieznanych źródeł. 

Zobacz tez czy SuperSU nie blokuje dostępu do roota. Najlepiej w jego ustawieniach by aplikacje zawsze miały dostęp, bez pytania. To musi działać. 

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ręce mi już opadają, chyba coś mam w systemie skopane - prawie całą sobotę z tym walczę. Oczywiście że robię już z opisem punkt po punkcie i dalej nie widzi pluginów tylko "wróć do VW". A jak wracam do AA2.9 to śmiga aż miło tylko oczywiście z GPS 12.2.21 i google 8.1.12.21. poddaję się. muszę od nowa system postawić w telefonie i wrócę do tematu, ciekawe czy to coś pomoże. Ten telefon i tak mam tylko do auta. Spróbowałbym na S8+, ale nie mam w tej chwili na nim roota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam LG G2 mini na andku 5.0.2 próbowałem rootować 3 aplikacjami i za każdym razem Root Checker mnie informuje, że nie mam roota.

Usługi Google Play mam w tej odpowiedniej wersji, Android Auto zainstalonwne, aplikacje AA Unlock i AA mirror zainstalowane. Tylko roota brak :-(

Rootowałem HTC, wgrywałem ROMy a tu **** blada, nic nie działa nawet zachwalany KingRoot :P

Ktoś coś?

---------

Udało się zrootować, mam też TB, z tym, że po odpaleniu zgodnie z opisem Deana dalej mi wyskakuje info o zaktualizowaniu GPS. Zaraz wybróbuję w aucie czy zatrybi ? 3mać kciuki!

---------

@Dean robię wszystko po kolei, natomiast po instalacji GPS i zablokowaniu update TB cały czas wyświetla mi się: "Niestety Usługi Google Play został zatrzymana" i auto nie widzi w ogóle telefonu podpiętego do USB...próbowałem kilku wersji pliku GPS ale nic nie działa.

Co robię nie tak?

Edytowane przez sru222
root udany!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się nowy AA_Unlock, może rozwiązać wiele problemów https://github.com/slashmax/AAMirror/tree/master/apk

Added button to re-enable chimera service (in case of battery drain). Unlock might be lost after a while with the service enabled.

 

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Dean napisał:

Pojawił się nowy AA_Unlock, może rozwiązać wiele problemów https://github.com/slashmax/AAMirror/tree/master/apk


Added button to re-enable chimera service (in case of battery drain). Unlock might be lost after a while with the service enabled.

 

... i nawet działa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.08.2018 o 21:00, stefan1k napisał:

A próbowałeś Magisk?

Nie, mam już roota i robię po kolei jak Dean przykazał...i kicha :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2018 o 17:51, Chris.. napisał:

OK, to może na gorąco opiszę moje dzisiejsze perypetie, może komuś sie przyda :) Aby nie pisać długich elaboratów i dla przejrzystości wypiszę w punktach :

- jeszcze wczoraj wszystko mi działało pomimo nie zablokowanego GPS, najnowsze AA, AA Mirror + i AA unlock

- dzisiaj zniknęła mi belka AA mirror + czyli jednak **** blada i trzeba się było przeprosić ze starszą wersją GPS i poblokować aktualizacje wielkiego brata

- po downgradzie GPS, AA zaczął mi świrować, a konkretnie w kółko satrał sie coś pobrać z sieci. To uniemożliwiało jego konfigurację i odpalenie w aucie

- zainstalowałem wcześniejszą wersję AA i problem znikł

- przy podłączeniu kablem USB do auta pojawił sie kolejny problem, wspomniany wyżej error 8 :)

- napiłem się piwa i wypróbowałem znaleziony w necie sposób czyli zresetowałem do ustawień fabrycznych app-connect w aucie i dodatkowo zrestartowałem system przytrzymując przez 10 sek. gałkę power.

- hosanna ! pojawił się AA mirror + i chyba wszystko działa, ciekawe na jak długo :)

 

ps.  nie przypuszczałem, że słowo d.u.p.a jest brzydkim słowem :D

#metoo ?  pupa **** pupsko dupsko :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszła wersja 3.5 AA. Podobno działa z AAMirror. Sam jeszcze nie sprawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś sprawdzę. Jestem ciekaw co nowego wprowadzają te wersje, bo prócz coraz to wyższej numeracji zmian wizualnych ani funkcjonalnych nie widzę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, Android Auto w wersji 3.5 nie psuje dodatku AA Mirror. Wystarczy pobrać z apkmirror, zainstalować i działa ;) 

67CC0F8C-19B9-456F-9F40-8585F3A45800.thumb.jpeg.1157c95c6cdbbd7a7581c79ea97f0b3d.jpeg

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności