Skocz do zawartości
Dean

Android Auto - instrukcja przyjemnego korzystania z dodatkami (Yanosik, YouTube)

Rekomendowane odpowiedzi

Aha, czyli to kwestia czasu pracy tej aplikacji od instalacji. Słabe... :(

No nic. Zmienię datę i zobaczę. Na 2 telefonie ze świeżo zainstalowanym 3.4 lata więc to telefon. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie zdarzyło mi się, aby Android Auto i AA Mirror przestały działać. Mam wyłączoną autoaktualizację Google Play Services i instaluję nowsze jej wersje jak wyjdzie stosowna wersja AA Unlock. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, to może na gorąco opiszę moje dzisiejsze perypetie, może komuś sie przyda :) Aby nie pisać długich elaboratów i dla przejrzystości wypiszę w punktach :

- jeszcze wczoraj wszystko mi działało pomimo nie zablokowanego GPS, najnowsze AA, AA Mirror + i AA unlock

- dzisiaj zniknęła mi belka AA mirror + czyli jednak **** blada i trzeba się było przeprosić ze starszą wersją GPS i poblokować aktualizacje wielkiego brata

- po downgradzie GPS, AA zaczął mi świrować, a konkretnie w kółko satrał sie coś pobrać z sieci. To uniemożliwiało jego konfigurację i odpalenie w aucie

- zainstalowałem wcześniejszą wersję AA i problem znikł

- przy podłączeniu kablem USB do auta pojawił sie kolejny problem, wspomniany wyżej error 8 :)

- napiłem się piwa i wypróbowałem znaleziony w necie sposób czyli zresetowałem do ustawień fabrycznych app-connect w aucie i dodatkowo zrestartowałem system przytrzymując przez 10 sek. gałkę power.

- hosanna ! pojawił się AA mirror + i chyba wszystko działa, ciekawe na jak długo :)

 

ps.  nie przypuszczałem, że słowo d.u.p.a jest brzydkim słowem :D

Edytowane przez Chris..
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie żadna reinstalacja na telefonie nie pomogła. Nawet z kasowaniem danych aplikacji. Pełen reinstall i nic. Pomogło - póki co mam na telefonie AA - reboot DPro. Dzięki za podpowiedź kolego Chris. Nie wpadłem na to bo piwo ma być po 20. :)

Zabawne bo drugi telefon działa - samo AA bez żadnych resetów. Ten VW... 

 

Edit: za szybko obtrąbiłem sukces. Zadziałało tylko AA. Reszta nie działa. Sprawdziłem UGPlay. v12.8. Fuck. Ale jak jak mam TitaniumBackup? A tam zaznaczone że ma aktualizować. Ciekawe.. Jakkolwiek dla 12.2 nie działa nic. Nawet AA. Nie pomaga żadne resetowanie, reinstalacja. Nic. :(

Edytowane przez Rkarcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

Obserwuje temat od kilku miesięcy i dzięki z góry Deanowi i pozostałym za pomocne wskazówki. Ja co prawda jeżdżę skodą ale widać w przynajmniej w tej kwestii jest podobnie. Od początku udało mi się wg tych wskazówek odpalić i AA i AAM. telefon samung z rootem i titanium backup działa.

Dziś zaobserwowałem ten sam problem ja kilka wpisów dzisiaj czyli nagle telefon nie łączy się z radiem a na AA wyświetla błąd nr 8. Dodam tylko że od 2 miesięcy nic nie aktualizowałem więc działam jeszcze na poprzednich wersjach AA i GPS (czyli jednak titanium zadziałał). Ktoś tu wcześniej podpowiedział że próbował ze zmianą daty i faktycznie przed chwilą zmieniłem datę miesiąc (potem nawet rok) do tyłu i się udało i odpaliło jak gdyby nic. Widać że google podpisuje pewnie jakoś ważność pliku GPS albo AA.  Nasuwa mi się pytanie czy na nowym zaktualizowanym AA i GPS nie występuje ten problem???  Nie wiem czy próbować aktualizować skoro dalej działa tyle że data w aucie przestawiona ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy zmianie daty bez efektu. Dean sprawdzałeś dzisiaj czy tobie na pewno działa? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbowaliście zresetować do ustawień fabrycznych app connect w aucie ? W Skodzie to jest chyba smartlink ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem jak.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Rkarcz napisał:

Dean sprawdzałeś dzisiaj czy tobie na pewno działa?

Autem jeżdżę codziennie co pracy i z powrotem :) AA jak i AA Mirror działają bardzo fajnie. Dodam, że na zainstalowanym LineageOS, Android Auto dostał jakby nowe życie. Wyszukiwanie głosowe w końcu działa tak jak powinno. Wersja AA 3.4, wersja GPS 12.8.72. Oczywiście zablokowane aktualizacje ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekaj. Masz wersję 3.4 z GPS 12.8? A jaki AAMirror do tego? 

Jest coś na początku wątku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AA Mirror najnowszy od Slash_m_a_x (aktualizowany jakiś, miesiąc temu) oraz najnowszy AA Unlock. Tak na początku jest świeże info, staram się aktualizować na bieżąco ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Chris.. napisał:

spróbowaliście zresetować do ustawień fabrycznych app connect w aucie ? W Skodzie to jest chyba smartlink ?

Tak. próbowałem najpierw przytrzymując przycisk power w radiu. Potem przywracałem ustawienia fabryczne w ustawieniach radia (można tam zresetować i smartlinka i system) Dopiero potem próbowałem cofać datę.  

Jak będzie chwila to spróbuje nowych wersji - takich jak pisze Dean. 

PS. dobrze że przynajmniej mi nie rozłącza iphona po BT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i proszę. Działa AA 3.4 + AAmirror. GPS 12.8.72. A jako że mam roota to w nowej wersji szukanie w YouTube działa w trybie landscape pod 2.9 nie działało. I dzięki temu nie potrzebuję CarStream. 

Wiem że to nudne w tym wątku ale:

DZIĘKUJĘ DEAN. :)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi wyskakuje takie coś:

688x350xerror6-feature-image-688x350.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odinstalowałbym wszystko i zainstalował wersje AA i GPS, które opisałem wyżej :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mi się też udało na AA 3.4 + AAmirror. GPS 12.8.72. odinstalowałem i wrzuciłem od nowa Działa nawet z aktualną datą (oby jak najdłużej bez grzebania) :) - wszystko taka jak napisał Dean - jeszcze raz dzięki!!

Nie wiem tylko jak zrobić rozciągnięcie na AAmirror na cały ekran - po bokach mam czarne paski - myślę że jest to kwestia rozdzielczości tylko nie bardzo wiem gdzie to zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Domcic napisał:

Nie wiem tylko jak zrobić rozciągnięcie na AAmirror na cały ekran

W Screen Settings:

# Adjust ratio on focus: ON (Dopasuj proporcje do ekranu nawigacji gdy AA mirror jest aktywne)

# Restore ratio on focus lost: ON  (Przywróć proporcje ekranu gdy AA mirror nie jest aktywny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Dean. Oczywiście pomogło takie ustawienie. Co prawda w podczas podłączenia telefon zachowuje się dziwnie a raczej wyświetlacz jakby nie wydalał ale ekran radio jest Ok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co chodzi, ale wg speców z XDA, dla części osób okazuje się pomocne wyłączenie opcji Find My Device w Device Administrator. 

Poza tym potwierdzam, jak napisał Dean, że aktualnie działającą wersją GPS jest 12.8.72.

Edytowane przez azymut38
dopisek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dean ja mam nowego Paska, teoretycznie powinienem bez roota mieć AA, zależy mi praktycznie tylko na Yanosiku. Muszę rootować? Mam nowy telefon GalaxyA3 2017 na gwarancji do grudnia 2019

:P

Edytowane przez sru222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności