Skocz do zawartości
Dean

Android Auto - instrukcja przyjemnego korzystania z dodatkami (Yanosik, YouTube)

Rekomendowane odpowiedzi

Obserwuję wątek :) fajnie jakby powstał taki moduł pod USB, który będzie obslugiwać Android Auto i Apple CarPlay. To byłoby coś, myślę że to kwestia czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carplay po Wifi już w niektórych autach funkcjonuje (BMW na przykład). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale jeśli mówimy tylko o nowych autach :) Wprowadzenie tego do już wyprodukowanych to będzie coś :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2018 o 08:40, Macmaciek napisał:

Carplay po Wifi już w niektórych autach funkcjonuje (BMW na przykład). 

A dokładniej to tylko w BMW i niektórych systemach zewnętrznych. Co więcej w BMW na przykład nie działa to w PL "bo nie", a planują przejść na model abonamentowy (!) za dostęp do CarPlay.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jeszcze pisali o Mercedesie A, zreszta dużo sensownie podanych informacji tu jest. Post z końca kwietnia, zakładam, ze jakiś postęp od tego czasu jest... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest nowa wersja AAUnlock działająca z najnowszą wersją GPS.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałeś? 

Na XDA potwierdzają:

"New aa_unlock.apk version is working, Google Play Service (12.8.72) and latest Android Auto (3.4.582534)"

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na wyświetlanym Yanosiku pojawiają się wam wskazówki z odpalonej w AA nawigacji Google Maps? U mnie kiedyś, przy pewnych ustawieniach, pojawiały się, ale po aktualizacjach AA, AAM i GPS nie mogę tego efektu uzyskać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zauważyliście, ale po ostatnich aktualizacjach można wybrać widok satelity w Google Maps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można chyba od wersji 3.3, ale wygląda to kiepsko i mało czytelnie :) 

15 godzin temu, jamaju napisał:

Czy na wyświetlanym Yanosiku pojawiają się wam wskazówki z odpalonej w AA nawigacji Google Maps? U mnie kiedyś, przy pewnych ustawieniach, pojawiały się, ale po aktualizacjach AA, AAM i GPS nie mogę tego efektu uzyskać...

Musiałbym to sprawdzić, bo rzeczywiście coś ostatnio się zastanawiałem dlaczego nie pokazuje mi powiadomień z map jak jestem połączony z telefonem poprzez AA Mirror. Zbadam to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dean, przede wszystkim dzieki za ten tutorial :) Niby coraz więcej aut może korzystać z AA a informacji na ten temat jak na lekarstwo :/ 

Od wczoraj jestem "szczęśliwym" posiadaczem AA w moim autku. Niestety już na dzień dobry pocałowałem klamkę :/

- podłączam przez USB mój HTC 10, AA widzi to połączenie

- na akranie auta pojawiają sie dwie opcje AA i MirrorLink

- klikam w AA

- przez dosłownie sekundę uzyskuję połączenie, po czym tracę polączenie USB

- po chwili wyskakuje mi okno wyboru typu połączenia USB na ekranie telefonu a na ekrania w aucie info, że nie udało się połączyć z telefonem i sugestią, że być może telefon jest zablokowany

Chciałbym sie zapytać czy ktoś już spotkał się z podobnym problemem i może go jakoś rozwiązał ? Z tego co wyczytałem w necie to problem leży w oprogramowaniu/driverach USB telefonu ale nigdzie nie znalazłem jasnej informacji jak można to rozwiązać.

Co w ogóle oznacza info, ze mój telefon może być zablokowany ?

HTC 10 jest z rootowany i ma nie stockowy ROM. W ostateczności zrobię hard reset lub powrót do stockowego ROMu, ale zanim to zrobię chciałbym sprawdzić inne, mniej inwazyjne możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Chris.. napisał:

ale zanim to zrobię chciałbym sprawdzić inne, mniej inwazyjne możliwości.

 

Zmień kabel. U mnie zadziałał dopiero 3 z kolei. Na pierwszych dwóch też mnie rozłączało, po 20-30 sek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chris, na pewno zobacz inny kabel. najlepiej oryginalny od HTC. 

Zobacz też, czy w ustawieniach auta masz wymuszanie, by łączyło poprzez AA. W Passacie można wskazać preferowane połączenie (AA lub MirrorLink).

Od sterownikach do telefonu nigdy nie słyszałem i wątpię by coś takiego było. Wszystko instaluje się z systemem, jeśli masz Android powyżej wersji 5.0 to AA powinno działać.

Spróbuj też uruchomić AA na telefonie (bez podłączania). Aplikacja pyta wtedy o różne dostępy i uprawnienia w systemie. Przyznaj jej wszystko i wtedy podłącz do samochodu i też co trzeba to przyznaj.

Daj znać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie, ale to wszystko sprawdziłem i wyeliminowałem już na samym początku. Pisząc sterowniki, chodziło i o drivery do USB-OTG, tutaj na 90% była przyczyna mojego problemu.

Piszę była, bo przeszedłem do planu B czyli powrotu do stockowej wersji androida. Po 2h walki TADAM ! Wszystko w końcu ruszyło :) Tak dla informacji powiem, że nie blokowałem na razie żadnych automatycznych aktualizacji googla, mimo to na najnowszym AA mirror wszystko jak na razie ładnie śmiga.

Chcę teraz przejść do 2 etapu, czyli instalacji kolejnych apek i tu mam pytanie. Po co instalować carstream jeżeli normalny youtube działa bez wiekszych problemów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Chris.. napisał:

Po co instalować carstream jeżeli normalny youtube działa bez wiekszych problemów ?

Też go nie instaluję, jednak ma taką przewagę, że działa sterowanie z kierownicy. Można przełączać filmy z playlisty, gdzie przy YouTube z AA Mirrror po naciśnięciu przycisku na kierownicy włącza się Spotify :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka mała podpowiedź ode mnie :) Jeśli Android Auto pracuje wam wolno, mapy i AA Mirror uruchamiają się długo (ja tak miałem) to polecam instalację LineageOS (zmodyfikowany/odchudzony z syfu Android). Zrobiłem to na swojej Xpierii Z5 Compact, którą używam jedynie do AA. Mam wrażenie jakbym kupił nowy telefon, który miał premierę wczoraj. Zainstalowałem minimalną paczkę Google Apps Nano i wszystko działa, łącznie z AA Mirror. Polecam ten stan :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2018 o 09:18, Dean napisał:

(...) polecam instalację LineageOS (...)

Święta racja. Ja działam na LineageOS na Sony Z1 Compact od samego początku. Oprócz szybkości, braku bloatware ma taką zaletę, że zwykle jest dostępna wersja Androida dużo nowsza niż o oficjalnie obsługiwana. W moim przypadku ostatni stockowy soft to 5.1. LineageOS mam wgrany 7.1. Zaraz wypróbuję AICP na Androidzie 8.1.

Pamiętajcie tylko, żeby nie zrobić sobie krzywdy podmieniając oprogramowanie na alternatywne. Najpierw lektura np XDA Developers, później zabawa. Przykładowo we wspomnianych telefonach Sony jeżeli nie zrobi się backupu partycji z kluczami DRM to po powrocie do oficjalnego softu kilka rzeczy nie będzie działać... A odzyskać partycji się nie da...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiłem wszytko pięknie. Xiaomi Refmi 4X. Root + Titanium Backup + Automate (nie polecam timerów bo nieźle się kaszani wykonywanie sekwencji). I tak chodziło 2-3 tygodnie.

Nawet wczoraj wracałem Mazur i wszystko latało. Yanosik + TomTom, czasami YouTube. A dzisiaj rano nie działa. Błąd komunikacji 8. :)

Reinstalacja całości - UGP, AA, AAmirror, CarStream czy jest jakiś hak jak to obejść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja już się nie mogę doczekać iOS 12…

Odkąd zainstalowałem wersję AA 3.3 przez chwilę było ok, ale od jakiegoś czasu mam regularne rozłączenia telefonu, a na ekranie jest informacja, że Google Play Services przestało działać. Naciskam OK i znowu się łączy z telefonem. Dzieje się tak po kilkunastu-kilkudziesięciu minutach od włączenia AAMirror lub praktycznie od razu po włączeniu Waze'a z AA (bez mirrora). Co ciekawe Google Maps (ta z AA, bez mirrora) działa bez problemu. Zmieniłem na wersję 3.4 i problem pozostał (na 2.x było ok). Ktoś miał coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Rkarcz napisał:

Uruchomiłem wszytko pięknie. Xiaomi Refmi 4X. Root + Titanium Backup + Automate (nie polecam timerów bo nieźle się kaszani wykonywanie sekwencji). I tak chodziło 2-3 tygodnie.

Nawet wczoraj wracałem Mazur i wszystko latało. Yanosik + TomTom, czasami YouTube. A dzisiaj rano nie działa. Błąd komunikacji 8. :)

Reinstalacja całości - UGP, AA, AAmirror, CarStream czy jest jakiś hak jak to obejść?

Też to dzisiaj zauważyłem - jestem teraz na Chorwacji  i trochę się zmartwiłem tym problemem bo najlepsze mapy na androidzie. Ale stojąc w korku do Makarskiej tak długo się bawiłem aż wpadłem na pomysł zmiany daty w aucie - i problem zniknął - czyli AA ma jakiś limit czasowy, bo to był komunikat w stylu, że moje radio nie przeszło testów i nie będzie dostępna AA bądź mam sprawdzić czy data jest ok. Mam wersje AA 2.9.... i po zmianie daty o miesiąc wstecz działa ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności