Skocz do zawartości
Dean

Android Auto - instrukcja przyjemnego korzystania z dodatkami (Yanosik, YouTube)

Rekomendowane odpowiedzi

Marcin, wszystko opisane jest w tym wątku na początku. Opisałem tam instalację dodatków, dzięki którym można wyświetlić i sterować Yanosikiem, YouTube'em i innymi aplikacjami z androida. Root jest potrzebny, by można było obsługiwać dotykowy ekran Discovery Media lub Discovery Pro. Bez niego, sterowanie musi odbywać się na telefonie. Aby to wszystko działało, nie musisz mieć aktywnego Video in motion.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na XDA piszą, że obecne AA Mirror (dzięki AA Unlock) radzi sobie z GPS 12.6.88. Próbowałeś Dean ?

Edytowane przez azymut38

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zablokowałem autoaktualizację GPS, więc posiadam tę wcześniejszą wersję. Nie mam odwagi ani potrzeby instalowania nowszej wersji :) Na mojej działa sprawnie, ale daj znać jak zdecydujesz się przetestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim sofcie nie aktualizuje się jak na razie do wyższych wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dean, czy byłbyś tak miły i zaktualizował pierwszy post o nowe Android Auto i AA Unlock? Chciałem teraz zrobić upgrade do 3.3 i musiałem szukać na którejś stronie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natchnąłeś mnie :) tutorial poprawiony, gdyby były tam jakieś problemy to dajcie znać, poprawię

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni forumowicze, nie posiadam VW ale skorzystałem z instrukcji instalacji AAMirror i działa genialnie. Mam tylko jeden problem przy przełączeniu na AA Mirror tracę możliwość regulacji głośności, kręcę gałką głośności na panelu i nic, na kierownicy też przyciski głośności nie działają. Działa tylko funkcja wyciszania mute. Jeżeli chcę zmienić głośność w YouTube na AAMirror to muszę wejść np. na Spotify, wyregulować w ciemno głośność i wtedy przełączyć się na YouTube, jak nie trafię z poziomem  głośności czynność powtarzam i tak do skutku. Czy nie macie z tym problemów? Może macie jakiś pomysł jak to rozwiązać? Mój samochód to Mercedes GLC ekran bezdotykowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W VW dźwięk jest sterowany niezależnie czykorzystam ze Spotify, które jest wbudowane w Android Auto, czy też słucham muzyki z innego źródła poprzez AA Mirror. Problem, który opisujesz jest dość dziwny. Próbowałeś w ustawieniach AA Mirror w sekcji AUDIO SETTINGS / Request audio focus on connect ustawić na ON. Może to coś pomoże, sam nie wiem. Daj znać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest nowa wersja Android Auto 3.4.5825. Data wydania- 7 lipca.

https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/android-auto-3-4-5825-release/#downloads

Testował ktoś?  Działa z AA Mirror? Ja na razie jadę na wersji 3.2.5815 z 2 maja, wersja 3.3.5820 z 27 czerwca wieszała mi się przy współpracy ze Spotify.

Edytowane przez azymut38

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie testowałem, ale zrobię to dziś :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa!! ?

D3813167-B49C-430A-ACF6-DA554714659A.thumb.jpeg.c01084ebefb0371aacfe72e7d661abc4.jpeg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakich GPS ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się o pytania o GPS. Niestety z poprzednią wersją (3.3) u mnie co jakiś czas GPS wywala błąd i AA się rozłącza :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki GPS jak w pierwszym poście gdzie jest instrukcja :) Oczywiście po aktualizacji AA do wersji 3.4 na nowo musiałem użyć AA Unlock. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na telefonie wyskoczyło dziś, że Android Auto w samochodzie (nie na telefonie) jest za stary. Łot de fak ???

Zaczyna mnie to kuźwa irytować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Google na wszelkie sposoby chce nam tę zabawę uniemożliwić. Zobacz jaki masz GPS, ewentualnie może instalacja na nowo pomoże, a następnie permanentny zakaz aktualizacji. Sam nawet nie mam potrzeby uaktualniania skoro działa, dlatego niby na nowszym GPS też działa to już tego nie aktualizuję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, odinstalowałem Waze i wszystko zaczęło hulać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.07.2018 o 00:56, Dean napisał:

W VW dźwięk jest sterowany niezależnie czykorzystam ze Spotify, które jest wbudowane w Android Auto, czy też słucham muzyki z innego źródła poprzez AA Mirror. Problem, który opisujesz jest dość dziwny. Próbowałeś w ustawieniach AA Mirror w sekcji AUDIO SETTINGS / Request audio focus on connect ustawić na ON. Może to coś pomoże, sam nie wiem. Daj znać. 

Request audio focus niestety nie pomaga. Próbowałem różnych wersji Android Auto, ale zawsze jest to samo. Sterowanie poziomem dzwięku działa na wszystkich aplikacjach AA z wyjątkiem AA Mirror (!?) Problem był znany i poruszany przez Kiran Kumar’a, twórcę apki CarStream,  który dopiero w wersji v1.2.1 i v1.2.3 dodał kontrolę głośności w niektórych pojazdach. Jesteście szczęściarzami, że u Was wszystko gra. Wszystko przez softwerowy poziom kontroli głośności w pojazdach. Gdyby ktoś uporał się z tym problemem w Mercedesie, proszę o info. Pomimo tego gratuluję pomysłu na obejście aktualizacji GPS- świetnie to działa. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa instrukcja uruchomienia (ja mam zrootwany xiaomi 4x global). W 6 minucie ustawienie z którym się męczyłem, czli włączenie aamirror z uprawnienimi superusera na Magisk, żeby ekran reagował na dotyk.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo połączymy Android auto po wifi. Apka jest w trakcie implementacji:

https://forum.xda-developers.com/general/paid-software/android-3-0-proxy-gateway-android-auto-t3813163

Będzie potrzebny dongle z androidem podłączony do samochodu, z którym połączy się bezprzewodowo telefon. Pewnie można będzie zamiast dongle użyć zwykłego starego telefonu z Androidem, dzięki czemu nie trzeba będzie czekać na start systemu.

Warto poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności