Skocz do zawartości
Dean

Android Auto - instrukcja przyjemnego korzystania z dodatkami (Yanosik, YouTube)

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, azymut38 napisał:

Ktora to opcja w AAMirror do sciemnienia wyswietlacza telefonu?

Włącz Overwrite screen brightness, wartość 0

 

 Screenshot_20180214-194703.png.1438cfffa435005f6b73c9f72e1ae973.thumb.png.b4f68360af59f32d8ff92d0397fc0c78.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na niektórych telefonach nie łapie opcji 0, wtedy wystarczy ustawić 1 jakąś dodatnią wartość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

Patrzyłem w aplikacje na moim S8 I mam tam tylko Google Play Services for instant apps w wersji 3.01. Wydaje mi się, że nie jest to samo O czym Wy tutaj piszecie

Edytowane przez grzesqx
Znalazłem jednak. Poprobuje później to zablokować. A czy Full linka ktoś tu rusza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Del

Edytowane przez azymut38

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydsje mi się, że poszczególne funkcje AAMirror wymagają szerszego komentarza. Poproszę o wyjaśnienie funkcji w AAMirror, angielski znam, ale poproszę o wyjaśnienie znaczeń w kontekście współpracy z systemem samochodowym...

SCREEN SETTINGS:

1. Overwrite screen brightness- ON/OFF

2. Screen brightness value /0-255/

3. Screen rotation NONE/SUGGEST/FORCE

4. Rotation degree 0/90/180/270

5. Restore rotation on focus lost ON/OFF

6. Immersive mode None/Hide status/Hide navigation/Full immersive

7. Adjust ratio on focus ON/OFF

8. Restore ratio on focus lost ON/OFF

SIDEBAR SETTINGS

1. Open on start ON/OFF

2. Open on two finger tap OFF/ON

3. Disable side swipe ON/OFF

AUDIO SETTINGS

1. Request audio focus on connect ON/OFF

Bardzo proszę o wytłumaczenie powyższych funkcji.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SCREEN SETTINGS:  / USTAWIENIA EKRANU

1. Overwrite screen brightness- ON/OFF / Zmień jasność ekranu (mam ON)

2. Screen brightness value /0-255/ / Wartość jasności ekranu (0 - minimum, 255 - maximum) (mam ustawione na 0)

3. Screen rotation NONE/SUGGEST/FORCE  / Obrót ekranu NIE/SUGEROWANA/STAŁA (mam ustawione na Force)

4. Rotation degree 0/90/180/270  / Kąt obrotu ekranu (mam ustawione na 90)

5. Restore rotation on focus lost ON/OFF  /  Przywróć obrót ekranu gdy AA mirror nie jest aktywny  (mam OFF)

6. Immersive mode None/Hide status/Hide navigation/Full immersive  / Tryb wyświetlania Normalny/Ukryj górną belkę statusu/Ukryj belkę statusu i pasek nawigacji

7. Adjust ratio on focus ON/OFF  / Dopasuj proporcje do ekranu nawigacji gdy AA mirror jest aktywne (mam ON)

8. Restore ratio on focus lost ON/OFF  /  Przywróć proporcje ekranu gdy AA mirror nie jest aktywny (mam OFF) 

SIDEBAR SETTINGS. / USTAWIENIA PASKA BOCZNEGO (dodatkowy pasek z aplikacjami, można przypiąć 3 ulubione) (nie korzystam)

1. Open on start ON/OFF / Uruchom na starcie AA Mirror (mam OFF. bo nie korzystam)

2. Open on two finger tap OFF/ON / Otwórz po tapnięciu dwoma palcami (nie korzystam)

3. Disable side swipe ON/OFF / Wyłącz przesunięcie z boku ekranu (Bo można przesunąć z prawej strony ekranu do lewej i wtedy pasek z aplikacjami się wysunie)

AUDIO SETTINGS / USTAWIENIA DŹWIĘKU

1. Request audio focus on connect ON/OFF / Prośba o połączenie audio podczas łączenia z AA mirror (kilka osób miało problem z dźwiękiem gdy AA Mirror nie było aktywne na ekranie) (ja mam OFF)

 

Edytowane przez Dean
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Dean !

13 godzin temu, Aleiz napisał:

nie, to jest "mirror" czyli co na telefonie to na wyświetlaczu auta.

Możesz sobie w AAMirror ustawić, żeby ściemnił automatycznie jasność wyświetlacza po uruchomieniu, żeby nie zużywać tyle energii, ale nie da się zablokować telefonu i wyświetlać na ekranie samochodu.

 

Czy aby na pewno? Tak przy okazji - do czego służy więc funkcja Ustawienia ekranu telefonu w ustawieniach programu Android Auto? Mamy tam opcje Zawsze włączony / Podczas ładowania / Opcja domyślna urządzenia - czy czasem nie chodzi właśnie o to, żeby ekran telefonu był włączony/wyłączony podczas działania Android Auto? Jeśli tak, to jak ew. zmienić w menu telefonu coś co nazywa się "opcja domyślna urządzenia" ?

Edytowane przez azymut38

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygaszenie ekranu działa tylko z aplikacjami z Android Auto, czyli mapy i muzyka ponieważ nie jest przesyłana zawartość ekranu a jedynie informacje osobnego API. Jeśli korzystamy z AA Mirror to ekran musi być włączony jak napisał kolega wyżej, bo jego zawartość jest streamowana. Można zgasić jedynie podświetlenie.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko działa na nowej wersji.... oprocz Google Maps - „ nie moge polaczyc sie z mapami” (lub podobny komunikat). Macie jakis pomysl na to?

Edytowane przez azymut38

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Co prawda nie mam VAGa (nowy civic) ale android auto działa również w nim. Chciałem spytać autora tematu jakim cudem można dodawać dowolne aplikacje do AA bo apka ma do dyspozycji tylko google maps, spotify itd... 

Dodałem nieznane źródła w AA ale w dalszym ciągu nie wiem jak mam używać np iGO czy Tomtom GO na ekranie auta. Dziękuję z góry za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, hottt napisał:

Witam wszystkich! Co prawda nie mam VAGa (nowy civic) ale android auto działa również w nim. Chciałem spytać autora tematu jakim cudem można dodawać dowolne aplikacje do AA bo apka ma do dyspozycji tylko google maps, spotify itd... 

Dodałem nieznane źródła w AA ale w dalszym ciągu nie wiem jak mam używać np iGO czy Tomtom GO na ekranie auta. Dziękuję z góry za pomoc.

Należało by chociaż pierwszy post przeczytać w wątku.

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, powiem tak. Na romie nie stockowym slabo to chodzilo. W google maps nie dzialalo wyszukiwanie, a i rozlaczyc potrafilo o tak sobie. Poza tym Titanium Backup wykrzaczał się. Zapodalem wiec stocka i jest gitarra. Wszystko gra i buczy. Teraz kolejne pytanka:

1. Jak zapodać jakiś fajny widget do pogody, mam niby ta apke widgets auto ale jak pod to cos podpiac? A moze jakos bez angazowania AAMirror? Android Auto niby pokazuje pasek z pogoda ale nie mozna go modyfikowac i szału nie ma. Ten paseczek jest za mały i zbyt ubogi. Może coś z animacją?

2. Jak zmieniac glosnosc komunikatow z Google Maps. Mam radyjko Skoda Amundsen i nie za bardzo wiem... Poza tym- czy da sie zmieniac glosnosc dla kazdej apki czy tylko dla zrodla jakim jest Android Auto (SmartLink)?

 

 

Edytowane przez azymut38

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, azymut38 napisał:

Jak zapodać jakiś fajny widget do pogody, mam niby ta apke widgets auto ale jak pod to cos podpiac?

Uruchamiasz tę apkę normalnie na androidzie i tam wybierasz widget, który ma być wyświetlany.

 

7 godzin temu, azymut38 napisał:

Jak zmieniac glosnosc komunikatow z Google Maps.

W ustawieniach Google Maps z poziomu telefonu (bez podłączania do AA). Ogólnie jak chciałbyś zmieniać głośność każdej aplikacji to musiałbyś poszukać apki, która to potrafi zrobić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszła nowa wersja Android Auto 3.3. Potwierdzam, działa z najnowszą wersją AA Mirror i AA Unlock. Można instalować https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/android-auto-3-3-5820-release/

Kroki jakie zrobiłem. Zainstalowałem nowe AA, odpaliłem AA Unlock i aktywowałem a następnie restart telefonu i śmiga jak trzeba.

IMG_0265.thumb.JPG.ad1dc4aef367d0ee7be7764cf17d6282.JPG

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne pytanie: jaka wersja Google Play Services u Ciebie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Google Play Services 12.6.85, od razu wyłączyłem automatyczną aktualizację w Titanum Backup. Dzięki temu najnowszy Android Auto 3.3 działa wraz z AA Mirror.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Myślę, że użyteczna informacja dla wielu: kabelek - najlepiej od dysku przenośnego lub powerbanka, inne albo u mnie nie działały ( tylko ładowały telefon) albo zwieszały połączenie. Dopiero usunięcie pojazdu z Android Auto ( zapomnij samochody) , restart telefonu i restart radia w samochodzie pomagały. Na 10 kabli z serwisu komp, zadziałały mi 3, z czego tak naprawdę 2, bo jeden zwiesił połączenie, tj. wszystkie inne funkcje działały ale nie SmartLink. Poza tym pojawiały się błędy "utracono połączenie" i "sprawdź czy ...obsługuje smartlink"...

Teraz mam 2 pewne kable:  biały, płaski od powerbanka Xiaomi oraz czarny okrągły od dysku zew.marki WD. Tych jestem pewien i te działają z moim Samsungiem Galaxy S4. Właściciel serwisu komp powiedział, ze najwyraźniej musi to być kabel dostosowany to transmisji z prądem pow 2 A. Może komuś pomogłem.

2. Nie zapominajmy też o włączeniu debugowania USB w opcjach programisty- bez tego nie szło nic. 

3. Do czego służy opcja "uruchom tryb wideo po starcie" w Android Auto?

 

Edytowane przez azymut38

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 6/11/2018 at 10:16 AM, Dean said:

Wyszła nowa wersja Android Auto 3.3. Potwierdzam, działa z najnowszą wersją AA Mirror i AA Unlock. Można instalować https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/android-auto-3-3-5820-release/

Kroki jakie zrobiłem. Zainstalowałem nowe AA, odpaliłem AA Unlock i aktywowałem a następnie restart telefonu i śmiga jak trzeba.

IMG_0265.thumb.JPG.ad1dc4aef367d0ee7be7764cf17d6282.JPG

Tylko ten AA unlock wymaga root'a. Czy to prawda, że tracisz gwarancję na telefon w takim przypadku ?

 

Edytowane przez maniujr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli umiesz przywrócić „flagę knox”, to nie tracisz gwarancji, tzn musisz to zrobić przed oddaniem telefonu do serwisu. Dlatego zabawę z rootem niektórzy robią dopiero po gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wałkuję temat od jakiegoś czasu, ale póki co nie udaje mi się odpalić MirrorLink na Galaxy S7+DiscoverMedia w TiguanII (oczywiści z appconnect). Tzn CarMode działa, ale nie mogę wyświetlić przy pomocy LGMirror ekranu telefonu. Czy na zrootwanym AndroidAuto+AAmirror "klonowanie" ekranu smartphone'a działa bez zarzutu ? Chodzi mi korzystanie z googlemaps, yanosik, YT. Wiem, że mapsy są wspierane przez AA, ale zależy mi też na reszcie, która nie jest. Czy na AA konieczne jest kombinowanie z odblokowaniem VideoInMotion ?

 

 

Edytowane przez maniujr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności