Skocz do zawartości
Dean

Android Auto - instrukcja przyjemnego korzystania z dodatkami (Yanosik, YouTube)

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Dean napisał:

Nie wybierasz tego z opcji muzyki (ikona ze słuchawkami) a klikając w ostatnią ikonę z prędkościomierzem. Tam będziesz mieć CarStream, które wyświetla video z YouTube :)

Jednak ślepy jestem :D rzeczywiście tam to było AA Mirror również działa. Jednak nie za długo po udostępnieniu na telefon wifi aktualizacja usług Google dokonała się po 10 minutach i koniec zabawy. 

Druga sprawa że w aucie nie mam dotykowego wyświetlacza i obsługiwane carstream to istny koszmar. Nie dało się niczego znaleźć a co dopiero odpalić jak już po pół godziny się znalazło.

Tutaj pytanie czy przy danych komórkowych te usługi również same się zaaktualizują? Jeśli tak to został mi tylko root i całe szczęście że jest AA Mirror.

 

Poniżej zdjęcie mego ekranu na carstream. Ale jest kiszka z obsługą tego klawiszami :/ nie idzie przejść na czerwone pole YT chociażby do wyszukiwarki. Ehh a mogłem mieć passata.. ??

20180517_194503.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście traci sens obsługa bez dotyku. Dodatki nie są przystosowane pod przyciski, jedynie interfejs Android Auto. 

Root jest niestety potrzebny aby móc zablokować aktualizację Google Play Services. Obawiam się, że jak tylko wykryją połączenie (wifi lub dane komórkowe) to od razu się aktualizują. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apka do Android Auto dla tych, którzy lubią wiedzieć jaki jest stan powietrza w lokalizacji w jakiej się znajdują :)

Więcej info tutaj: https://github.com/maciejbudzyn/AirAuto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z aplikacją Usługi Google, a mianowicie po odinstalowaniu aktualnej aplikacji zainstalowałem Usługi Google 12.2.21 zablokowałem aktualizacje i teraz nie uruchomię AA i mam komunikat "Wystąpił błąd Wygląda na to, że Usługi Google Play w tej chwili nie działa" i komunikat z Usługi Google Play "Aplikacja Usługi gogle Play została zatrzymana", "Zaktualizuj Usługi Google Play. Aplikacja Usługi Google Play nie będzie działać, jeśli nie zaktualizujesz Usługi Google Play". Instalowałem już kilka krotnie z takim samym efektem. Jak to ugryźć ??

Edytowane przez dlugi64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, dlugi64 napisał:

Mam problem z aplikacją Usługi Google, a mianowicie po odinstalowaniu aktualnej aplikacji zainstalowałem Usługi Google 12.2.21 zablokowałem aktualizacje i teraz nie uruchomię AA i mam komunikat "Wystąpił błąd Wygląda na to, że Usługi Google Play w tej chwili nie działa" i komunikat z Usługi Google Play "Aplikacja Usługi gogle Play została zatrzymana", "Zaktualizuj Usługi Google Play. Aplikacja Usługi Google Play nie będzie działać, jeśli nie zaktualizujesz Usługi Google Play". Instalowałem już kilka krotnie z takim samym efektem. Jak to ugryźć ??

A masz Android Auto w wersji 2.9?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Dean napisał:

A masz Android Auto w wersji 2.9?

Tak Android Auto 2.9.

Ale problem chyba tkwi po stronie Google Play bo nawet bez instalacji AA wywala komunikaty zaraz po włączeniu fona "Aplikacja Usługi gogle Play została zatrzymana", "Zaktualizuj Usługi Google Play. Aplikacja Usługi Google Play nie będzie działać, jeśli nie zaktualizujesz Usługi Google Play"

 

Edytowane przez dlugi64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dosłownie przed chwilą kolega slash_m_a_x z forum XDA udostępnił najnowszą wersję swojego programu AA Mirror, który od teraz działa na najnowszej wersji Android Auto oraz Google Play Services. 

Trzeba pobrać pliki z jego repozytorium i zainstalować. https://github.com/slashmax/AAMirror/tree/master/apk

Cały klucz leży w aplikacji AA Unclock, który odblokowuje Android Auto na aplikacje trzecie. Trzeba mieć Root’a. Działa, potwierdzam :)

 

173C36EE-A301-487A-978E-7E83D06DB854.thumb.jpeg.44462d907a4c9b99320f38a3ee0451f4.jpeg

1200D2E0-0903-4B18-BF0F-AAECADAA9CD2.thumb.jpeg.22fd43981f9f6c32e2814b1b03d35f15.jpeg

 

06F75FCC-71BB-476A-88A9-BB4A431ED4A9.thumb.jpeg.309b222f79402262b0b245ef36833202.jpeg

Edytowane przez Dean
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kontekście powyższego posta?

 

1. Czy dalej sugerujesz blokowanie update GPS (Google Play Services)?

2. Którą apkę instalujemy jako pierwszą? Czy bez znaczenia? AA Unlock trzeba odpalić?

3. Jakiś patent na odpowiednie ustawienia Yanosika? (opis mojego problemu poniżej)

Wypróbuję tę najnowszą wersję. Te z przewodnika działały na Samsung Galaxy S4 Mini, za to pełny S4 za nic nie chciał przyjąć innych Google Play Services...tzn instalowały się ale wywalało błędy i inne apki nie startowały, próbowałem takich wersji jak trzeba, mam roma Lineage ([6.0.1][FINAL] Optimized LineageOS 13), więc wybierałem wersję ARM Android 6.0, 480 DPI...i tak nie szło.

Co do poprzedniej, to testowałem na Galaxy S4 Mini i radyjku Amundsen (wyciągniętym z Yeti). AA Mirror jest jakiś problematyczny, nie bardzo wiem jak go skonfigurować, żeby za każdym razem ustawiał poziomą orientację. Druga sprawa to Yanosik, czasem nie chce się odpalać po kliknięciu w ikonę na ekranie w samochodzie, czasem po kliknięciu w ikonę telefonie odpala się tylko w telefonie a ekran w samochodzie się zaczernia, ostatnio zaś odpalił bez problemu z ikony na ekranie w samochodzie i co ciekawe odpalił się też w telefonie.

Skrypt nr 1 z automate odpala Spotify ale nie odpala Yanosika.

Jak zrobić, żeby Automate po załączeniu wyłączał tryb samolotowy i odpalał tylko Yanosika, a po wyłączeniu zasilania/wyjęciu wtyczki odpalał tryb samolotowy? Nie wiem czy sobie sam z tym poradzę...

P.S. Po odpaleniu google maps, ikona zasięgu zgłupiała, wyłączała się i włączała, tak jakby rozłączało dane komórkowe. Poza tym nie działało wyszukiwanie. Dopiero później zorientowałem się, że mam odpaloną mapę offline. Może to było przyczyną....muszę sprawdzić.

 

Edytowane przez azymut38

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, azymut38 napisał:

 

W kontekście powyższego posta?

 

1. Czy dalej sugerujesz blokowanie update GPS (Google Play Services)?

2. Którą apkę instalujemy jako pierwszą? Czy bez znaczenia? AA Unlock trzeba odpalić?

 3. Jakiś patent na odpowiednie ustawienia Yanosika?

 

1. Tak, radzę zaktualizować GPS i zablokować, bo zapewne kolejna wersja znów popsuje dodatki do AA

2. Ja najpierw zainstalowałem nowe Android Auto. Zautkualizowalem Google Play Services a następnie zainstalowałem AAMirror i AA Unclock. Po i stalacji uruchamiamy AA Unlock i klikamy w wielki przycisk. Restaurujemy telefon i powinno działać. 

Kolejnym krokiem jest punkt 1, czyli blokada GPS (Google Play Services) aby się nie aktualizowało.

3. Tutaj mogę jedynie poradzić usunięcie Yanosika i ponowną instalację. Automatyka u mnie działa ok, choć też nie raz miałem okazje odinstalować Yanosika bo nie chciałem pływającej ikony, a wyłączenie jej w opcjach nic nie dawało  w rezultacie miałem je nawet 2 na ekranie :) 

Ogolnie sam Yanosik to mocno zbugowany :/

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Jakiś pomysł dlaczego Titanium Backup nie odpala funkcji Automatyczne Aktualizacje Marketu? Poza tym wiesza się na opcji "Podgląd wykorzystania pamięci przez aplikacje". 

P.S. Odpaliłem, pomogło wyczyszczenie folderów z ciągiem "Keramides" przez Root Essentials i reinstalka Titanium Backup. Mimo to nie pokazuje nic w zakładce Automatyczne Aktualizacje Marketu...ciekawe

Edytowane przez azymut38

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa. Dzięki Dean. 

Oczywiście Yanosik gada tylko przez głośniczek telefonu, ale próbowałem już chyba wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś ustawić w Yanosiku wyjście dźwięku na "Media"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, nie trybi nic ... 

Muszę się chyba z kimś spotkać i porównać krok po kroku. Kiedyś działało na "Powiadomienia", nagle przestało. Teraz tylko "Alarmy"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywal Yanosika i jeszcze raz?

ja też mam pytanie- czy dziala Wam android auto przy zablokowanym ekranie? U mnie dziala, tyle ze pokazuje ekran blokady- czy da sie tak zrobic, zeby dzialac na Android Auto ( przez AAMirror), ale żeby w tym czasie telefon niczego nie wyswietlal? U mnie np kiedy odpale Yanosika z radyjka w aucie to od razu odpala sie tez na wyswietlaczu telefonu, da sie to jakos obejsc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, to jest "mirror" czyli co na telefonie to na wyświetlaczu auta.

Możesz sobie w AAMirror ustawić, żeby ściemnił automatycznie jasność wyświetlacza po uruchomieniu, żeby nie zużywać tyle energii, ale nie da się zablokować telefonu i wyświetlać na ekranie samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.06.2018 o 00:01, Dean napisał:

Dosłownie przed chwilą kolega slash_m_a_x z forum XDA udostępnił najnowszą wersję swojego programu AA Mirror, który od teraz działa na najnowszej wersji Android Auto oraz Google Play Services.

A działają też inne dodatki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, piecu napisał:

A działają też inne dodatki?

Niestety inne dodatki muszą zostać zaktualizowane przez ich twórców. Na daną chwilę z tej metody odblokowania Android Auto korzystają jedynie dodatki AA Mirror oraz obd2aa. Kolejne pewnie wkrótce zostaną dostosowane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może takie pytanie ‒ czy zdarza Wam się, że AA Mirror przestaje reagować na dotyk? Wykonuję taką sekwencję:

  1. Odpalam AA i AA Mirror.
  2. Tam mam Waze'a czy jakąkolwiek inną aplikację. Wszystko ładnie obsługuję z ekranu samochodu.
  3. Przełączam na jakiś inny ekran z interfejsu samochodu, np. niezawodnie problem pojawia się po naciśnięciu przycisku CAR.
  4. Wracam do AA. Pojawia mi się mirror ekranu z telefonu, ale dotykanie palcem ekranu nie powoduje żadnej akcji na telefonie.

W tej chwili obchodzę to tak, że mam zainstalowane jednocześnie AA Mirror i AA Mirror Plus. Jeżeli dotyk nie działa mi na AA Mirror, to przełączam się na AA Mirror Plus i magicznie jest ok. Tak samo w drugą stronę (dlatego pytałem, czy działają inne dodatki, w szczególności, czy mogę zainstalować AA Mirror Plus).

Zauważyłem, że to się dzieje tylko, jeśli przełączę system infotainment na inną akcję, np. na wbudowaną nawigację, radio czy CAR.

Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, piecu napisał:

To może takie pytanie ‒ czy zdarza Wam się, że AA Mirror przestaje reagować na dotyk? Wykonuję taką sekwencję:

  1. Odpalam AA i AA Mirror.
  2. Tam mam Waze'a czy jakąkolwiek inną aplikację. Wszystko ładnie obsługuję z ekranu samochodu.
  3. Przełączam na jakiś inny ekran z interfejsu samochodu, np. niezawodnie problem pojawia się po naciśnięciu przycisku CAR.
  4. Wracam do AA. Pojawia mi się mirror ekranu z telefonu, ale dotykanie palcem ekranu nie powoduje żadnej akcji na telefonie.

W tej chwili obchodzę to tak, że mam zainstalowane jednocześnie AA Mirror i AA Mirror Plus. Jeżeli dotyk nie działa mi na AA Mirror, to przełączam się na AA Mirror Plus i magicznie jest ok. Tak samo w drugą stronę (dlatego pytałem, czy działają inne dodatki, w szczególności, czy mogę zainstalować AA Mirror Plus).

Zauważyłem, że to się dzieje tylko, jeśli przełączę system infotainment na inną akcję, np. na wbudowaną nawigację, radio czy CAR.

Jakieś pomysły?

Też mam czasami podobnie. Ja niestety nie przełączam się między aplikacjami tylko odłączam kabel USB i podłączam ponownie i zazwyczaj już wszystko działa. Problem z niedziałającym dotykiem pojawia się bardzo sporadycznie, jednak też mnie irytuje. Mam wrażenie, że to wina samego Androida, jakby błędnie przyznawał dostęp do powłoki poprzez root. 

 

Załączam nową wersję AA Mirror Plus, która wspiera już AA Unlock i powinna działać na tych najnowszych wersjach AA i GPS.

 

AAMirror_Plus_aa_unlock_support.apk

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktora to opcja w AAMirror do sciemnienia wyswietlacza telefonu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności