Skocz do zawartości
Dean

Android Auto - instrukcja przyjemnego korzystania z dodatkami (Yanosik, YouTube)

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, [email protected] napisał:

A wyłączenie użycia danych coś pomoże? 

Spowoduje, że apka nie będzie się aktualizować? 

Screenshot_20180507-125625.png

Opisywałem to już kilka postów wcześniej. Google Play Services aktualizuje się samo, nawet jeśli wyłączysz automatyczne aktualizacje w Sklepie Google. 

Można temu zaradzić, instalując Titanium Backup. Instrukcja kilka postów wcześniej jak i w pierwszym.

 

1 godzinę temu, red_fork napisał:

Opiszę po kolei:

1. Jadę samochodem. AA włączony, aplikacje włączone, sieć działa itd.

2. Zatrzymuję samochód, wyłączam silnik, wyjmuję kluczyk - AA wyłączony, aplikacje się zamykają - włącza się tryb samolotowy.

Do tej pory wszystko ok.

I teraz tak:

3. Po zamknięciu samochodu czasami zdarza się, że uruchamia się ponownie tryb samochodowy, czyli wyłącza tryb samolotowy, włącza janosika. Najprawdopodobniej na ułamek sekundy telefon dostaje sygnał, że jest podłączony do samochodu i zaczyna procedurę przygotowywania się pod AA. Niestety nie wykrywa już później sygnału, że tryb samochodowy jest wyłączony i tak ekran z janosikiem się świeci w wyłączonym samochodzi aż bateria padnie.

Ciężko mi powiedzieć kiedy to się dzieje - może przy przechodzeniu radia w tryb uśpienia ne chwilę wybudza telefon?

 

Z tego co piszesz to wina radia. Może spróbuj opóźnić całą akcję stosując skrypt "delay" w automate. Ustaw tam wartość na kilka sekund, by od razu po wykryciu trybu samochodowego nie włączało reszty akcji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie było, ale nie zaszkodzi zapytać  - czy Titanium Backup działa tylko na zrootowanym systemie czy też mogę ją normalnie instalować?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, [email protected] napisał:

Pewnie było, ale nie zaszkodzi zapytać  - czy Titanium Backup działa tylko na zrootowanym systemie czy też mogę ją normalnie instalować?

 

Niestety wymagany jest root, aby można było blokować ustawienia programów systemowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to zadziała AA po wifi  w innych samochodach czy tylko Mazda

Edytowane przez dlugi64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie trochę z innej beczki.

Czy jest sposób, że odpalić mamy Google za pomocną CarPlay. Po podpięciu kablem do radia mogę korzystać jedynie z mapy Aplla, ale nie jest tak dobra jak google.

Zatem czy jest sposób, żeby to jakoś uruchomić?

z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, [email protected] napisał:

Czy jest sposób, że odpalić mamy Google za pomocną CarPlay. Po podpięciu kablem do radia mogę korzystać jedynie z mapy Aplla, ale nie jest tak dobra jak google.

Zatem czy jest sposób, żeby to jakoś uruchomić?

Jesli masz iP z aktualnym systemem, to nie. Jeśli masz z nieaktualnym (co odradzam), to można jeśli masz jailbreak (patrz link powyżej). 

 

Carplay będzie wymiatać dopiero jak będzie wireless (w tym momencie tylko niektóre modele BMW i mercedesa) i pojawi się więcej aplikacji. 

Na dzisiaj działa tylko po kablu. Z aplikacji fenomenalnie działa Spotify na przykład. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, doradźcie... czy lepszym wyborem będzie root Androida czy też Iphone i Jailbreak ? Co będzie lepsze i dlaczego?
Ja i tak muszę mieć  2 telefony. Prywatny i służbowy.
Służbowy będzie właśnie najczęściej podpinany pod samochód - bo codziennie mam mnóstwo rozmów podczas jazdy - taka robota. To właśnie służbowy będzie zrootowany lub ewentualnie Jailbreak

 

Edit:

Iphone mogę mieć póki co 5s

Edytowane przez [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, [email protected] napisał:

Powiedzcie mi, doradźcie... czy lepszym wyborem będzie root Androida czy też Iphone i Jailbreak ? Co będzie lepsze i dlaczego?
Ja i tak muszę mieć  2 telefony. Prywatny i służbowy.
Służbowy będzie właśnie najczęściej podpinany pod samochód - bo codziennie mam mnóstwo rozmów podczas jazdy - taka robota. To właśnie służbowy będzie zrootowany lub ewentualnie Jailbreak

 

Edit:

Iphone mogę mieć póki co 5s

Korzystałem z jailbreaka i CarPlay. Fajnie rozwiązanie. Niestety z tym połączeniem nie mogłem korzystać z dwóch telefonów jednocześnie, czyli iPhone X używany na codzień i iPhone 5S z jailbreakem do samochodu. Aktualnie postawiłem na Android Auto.

Poprzez bluetooth w samochodzie rozmawiam normalnie z iPhone'a, a nawigacja i muzyka ze spotify idzie z androida. Dobre rozwiązanie, choć gdyby pojawił się jailbreak na mojego X'a to pewnie wybrałbym CarPlay, bo działa płynniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcąc nie chcąc VW też pewnie to czeka :) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie czy da się na google maps ustawić jakieś opcje szukając trasy? Bo z telefonu nie mam problemu wybrać "avoid tolls", a przy szukaniu przez android auto nie znalazłem miejsca do wybrania żadnych opcji trasy? :| 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o opcje trasy takie jak nawigowanie przez autostradę, drogi płatne itp, czy też o trasy alternatywne podczas wyznaczania? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opcje trasy... tak to się nazywa. Chodzi mi o możliwość wyłączenia dróg płatnych podczas używania google maps z poziomu radia... trywialne na telefonie, nie znalazłem opcji w radiu.

Alternatywne się poprawnie wyświetlają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny temat. Dodam, że posiadam Skodę Fabię 3 z mirror linkiem i wszystko hula aż miło. Telefon na pokładzie Samsung S5 do Android Auto i dodatków. Równocześnie podłączony przez bluetooth  telefon Samsung Note8. Wszystko działa równorzędnie, bez zakłóceń - nie tylko iPhone - można po przeprowadzeniu opisanej procedury mieć dwa telefony podłączone do samochodu. Dodam, że na obydwa można dzwonić i rozmawiać w systemie głośnomówiącym.  

Oby więcej takich tematów :brawo

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam pytanie do osób które korzystają z dodatku Carstream.

Czy zgodnie z opisem z pierwszej strony na usługach google 12.2.21 carstream v1.8.3 i AA 2.9 na dzień dzisiejszy działa wam ten dodatek?

 

Mam problem z tym dodatkiem u siebie,jeszcze nie uruchomiłem tego a żeby nie próbować na telefonie aktualnie używanym do testu wziąłem Samsunga Galaxy S6.

Po zniżeniu wersji usług google instalacji AA i Carstream mam taki obraz zarówno na telefonie jak i w aucie :

(zdjęcie z google pożyczone jednak to samo wyświetla oprócz góry reproductor)

36578049-ade12fd8-1839-11e8-84e8-66f30b2

Wydaje mi się że wszystko robię zgodnie z instrukcją czyżby Carstream przestał działać kompletnie?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Patryk_S napisał:

Witam wszystkich.

Mam pytanie do osób które korzystają z dodatku Carstream.

Czy zgodnie z opisem z pierwszej strony na usługach google 12.2.21 carstream v1.8.3 i AA 2.9 na dzień dzisiejszy działa wam ten dodatek?

 

Mam problem z tym dodatkiem u siebie,jeszcze nie uruchomiłem tego a żeby nie próbować na telefonie aktualnie używanym do testu wziąłem Samsunga Galaxy S6.

Po zniżeniu wersji usług google instalacji AA i Carstream mam taki obraz zarówno na telefonie jak i w aucie :

(zdjęcie z google pożyczone jednak to samo wyświetla oprócz góry reproductor)

36578049-ade12fd8-1839-11e8-84e8-66f30b2

Wydaje mi się że wszystko robię zgodnie z instrukcją czyżby Carstream przestał działać kompletnie?

Pozdrawiam

CarStream nie działa na telefonie. Na ekranie AA w samochodzie powinieneś potwierdzić, że rozumiesz ryzyko korzystania podczas jazdy i takie tam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Dean napisał:

CarStream nie działa na telefonie. Na ekranie AA w samochodzie powinieneś potwierdzić, że rozumiesz ryzyko korzystania podczas jazdy i takie tam. 

Niestety w aucie po wejściu w carstream idetyczny ekran mam i nic więcej. W moim aucie też nie mam dotykowego ekranu jak w passacie jednak nie wyświetla się żadne ostrzeżenie.

Dodam że w moim telefonie który używam (Galaxy S8) mam identyczny ekran po wejściu w carstream jednak tam mam AA 2.9 i usługi google aktualne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Patryk_S napisał:

Niestety w aucie po wejściu w carstream idetyczny ekran mam i nic więcej. W moim aucie też nie mam dotykowego ekranu jak w passacie jednak nie wyświetla się żadne ostrzeżenie.

Dodam że w moim telefonie który używam (Galaxy S8) mam identyczny ekran po wejściu w carstream jednak tam mam AA 2.9 i usługi google aktualne.

A czy masz możliwość wyboru aplikacji jak na załączonym obrazku?

IMG_1611.JPG.febc85045b2b47da646efccc8fd00b79.thumb.JPG.ab76c9a418f444c20a0d6f88f4f4ace0.JPG

Jeśli nie, to zapewne Google Play Services masz za nowe. Jeśli instalowałeś starszą wersję to upewnij się, czy się sama nie zaktualizowała. Niestety nie pyta o pozwolenie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Dean napisał:

A czy masz możliwość wyboru aplikacji jak na załączonym obrazku?

IMG_1611.JPG.febc85045b2b47da646efccc8fd00b79.thumb.JPG.ab76c9a418f444c20a0d6f88f4f4ace0.JPG

Jeśli nie, to zapewne Google Play Services masz za nowe. Jeśli instalowałeś starszą wersję to upewnij się, czy się sama nie zaktualizowała. Niestety nie pyta o pozwolenie.

 

Tak mam Carstream, Muzykę Google Play i Spotify.

Usługi dalej te same jak były 12.2.21

Edytowane przez Patryk_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Patryk_S napisał:

Tak mam Carstream, Muzykę Google Play i Spotify.

Usługi dalej te same jak były 12.2.21

Nie wybierasz tego z opcji muzyki (ikona ze słuchawkami) a klikając w ostatnią ikonę z prędkościomierzem. Tam będziesz mieć CarStream, które wyświetla video z YouTube :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności