Skocz do zawartości
Dean

Android Auto - instrukcja przyjemnego korzystania z dodatkami (Yanosik, YouTube)

Rekomendowane odpowiedzi

Udało mi się, ale to jest straszne kombinowanie. Powodem były (najprawdopodobniej) nowe wersje Google Play Services i Google Play Services for Instant Apps. Zainstalowałem Titanium Backup, zabroniłem im się aktualizować i zainstalowałem jedyne słuszne wersje (12.2.21 i 2.19-release-189898540 odpowiednio). Po tym musiałem ponownie włączyć nieznane źródła w AA i poszło. Niestety tylko na chwilę, bo Google Play Services for Instant Apps i tak zaczęło instalować aktualizację :( Myślę, że te aktualizacje trzeba wyłączać po instalacji odpowiednich wersji, a nie przed... Ale będę jeszcze testował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę tak, no ale jak chcesz mieć, to trzeba się pomęczyć.

 

12 godzin temu, Dean napisał:

Ustaw kanał audio na Media. Powinno działać :)

Screenshot_20180418-220756.thumb.png.1546d2a19e3b35bc8c694bf9743ea807.png

Niestety nie działa. Jak tak zrobię i kliknę Test, to od razu rozłącza mi się Android Auto i muszę od nowa wejść w Menu, wybrać Samsung, łączy się wtedy jak z zupełnie nowym urządzeniem.

Wyskakuje komunikat czy zezwolić na dostęp, ale jest już rozłączony i zezwalanie nic nie daje. Na razie jeżdżę z dźwiękiem z telefonu. Dodam, że Youtube chodzi normalnie przez zestaw głośnomówiący.

Podobnie Google Maps daje komunikaty przez głośniki samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, piecu napisał:

Myślę, że te aktualizacje trzeba wyłączać po instalacji odpowiednich wersji, a nie przed

Dokładnie tak to powinno wyglądać. Musisz zablokować zainstalowaną już starszą wersję usługi. Wtedy nie będzie się aktualizować i będzie można swobodnie korzystać z dodatków AA :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno. Da się tak skonfigurować AA Mirror, żeby ekran telefonu wypełniał całą powierzchnię ekranu w samochodzie? W tej chwili mam czarne pasy po prawej i lewej stronie (orientacja jest pozioma).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, piecu napisał:

To jeszcze jedno. Da się tak skonfigurować AA Mirror, żeby ekran telefonu wypełniał całą powierzchnię ekranu w samochodzie? W tej chwili mam czarne pasy po prawej i lewej stronie (orientacja jest pozioma).

Tak ustaw, powinno być ok.

Screenshot_20180419-150848.thumb.png.03ebd4f4636b6eb67aeec7ae9416ca06.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎2018‎-‎02‎-‎12 o 15:06, Dean napisał:

Cześć,

Powstało wiele wątków odnośnie Android Auto i MirrorLink, ale nie chciałbym umieszczać tej instrukcji jako komentarz w jednym z nich ponieważ by przepadło i nikt by z tego nie skorzystał.

O czym będzie ten temat? Oczywiście o Android Auto i o tym jak używać go z przyjemnością. O tym jak go używać, jeśli waszym głównym telefonem jest iPhone i nie chcecie przesiadać się definitywnie na Androida. Pokaże wam też jak włączyć na AA aplikacje takie jak Yanosik, YouTube czy inne, z których chcielibyście korzystać.

A więc po kolei, co potrzebujemy by móc z tego korzystać.

  • Smartfon z systemem Android 5.0 lub nowszy (ja używam Sony Xperia Z5 Compact z systemem 6.0.1)
  • Odblokowany system "Root" (by wycisnąć jak najwięcej, choć nie jest niezbędny)
  • Aktywną usługę App-Connect w swoim samochodzie

 

Do czego Root? Potrzebny jest by móc korzystać wygodnie z zainstalowanych dodatków w AA (działający dotyk w ekranie radia itp.) 

Instrukcji do zrobienia roota wam tu nie wkleję ze względu na różnorodność modeli i producentów, ale na pewno znajdziecie je w necie. Czy to na forum XDA czy też innych. Możecie też znaleźć w necie osoby, które zrobią to za Was. Ceny od 50 do 100zł. Na pewno łatwiej jest zrobić roota na starszej wersji softu (Android 5 czy 6) niż na nowszych. Podam jedynie link do roota na mojej Xperii, bo z niego korzystałem. Prosta sprawa https://forum.xda-developers.com/z5-compact/general/guide-how-to-root-z5c-painful-using-t3549388

 

Przejdźmy dalej, jeśli uporacie się z rootem. 

 

1. Używanie w samochodzie iPhone'a i Android Auto jednocześnie (wymaga root)

Punkt ten jest dla osób, które chcą używać Android Auto i iPhone'a jednocześnie w samochodzie (a takich osób jest dużo, ponieważ Apple CarPlay na dzień dzisiejszy ssie). iPhone połączony przez bluetooth do rozmów, a Android Auto na ekranie radia do nawigacji, muzyki i wszystkiego innego co można tam wyświetlić. Oczywiście potrzebny jest do tego jakiś telefon z Androidem. Jeśli to was nie interesuje, przejdźcie od razu do Punktu 2 :)

Celowo ten punkt jest jako pierwszy, ponieważ (w moim przypadku) najpierw wykonałem te kroki a następnie zainstalowałem Android Auto.

Cała procedura polega na zwykłym i prostym wyłączeniu usługi Bluetooth w telefonie z Androidem. Z poziomu ustawień nie da się tego zrobić. No w sumie się da, ale Android Auto i tak włączy go automatycznie, więc trzeba go wyłączyć u źródła. Dlatego potrzebny jest root. Nie będziemy też przeprowadzać żadnych modyfikacji na iPhone.

Pobieramy aplikację ROOT Essentials na swój telefon z Androidem https://play.google.com/store/apps/details?id=com.superthomaslab.rootessentials&hl=pl

Uruchamiamy ją pozwalając na dostęp do powłoki systemu. Przechodzimy do zakładki Pamięć/Menedżer aplikacji.

01.thumb.jpg.adcfd830f93012516fc560e18da7e37b.jpg

Tam szukamy aplikacji "Udostępnianie Bluetooth", klikamy w nią i w zakładce Narzędzia wybieramy Wyłącz.

02.thumb.jpg.03392df84c0cd463d2bb273ab0a0515b.jpg  03.thumb.jpg.2c846f36b33544d8eb9a9756b583a333.jpg

Robimy restart telefonu i od tego momentu Bluetooth jest permanentnie wyłączony.

04.thumb.jpg.0c01ebc1091c2bb06d655a5db71fafec.jpg

Po wykonaniu punktu 2, czyli instalacji Android Auto działa to tak:

 

2. Jak zainstalować Android Auto?

Na początku musimy zezwolić na instalowanie zewnętrznych aplikacji spoza Google Play.  Niestety aplikacji Android Auto nie pobierzemy ze sklepu Google ponieważ nie jest dostępna w naszym kraju, choć sama aplikacja jest w pełni po polsku.

Wchodzimy w Ustawienia, a następnie Zabezpieczenia

 jak-zainstalowac-apk.thumb.png.2e6ca353d6614d2f021169ab79cfa9a4.png

Zaznaczamy opcję "Nieznane źródła" i potwierdzamy

android-jak-zainstalowac-apk.thumb.png.4836c35729d0221610c3bb6c075497a6.png

Od tej pory możemy zainstalować każdą aplikację spoza Google Play. 

Przechodzimy na stronę  https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/ aby pobrać plik instalacyjny Android Auto.apk

Uwaga (dodana 18.02.2018): Google w najnowszej wersji Android Auto 3.0 zablokowało możliwość instalacji dodatkowych wtyczek. Zalecam pobranie wersji 2.9 z 17 stycznia 2018r https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/android-auto-2-9-5749-release/ Warto na bieżąco sprawdzać sytuację. Jeśli po zainstalowaniu AA nie widzicie żadnych wtyczek, to spróbujcie zainstalować starszą wersję.

Instalujemy, uruchamiamy i przechodzimy przez prostą konfigurację. Podłączamy do samochodu i tam też konfigurujemy.

 

3. Dodatki do Android Auto

Jeśli wykonaliście powyższe kroki czas zainstalować dodatki.

Zanim to zrobimy, trzeba uruchomić aplikację Android Auto w telefonie, bez podłączania do samochodu. Następnie należy w niej włączyć tryb programisty.

Aby to zrobić, należy kliknąć u góry w 3 kreski (menu) i wybrać opcję "Informacje". Kolejnym krokiem jest klikanie w belkę z napisem "Informacje o Androidzie Auto" aż do momentu, gdy zobaczymy, że tryb programisty został włączony. 

Dalej klikamy w 3 kropki po prawej u góry i wybieramy Ustawienia programisty. Na samym dole jest zakładka "Nieznane źródła". Włączamy ją i możemy wyłączyć aplikację Android Auto.

 

Uwaga (dodana 20.03.2018): Pojawiła się mała aplikacja na system Windows, dzięki której można instalować dodatki do Android Auto 3.0. Podsumowując, na wersji AA 2.9 dodatki zainstalujecie z poziomu telefonu bez większego problemu. Na wersji AA 3.0 i zapewne nowszych, trzeba użyć już komputera z systemem Windows. Program dostępny jest tutaj https://forum.xda-developers.com/android-auto/android-auto-general/app-simple-utility-to-patch-install-t3758294. Instrukcja w skrócie: Pobieramy wybrany przez nas dodatek opisany poniżej na pulpit swojego komputera i nazywamy go "my.apk". W telefonie należy włączyć Debugowanie USB i podłączyć go do komputera. Uruchamiamy pobraną aplikację AA PATCHER.EXE jako Administrator i potwierdzamy czynności. Wybrany dodatek powinien zainstalować się bez problemu. Jeśli macie problemy, sprawdźcie czy antivirus czegoś nie blokuje. Trzeba mieć też zainstalowane sterowniki "adb", które dostępne są w internecie.

 

  • AA Mirror , aplikacja ta pozwoli nam na mirror screen zawartości ekranu Androida. Pobieramy ją ze strony https://github.com/slashmax/AAMirror/tree/master/apk i instalujemy. Gdyby ktoś miał problem z pobraniem, to proponuję przełączyć stronę na "Desktop version", na stronie jest taka opcja. Dzięki temu plik pobiera się poprawnie. 

W przypadku tej aplikacji Root potrzebny jest, by móc sterować interfejsem z poziomu radia (działa dotyk). Bez roota, musimy za każdym razem brać telefon do ręki i na nim odpalać aplikacje, co jest nieco uciążliwe. 

Gdy aplikacja się zainstaluje, robimy restart telefonu i możemy ją skonfigurować po swojemu (obrót ekranu, wybór menu itp) Wątek na XDA: https://forum.xda-developers.com/android-auto/android-auto-general/mirror-screen-android-auto-disucssion-t3734180

Wygląda to tak: 

IMG_1609.thumb.JPG.2a9c6a5a4d4509b42c06c9f2f99fe82a.JPG Screenshot_20180214-194703.thumb.png.23d99633153780b23e9cc0dd4859f547.png

 

I

 

Do tego momentu zrobiłem wszystko wg instrukcji ale nadal nie widzę ikon aplikacji na monitorze nawigacji w samochodzie. Mam połączenie z AA ale widzę tylko coś w rodzaju  zdjęcia powyżej

Edytowane przez ital

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj ten wątek… Musisz zainstalować Google Play Services i Google Play Services for Instant Apps w odpowiednich wersjach i zabronić im aktualizacji. Wszystko masz kilka postów wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, piecu napisał:

Poczytaj ten wątek… Musisz zainstalować Google Play Services i Google Play Services for Instant Apps w odpowiednich wersjach i zabronić im aktualizacji. Wszystko masz kilka postów wyżej.

Ja cofałem tylko Google Play Services na starszą wersję. Tego drugiego nie musiałem, wszystko działa jak należy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Walczę z AA w swoim c4 Picasso. Generalnie przeszedłem cały proces przygotowania telefonu według instrukcji z tego wątku. Pogodziłem się także z brakiem internetu w wytypowanym urządzeniu ( używam tylko do aplikacji muzycznych i video gdzie wszystko mam na karcie) . W ten sposób bronię się aby wujek mnie nie nie dosięgnął. Praktycznie wszystko działa, ale nie mogę pozbyć się bocznych pasów. Próbowałem wprowadzić ustawienia AAM według instrukcji parę postów wyżej. Przez kilka sekund widzę pełny ekran, ale po powrocie do pulpitu telefonu wykrzacza się nakładka telefonu ZenUI Asus.Chyba problem z rozdzielczościami ekranów (mogą być różne) Czy ktoś z kolegów ma jakiś pomysł ?

Edytowane przez jabbaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, jabbaa napisał:

Witam.

Walczę z AA w swoim c4 Picasso. Generalnie przeszedłem cały proces przygotowania telefonu według instrukcji z tego wątku. Pogodziłem się także z brakiem internetu w wytypowanym urządzeniu ( używam tylko do aplikacji muzycznych i video gdzie wszystko mam na karcie) . W ten sposób bronię się aby wujek mnie nie nie dosięgnął. Praktycznie wszystko działa, ale nie mogę pozbyć się bocznych pasów. Próbowałem wprowadzić ustawienia AAM według instrukcji parę postów wyżej. Przez kilka sekund widzę pełny ekran, ale po powrocie do pulpitu telefonu wykrzacza się nakładka telefonu ZenUI Asus.Chyba problem z rozdzielczościami ekranów (mogą być różne) Czy ktoś z kolegów ma jakiś pomysł ?

Mi taka konfiguracja działa poprawnie

Jeśli wciąż jest problem to może być winy sam telefon. Rozumiem, że masz roota i AAM ma przyznane prawa dostępu do niego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Mam roota i AAM. Wszystko działa tylko ekran po bokach okrojony o jakieś 15 procent. Czy android auto działa na andku 4.4 - mam wolnego S4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, jabbaa napisał:

Tak. Mam roota i AAM. Wszystko działa tylko ekran po bokach okrojony o jakieś 15 procent. Czy android auto działa na andku 4.4 - mam wolnego S4.

Ok, rozumiem więc, że na standardowym ekranie Android Auto też masz te czarne boki, a nie tylko poprzez dodatek AA Mirror? Jeśli tak, to odpal Android Auto na telefonie (bez podłączenia go do samochodu). Po lewej kliknij w rozwijane menu i wejdź w Informacje. Po prawej u góry będą kropki, trzeba tam kliknąć i wejść w Ustawienia Programisty. Na dole zaznacz wyjście 720p lub 1080p (zależne od wyświetlacza w samochodzie), ale 720p powinno zadziałać. Wyłącz AA i podłącz do samochodu. Daj znać czy pomogło.

Co do drugiego pytania, AA wymaga co najmniej androida 5.0 i wyżej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎21‎.‎04‎.‎2018 o 19:26, Dean napisał:

Ja cofałem tylko Google Play Services na starszą wersję. Tego drugiego nie musiałem, wszystko działa jak należy. 

Niestety muszę się poddać... widać wiedza którą posiadam nie jest wystarczająca do zakończenia procesu.

No cóż nie można mieć wszystkiegoo.O

A może ktoś robi takie rzeczy "usługowo"? Chętnie podeślę telefon do konfiguracji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telefon masz zrootowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam zainstalowany Android Auto i AA Mirror... ale i tak nie widzę aplikacji na monitorze nawigacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli gołe AA Ci działa, masz roota i kupisz Titanium Backup, to resztę Ci mogę ogarnąć. Jestem z Warszawy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 A co to jest Titanium Backup i ile kosztuje i gdzie to nabyć?

Edytowane przez ital

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, ital napisał:

 A co to jest Titanium Backup i ile kosztuje i gdzie to nabyć?

Wróć do pierwszego postu, dodałem tam info i opisałem ten program :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo, po powrocie do domu spróbuję jeszcze raz.... ostatni raz:D jak się uda to OK jak nie to też przeżyję

Dam znać co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20-kilka zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności