Skocz do zawartości
Dean

Android Auto - instrukcja przyjemnego korzystania z dodatkami (Yanosik, YouTube)

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, red_fork napisał:

Od dzisiaj google zablokował działanie dodatków w AA3.0 zarówno dodawanych przez "adb shell pm install" jak i przez narzędzie, o którym pisał autor wątku.

Nie wiem jak sprawa wygląda z AA2.9

Jakieś 4 godziny temu korzystałem z nawigacji i AA Mirror w samochodzie i wszystko działało normalnie. Mam AA 3.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK potwierdzam, Android Auto w wersji 3.0 i nowszej potrafi jakby sam się zaktualizować przez co stracimy dostęp zainstalowanych dodatków AA Mirror. Ja wróciłem do wersji Android Auto 2.9 i jak na razie na tej wszystko działa poprawnie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2018 o 11:02, Dean napisał:

OK potwierdzam, Android Auto w wersji 3.0 i nowszej potrafi jakby sam się zaktualizować przez co stracimy dostęp zainstalowanych dodatków AA Mirror. Ja wróciłem do wersji Android Auto 2.9 i jak na razie na tej wszystko działa poprawnie. 

 

Wczoraj na 2.9 aamirror został u mnie zablokowany. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, red_fork napisał:

Wczoraj na 2.9 aamirror został u mnie zablokowany. 

Czyli Google sukcesywnie z tym walczy :wkurzony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak zablokować google play services. Masz jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś kto ma telefon z androidem 5.1.1 udało się zrobić, żeby nie rozłączało iPhone po bluetooth? Wyłączyłem(nawet odinstalowałem) bluetooth w telefonie z androidem, ale AA nadal rozłącza mi iPhone. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.04.2018 o 13:39, enriquez napisał:

Pytanie jak zablokować google play services. Masz jakiś pomysł?

Muszę zgłębić ten temat bo u mnie też przestały działać dodatki.

Dnia 7.04.2018 o 16:07, NocnyDrwal napisał:

Czy komuś kto ma telefon z androidem 5.1.1 udało się zrobić, żeby nie rozłączało iPhone po bluetooth? Wyłączyłem(nawet odinstalowałem) bluetooth w telefonie z androidem, ale AA nadal rozłącza mi iPhone. 

Ja mam androida 6.0.1, wyłączyłem "Udostępnianie Bluetooth" poprzez aplikację ROOT Esstentials i nie rozłącza iPhone'a gdy podłączam AA. Jesteś w wawy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, potwierdzam działanie dodatków takich jak AA Mirror, CarStream do oglądania YouTube i innych. Jak już mówiliśmy, Google próbuje zablokować je na wszelkie możliwe sposoby. Tym razem zaktualizowali Usługi Google Play (Google Play Services) , które blokują dodatki do AA. Sposób jest prosty. Odinstalować najnowszą aktualizację (aktualna 12.5.21) i zainstalować wersję 12.2.21 do pobrania stąd https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-services/google-play-services-12-2-21-release/

U mnie na początku nie chciało się odinstalować, bo pokazało że jest używane przez usługę lokalizacji zagubienia telefonu itp. Wyłączyłem to i poszło. Później instalacja starszej wersji i wszystko ładnie działa.

Trzeba na nowo skonfigurować Android Auto i włączyć w ustawieniach programisty instalowanie z nieznanych źródeł..  i to wszystko! :) 

 

 

Dodano 2018-04-10

Usługa Google Play aktualizuje się sama, choć w sklepie zaznaczone miałem, by aplikacje się nie aktualizowały. Google ma w poważaniu wszelkie ustawienia telefonu jak i użytkowników.

Ale jest na to sposób. Niestety wymaga kupna osobnej aplikacji, która za pomocą Root'a może zablokować permanentnie ustawienia wybranej przez nas aplikacji. W naszym przypadku auto update Google Play Services.

Aplikacja nazywa się Titanium Backup https://play.google.com/store/apps/details?id=com.keramidas.TitaniumBackup&hl=pl

Po zainstalowaniu wchodzimy do Menu (po prawej) i szukamy zakładki Automatyczne Aktualizacje Marketu. Tam szukamy na dole Google Play Services, oznaczamy haczyk po lewej i u góry po prawej akceptujemy zmiany.

W tym momencie usługi Google nie powinny się same aktualizować, dzięki czemu będą działać dodatki w Android Auto.

Zwróćcie też uwagę, jaką macie wersję. Jeśli Usługi Google zaktualizowały się do najnowszej, musicie wrócić do tej starszej opisanej wyżej i ponownie zablokować Auto Update.

Czuję jednak, że Google nie poprzestanie na utrudnianiu nam życia.... :/ 

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. U mnie na razie jeszcze działa od stycznia. Ciekaw jestem kiedy się wykrzaczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Dean,

Widzę, że wymiatasz w tym temacie.

Od 2 tygodni męczę się ze swoim S7 Edge.

Zainstalowałem Android Auto 2.9

Chciałbym korzystać z youtube auto, które zainstalowałem z strony Kiran Kumar.

Niestety bo zainstalowaniu moja insygnia (intellilink) widzi andorid auto, odpala go, ale nie widzi aplikacji youtube.

Może coś poradzisz?

Działałem już z APK editor PRO, klonowanie i nic.

Najgorsze jest to, że znajomi podobno zainstalowali to samo na telefonach i im w insigniach śmiga youtube idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, KLM napisał:

Cześć Dean,

Widzę, że wymiatasz w tym temacie.

Od 2 tygodni męczę się ze swoim S7 Edge.

Zainstalowałem Android Auto 2.9

Chciałbym korzystać z youtube auto, które zainstalowałem z strony Kiran Kumar.

Niestety bo zainstalowaniu moja insygnia (intellilink) widzi andorid auto, odpala go, ale nie widzi aplikacji youtube.

Może coś poradzisz?

Działałem już z APK editor PRO, klonowanie i nic.

Najgorsze jest to, że znajomi podobno zainstalowali to samo na telefonach i im w insigniach śmiga youtube idealnie.

Cześć, zerknij na to co napisałem 2 posty wyżej odnośnie aplikacji Google Play Services. Google próbuje na wszelkie sposoby zablokować dodatki w AA. Daj znać czy pomogło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytuj

 

 

21 godzin temu, Dean napisał:

Cześć, zerknij na to co napisałem 2 posty wyżej odnośnie aplikacji Google Play Services. Google próbuje na wszelkie sposoby zablokować dodatki w AA. Daj znać czy pomogło ;)

Tak zrobiłem. Odinstalowałem najnowszą wersję Usługi Play Service i zainstalowałem proponowaną przez ciebie.
Pojawia się komunikat, że mapy nie będą działać. Jak odpalam Android Auto to pojawia się czarny ekran. Ponadto przestała działać aplikacja google maps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, KLM napisał:

 

Tak zrobiłem. Odinstalowałem najnowszą wersję Usługi Play Service i zainstalowałem proponowaną przez ciebie.
Pojawia się komunikat, że mapy nie będą działać. Jak odpalam Android Auto to pojawia się czarny ekran. Ponadto przestała działać aplikacja google maps.

Z tego co piszesz odnoszę wrażenie, że nie zainstalowała Ci odpowiednia wersja Google Play Service.  Zarówno Android Auto jak i mapy powinny działać normalnie. Restartował Ci się telefon po instalacji? U mnie musiałem także od nowa skonfigurować Android Auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, którą wersję GPS instalujesz. Do ściągnięcia z apkmirror są wersje dla różnych androidów 4+, 6+ i 8+. Podobne objawy miałem kiedy zainstalowałem wersje 4+ zamiast 6+ na Androidzie 7.12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co się dzieje, ale u mnie nie działa Android Auto. Odinstalowałem to i już nie chce się zainstalować 2.9 bo pisze, że niezgodne z moim telefonem. Nie ważne jaka wersja 2.9

Wcześniej ściągnąłem Titanium, kupiłem pro, zablokowałem automatyczne update. Wywaliłem Usługi Google i zainstalowałem wersję 12.2.21

Ponadto cały czas okienko "Usługi Google Play wciąż przestaje działać" 

O co kaman?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieaktualne. Naprawiłem. Oczywiście złe wersje wszystkiego :(

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, enriquez napisał:

Nieaktualne. Naprawiłem. Oczywiście złe wersje wszystkiego :(

 

Daj znać co dokładnie naprawiłeś :) Może komuś się przyda, jeśli ma podobne problemy. Ja od siebie dodam, że po zablokowaniu aktualizacji dla Google Play Services, Android Auto w wersji 2.9 jak i dodatki działają bardzo dobrze. Nic nie aktualizować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu wybrałem źle wersję. Ja tego używam na Samsung Galaxy A5. Jest to procesor Arm. A ja próbowałem na Arm64 a później x86. Stąd kłopoty.

Nie wiem od czego zależy głos w Yanosiku. Ponownie problem - jedynie działający jest Test na źródle "Alarmy" - odzywa się wtedy telefon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2018 o 13:52, enriquez napisał:

Po prostu wybrałem źle wersję. Ja tego używam na Samsung Galaxy A5. Jest to procesor Arm. A ja próbowałem na Arm64 a później x86. Stąd kłopoty.

Nie wiem od czego zależy głos w Yanosiku. Ponownie problem - jedynie działający jest Test na źródle "Alarmy" - odzywa się wtedy telefon.

Ustaw kanał audio na Media. Powinno działać :)

Screenshot_20180418-220756.thumb.png.1546d2a19e3b35bc8c694bf9743ea807.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zrootowany telefon i działające Android Auto. Zainstalowałem AA Mirror wg instrukcji, ale nie wiem jak go uruchomić. CarStream pojawia się w aplikacjach z ikoną muzyki i on działa, ale AA Mirror nigdzie nie widzę. Jak wysunąć ten jego sidebar? Opcje mówią coś o dotknięciu dwoma palcami, ale gdzie? Na ekranie samochodu czy telefonu?

Edit: Android Auto w wersji 2.9.x oczywiście.

Edytowane przez piecu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności