Skocz do zawartości
Dean

Android Auto - instrukcja przyjemnego korzystania z dodatkami (Yanosik, YouTube)

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie- wracając dziś z urlopu android auto wyciszył się nie wiem z jakiego powodu. Dźwięki nawigacji z telefonu, Yanosika, Whatsapp sciszyly się do minimalnego poziomu, suwaki na maxa i zero odzewu. Nawet jak odłączyłem telefon to w ustawieniach map Google po podkręceniu na maxa dźwięku nawet dźwięk testowy był ledwo słyszalny. Restart fona, sprzętu w aucie nic nie pomógł. Ktoś miał coś podobnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka problemów:

1. Pomimo wyłączenia bluetooth w ROOT Essentials po podłączeniu telefonu z android auto rozłącza mi iphona. 

2. Podczas moich dotychczasowym 3 prób 2 razy ciągle mi rozłączało android auto (i ten uruchamiał się od nowa) Czy to wina kabla, wejścia w telefonie czy może coś błędnie skonfigurowałem? 
3. Ogólnie Android Auto chodzi bardzo powoli i ciągle ścina. 

Root zrobiłem na galaxy core prime z androidem 5.1.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.03.2018 o 12:49, Michasze napisał:

A mi się wczoraj po raz kolejny udało, czyli jest to jakoś ograniczone programowo - po godzinie już nie udało mi się uruchomić jednej i drugiej nawigacji. Nie potrafię rozpoznać w jakiej sytuacji samochód pozwala na to co na obrazku czyli na zegarach nawigacja samochodu a na wyświetlaczu radia Waze

 

u mnie się to udaje ale tylko przy połączeniu przez MirrorLink , zresztą w instrukcji od DM jest napisane że przy połączeniu przez Android Auto użycie fabrycznej navi i smartfonowej jednocześnie nie będzie możliwe:

Cytuj

Równoczesne wykorzystanie nawigacji wewnętrznej i nawigacji Android Auto ™ jest niemożliwe. Kolejna uruchomiona nawigacja zamyka uprzednio aktywną

na AID wyskakuje wówczas komunikat:

32b6fd6d9d51.jpg

Dnia 17.02.2018 o 20:08, Michalux napisał:

Czy ktoś wie może, czy istnieje jakiś sposób, aby Yanosik działał razem z mapami Google'owymi ? Chodzi mi oczywiście o wyświetlanie na ekranie jednocześnie obu (mapy + ikonka Yanosika).

Bo Yanosika włączam i sobie działa, ale żadne powiadomienia po przełączeniu na mapę Google'ową nie pojawiają się na niej - tylko na samym telefonie. Mogę mieć na ekranie albo Yanosika, albo mapę/nawigację Google'ową.

Da się to jakoś ogarnąć ? Ktoś/coś ?

jak wyżej , jest to możliwe przy połączeniu przez mirror link poniżej fabryczna navi na AID i Automapa + Yanosik na DM :

013e1e2be35e.jpg

google maps + yanosik na DM :

d0fd418bc6a9.jpg

 

 

13 godzin temu, enriquez napisał:

Ten wątek jest o AA Mirror a nie o Mirror Link. Aby to zadziałało musisz zrobić root telefonu. 

Dzięki kolego, lecz udało mi się połączyć Galaxy S8 bez roota przez Android Auto

było to możliwe jak w desperacji wyciągnąłem z szuflady kilkunastoletni kabel usb od starej Nokii i o dziwo poprzez przejściówkę na USB c Galaxy S8 łączył się bez problemu z Android Auto w DM poprzez CAR MODE samsunga

Dnia 23.02.2018 o 13:34, krzylos napisał:

Tak jak pisał Dean aby sterowanie działało potrzebny jest root w telefonie

mi działa dotykowe sterowanie w DM w telefonach  bez roota (Xperia Z5 compact, Galaxy J5, Galaxy S8)

Edytowane przez suzu4x4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2018 o 18:49, NocnyDrwal napisał:

Mam kilka problemów:

1. Pomimo wyłączenia bluetooth w ROOT Essentials po podłączeniu telefonu z android auto rozłącza mi iphona. 

2. Podczas moich dotychczasowym 3 prób 2 razy ciągle mi rozłączało android auto (i ten uruchamiał się od nowa) Czy to wina kabla, wejścia w telefonie czy może coś błędnie skonfigurowałem? 
3. Ogólnie Android Auto chodzi bardzo powoli i ciągle ścina. 

Root zrobiłem na galaxy core prime z androidem 5.1.1

1. Nigdy nie udało mi się zmusić Root Essentials to permanentnego wyłączenia BT. Zawsze jeżeli jakaś apka w szczególności proces systemu potrzebował BT, to włączał. Jedyna aplikacja, która zadziałała w moim przypadku to App Quarantine. Darmowa, wybierasz proces do blokowania i tyle. Udostępnia też widget do szybkiego włączania/wyłączania BT w przypadku gdybyś go potrzebował.

2. Kabel, gniazdo w telefonie, ale również sprawdź w ustawieniach AA (i również telefonu bo w niektórych modelech to jest) czy wykrywanie telefonu w kieszeni jest włączone. Jeżeli tak wyłącz. Jak ja schowałem telefon w schowku to myślał, że jest w kieszeni i się nie uruchamiał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. Ogólnie Android Auto chodzi bardzo powoli i ciągle ścina. 

To może być jedynie wina zbyt słabego telefonu.

Dnia 12.03.2018 o 00:03, suzu4x4 napisał:

mi działa dotykowe sterowanie w DM w telefonach  bez roota (Xperia Z5 compact, Galaxy J5, Galaxy S8)

Mowa oczywiście o AA a nie MirrorLink. Do ML root nie jest potrzebny i wszystko powinno działać ok.

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2018 o 17:49, Dean napisał:

To może być jedynie wina zbyt słabego telefonu.

Mowa oczywiście o AA a nie MirrorLink. Do ML root nie jest potrzebny i wszystko powinno działać ok.

tak, w moich telefonach bez roota działa mi dotyk w DMpro zarówno na AA jak i ML , natomiast i tak będę musiał zrootować  któryś telefon który poświęcę do wożenia w podłokietniku bo tak jak kolego pisałeś , bez roota nie da się permanentnie wyłączyć BT w telefonie i podczas połączenia przez AA łączy się również przez BT nawet jak wcześniej wyłączałem w telefonie BT .

A że dużo jeżdżę po mieście  to nie chce mi się za każdym razem podłączać mojego telefonu przez kabel USB żeby korzystać z google maps na ekranie DM , więc plan mam taki żeby stary nie używany telefon podłączyć na stałe w podłokietniku przez kabel USB i używać go do obsługi AA i ML a dzwonić ze swojego połączonego z DM przez BT  ;)

 

Kolego @Dean , mam jeszcze pytanie czy zainstalowałeś i uruchomiłeś aplikację "Performance Monitor" do której udostępniłeś link w pierwszym poście ?

najbardziej chodzi mi o to czy pokazuje ona temperaturę oleju w skrzyni DSG ?

Edytowane przez suzu4x4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, suzu4x4 napisał:

Kolego @Dean , mam jeszcze pytanie czy zainstalowałeś i uruchomiłeś aplikację "Performance Monitor" do której udostępniłeś link w pierwszym poście ?

najbardziej chodzi mi o to czy pokazuje ona temperaturę oleju w skrzyni DSG ?

Niestety nie miałem okazji bawić się tą aplikacją. Posiadam jedynie złącze OBD Eleven, a to nie obsługuje nic innego, jak tylko swoją aplikację.

Podsiel się wrażeniami jak zdecydujesz się tym pobawić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do samego AA to mam jedną uwagę. Sam sposób działania/wyświetlania konatktów. Nie można przeglądać książki telefonicznej/kontaktów. Jedyna możliwość to ostatnie połączenia oraz klawiatura numeryczna (nie licząc wybierania głosowego). Nawet zakończyć połączenia nie można z perspektywy DP. To jest jak dla mnie wtopa. 

Jeśli chodzi o mnie to całe AA działa szybko i płynnie. Nie wiem jedynie z jakiego powodu co jakiś czas muszę apkę AA odinstalować. Powodem jest brak możliwości włączenia CarStram lub AAMirror. Ostatnia zakładka w AA nie chce mi działać, po włączeniu robi się czarny ekran. Mam plik instalacyjny na telefonie więc odinstalowanie i sama instalacja trwa kilka sekund. Nie wiem jednak dlaczego tak jest. Biorąc pod uwagę, że ta cała zabawka to jest jednak mały hack DP i AA to korzyści jakie z jej posiadania mam nie przyćmi mi to ponowne instalowanie apki w niektórych przypadkach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, suzu4x4 napisał:

tak, w moich telefonach bez roota działa mi dotyk w DMpro zarówno na AA jak i ML ,

Bez roota dotyk działa w AA natomiast nie będzie działał bez roota w AA mirror.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Thomsoon napisał:

Nie wiem jedynie z jakiego powodu co jakiś czas muszę apkę AA odinstalować. Powodem jest brak możliwości włączenia CarStram lub AAMirror. Ostatnia zakładka w AA nie chce mi działać, po włączeniu robi się czarny ekran.

Nie masz może zainstalowanego na Androidzie jakiegoś programu oczyszczającego pamięć ram, jakiś Booster telefonu czy coś podobnego. Miałem podobny problem i działa teraz ok. 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2018 o 15:58, elkrecik napisał:

Panowie- wracając dziś z urlopu android auto wyciszył się nie wiem z jakiego powodu. Dźwięki nawigacji z telefonu, Yanosika, Whatsapp sciszyly się do minimalnego poziomu, suwaki na maxa i zero odzewu. Nawet jak odłączyłem telefon to w ustawieniach map Google po podkręceniu na maxa dźwięku nawet dźwięk testowy był ledwo słyszalny. Restart fona, sprzętu w aucie nic nie pomógł. Ktoś miał coś podobnego?

sprobuj zglosnic z kierownicy jak bedzie odtwarzany komunikat glosowy - wydaje mi sie, ze AA nie daje mozliwosci zglasnia/sciszania (a przynajmniej ja nie potrafie znalezc gdzie to zrobic), ale jak leci komunikat glosowy to moge zgasniac i sciszac wiec byc moze podczas odtwarzania komunikatu nieswiadomie sciszyles glos 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2018 o 12:33, Aleiz napisał:

Bez roota dotyk działa w AA natomiast nie będzie działał bez roota w AA mirror.

A co to jest AA mirror ? nie znalazłem takiej aplikacji O.o

EDIT: już znalazłem odpowiedź w pierwszym poście ;)

popróbuje i dam znać

Edytowane przez suzu4x4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest już apka AA mirorr plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Endrju napisał:

Jest już apka AA mirorr plus.

Jakiś link? Jakie nowości wnosi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Thomsoon napisał:

Jakiś link? Jakie nowości wnosi?

Nowości z tego co widziałem są nieznaczne. Można zmienić rozdzielczość wyświetlanego obrazu i zmienili coś w kwestii skrótów aplikacji.

Plik APK do pobrania stąd https://mzdconnecthacks.com/downloads/

 

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z działaniem aa mirror na samsungu S5 mini działa na nim pulpit aa mirror i tylko aplikacje zgodne aa, natomiast na fonach samsung A5, A3, J5 i LG-G4 działają mi wszystkie aplikacje zainstalowane na tych fonach np. AutoMapa, TomTom GO i wiele innych. Dodam że instalacja i aplikacje są takie same na wszystkich fonach. Czy ktoś może mi powiedzieć co może powodować ograniczenia na samsungu S5.

 Tak działają mi pozostałe fony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poście głównym dodałem informację dotyczącą pojawienia się aplikacji na system Windows, która w prosty sposób instaluje dodatki do Android Auto w wersji 3.0. Można ją pobrać stąd https://forum.xda-developers.com/android-auto/android-auto-general/app-simple-utility-to-patch-install-t3758294, instalacja jest bardzo prosta o ile nie przeszkadza w niej antivirus czy brak sterowników adb :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedzieć czemu, przestało mi działać ostrzeganie - Yanosik nie odtwarza żadnego dźwięku. WTF???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, enriquez napisał:

Nie wiedzieć czemu, przestało mi działać ostrzeganie - Yanosik nie odtwarza żadnego dźwięku. WTF???

Tylko Yanosik? Muzyka normalnie gra ze Spotify?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj google zablokował działanie dodatków w AA3.0 zarówno dodawanych przez "adb shell pm install" jak i przez narzędzie, o którym pisał autor wątku.

Nie wiem jak sprawa wygląda z AA2.9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności