Skocz do zawartości
Dean

Android Auto - instrukcja przyjemnego korzystania z dodatkami (Yanosik, YouTube)

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 24.02.2018 o 20:40, stefan1k napisał:

Witam.

U mnie na Discovery pro w Touranie 2016 działa wszystko z Galaxy S8+(root). Super opis.

Mam 3 pytania:

po pierwsze to co można zrobić w automate aby nie uruchamiało się spotify - dla mnie jest to bardzo drażniące.

druga sprawa to czy też macie takie ciche komunikaty z np Yanosika? Czy da się to zgłośnić? Dodam ze w telefonie mam na maxa dźwięki.

trzecia sprawa to czy automate da się tak ustawić aby proces był samoczynnie uruchamiany? Teraz działa tak: po uruchomieniu ręcznym łączy się z D. pro, ale po rozłączeniu od radia proces się zatrzymuje i przed ponownym połączeniem z radiem muszę ręcznie go załączać.

1. Musisz edytować automatykę. Usuń bloki odpowiadające za uruchomienie Spotify i wciśniecie Play i połącz ze sobą, te które zostały.

2. Komunikaty w Yanosiku można dostosować w jego ustawieniach. Chyba znajduje się to w zakładce Dźwięki, jest tam pasek od ustawiania głośności. 

3. Nie bardzo rozumiem pytania. Stworzona przeze mnie automatyka działa non stop. Jak podłączasz do radia dzieją się procesy X, a jak odłączasz dzieją się procesy Y po czym jest zapętlana, by ponownie oczekiwać na połączenie z radiem. Nie trzeba nic uruchamiać za każdym razem. Chyba że sam tworzyłeś automatykę, musisz połączyć koniec z początkiem, weź na przykład to co ja zrobiłem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

1. coś mi nie wychodzi, gdyż po usunięciu bloków (które mi się wydają odpowiedzialne) to już nie mogę uruchomić procesu.

2. niestety w Yanosiku mam ustawione na maxa, w systemie telefonu też a komunikaty są ledwo słyszalne :-(

3. u mnie automate po odłączeniu telefonu od radia dezaktywuje proces i tylko ręcznie go muszę uruchomić aby ponownie telefon podłączyć do radia. Chyba że to wina że mam automate free...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skuszony korzystaniem Google Maps na DP zakupiłem Xperię XA1 :hyhy:

jako, że nie rozkminiłem jeszcze roota, a ten model nie obsługuje mirrorlinka to odpaliłem normalnie AA - i tu jest pytanie - po uruchomieniu Google Maps mam info na AID, że nawigacja jest uruchomiona na telefonie.

albo nie zauważyłem - albo nikt o tym nie pisał:)
liczyłem, że będzie można "zdublować" nawigowanie.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety  :-(

Edytowane przez multisync

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co 2 różne nawigacje naraz? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie wygodniej jest mi korzystać z nawigacji na AID - google miał być tylko do kontrolowania korków na DP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak mam z Yanosikiem. A tak już można, ML poprzez AA na wyświetlaczu DP a nawigacja VW przed oczami na AID. 

Każdy robi tak jak lubi ... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Lihu napisał:

google miał być tylko do kontrolowania korków na DP.

ale nie zawsze pokazuje aktualne zakorkowanie. Ostatnio władowałem się w dość duży korek, a nie było na mapie oznaczonego. Jednak w 70% jest to skuteczne bardziej na głównych trasach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, trafiłem tu z forum Skody ;) Świetny poradnik, dzięki. Ale ja mam inny problem - może ktoś ma rozwiązanie.

W telefonie mam zainstalowaną pocztę służbową (konto Microsoft Exchange ActiveSync), no i nie mogę odblokować instalacji z nieznanych źródeł ("Instalacja nieznanych aplikacji nie jest dozwolona przez administratora urządzenia"). Po wywaleniu służbowej poczty nie ma problemu - instalują mi się wszystkie aplikacje z pierwszego postu (Android Auto, AA Mirror, itd.). No ale kiedy później ponownie skonfiguruję sobie konto poczty służbowej, wszystkie aplikacje znikają z telefonu.

Może ktoś ma jakiś pomysł jak to pogodzić? Niestety skasowanie służbowego konta e-mail nie wchodzi w grę.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godlik, być może w Twoim przypadku działają jakieś zabezpieczenia Google. Myślę, że trzeba by poszukać rozwiązania na ich forach. Instalowanie aplikacji firm trzecich spoza sklepu Play niesie za sobą wiele zagrożeń. Może konta firmowe są inaczej chronione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2018 o 23:12, multisync napisał:

No niestety  :-(

A mi się wczoraj po raz kolejny udało, czyli jest to jakoś ograniczone programowo - po godzinie już nie udało mi się uruchomić jednej i drugiej nawigacji. Nie potrafię rozpoznać w jakiej sytuacji samochód pozwala na to co na obrazku czyli na zegarach nawigacja samochodu a na wyświetlaczu radia Waze

DSC_0102.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NID wyświetla tylko mapę czy nawiguje?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Lihu napisał:

NID wyświetla tylko mapę czy nawiguje?

 

Nawigował również, zdjęcie zrobiłem akurat bez nawigowania ale generalnie działały obydwie nawigacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.03.2018 o 12:49, Michasze napisał:

A mi się wczoraj po raz kolejny udało, czyli jest to jakoś ograniczone programowo - po godzinie już nie udało mi się uruchomić jednej i drugiej nawigacji. Nie potrafię rozpoznać w jakiej sytuacji samochód pozwala na to co na obrazku czyli na zegarach nawigacja samochodu a na wyświetlaczu radia Waze

Wiesz, to ja osiągnąłem coś podobnego z iPhonem ale zarówno w jednym jak i drugim przypadku nie działa to bez modyfikacji OS smartfona.

 

IMG_0075.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój jest bez żadnych modyfikacji. Zdarza się to w sytuacjach, których nie jestem w stanie przewidzieć :) czasami sobie po prostu przełączę i jest 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jaki model telefonu użyłeś do połączenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, multisync napisał:

W takim razie jaki model telefonu użyłeś do połączenia?

Xperia XZ premium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się nadzieja, aby zainstalować dodatki do najnowszej wersji Android Auto 3.0. Aktualnie tylko wersja 2.9 je wspiera.

Jutro sprawdzę czy działa :)

https://forum.xda-developers.com/android-auto/android-auto-general/app-simple-utility-to-patch-install-t3758294

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum, stałem się użytkownikiem B8 z Discover PRO i straciłem dziś pół soboty na próbę uruchomienia mirror linka,  przeczytałem chyba wszystkie tematy na forum  i poradniki na YT , zainstalowałem wszystko co trzeba  (Car mode i LG MirrorDrive z zablokowanymi powiadomieniami) i bez względu co zrobię mój Galaxy S8 nie jest w ogóle wykrywany przez navi po podłączeniu przez kabel USB (próbowałem na trzech różnych kablach oryginalnych i zamiennikach) , próbowałem też z Galaxy A5 i jego navi wykrywa odrazu ale nie chce się połączyć (ani przez Android auto ani przez Mirror Link )

Dodam że po podłączeniu  Sony Xperia Z5 compact navi wykrywa go odrazu i łączy się bez problemu zarówno poprzez Android auto jak i Mirror link , ekran dotykowy w Dicoverze działa , wszystkie aplikacje również

5dd2bde071e2.png

sprawdzałem też na stronie Mirrorlinka i Galaxy S8 jest na liście,  może ktoś mi podpowie dlaczego mój Discover PRO działa bezbłędnie z Xperią a nie widzi wogóle Galaxy S8 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek jest o AA Mirror a nie o Mirror Link. Aby to zadziałało musisz zrobić root telefonu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności