Skocz do zawartości
Dean

Android Auto - instrukcja przyjemnego korzystania z dodatkami (Yanosik, YouTube)

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś testował na discover media 2018? Bo mi niestety nie udaje się uruchomienie aamirror na AA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, elkrecik napisał:

Witam, dodatki typu AA Mirror czy YouTube z tego poradnika działają mi super, mam problem z samym Android Auto- jak podłącze fon do auta, przejmuje on ekran w telefonie, nie mogę wejść na jego pulpit by włączyć inne aplikacje, można to jakoś skonfigurować? Jedynym wyjściem jest wyłączenie trybu samochodowego a wtedy niestety rozłącza się z autem...

Telefon blokowany jest celowo, jak napisał kolega wyżej. Aby przejść na pulpit, wysuń (dosłownie) pasek nawigacyjny. Wystarczy przeciągnąć palcem. Jak się pojawi to kliknij w przycisk, który pokazuje aplikacje w tle. Wtedy klikasz z boku na pulpit i jesteś. Nie klikaj przycisku Home, bo jest przejęty przez AA. W tutorialu zamieściłem automatykę, która samoczynnie uruchamia Yanosika po podłączeniu do auta. Dzięki temu dostępny jest tez od razu pasek nawigacyjny, możesz przełączać się między aplikacjami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie może, czy istnieje jakiś sposób, aby Yanosik działał razem z mapami Google'owymi ? Chodzi mi oczywiście o wyświetlanie na ekranie jednocześnie obu (mapy + ikonka Yanosika).

Bo Yanosika włączam i sobie działa, ale żadne powiadomienia po przełączeniu na mapę Google'ową nie pojawiają się na niej - tylko na samym telefonie. Mogę mieć na ekranie albo Yanosika, albo mapę/nawigację Google'ową.

Da się to jakoś ogarnąć ? Ktoś/coś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Michalux napisał:

Czy ktoś wie może, czy istnieje jakiś sposób, aby Yanosik działał razem z mapami Google'owymi ? Chodzi mi oczywiście o wyświetlanie na ekranie jednocześnie obu (mapy + ikonka Yanosika).

Bo Yanosika włączam i sobie działa, ale żadne powiadomienia po przełączeniu na mapę Google'ową nie pojawiają się na niej - tylko na samym telefonie. Mogę mieć na ekranie albo Yanosika, albo mapę/nawigację Google'ową.

Da się to jakoś ogarnąć ? Ktoś/coś ?

Android Auto na to nie pozwala i nie sądzę by tak się stało. Wszystko w imieniu nie rozpraszania kierowcy. Pozostaje przełączanie się między oknami albo używanie Waze, ponieważ ma wbudowane funkcje ostrzegania. W Warszawie i większych miastach jest naprawdę spoko, na trasie już mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2018 o 17:57, dwap napisał:

Czy ktoś testował na discover media 2018? Bo mi niestety nie udaje się uruchomienie aamirror na AA.

Być może to nie wina radia a wersji Android Auto. Najnowsza wersja AA 3.0 zablokowała możliwość uruchamiania dodatkowych wtyczek. U siebie miałem ten sam problem. Usunąłem wersję 3.0 i zainstalowałem ponownie wersję 2.9 z 17 stycznia 2018r i wszystko działa ok. Widać, trzeba się mieć na baczności z nowszymi kompilacjami AA. 

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Dean napisał:

Być może to nie wina radia a wersji Android Auto. Najnowsza wersja AA 3.0 zablokowała możliwość uruchamiania dodatkowych wtyczek. U siebie miałem ten sam problem. Usunąłem wersję 3.0 i zainstalowałem ponownie wersję 2.9 z 17 stycznia 2018r i wszystko działa ok. Widać, trzeba się mieć na baczności z nowszymi kompilacjami AA. 

Ok, badzo dziękuję pomogła starsza wersja AA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Dean pisze. Ja miałem problem z AA bo nie chciał działać CarStream i myślałem że coś nie tak ze stara wersja AA. Pobralem nową wersje i nie było już możliwości włączenia CS czy ML. Zniknęły te opcje... Po zainstalowaniu starego AA wszystko wróciło do normy. 

Dean śledzisz czy pojawiły się jakieś nowe apki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zerkam co tam się pojawia, jednak AA Mirror załatwia całą sprawę, bo możemy uruchomić na Androidzie co nam się podoba :) Głośno jest o Android Auto 3.0 i każą zrobić downgrade do wersji 2.9. Google zablokowało możliwość instalacji dodatków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz jest fajnie. Jednak to się wiąże z rootem. Bez tego apki niestety nie chodzą z perspektywy samochodu. Dzisiaj przerabiałem temat działania AA Mirror i żadne ustawienie orientacji obrazu nie działa. Jesli zrobisz roota to zakładam że jest już OK. Przykładowo jeśli mam ustawione w telefonie że ma uwzględniać obracanie obrazu to żadne ustawienia w AA Mirror tego nie zmienią. Wyświetla się wszystko w taki sposób w jaki mam ustawiony telefon. Odpowiednio kiedy mam w ustawieniach telefonu zaznaczone że obraz nie ma sie obracać to jest podobnie. Obraz jest zawsze w pionie ? To w zasadzie jest jednak mała lipa. Chyba, że ma się jakiś stary telefon i można wyzbyć się w nim gwarancji na poczet roota.

W moim przypadku to trochę lipa. Kupiłem telefon z Androidem tylko po to żeby mieć ML (bo ten egzemlarz jest kompatybilny). Nie działa tak jak sobie wyobrażałem. Świetna informacja jest z AA bo wszystko może działać jak powinno ale trzeba stracić na nim gwarancję ??? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz go sprzedać i kupić tańszy, np. Samsung Galaxy J5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dean, ściągnąłem Twój flow car_mode_airplane i nie chce mi tego dziad zaimportować.

Stukam na to palcem, przytrzymuję i jest jakby nieaktywne? Czyżby trzeba było w tym przypadku kupować wersję PRO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, enriquez napisał:

Dean, ściągnąłem Twój flow car_mode_airplane i nie chce mi tego dziad zaimportować.

Stukam na to palcem, przytrzymuję i jest jakby nieaktywne? Czyżby trzeba było w tym przypadku kupować wersję PRO?

Jeśli dobrze pamiętam wersja Pro znosi ograniczenie 30 bloków w jednej automatyce. Import powinien być normalnie możliwy. Ja kupiłem wersję pro, 15zł to nie koszta, jednak wydaje mi się, że powinno to działać normalnie.

Może ktoś potwierdzić, że na darmowej wersji to działa? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki udało się zaimportować. Muszę ten Twój kod trochę pozmieniać - ja na przykład chciałbym skorzystać oprócz janosika z apki Skody - Skoda One App. Kwadratura koła polega w tym przypadku na tym, że ta aplikacja łączy się z samochodem po WiFi, natomiast sam telefon z internetem po LTE czy 3G. Problem jest taki, że nie można jednocześnie być podłączonym do wifi bez sieci i do 3G, bo sysytem jako źródło internetu wybierze wifi a później 3G. Musiałbym w jakiś sposób udostępnić samochodowi internet i jednocześnie podpiąć telefon do wifi samochodu i tenże internet w ten sposób dawać do telefonu. Apka może nie jest jakoś szczególnie istotna, nie mniej jednak zastanawiam się jak to można ugryźć. Jak na złość jest opcja w niej podłączenia przez USB i w ten sposób ciągnięcia danych, ale nie działa. Na pewno nie działa jak jest uruchomiony AA...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam walczę z tym jednoczesnym połączeniem WiFi i LTE. iPhone standardowo używa sieci mobilnej, gdy podłączona sieć WiFi nie ma w sobie internetu. Android to głupi system i nie ma na to sposobu. Dużo o tym czytałem. Mają z tym problem użytkownicy od dronów po kamerki sportowe, z którymi telefon łączy się poprzez wifi bez dostępu do internetu. Wtedy nie można korzystać z sieci mobilnej, choć producenci reklamują, że można przesyłać obraz "na żywo". Odpowiedź w tych pytaniach jest zawsze jedna, kupić iPhone'a, Android tego nie potrafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uuu, czyli trzeba kartę włożyć do jakiegoś mobilnego rutera, udostępnić net do WLAN w samochodzie i zrobić z niego hot-spot...

muszę spróbować, w sumie w garażu mam wifi to zobaczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

udało mi się połączyć Android auto i aa mirror. pozostaje pytanie czy to błąd czy nie. Sterować aplikacjami (np. potwierdzenie informacji w yanosiku, czy wybranie jakiegos filmu na YT) mogę tylko z poziomu telefonu a nie klikając w ekran radia.

Czy każdy z Was tak ma czy ja coś spie...

Kolega na YT wrzucil film na którym może wszystko uruchamiać z poziomu radia..

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał Dean aby sterowanie działało potrzebny jest root w telefonie

Edytowane przez krzylos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, sworek napisał:

Witam,

udało mi się połączyć Android auto i aa mirror. pozostaje pytanie czy to błąd czy nie. Sterować aplikacjami (np. potwierdzenie informacji w yanosiku, czy wybranie jakiegos filmu na YT) mogę tylko z poziomu telefonu a nie klikając w ekran radia.

Czy każdy z Was tak ma czy ja coś spie...

Kolega na YT wrzucil film na którym może wszystko uruchamiać z poziomu radia..

 

 

Żeby wszytko działało z poziomu radia-samochodu potrzebny jest root telefonu. Dean pisał o tym. Do YT masz CarStream i wystarczy w zupełności- kto wie czy  nie jest lepszy ma jeszcze dodatkowe opcje-np. odczytywanie filmów z karty SD

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U mnie na Discovery pro w Touranie 2016 działa wszystko z Galaxy S8+(root). Super opis.

Mam 3 pytania:

po pierwsze to co można zrobić w automate aby nie uruchamiało się spotify - dla mnie jest to bardzo drażniące.

druga sprawa to czy też macie takie ciche komunikaty z np Yanosika? Czy da się to zgłośnić? Dodam ze w telefonie mam na maxa dźwięki.

trzecia sprawa to czy automate da się tak ustawić aby proces był samoczynnie uruchamiany? Teraz działa tak: po uruchomieniu ręcznym łączy się z D. pro, ale po rozłączeniu od radia proces się zatrzymuje i przed ponownym połączeniem z radiem muszę ręcznie go załączać.

Edytowane przez stefan1k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dean mega dzieki za ogarniecie tematu. Uklony i szacunek. Pozdrawiam.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności