Skocz do zawartości
Dean

Android Auto - instrukcja przyjemnego korzystania z dodatkami (Yanosik, YouTube)

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnia aktualizacja tematu: 12.09.2018r. Tutorial w momencie pisania był kompletny. Gdyby pojawiły się jakieś problemy zerknij na ostatnie posty tego tematu. Być może jest tam rozwiązanie, którego szukasz.

 

Cześć,

Powstało wiele wątków odnośnie Android Auto i MirrorLink, ale nie chciałbym umieszczać tej instrukcji jako komentarz w jednym z nich ponieważ by przepadło i nikt by z tego nie skorzystał.

O czym będzie ten temat? Oczywiście o Android Auto i o tym jak używać go z przyjemnością. O tym jak go używać, jeśli waszym głównym telefonem jest iPhone i nie chcecie przesiadać się definitywnie na Androida. Pokaże wam też jak włączyć na AA aplikacje takie jak Yanosik, YouTube czy inne, z których chcielibyście korzystać.

A więc po kolei, co potrzebujemy by móc z tego korzystać.

  • Smartfon z systemem Android 5.0 lub nowszy (ja używam Sony Xperia Z5 Compact z systemem LineageOS 14.1 (Android 7.1.2)
  • Odblokowany system "Root" (by móc korzystać z dodatków do AA)
  • Aktywną usługę App-Connect w swoim samochodzie

 

Instrukcji do zrobienia roota wam tu nie wkleję ze względu na różnorodność modeli i producentów, ale na pewno znajdziecie je w necie. Czy to na forum XDA czy też innych. Możecie też znaleźć w necie osoby, które zrobią to za Was. Ceny od 50 do 100zł. Na pewno łatwiej jest zrobić roota na starszej wersji softu (Android 5, 6, 7) niż na nowszych.

 

Przejdźmy dalej, jeśli uporacie się z rootem. 

 

1. Używanie w samochodzie iPhone'a i Android Auto jednocześnie (wymaga Root w telefonie) (może nie działać z każdym radiem)

Punkt ten jest dla osób, które chcą używać Android Auto i iPhone'a jednocześnie w samochodzie (a takich osób jest dużo, ponieważ Apple CarPlay na dzień dzisiejszy ssie). iPhone połączony przez bluetooth do rozmów, a Android Auto na ekranie radia do nawigacji, muzyki i wszystkiego innego co można tam wyświetlić. Oczywiście potrzebny jest do tego jakiś telefon z Androidem. Jeśli to was nie interesuje, przejdźcie od razu do Punktu 2 :)

Celowo ten punkt jest jako pierwszy, ponieważ (w moim przypadku) najpierw wykonałem te kroki a następnie zainstalowałem Android Auto.

Cała procedura polega na zwykłym i prostym wyłączeniu usługi Bluetooth w telefonie z Androidem. Z poziomu ustawień nie da się tego zrobić. No w sumie się da, ale Android Auto i tak włączy go automatycznie, więc trzeba go wyłączyć u źródła. Dlatego potrzebny jest root. Nie będziemy też przeprowadzać żadnych modyfikacji na iPhone.

Pobieramy aplikację ROOT Essentials na swój telefon z Androidem https://play.google.com/store/apps/details?id=com.superthomaslab.rootessentials&hl=pl

Uruchamiamy ją pozwalając na dostęp do powłoki systemu. Przechodzimy do zakładki Pamięć/Menedżer aplikacji.

01.thumb.jpg.adcfd830f93012516fc560e18da7e37b.jpg

Tam szukamy aplikacji "Udostępnianie Bluetooth", klikamy w nią i w zakładce Narzędzia wybieramy Wyłącz.

WAŻNE: Po kliknięciu "Wyłącz" przycisk powinien zmienić się na "Włącz". Jest to informacja dla nas, że Bluetooth został wyłączony. Jeśli zaświeca się na szaro, ale wciąż napisane jest "Wyłącz" to oznacza, że aplikacja nie może zapisać ustawień. Przyczyn może być sporo, ale zazwyczaj jest to spowodowane root'em, który nie działa tak jak trzeba. Z pomocą może przyjść aplikacja Airfrozen https://play.google.com/store/apps/details?id=me.yourbay.airfrozen. Jest bardzo lekka i też skutecznie "zamraża" Udostępnianie Bluetooth. Oczywiście wymaga root'a.

02.thumb.jpg.03392df84c0cd463d2bb273ab0a0515b.jpg  03.thumb.jpg.2c846f36b33544d8eb9a9756b583a333.jpg

Robimy restart telefonu i od tego momentu Bluetooth jest permanentnie wyłączony.

04.thumb.jpg.0c01ebc1091c2bb06d655a5db71fafec.jpg

Po wykonaniu punktu 2, czyli instalacji Android Auto działa to tak:

 

2. Jak zainstalować Android Auto?

Na początku musimy zezwolić na instalowanie zewnętrznych aplikacji spoza Google Play.  Niestety aplikacji Android Auto nie pobierzemy ze sklepu Google ponieważ nie jest dostępna w naszym kraju, choć sama aplikacja jest w pełni po polsku.

Wchodzimy w Ustawienia, a następnie Zabezpieczenia

 jak-zainstalowac-apk.thumb.png.2e6ca353d6614d2f021169ab79cfa9a4.png

Zaznaczamy opcję "Nieznane źródła" i potwierdzamy

android-jak-zainstalowac-apk.thumb.png.4836c35729d0221610c3bb6c075497a6.png

Od tej pory możemy zainstalować każdą aplikację spoza Google Play. 

Ważna informacja. Google próbuje zablokować Android Auto, aby nie działały na nim dodatki firm trzecich, o których mowa w punkcie 3. Próbuje to robić na różne sposoby. Dla przykładu Android Auto w wersji 2.9 nie miał żadnych problemów i można było na nim instalować wszystko. Aktualna wersja już nie jest tak wygodna. Jednak nie samo Android Auto blokuje dodatki. Drugą aplikacją, która to robi jest Usługa Google Play. Kolejne jej samoczynne aktualizacje zablokowały możliwość instalacji. Poniżej staram się więc opisać jak uruchomić dodatki na nowszych wersjach Android Auto i GPS (Google Play Services)

Przechodzimy na stronę https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/ by pobrać plik instalacyjny w formie pliku .apk. Należy pobrać i zainstalować wersję 3.5 (w momencie pisania tego tutoriala, ta wersja była najnowszą wspierającą dodatki, o których mowa w punkcie 3). 

Kolejnym krokiem jest sprawdzenie jaką posiadamy wersję aplikacji "Usługi Google Play" (eng. Google Play Services). Ja posiadam aktualnie 12.8.74 więc ją wam rekomenduję. Aplikacja ta także jest ważna, jeśli chcemy korzystać z dodatków w Android Auto. Warto więc sprawdzić, czy posiadamy taką wersję wchodząc w Ustawienia/Aplikacje. Jeśli macie nowszą wersję to są szanse, że z dodatków w Android Auto nie skorzystacie. Należy odinstalować aplikację (system przywróci wam jakąś starą fabryczną) i zainstalować wersję, o której wspominam https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-services/google-play-services-12-8-74-release/

Po jej instalacji trzeba szybko wykonać tę ważną czynność! 

Aplikacja aktualizuje się sama do wersji najnowszej, nawet jeśli w sklepie Google Play wyłączyliście automatyczne aktualizacje. Ale jest na to sposób. Niestety wymaga kupna osobnej aplikacji (nie jest droga), która za pomocą Root'a może zablokować permanentnie ustawienia wybranej przez nas aplikacji. W naszym przypadku auto update Google Play Services. Możecie też zrobić jej backup i w momencie jej samoczynnej aktualizacji przywrócić tę prawidłową wersję.

Aplikacja nazywa się Titanium Backup https://play.google.com/store/apps/details?id=com.keramidas.TitaniumBackup&hl=pl

Po zainstalowaniu wchodzimy do Menu (po prawej) i szukamy zakładki Automatyczne Aktualizacje Marketu. Tam szukamy na dole Google Play Services, oznaczamy haczyk po lewej i u góry po prawej akceptujemy zmiany. 

W tym momencie usługi Google nie powinny się same aktualizować, dzięki czemu będą działać dodatki w Android Auto.

Trzeba na nowo skonfigurować Android Auto i włączyć w ustawieniach programisty instalowanie z nieznanych źródeł..  i to wszystko!  

 

3. Dodatki do Android Auto

Jeśli wykonaliście powyższe kroki czas zainstalować dodatki.

Zanim to zrobimy, trzeba uruchomić aplikację Android Auto w telefonie, bez podłączania do samochodu. Następnie należy w niej włączyć tryb programisty.

Aby to zrobić, należy kliknąć u góry w 3 kreski (menu) i wybrać opcję "Informacje". Kolejnym krokiem jest klikanie w belkę z napisem "Informacje o Androidzie Auto" aż do momentu, gdy zobaczymy, że tryb programisty został włączony. 

Dalej klikamy w 3 kropki po prawej u góry i wybieramy Ustawienia programisty. Na samym dole jest zakładka "Nieznane źródła". Włączamy ją i możemy wyłączyć aplikację Android Auto.

 

  • AA Mirror , aplikacja ta pozwoli nam na mirror screen zawartości ekranu Androida. Pobieramy ze strony https://github.com/slashmax/AAMirror/tree/master/apk dwie aplikacje, aa_mirror i aa_unlock. Gdyby ktoś miał problem z pobraniem z poziomu telefonu, to proponuję przełączyć stronę na "Desktop version", na stronie jest taka opcja. Dzięki temu pliki pobierają się poprawnie. 

INSTALACJA: Najpierw instalujemy AA Unlock. Uruchamiamy i klikamy Unlock. Ma ona za zadanie "zmodyfikować" Android Auto, aby działały dodatki. Restartujemy telefon i po tej czynności możemy zainstalować AA Mirror oraz inne kompatybilne dodatki. AA Unlock już więcej nie trzeba będzie uruchamiać. 

Gdy aplikacja się zainstaluje, robimy restart telefonu i możemy ją skonfigurować po swojemu (obrót ekranu, wybór menu itp) Wątek na XDA: https://forum.xda-developers.com/android-auto/android-auto-general/mirror-screen-android-auto-disucssion-t3734180

Tłumaczenie ustawień znajdziecie w tym wątku:

 

Aplikacja wygląda tak: 

 IMG_0699.thumb.jpg.b98631824d453207e54641cff69171f7.jpgIMG_0702.thumb.jpg.c44c2a21b6ef50b03c6792d3659fb8b3.jpgIMG_0484.thumb.jpg.e2ab82da73d75171bf3b3555aaa5ef29.jpgBE5763BA-3C08-4917-8F39-09C142BCA51A.thumb.jpg.62d56a9c988234497cb9ac85049cd40d.jpgScreenshot_20180214-194703.thumb.png.23d99633153780b23e9cc0dd4859f547.png

 

Inne dodatki?

  • CarStream , dodatek do oglądania YouTube'a. Można także skonfigurować, by uruchamiać pliki lokalne lub z serwera. 

 

 

5a819c4d9b21c_https_2F2Fi.imgur.com2FCaKgfYc.png.8f507efcbcac25680629310efb3e89ee.pnghttps_%2F%2Fi.imgur.com%2FcWpTfpv.pngscree.png

Captura.thumb.jpg.a883e15deebe189fcad093b768170c3d.jpg5a819de2652ea_https_2F2Fi.imgur.com2F9hadgyX.thumb.png.8607f5ced27f368ef26cd676978136ee.png

  • AnyAutoAudio - Use any audio app in Auto - aplikacja służy do słuchania muzyki z poziomu Android Auto. Domyślnie mamy Google Music lub Spotify. Dzięki niej możemy sterować muzyką z innych aplikacji dostępnych na naszym smartfonie. Na daną chwilę to wersja Alpha, więc trzeba śledzić na bieżąco postęp prac.

IMG_1826.thumb.jpg.a8a1141a5af4addef1ac61860d1d016b.jpg0f1e78a7-222e-4bc5-865f-53da44cd612c.thumb.png.5e22a84f0a92e008f3dd78f002f0f2c8.png49e557ad-1381-48d9-9a91-aa66efbb78b8.thumb.png.04d7b791a1fe48b04e28a39ec0581ca3.png

 

 

Pojawiają się co rusz to nowsze dodatki, które uprzyjemnią działanie AA w naszych autach. Będę aktualizował wpis na bieżąco. Pamiętajcie, że niektóre wciąż są rozwijane i ulepszane, jednak już teraz działają mega sprawnie.

 

4. Automatyka

Kolejnym bardzo ważnym punktem (dla mnie na pewno) jest zautomatyzowanie działań telefonu z Androidem. Chodzi dokładnie o to, co ma się dziać z telefonem, gdy przejdzie w tryb Car Mode, czyli nasz Android Auto. Ważne dla mnie było to, aby po uruchomieniu samochodu i włączeniu się Android Auto zaczęła grać muzyka. Po wejściu w dodatek AA Mirror, na ekranie czeka na nas Yanosik, a nie czarne okno z logiem Android Auto, z którego ciężko wyjść. Jest to mega ułatwienie.

Oczywiście pomysłów i możliwości jest sporo. Dodatkowo gdy AA zostaje rozłączony, automatyka włącza w smartfonie tryb samolotowy, by się nie rozładował z powodu jakiś synchronizacji gdy zostawię go w samochodzie. Oczywiście tryb samolotowy zostaje wyłączony wraz z połączeniem AA i mogę korzystać z internetu.

Co potrzeba? Według mnie najlepszą do tego aplikacją jest Automate. Można ją pobrać za darmo ze sklepu Google Play na naszego androida https://play.google.com/store/apps/details?id=com.llamalab.automate

automate.png screen.thumb.png.83efdc4c79631f2de53dec408edb1b23.png screen2.thumb.png.88c29e64f0e93be08eb4965df1e654a7.png

Aby działała jak najlepiej potrzebny jest root. Ale bez niego też jest użyteczna, choć w poniższej automatyce może nie działać poprawnie.

Przygotowałem dla was dwie konfiguracje, które u mnie się sprawdzają. Pobierzecie jest stąd na swoje smartfony z Androidem

Pierwsza, wyżej opisana czyli polegająca na włączaniu i wyłączaniu trybu samolotowego, blokady orientacji ekranu w trybie landscape, gdy jesteśmy w trybie Car Mode oraz uruchomieniu Spotify, a następnie Yanosika i na końcu wciśnięciu "play" by zaczęła grać muzyka. Przydatna osobom używającym iPhone'a, jako głównego telefonu.

Download: https://www.dropbox.com/s/dlz8hk907clynd7/car_mode_airplane.flo?dl=0

Druga, praktycznie taka sama, ale bez automatyki trybu samolotowego. Dobra dla osób, których głównym telefonem jest Android, którego używają do AA.

Download: https://www.dropbox.com/s/61if8mmvzdj5fkx/car_mode_no_airplane.flo?dl=0

 

Konfiguracja aplikacji:

Aby wszystko działało jak należy trzeba ustawić w aplikacji Automate zezwolenia. Po uruchomieniu aplikacji klikacie w 3 kropki a następnie Settings. Zjeżdżacie niżej i jest opcja Permissions.

Ja mam zaznaczone pozwolenia: Superuser, Other apps i Connectivity. Oczywiście możecie zaznaczyć inne, ale do działania moich presetów nie są potrzebne.

5a83528a2622c_Screenshot(13_02.201810_00_09PM).thumb.png.c3822c35bfa9af2df85e0d80acf52643.png

 

Importowanie pobranych presetów:

Uruchamiacie aplikację i klikacie w 3 kropki. Tam jest opcja Import. Wybieracie pobrany preset, który was interesuje. Następnie wchodzicie w niego i klikacie Play. Możecie też je edytować. Wystarczy kliknąć w ikonkę ołówka.

Screenshot_20180213-215141.thumb.png.f3809605e39ff4b893e6ec30254617e3.pngScreenshot_20180213-215207.thumb.png.bdf255dd93e1d7a9d50a3566983f0476.pngScreenshot_20180213-215233.thumb.png.80072411f71034c1a5ee59b8b3764602.pngScreenshot_20180213-215218.thumb.png.78465ceee9e3b8cd4a6c2862e8f2ae8b.png

 

Od tej pory automatyka powinna działać bez zarzutów. W powiadomieniach powinniście widzieć ikonę z zębatką. To oznacza, że proces jest uruchomiony.

 

Dodatkowo klikając w "More flows..." a następnie Start, zostaniecie przeniesieni do zakładki społecznościowej, gdzie ludzie z całego świata wrzucają swoje gotowe automatyzacje. Można je stamtąd szybko zaimportować do swojej aplikacji i uruchomić.

more_flows.thumb.jpg.88cd9ce88d9c1849f69a5ee2aa152e42.jpg

 

Jeśli macie jakieś pytania, problemy lub sugestie na temat tego tematu to piszcie. Postaram się pomóc. Osoby korzystające z tej instrukcji także proszę o zapoznanie się z komentarzami, być może odpowiedź na wasze pytanie jest właśnie tam ;)

Daj lajka jeśli temat był dla Ciebie pomocny 9_9

 

 

 

 

 

Edytowane przez Dean
Dostosowanie tutoriala pod Android Auto 3.5 i GPS 12.8.74
  • Like 7
  • Thanks 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dean jesteś Bogiem :)) Ale nie rozumiem co ma na celu wyłączenie Bluetooth?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Thomsoon napisał:

@Dean jesteś Bogiem :)) Ale nie rozumiem co ma na celu wyłączenie Bluetooth?

Używając na co dzień iPhone, nie mogłem używać go jednocześnie z Android Auto ponieważ android przechwytywał połączenie bluetooth i rozłączał mi iPhone'a. Gdy próbowałem go ręcznie połączyć, widziałem tylko komunikat, że połączenie istnieje już z AA.

Nie pomagało też wyłączenie bluetootha w androidzie, ponieważ AA włączał go automatycznie sam. Ogólnie nic nie dało się zrobić, albo AA albo iPhone przez bluetooth.

Pewnego dnia wpadłem na pomysł, by wyłączyć permanentnie usługę bluetooth za pomocą roota. Gdy skonfigurowałem po tym AA w samochodzie ku mojemu zdziwieniu iPhone nie został rozłączony. Teraz używam AA do nawigacji i muzyki, a jabłko do dzwonienia. Najlepsze połączenie :) 

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za przeprowadzone poszukiwania i badania Marcin, myślę, że to będzie jeden z częściej odwiedzanych tematów :)

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to wszystko działa jakoś nie tak. Odinstalowałem AA i pobrałem najnowszą wersje, następnie pobrałem kolejne apki. Po pierwszym podłączeniu do samochodu CarSteam (YT) zadziałał i wszystko śmigało. Wróciłem do domu i zabrałem się za pozostałe. Koniec końców Mirror nie działa- jest zainstalowany, mogę zrobić/ustawić wszystko w ustawieniach ale po podłączeniu jest zwykle AA. Po wybraniu  AnyAutoAudio cały czas kręci się kółeczko i nie pokazują się inne apki z telefonu (np. Tidal). Po próbie instalacji Widgetów pokazuje mi że plik do pobrania jest pusty ? Po kolejnym podłączeniu i próbie włączenia CarSteam obraz się robi czarny i nawet nie mogę zrobić czegokolwiek na ekranie AA. Muszę odłączyć telefon i ponownie podłączyć z samochodem żeby wybrać np Spotify. Zaczyna mnie już to trochę męczyć ... ?

Oczywiście mam wyłączony tryb uśpienia w telefonie- tak w kontekście CarStream.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że dużo się dzieje u Ciebie. Odnośnie AnyAutoAudio, u mnie ta wersja też nie chce działać. Myślę że to kwestia aktualizacji dodatku, który będzie lada chwila. CarStream działa ok, choć miałem taki przypadek, że po kliknięciu w muzykę w AA zamiast Spotify miałem tam YouTube. Ale pomogło przełączenie się na Spotify  z poziomu AA. Nie rozumiem o co chodzi z Mirror, że nie działa. Mówisz o dodatku AA Mirror? Jeśli po włączeniu widzisz ciemny ekran to jest być może czarny ekran Android Auto na Twoim telefonie. W opcjach tego dodatku możesz włączyć "Sidebar" który włączy się po prawej stronie. W nim możesz wybrać aplikację, którą chcesz uruchomić. Możesz przypiąć też 3 ulubione. Dziś postaram się dopisać w tutorialu 4 punkt "Automatyka". Udostępnię wam gotowy plik kofiguracyjny, by po podłączeniu AA na ekran smartfona automatycznie pojawiał się Yanosik. Dzięki temu będzie można bezpośrednio przechodzić z Map Google w AA do fotoradarów w dodatku AA Mirror. Odnośnie Widgetów, widzę że pojawiła się wersja 0.2.0, ja mam 0.1.0. Udało mi się pobrać tę nowszą i zainstalować. Miałem problem tylko z instalacją z poziomu przeglądarki, ale Files Go sobie poradziło z tym bez problemu. 

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AnyAutoAudio udało mi się jakoś ogarnąć (na ile to można tak nazwać). Owszem działa ale tylko to przed podłączeniem z autem masz włączone. Czyli jeśli przed podłączeniem z autem masz włączony konkretny utwór to ten będzie działał. Skończy się to możesz odsłuchać go ponownie. Nie można przejść do kolejnego utworu i nie działa menu Tidal- w tym przypadku.

Udało się ogarnąć AA Mirror. Faktycznie działa ale muszę jeszcze ogarnąć ustawienia.

CarStream też działa, nie wiem jednak na jak długo :D Zobaczymy czy będzie działał po ponownym powrocie do auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Dean napisał:

1. Używanie w samochodzie iPhone'a (lub innego Androida) i Android Auto jednocześnie (wymaga root)

Na wstępie napiszę, jeśli nie używacie iPhone'a w samochodzie to od razu przejdźcie do punktu 2 :)

Celowo ten punkt jest jako pierwszy, ponieważ (w moim przypadku) najpierw wykonałem te kroki a następnie zainstalowałem Android Auto.

Cała procedura polega na zwykłym i prostym wyłączeniu usługi Bluetooth. Z poziomu ustawień nie da się tego zrobić. Dlatego potrzebny jest root.

Pobieramy aplikację https://play.google.com/store/apps/details?id=com.superthomaslab.rootessentials&hl=pl

Uruchamiamy ją pozwalając na dostęp do powłoki systemu. Przechodzimy do zakładki Pamięć/Menedżer aplikacji.

Tam szukamy aplikacji "Udostępnianie Bluetooth", klikamy w nią i w zakładce Narzędzia wybieramy Wyłącz.

Robimy restart telefonu i od tego momentu Bluetooth jest permanentnie wyłączony.

Działa to tak:

 

 

 

Bardzo fajna sprawa ale niestety pogubiłem się już przy pierwszym punkcie. Przepraszam za ignorancje ale jak mam na iPhonie (6S IOS 11.2.5) użyć aplikacji ze sklepu Google Play??

Nie rozumiem też zwrotu; "iPhone'a (lub innego Androida)" czy ktoś może to wyjaśnić w sposób bardziej przystępny dla słabiej zaawansowanych ;) Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ital napisał:

Bardzo fajna sprawa ale niestety pogubiłem się już przy pierwszym punkcie. Przepraszam za ignorancje ale jak mam na iPhonie (6S IOS 11.2.5) użyć aplikacji ze sklepu Google Play??

Nie rozumiem też zwrotu; "iPhone'a (lub innego Androida)" czy ktoś może to wyjaśnić w sposób bardziej przystępny dla słabiej zaawansowanych ;) Z góry dziękuję

Śpieszę z wytłumaczeniem. 

Punkt 1 jest dla osób, które chcą używać Android Auto i iPhone'a jednocześnie (a takich osób jest dużo, ponieważ Apple CarPlay na dzień dzisiejszy ssie). iPhone połączony przez bluetooth do rozmów, a Android Auto na ekranie radia do nawigacji, muzyki i wszystkiego innego co można tam wyświetlić. Oczywiście potrzebny jest do tego jakiś telefon z Androidem, o czym też napisałem. "iPhone'a (lub innego Androida)" ponieważ są osoby, które chcą używać AA na innym telefonie z Androidem a swój prywatny mieć do rozmów. 

Pozwolę sobie na edycję w głównym poście :)

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ital napisał:

Bardzo fajna sprawa ale niestety pogubiłem się już przy pierwszym punkcie. Przepraszam za ignorancje ale jak mam na iPhonie (6S IOS 11.2.5) użyć aplikacji ze sklepu Google Play??

Nie rozumiem też zwrotu; "iPhone'a (lub innego Androida)" czy ktoś może to wyjaśnić w sposób bardziej przystępny dla słabiej zaawansowanych ;) Z góry dziękuję

Chodzi o to że jak masz iPhona jako swój główny telefon a drugi jest w schowku z systemem Android. Po podłączeniu tego w schowku system automatycznie rozłącza buetooth i nie masz połączeń telefonicznych przez system głośnomówiący w iPhonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do CarStream-a to Google systematycznie stara się blokować tą aplikację, jeżeli komuś przestała nagle działać, mimo tego, że wcześniej działało, to wystarczy sklonować  plik instalacyjny i np. zmienić mu nazwę aplikacji.

Można to zrobić np aplikacją "App Cloner". Wystarczy tylko zmienić nazwę i AndroidAuto (google) już jej nie rozpozna.  Odinstalować orginalny CarStream, zainstalować z wykonanego instalatora i po sprawie.

Dzięki za AAMirror, to było to czego mi brakowało :) Obecnie już inne auto ale się przydało. Zwłaszcza, że w Oplu nie mam Mirror Linka a tylko AA.

Brawo TY !!

aamirror001.thumb.jpg.152995c8ac3c898fe815348b9734cc10.jpgaamirror006.thumb.jpg.3578df44d9c245b9c4f0f2d9247197a1.jpgaamirror004.thumb.jpg.27d7933e09577f2f9c0689c4c7a61c3f.jpg

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Dean napisał:

iPhone połączony przez bluetooth do rozmów, a Android Auto na ekranie radia do nawigacji, muzyki i wszystkiego innego co można tam wyświetlić. 

 

2 godziny temu, Thomsoon napisał:

Po podłączeniu tego w schowku system automatycznie rozłącza buetooth i nie masz połączeń telefonicznych przez system głośnomówiący w iPhonie.

Bardzo dziękuję za pomoc, teraz prawie wszystko jasne oprócz jednej rozbieżności; można rozmawiać przez bluetooth z iPhona czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super poradnik! Dzięki :)

Brakuje mi jeszcze wyświetlania map Android Auto na głównym wyświetlaczu - to dopiero byłby hicior :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ital napisał:

Bardzo dziękuję za pomoc, teraz prawie wszystko jasne oprócz jednej rozbieżności; można rozmawiać przez bluetooth z iPhona czy nie?

Można :) w głównym poście umieściłem film, gdzie pokazałem połączenie bluetooth z iPhonem i Android Auto na ekranie radia.

 

1 godzinę temu, Michasze napisał:

Super poradnik! Dzięki :)

Brakuje mi jeszcze wyświetlania map Android Auto na głównym wyświetlaczu - to dopiero byłby hicior :)

W naszych wersjach samochodów to raczej nie będzie już możliwe. Ale może w kolejnych to wprowadzą, kto wie :)

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, koleżanki :) Dodałem 4 punkt Automatyka by wszystkim żyło się lepiej! 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Dean. Napisz tylko czy ta zębatka na ekranie telefonu ma cały czas chodzić. Po pobraniu tej "drugiej konfiguracji" na ekranie telefonu (na górze) pojawiła się dodatkowa ikona. Ona cały czas ma tam pracować czy coś jest nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Thomsoon napisał:

Dzięki @Dean. Napisz tylko czy ta zębatka na ekranie telefonu ma cały czas chodzić. Po pobraniu tej "drugiej konfiguracji" na ekranie telefonu (na górze) pojawiła się dodatkowa ikona. Ona cały czas ma tam pracować czy coś jest nie tak?

Tak, zębatka ma cały czas działać. To pokazuje, że dana automatyka jest uruchomiona i oczekuje na zmiany. Ale spokojnie, z moich testów wynika, że ma się tyle do baterii co nic, ponieważ „czeka” na tryb „Car Mode” by móc następnie wykonać dalsze czynności. W danej automatyce są też Logi. Jeśli nie ma tam nic na czerwono to znaczy się automatyka przebiega prawidłowo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z instalacją AAMirror z pliku app-debug.apk z linku, wyskakuje błąd: podczas analizowania pakietu wystąpił błąd.

Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Kabe napisał:

Mam problem z instalacją AAMirror z pliku app-debug.apk z linku, wyskakuje błąd: podczas analizowania pakietu wystąpił błąd.

Jakieś pomysły?

Instalujesz prosto z przeglądarki? Spróbuj odpalić jakiś menedżer plików (np. Files Go od Google) i z jego poziomu zainstalować plik apk. Często instalator z Chrome'a sypie błędami. Daj znać czy pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności