Skocz do zawartości
Adriano007

Osram night breaker laser h7 do świateł mijania. Jakie są wasze opinie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak w tytule w sobotę założyłem nowe żarówki na światła mijania mianowicie Osram night breaker laser h7. Przed zakupem trochę poczytałem, posprawdzałem i wydawały się mi jedne z lepszych na rynku. Niestety ale jakież było moje rozczarowanie po pierwszej jeździe w porze wieczorowej. Żarówki po prostu tak słabo świecą- dramat. Dodatkowo snop światła bije tak nisko że tylko oświetla zderzak tylny w poprzedzającym samochodzie. Jakie są wasze doświadczenia z tym konkretnym modelem żarówek? Jutro muszę usunąć je z samochodu - bo jeszcze dojdzie do tragedii. Nadmieniam, że zakupiłem jej na allegro i pudełko nosi na sobie wszelkie nalepki, hologramy i przede mną na pewno nikt go nie otwierał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja je miałem w golfie IV i b5 i oprócz tego, że miały kiepską żywotność świeciły super, jasny rozproszony snop światła.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Przypuszczam, że w golfie miałeś zwykły reflektor. Zastanawiam się czy aby soczewka nie była winna temu że padające światło jest tak słabe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na odwrót w golfie soczewki w b5 zwykłe lampy. I w obu ładnie świeciło jesteś pewny, że to orginały są?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę na tych żarówka dla mnie świecą bardzo dobrze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza rzecz - niebieskie/"xenonowe" żarówki mają często słabą wydajność na mokrym (tzn. wydaje się, że gorzej świecą ale ja tego nie stwierdziłem gdy jeździłem na Tungsram Megalight +120 H1 w B4).

Druga - po wymianie trzeba ustawić reflektor!

Trzecia - możliwe masz wypalony odbłyśnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może faktycznie muszę ustawić lampy choć dziwne bo nigdy przy nich nie dłubałem, a poziomowanie mam sprawne. Co do odbłyśnika to samochód ma już 11 lat wiec jego jakość pewnie będzie trochę gorsza ale nie przypuszczam żeby aż tak był wypalony gdyż jak już pisałem przy wcześniejszych żarówkach było wszystko ok. Teraz wrzucam dwie fory tzn. 1 sza. obrazuje jakość światła przy zwykłych żarówkach przed wymianą, a 2- ga fotka obrazuje jakość światła po wymianie na Osram Laser.

Osram zwykłe.jpg

Osram laser.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już chce się porównywać jakość świateł na zdjęciu to należy robić zdjęcia w trybie manualnym i ustawiać parametry fotografii za każdym razem tak samo. Niestety robiąc to w "auto" zdjęcia wyglądają prawie zawsze niemal identycznie, tylko kolorystka tła się zmienia. To tak na przyszłość ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale żaden ze mnie fotograf. Jestem po wizycie na stacji diagnostycznej i tylko lewy reflektor wymagał korekty tzn. diagnosta minimalnie podniósł lampę bo za nisko świeciła. No nic dziś wieczorem kolejny test. Jak się okaże że nic to nie dało to żarówki do wymiany idą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie są podróby z allegro?

Ogólnie mówiąc to żarówki +130% czasem świecą  ledwie lepiej, czasem tak samo, czasem tylko zauważanie lepiej od standardowych o czym mówi wiele testów.  Nie wolno brać dosłownie tego DO 130% lepiej w stosunku do zwykłej żarówki.     Nie wiadomo co producent przyjmuje za zwykła żarówkę i w jakich warunkach sobie to sprawdza.

Ja bym proponował, żebyś sprawdził sobie żarówki o barwie 4200K.  One rzucają takie jeszcze nie białe ale już nie żółte światło i to też odbija się dobrze na widoczności. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt - ostatnio w jakimś Auto Świecie lub Motorze, że najlepiej te "plusy" działają w zwykłych reflektorach, a w soczewkach wychodzą ich braki geometryczne.

Oryginalność to kolejna sprawa - na stronie OSRAM'a można sprawdzić kody z hologramów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po jeździe testowej i stwierdzam, że nie widzę żadnej różnicy pomiędzy tymi Osram Laser a zwykłymi Osram-mami. Forumowicz StreamHD ma chyba racje w sensie, że parametry jakimi chwali się producent mają odzwierciedlenie w rzeczywistości. No nic. Pojeżdżę na nich chwilę jak mnie wkurw... to wywalę i kupie BOSMA. Tanie a całkiem fajnie świecą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wypadają Tungsramy +90% to raz, a dwa jak już wymieniać bez większych przeróbek to lepiej HID'y założyć. Taniej wyjdzie bo jak jeździsz bez dziennych to 2x do roku będziesz je wymieniał na nowy komplet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże widzisz i nie grzmisz? Jak już na forum się hid'y poleca to współczuję ale co tam taniej wychodzi przecież... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tommek7 napisał:

Najlepiej wypadają Tungsramy +90% to raz, a dwa jak już wymieniać bez większych przeróbek to lepiej HID'y założyć. Taniej wyjdzie bo jak jeździsz bez dziennych to 2x do roku będziesz je wymieniał na nowy komplet.

HID jest nie legalny to raz. Dwa w większości przypadków uszkadza odbłyśnik (promieniowanie UV). Kolejna to trwałość - mi Tunsgram +130 czy tam +120, w  B4 (halogen H1) wytrzymywał ponad 60.000 km (nieco ponad 1.5 roku) więc jak na H1 bez tragedii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2018 o 22:15, Adriano007 napisał:

Witam. Jak w tytule w sobotę założyłem nowe żarówki na światła mijania mianowicie Osram night breaker laser h7. Przed zakupem trochę poczytałem, posprawdzałem i wydawały się mi jedne z lepszych na rynku. Niestety ale jakież było moje rozczarowanie po pierwszej jeździe w porze wieczorowej. Żarówki po prostu tak słabo świecą- dramat. Dodatkowo snop światła bije tak nisko że tylko oświetla zderzak tylny w poprzedzającym samochodzie. Jakie są wasze doświadczenia z tym konkretnym modelem żarówek? Jutro muszę usunąć je z samochodu - bo jeszcze dojdzie do tragedii. Nadmieniam, że zakupiłem jej na allegro i pudełko nosi na sobie wszelkie nalepki, hologramy i przede mną na pewno nikt go nie otwierał.

Ja je mam w b7 zasięg około 160 metrów dupy nie urywa ale są troche lepszą opcją niz zwykle h7 a w twoim przypadku oddaj odblyśniki w lampach do regeneracji bo to bedzie przyczyną tego że kiepsko świecą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności