Skocz do zawartości
wbtlen

diesel Skrzynia 6 manual problem z 1 i wstecznym

Rekomendowane odpowiedzi

Witam objawy są takie że jest problem z wybiciem wstecznego i jedynki a nie kiedy podczas zmiany z 1 na 2 po wciśnięciu sprzęgła nie można wybić a auto przyhamowywuje, dzieje się tak nie zawsze ale często. Jest to problem do tego stopnia że już rozwaliłem jedną z linek od lewarka. Czy to problem z synchronizatorem. Sprzęgło wymienione jakiś czas temu, ktoś mi powiedział że sprzęgło może nie całkiem rozłączać i po wciśnięciu ciągnie ale sprawdzałem na równym nie ciągnie. Pozostałe biegi wchodzą idealnie.

Proszę o podpowiedzi co to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytarta obudowa skrzyni biegów, nie huczy ci 6 bieg jak puścisz pedał gazu?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Podczas jazdy biegi wchodzą bez problemu, ale jak auto stoi to jest problem szczegodnie z pierwszym i wstecznym biegiem. Dodatkowo na 5-tym biegu, jak się zdejmie nogę z gazu słychać lekki "gwizd", szczególnie na zimnym silniku. Co może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A olej to wymienialiście kiedyś w skrzyni ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie zacznij od wymiany oleju - czyni to cuda:)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie rację, trzeba zacząć od najprostszej rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyj ori oleju lub wysokiej jakości zamiennika :) Nie żałuj bo to potem odbije się szybko te pare zł 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załóż korek  spustowy  z magnesem bo  to  ważniejsze niż  olej  po  100 zł  za  litr. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.01.2019 o 22:13, gutierez napisał:

Mam podobny problem. Podczas jazdy biegi wchodzą bez problemu, ale jak auto stoi to jest problem szczegodnie z pierwszym i wstecznym biegiem. Dodatkowo na 5-tym biegu, jak się zdejmie nogę z gazu słychać lekki "gwizd", szczególnie na zimnym silniku. Co może być przyczyną?

Rozwiązałeś już problem z tą skrzynią. Mnie dziś ciężko wchodziła z rana jedynka i wsteczny. Musiałem wiele razy próbować i w końcu się rozchodzilo. Wczoraj wieczorem jak jechałem po parkingu na 1 nce to strzeliło coś głośno w okolicach lewarka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności