Skocz do zawartości
Pestek92

diesel Pytanie o TURBO 1.9 TDI ATJ 115KM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z notlaufem w moim ATJ 115KM podczas jazdy jak mocno depne powyżej 3 tysięcy obrotów odcina turbo i w tym momencie na vagu wywala błąd 17965 P1557 Przekroczona w górę granica regulacji układu regulacji ciśnienia doładowania oraz jak podniosłem maskę to wężyk dochodzący do gruszki po wypięciu nie ma podciśnienia zaś jak zgasze silnik i odpale ponownie podciśnienie wraca i znowu jest wszystko dobrze. Sprawdziłem wszystkie wężyki czy są dobrze podłączone i szczelne, wymieniłem filtr powietrza bo był czarny, czyściłem EGR i dalej to samo. Czytałem, że podobno przyczyną może być gruszka, N75 lub zapieczone kierownice turbo... moje pytanie: czy można zamienić miejscami N75 z N18 żeby sprawdzić czy N75 jest uszkodzony czy to inne zawory i nie będzie dobrze działać ? chciałbym wykluczyć N75 i wtedy w ostateczności wyjme turbo z gruszką. Prosze o porady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Pestek92 napisał:

moje pytanie: czy można zamienić miejscami N75 z N18 żeby sprawdzić czy N75 jest uszkodzony czy to inne zawory i nie będzie dobrze działać ?

 

W turbinach ze zmienną geometrią można te zawory zamieniać bez problemu, więc działaj śmiało. Było mówione miliard razy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności