Skocz do zawartości
mimoc

Nie działają spryskiwacze szyb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

wczoraj dopadła mnie awaria:

- nie działa spryskiwacz przedniej szyby

- nie działa spryskiwacz tylnej szyby

- nie działa tylna wycieraczka

przestało działać wszystko na raz. sprawdziłem bezpiecznik 42 w skrzynce po lewej stronie [ATTACH=CONFIG]110998[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]110999[/ATTACH] i jest sprawny ale nie ma na nim żadnego napięcia. Nie słychać też żadnego dźwięku przy próbie uruchomienia spryskiwacza czy wycieraczki z tyłu. Co mógłbym jeszcze sprawdzić? Bardzo proszę o podpowiedź.

 

Niestety jeszcze się z tym nie uporałem (parkuję pod chmurką i nie ma za bardzo warunków).

Dzisiaj zauważyłem, że nie ma również 12V w gniazdach przy zapalniczce z przodu, w gnieździe z tyłu tunelu i w bagażniku.

Wszystko musi więc być ze sobą powiązane.

Ma może ktoś jakiś pomysł?

Za wszelkie podpowiedzi serdeczne dzięki.

 

Witam,

już (albo dopiero) wszystko działa. Powodem braku działania w/w urządzeń był przekaźnik 460 w module Bordnetz Przechwytywanie_web.JPG .

Jak ktoś będzie miał taki przypadek to może zaoszczędzi sobie szukania i trochę kasy nie zlecając naprawy w warsztacie.

 

Pozdrawiam Arek

20131213_132524web.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powodem braku działania w/w urządzeń był przekaźnik 460

Był przepalony czy miał inne uszkodzenia? Pytam ponieważ w kolegi B6 właśnie ten przekaźnik często się przepala i elektryk nie wie dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

już (albo dopiero) wszystko działa. Powodem braku działania w/w urządzeń był przekaźnik 460 w module Bordnetz [ATTACH=CONFIG]111367[/ATTACH] tutaj jego opis [ATTACH=CONFIG]111368[/ATTACH] .

Jak ktoś będzie miał taki przypadek to może zaoszczędzi sobie szukania i trochę kasy nie zlecając naprawy w warsztacie.

 

Pozdrawiam Arek

 

Witaj Arkadiuszu.

Mam ten sam problem czyli spryskiwacz przód i tył oraz tylna wycieraczka...Ale co dalej? Co z tym przekaźnikiem 460?Niestety jestem kompletnie zielony w dziedzinie motoryzacji. Gdzie ten przekaźnik znajdę? Czy można to wymienić samemu?

 

Pozdrawiam Tomek

 

---------- Dodano o 00:50 ---------- Poprzednia wiadomość o 00:48 ----------

 

Witaj Arkadiuszu.

Mam ten sam problem czyli spryskiwacz przód i tył oraz tylna wycieraczka...Ale co dalej? Co z tym przekaźnikiem 460?Niestety jestem kompletnie zielony w dziedzinie motoryzacji. Gdzie ten przekaźnik znajdę? Czy można to wymienić samemu?

 

Pozdrawiam Tomek

 

 

Ok. Teraz pojawiły mi się jakieś zdjęcia. Gdzie tej kostki "460" szukać?

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Teraz pojawiły mi się jakieś zdjęcia. Gdzie tej kostki "460" szukać?

Tomek

 

Witam,

przekaźnik "460" znajduje się w module Bordnetz za schowkiem pod kierownicą. Musisz otworzyć ten schowek, a u góry schowka trzeba zwolnić zaczep i schowek będzie się trzymał tylko na zawiasach. Z zawiasów można go też wyjąć po prostu go pociągając do siebie i już będziesz widział przekaźniki. Foto który już masz.

Zobacz czy nie masz też 12V w gniazdach zapalniczki.

 

Pozdrawiam Arek

 

Zauważyłem, że masz benzynę, więc nie wiem czy w Twoim będzie tak samo więc musisz zobaczyć.

Wymiana banalna w 1 minutę ;)

Edytowane przez Aciol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok. Teraz pojawiły mi się jakieś zdjęcia. Gdzie tej kostki "460" szukać?

Tomek

 

Witam,

przekaźnik "460" znajduje się w module Bordnetz za schowkiem pod kierownicą. Musisz otworzyć ten schowek, a u góry schowka trzeba zwolnić zaczep i schowek będzie się trzymał tylko na zawiasach. Z zawiasów można go też wyjąć po prostu go pociągając do siebie i już będziesz widział przekaźniki. Foto który już masz.

Zobacz czy nie masz też 12V w gniazdach zapalniczki.

 

Pozdrawiam Arek

 

Zauważyłem, że masz benzynę, więc nie wiem czy w Twoim będzie tak samo więc musisz zobaczyć.

Wymiana banalna w 1 minutę ;)

 

Witam Arku. Dziś mam o wiele powazniejszy problem niz przekaźnik az mi sie odechciało tym zajmować...

Postanowiłem sprawdzić numer VIN poprzez jedną ze stron dekodujących VIN i okazalo sie ze samochód powinien posiadać manualną skrzynię biegów, silnik diesla oraz rocznik 2006!!!!!

Masakra....Czy te strony dekodujące VIN są wiarygodne? Co to może dla mnie oznaczac?

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś mam o wiele powazniejszy problem niz przekaźnik az mi sie odechciało tym zajmować...

Postanowiłem sprawdzić numer VIN poprzez jedną ze stron dekodujących VIN i okazalo sie ze samochód powinien posiadać manualną skrzynię biegów, silnik diesla oraz rocznik 2006!!!!!

Masakra....Czy te strony dekodujące VIN są wiarygodne? Co to może dla mnie oznaczac?

Tomek

 

ooo na to to ja już nie odpowiem, a nie chcę gdybać co to może oznaczać, ale na pewno nic dobrego. Mam nadzieję, że to tylko fatalna pomyłka na stronie. Nie masz chyba wyjścia i żeby spokojnie spać to pozostaje Ci sprawdzić wiarygodnie VIN w ASO. Daj znać i powodzenia.

Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy tu kolegów na forum, którzy sprawdzą Ci po vinie wszystko wraz z historią wszystkich napraw przeprowadzanych w ASO :) poszukaj a znajdziesz i będziesz spał spokojnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi oraz rady:) Na jednej ze stron dane zgadzały się z danymi w dowodzie.....Jutro rano jade do urzedu celnego opłacić akcyzę i dam Wam znać czego się dowiedziałem...Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś mam o wiele powazniejszy problem niz przekaźnik az mi sie odechciało tym zajmować...

Postanowiłem sprawdzić numer VIN poprzez jedną ze stron dekodujących VIN i okazalo sie ze samochód powinien posiadać manualną skrzynię biegów, silnik diesla oraz rocznik 2006!!!!!

Masakra....Czy te strony dekodujące VIN są wiarygodne? Co to może dla mnie oznaczac?

Tomek

 

ooo na to to ja już nie odpowiem, a nie chcę gdybać co to może oznaczać, ale na pewno nic dobrego. Mam nadzieję, że to tylko fatalna pomyłka na stronie. Nie masz chyba wyjścia i żeby spokojnie spać to pozostaje Ci sprawdzić wiarygodnie VIN w ASO. Daj znać i powodzenia.

Arek

 

 

Dziś na przeglądzie technicznym po wpisaniu numeru VIN pojawiły się 4 auta do wyboru 2 diesle i 2 benzyniaki...Czyli wg mnie te stronki rozkodowujące po VIN-ie mogą nie dać rzetelnej informacji o danym aucie....To takie tylko moje spostrzeżenia...

Pozdrawiam Tomek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podpinam się pod temat. U mnie nie działa jedynie spryskiwacz na przód i tył. Wycieraczki chodzą, napięcie w gniazdach zapalniczek jest nawet słuchać że przekaźnik pyka w momencie próby spryskania szyb a pompka milczy. Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki, wykręciłem pompkę, na krotko podłączona działa. Sprawdziłem kable we wtyczce nie ma na nich napięcia ani tez nie maja przejścia. Proszę o pomoc skonczyly mi się pomysły i nie mam pojęcia co dalej a chciałbym uniknąć serwisu z wiadomych powodów. Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja tez sie pochwale,pod autem plama ,w zbiorniczku susza, po zdjeciu wszystkiego by dojsc do zbiorniczka (pomnik trzeba postawić temu co to tak wymyslil)okazalo sie ze pękł weżyk ,polatalem bo nie bede wiazki rozwalał by go wymienic ,i teraz spryski sikaja jak facet z przerostem prostaty , co to moze byc , pompka daje bo odłaczylem wezyk i sika na 5m, spryski zasyfiałe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chriso

Jak reguluje się spryskiwacze szyby? Konkretnie chciałbym przesunąć lewy sikacz prawego spryskiwacza bardziej w kierunku kierowcy. W spryskiwaczu widzę prostokącik i obok otwór (na imbusa?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mi tylna wycieraczka stanela w polowie drogi na szybie i juz koniec.

poszedl bezpiecznik bo spryski nie dzialaly.

po wymianie bezp. spryski dzialaja(przod i tyl) ale wycieraczka ani drgnie...

 

Duzo jest roboty z rozkrecaniem aby dostac sie do tego silniczka?

OD razu szukac nowego czy myslec nad naprawą starego?

 

mile widziane jakies nr tych silniczkow i ceny

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam problem ze spryskiwaczem tylnej szyby. Zaczęło się w tamtym tygodniu jak spryskiwałem tył to podawało płyn na tył i przód, a teraz tylko przód. Czyli jak włączam tylny spryskiwacz to płyn jest podawany na przednią ze słabiutkim ciśnieniem i włącza się tylna wycieraczka i pracuje na sucho.

Jak pryskam przednią szybę to płyn leci z normalnym ciśnieniem i jest ok.

Miał ktoś tak?

ps. myslałem że może jakiś wężyk spadł ale wtedy przez klapę by spływał płyn i zderzak byłby mokry- jest suchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś znowu bawiłem się spyskiwaczem i odkryłem że po chwili cały płyn mi wywaliło na ziemie. Chyba spadł wężyk wychodzący z pompki do tylnej szyby.

Czy muszę zdejmować zderzak żeby dostać się do pompki od sprysków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem się do pompki sptyskiwaczy i okazało się że spadł wężyk wychodzący z pompki.

Niestety nie mogę go założyć bo szybkozłączka nie trzyma jak należy i wężyk spada. Nie wiem co z tym zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie mogę go założyć bo szybkozłączka nie trzyma jak należy i wężyk spada. Nie wiem co z tym zrobić
szybkozłączka ma a'la zawleczke sluzaca aby wlasnie nie spadla z króćca pompki, jezeli gdzies ja "posiales" to raczej musisz poszukac calosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iść do serwisu i kupić nową szybkozłączkę za 17 pln i wymienić. Możesz też zdjąć szybkozłączkę i nasadzić szlauch na króciec pompki i zabezpieczyć cybantem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o sam element:

3B0 955 665C - element kątowy, koszt 11,27PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szybkozłączka ma a'la zawleczke sluzaca aby wlasnie nie spadla z króćca pompki, jezeli gdzies ja "posiales" to raczej musisz poszukac calosci.

 

Ta zawleczka nie chciała trzymać. Musiałem pogłebić ten rowek w krućcu i jakoś tam trzyma.

Taki widok zastałem po dostaniu się do zbiornika

dafota.2.d1p1407865285l.jpg.smWP_20140812_001.jpg&th=2189

 

Zaworek z kruććami (z białego idzie na tylną szybą, a z czarnego na przednią). Gdy odczepiamy go od pompki musimy uważać bo wypadną oringi

dafota.2.5aj1407865284v.jpg.smWP_20140812_005.jpg&th=4689

 

no i szybkozłączka

dafota.2.a9b1407865285k.jpg.smWP_20140812_002.jpg&th=4726

 

Narazie płyn jest to chyba dobrze poskładałem :)

Edytowane przez zarembaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności