Skocz do zawartości
mimoc

Nie działają spryskiwacze szyb

Rekomendowane odpowiedzi

Odgrzewam kotleta. Od 2 dni już na plusie po mocnych mrozach. Dalej pompka stoi i na dodatek jest info z kompa, że nie ma płynu. Jakieś pomysły drodzy Panowie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień płyn na inny, bo zdarza się, że na niektórych czujnik kłamie. 

Przeglądnij stan instalacji w okolicach pompki. 

Sprawdź pompkę "na krótko". 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, rozwiązałem problem, więc się dzielę.

Okazuje się, że faktycznie mógł zamraznąć płyn i przez próbę odpalenia spryskiwacza uszkodził się przekaźnik.

Wymieniony na nowy.

Znajduje się on pod schowkiem od strony kierowcy.

Pierwszy po prawej stronie - u mnie z numerem 645. Koszt nowego w Interteam 31zł. Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Mam taki problem że nie działa mi spryskiwacz przedniej szyby. Spryskiwacz reflektorów działa bez zarzutów natomiast szyby wcale. Wycieraczki działają normalnie. Sprawdzałem bezpieczniki, są ok. Zamieniłem przekaźniki pod kierownicą i nadal bez zmian. W czym może być problem? Do szyby i lamp są dwie osobno pompy? Czy jest to jedna wspólna? Dziękuję i pozdrawiam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wężyk od płynu nie przełamany przy zwiasie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tommysat odłącz klemę akumulatora na minutę. Jak to nie pomoże, szukaj usterki w kablach albo samej pompce, która jest osobna dla szyb, a osobna dla reflektorów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, problem rozwiązany ? okazało się że przy tych mrozach zamarzł płyn i przy próbie pryskania komputer zablokował pompkę, pewnie ze względu na większy opór. Wystarczyło wykasować błąd i po problemie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . 
spryskiwacze przestały mi działać z przodu z dnia na dzień . Płyn był zimowy wlany . Wczoraj wymieniłem pompkę ale niestety nic to nie dało . Macie jakis pomysł co mogę zrobić ? Dodam ze tylny spryskiwacz nie działa tez wraz z wycieraczka - to już nie działało wcześniej . 

Tu mam zdjęcie przekaźników spod kierownicy z zza schowka - może ktoś mi powie które są od spryskiwaczy bo może przekaźnik trzeba wymienić 

zdjęcie

EC70BE51-F462-413B-9B69-8BDE6970255E.jpeg

Edytowane przez PaprOk
Dodanie zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

również jestem zielony w sprawach mechaniki aut i również mam ten sam problem.Nagle przestały działać na raz spryskiwacze z przodu i z tyłu i wycieraczka z tyłu a z przodu działają spryskiwacze na światła.Którą kostkę musiałbym wymienić albo coś innego zmienić?

passat.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PaprOk @Ferion rozłączyć klemę na chwilę. Sprawdzić błędy w BCM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności