Skocz do zawartości
jajaski

Passat B7 szyberdach Panorama

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem posiadaczem B7 i mam problem z szyberdachem Panorama ,bardzo często zacina się i nie domyka . Po wizycie w serwisie i przesmarowaniu wszystkiego  wraca do normy na krótki czas. Obsługa serwisu nie chce podać mi sposobu awaryjnego zamykania uchylonego dachu. Za każdą wizytę kasują mnie 150 zł. Wiem ,że w silniczku szyberdachu powinno być gniazdo ,które umożliwia zamknięcie (imbus kwadrat ) Niestety po demontażu lampek przy lusterku i dojściu do silniczka za żadne skarby nie mogę tego znaleźć są tylko śruby mocujące silniczek. Czy ktoś z forumowiczów mógłby pomóc mi w lokalizacji awaryjnego domykania dachu lub innego sposobu na zamknięcie tego k.......Jeżeli to możliwe prosiłbym o fotkę ze wskazaniem właściwego gniazda.

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dach.PNG

dach1.PNG

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuję za odpowiedź.....przy kolejnych problemach z dachem spróbuję zastosować się do ww procedury

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.02.2018 o 18:36, jajaski napisał:

... Wiem ,że w silniczku szyberdachu powinno być gniazdo ,które umożliwia zamknięcie (imbus kwadrat ) Niestety po demontażu lampek przy lusterku i dojściu do silniczka za żadne skarby nie mogę tego znaleźć są tylko śruby mocujące silniczek. Czy ktoś z forumowiczów mógłby pomóc mi w lokalizacji awaryjnego domykania dachu lub innego sposobu na zamknięcie tego k.......Jeżeli to możliwe prosiłbym o fotkę ze wskazaniem właściwego gniazda.

długo szukałem i udało mi się znaleźć ten imbus :) - u mnie był schowany pod kablami, ale nie był w tym miejscu w którym opisuje go instrukcja w dziale awaryjnego otwierania i zamykania dachu (jakieś 3cm bliżej szyby). Jak tylko będę raz jeszcze rozkręcał to pyknę fotki.

Problem jaki się pojawił u mnie to to, że nie mogę otworzyć dachu obracając pokrętłem a trzymając gałkę tak jakbym chciał go uchylić - zastanawiam się czy szukać modułu otwierania czy może jednak wystarczy jakiś reset zrobić??

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czego to wina,przyczyna?bo sa dwa silniczki w panoramie tył i przód. Mi sie otworzył dach do końca a potem nie chciał ruszyć by sie zamknąć ,pomogłam ręka i jakoś doszedł do siatki, osłony sprężyste i co ja dotknął to sie lekko cofnac i nie chciał sie zamknąć .Za którymś razem zamykała sie tylko przednia krawędź a tył stał w niedomyku Ale dość wysoko. Za pomocą imbusa domknolem go.Potem tylko uchyla sie lekko i przy przytrzymaniu domyka ,nic więcej nie reaguje.Czy to linki,czy zapadko czy przelacznik a moze tylny silniczk? Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo po tym jak pierwszy raz przytrafił mi się ten kłopot nie zwracałem na to uwagi - była wtedy zima i po przejechaniu kawałka drogi udało mi się zamknąć dach. Wtedy pierwsza myśl była taka, ze któryś czujnik zareagował po auto stało mocno przechylone więc uznałem, że szyba jest za ciężka, żeby na takim przechyleniu silniczek dał radę ją pociągnął.
Przed wakacjami problem mi powrócił i tu trafiłem do Wąskiego, ale jak już do niego dojechałem to po wjechaniu na plac nagle okazało się, że wszystko działa w jak najlepszym porządku. Sprawdziliśmy wtedy w komputerze i był tylko jakiś jeden błąd z 'zakresem pracy'. Nie wiązałem wtedy tego z przechyleniem samochodu.
Co jakiś czas doświadczałem tej uciążliwości, ale zazwyczaj działało przytrzymanie pokrętła tak jakbym uchylał okno (tylko cały czas trzymałem a nie puszczałem po daniu impulsu). Jakoś dwa tygodnie temu to samo przytrafiło się mojej Adze jak pojechała po dziecko i nie dawała rady zamknąć dachu bo nie wiedziała o trzymaniu pokrętła. Mądre dziecko cośtam kojarzyło i córa poradziłą mamie, zeby przejechała kawałek i przyhamowała delikatnie i wtedy spróbowała - zadziałało.

Mój wniosek jest taki, że problem z domykaniem może pojawiać się w sytuacji, gdy czujniki przechyłu (u mnie taki jest i z tego co wiem w tej konfiguracji ma je każde DSG) podadzą wartość, która jest dla kompa sygnałem, że silnikom może być zbyt ciężko. Jest to czyste przypuszczenie, ale jak przez rok się temu przyglądam jest to jedyne sensowne wytłumaczenie. Być może ten czujnik nie podaje prawdziwych danych, ale jeszcze nie mam pomysłu jak to zweryfikować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie poradźcie 

Po wymianie silniczka z modułem szyberdachu i przypisaniem go, dach się wogulę nie domyka , pokrętło jest na pozycji zamkniętej a pod kompem czyta go ze jest pozycji uchylone, i wogulę nieda  się przypisać żeby startował od pozycji zamkniętej. Próba zamknięcia go awaryjnie pokretłem wogulę nie działa, zostaje tylko przy każdym otwarciu dachu domyka go ręcznie kluczem imbusowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jeżeli ktoś ma problem z otwieraniem i zamykaniem dachu panoramicznego może poniższa instrukcja pomoże.

Mi po ruszeniu ręcznie imbusem szyber chodził tylko jak trzymałem guzik. Poniższa adaptacja rozwiązała problem.

W sterowniku 4F Centr. Electr. widniał błąd 01512 dotyczący adaptacji dachu panoramicznego którego można było skasować dopiero po przeprowadzeniu poniższej procedury. 

Może ta informacja przyda się jeszcze komuś.

Wyuczanie/Adaptacja/Kalibracja można wykonać tylko, gdy pokrywa jest zamontowana (niebezpieczeństwo uszkodzenia).

Aby dach odsuwany / podnoszony działał prawidłowo, po wymontowaniu i ponownym zamontowaniu silnika lub po wymianie silnika należy przeprowadzić wyuczanie.

Silnik odsuwanego dachu

– Włączyć zapłon i zamknąć drzwi, w razie potrzeby zamknąć dach odsuwany.

– Pociągnąć przełącznik uruchamiania dachu odsuwanego / podnoszonego i przytrzymać w tym położeniu 10 sekund.

– Pokrywa dachu odsuwanego zostaje podniesiona, przesunięta do tyłu aż do położenia krańcowego, następnie ponownie do przodu i na koniec zamknięta.

Podczas całego procesu normalizacji przełącznik uruchamiania dachu odsuwanego / podnoszonego musi pozostać pociągnięty.

Tym samym proces wyuczania jest zakończony.

Silnik rolety przeciwsłonecznej

– Włączyć zapłon i zamknąć drzwi, w razie potrzeby całkowicie zamknąć roletę przeciwsłoneczną.

– Przełącznik uruchamiania rolety przeciwsłonecznej nacisnąć w położeniu zamknięcia i tak przytrzymać przez 10 sekund.

– Roleta przeciwsłoneczna zostaje otwarta aż do położenia krańcowego, a następnie z powrotem zamknięta.

Podczas całego procesu normalizacji przełącznik uruchamiania rolety przeciwsłonecznej musi pozostać wciśnięty.

Tym samym proces wyuczania jest zakończony.

W przypadku nowych silników (jako część zamienna) wyuczanie rozpoczyna się natychmiast po uruchomieniu przycisku - bez 10 s czasu oczekiwania.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć koledzy!

Chciałbym przeprowadzić czyszczenie prowadnic i wszelkie możliwe sprawy związane z konserwacją. Np gdy uchylam panorame z pozycji zero -> góra, słychać zawias (zgrzyt elementu).

Druga sprawa to podczas jazdy klepie dachem jakby był gdzieś nie dokręcony. Podpowie ktoś jak prawidłowo wykonać wszelkie prace?

 

Piona! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

pacjent: Passat CC 2011

mam dach panoramiczny gdzie tylko tylna część uchyla się góra dół. Normalnie było tak, że po wciśnięciu przycisku dach się uchylał a po pociągnięciu przycisku w dół się zamykał. Nie potrafię powiedzieć kiedy to się stało bo używam go bardzo sporadycznie, ale przy próbie zamknięcia (gdzie wcześniej wystarczyło pociągnięcie przycisku w dół i puszczenie) dach się zamyka i otwiera. Czasem (za 4-5 razem) zamyka się jeśli trzymam przycisk w dół i puszczam w momencie kiedy jest zamknięty, jeśli nie puszczę to znowu się otworzy. Czy ktoś ma pomysł jak to naprawić lub w najgorszym wypadku odłączyć otwieranie dach panoramicznego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wystarczy suchy smar? byłem na serwisie vw zdiagnozowano defekt silnika panoramy. Miałem tak samo odsunalem i już nie chciał się domknac tak jakby miał za ciężko. Morał z tego taki że silnik panoramy gdy ma ciężej tzn coś stawia opór automatycznie rozlacza się. Wystarczy wypryskac szyny , prowadnice. Ja dawałem wszędzie gdzie przesuwa się panorama. I problem z głowy. Przecieków także już więcej nie było 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności