Skocz do zawartości
Gość Paulooo

Prędkościomierz i inne wskaźniki - nie działają

Rekomendowane odpowiedzi

Tak,pierwsza rzecza ktora byla robiona to wlasnie test VAGiem.Byl pewien niby fachowiec ktory mnie skasowal ale nic nie pomogl i nic nie stwierdzil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro po teście VAG'iem wszystko było :ok to licznik jest dobry a powodów trzeba szzukać gdzie indziej-połączenia,zasilanie itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.U mnie problem jest tego typu ze nie dziala zadna wskazowka od zegarow licznika.Czyli predkosciomierz,obrotomierz,wskaznik paliwa i temperatury.Jakis czas termu wzkazowki raz dzialaly raz nie.Jezeli przestawaly dzialac to wszystkie jednoczesnie.I teraz padly calkowicei.Sprawdzalem kostki przylaczone do licznika i wszystko jest ok.Nawet przelutowalem caly licznik na nowo.Byl podlaczony pod kompa i wciaz nie wiadomo co jest przyczyna.Prosze o pomoc. B5 1.9 TDI 96r
szukaj usterki w podlaczeniu lub w kablach bo jhakos malo p[rawdopodobne by nagle wszystko padlo tz licznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mi ja padały liczniki (bo kilka sztuk sie spaliło) to padała gdzies masa (przewaznie na scieżce albo sam procesor) powodem był pływak w baku Proponuje przejrzeć piny do licznika albo podmienic licznik na chwile i zabaczyc w czym tkwi problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michal1106

Witam

mam problem cały czas miga mi kontrolka poziomu płynu

płynu w zbiorniczku jest dosc

wcześniej nie działał mi wogóle zaden licznik i kontrolka teraz wszystko naprawiłem tylko nie moge sobie dac rady z ta migajacą kontrolka

mam passata 1.9d rocznik 93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:helpWitam. Jestem nowy na forum wiec wybaczcie jesli bylo cos takiego.

Mam passata b5 1.9 TDI 110km i mój problem polega na tym ze nie dzialaja mi zadne skazówki w liczniku (temp., predk., obrotom., paliwo), gdy wsiadam rano do samochodu i przekrece zaplon to wskazówka od paliwa sie podnosi, ale gdy auto odpali to nie dzialaja zadne z nich. Po jakims czasie wskazowki "zaskakuja" i jest wszystko w porzadku ale otem znow jest to samo:dupablada Pomozcie bo nie wiem w czym jest problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Jestem nowy na forum wiec wybaczcie jesli bylo cos takiego.

Mam passata b5 1.9 TDI 110km i mój problem polega na tym ze nie dzialaja mi zadne skazówki w liczniku (temp., predk., obrotom., paliwo), gdy wsiadam rano do samochodu i przekrece zaplon to wskazówka od paliwa sie podnosi, ale gdy auto odpali to nie dzialaja zadne z nich. Po jakims czasie wskazowki "zaskakuja" i jest wszystko w porzadku ale otem znow jest to samo Pomozcie bo nie wiem w czym jest problem

 

podlacz pod kompa,sprawdz bledy.mozliwe ze tylko kostka sie wypiela albo zimne luty

Edytowane przez stade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam temat gdyz z problemem wciaz sie borykam. Wlozylem inny licznik od kolegi z paska i wszystko dziala ok(oczywiscie nie odpale auta bo immo)Czy ktos moze mi poradzic krok po kroku jak zainstalowac nowy licznik?(chodzi mi o sprawy komputerowe)Posiadam Vag-a.Jaki licznik kupic?Czy musi sie zgadzac z rodzajem silnika,pojemnosc itd?Moze przelutowac tylko pamiec ze starego licznika? Ale nie mam pojecia gdzie ona sie znajduje i jak wyglada.Moze wyciac immo? Ale tez nie wiem jak:)Prosze o pomoc koledzy bo juz mam dosc mandatow gdyz nie wiem z jaka predkoscia jade:)Paliwa tez mi juz braklo pare razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponawiam temat gdyz z problemem wciaz sie borykam. Wlozylem inny licznik od kolegi z paska i wszystko dziala ok(oczywiscie nie odpale auta bo immo)Czy ktos moze mi poradzic krok po kroku jak zainstalowac nowy licznik?(chodzi mi o sprawy komputerowe)Posiadam Vag-a.Jaki licznik kupic?Czy musi sie zgadzac z rodzajem silnika,pojemnosc itd?Moze przelutowac tylko pamiec ze starego licznika? Ale nie mam pojecia gdzie ona sie znajduje i jak wyglada.Moze wyciac immo? Ale tez nie wiem jak:)Prosze o pomoc koledzy bo juz mam dosc mandatow gdyz nie wiem z jaka predkoscia jade:)Paliwa tez mi juz braklo pare razy.
http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=52106&highlight=adaptacje+licznika

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=50376&highlight=adaptacje+licznika

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=52445&highlight=adaptacje+licznika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nagle znikł mi prędkościomierz i wskaźnik od benzyny faluje i brak średniego spalania i kilometrów na liczniku sprawdziłem vagiem i był bład 625.

 

Przełączyłem na climatronicu na kod 16 i nie pokazywało mi prędkości.

 

Czy ma ktoś pomysł co może być zepsute?

 

 

Dziś wymieniłem czujnik prędkości i dalej nie mam prędkości na liczniku

Edytowane przez grbrandys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

Jestem posiadaczem mojego już trzeciego Passata 3BG.

Ale mam mały problem i nie wiem co jest grane.Natomiast mam duży wyświetlacz w zegarach który pokazuje (powinien pokazywać) poszczególnie które drzwi są otwarte lecz u mnie nie pokazuje drzwi od kierowcy ze są otwarte. Nawet nie ma sygnału jak mam światła włączone przy otwartych drzwiach ani nawet lampka się nie zapala w podsufitce jak otwieram drzwi.Na inny drzwiach wszystko jest ok. Co może być przyczyna? Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Problem w moim Passku 1.8 ABS 90KM 96r. wygląda tak, że wskaźnik paliwa cały czas leży na samym dole. Po przekręceniu kluczyka minimalnie podnosi się ( nie sięga nawet drugiej kreski). jak sobie z tym poradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość amarch

Dzisiaj udałem się do mechanika w sprawie nie działającego prędkościomierza. Okazało się, że przyczyna była banalna. Wystarczyło wyczyścić kostkę od czujnika w skrzyni biegów. Koszt 20 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja od paru dni mam inny problem choć podobny. Mianowicie chodzi o to że wyskoczył mi komunikat o tym że należy sprawdzić poziom oleju (mam pół FIS) komunikat zgasł a powyżej powinna zapalić sie żółta ikonka oleju i co patrzyłem patrzyłem i sie ledwo żarzyła prawie niewidoczna w dzień.

Nie pali się wcale ikona od tempomatu i małej ilości paliwa.

przeciwmgłowe widać dobrze więc nie wiem co jest nie pamiętam czy pali sie ręczny i akumulator przy odpaleniu ale chyba tez nie(jeszcze sprawdze) wiecie może którymi kostkami dochodzi do licznika wskaźnik tempomatu?

 

Dodam że takie objawy ujawniły się mniej więcej po tym jak zaczeły mi wariowac migacze po prostu migneły raz dwa czasami wogóle i sie zacinały tu akurat była wina przekaźnika umieszczonego pod przyciskiem awaryjnych świateł. Ale zanim sprawdziłem przełacznik awaryjnych to odpiołem całą kostke od migaczy przy kierownicy i podpiołem starą manetkę migaczy żeby sprawdzić czy to przez nie. Wszystko było tak samo czyli nie działało więc wykluczyłem manetke.

 

I jak pisałem wyżej mniej więcej po tym odpinaniu kostki zaczął mi nie wyświetlać licznik wszystkich ikonek.

Ktoś miał podobny przypadek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś wie czemu podświtlenie wskaźników jest bardzo bradzo słabe albo w ogóle go nie widać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ktoś wie czemu podświtlenie wskaźników jest bardzo bradzo słabe albo w ogóle go nie widać?

Padł ci regulator natężenia oświetlenia. A ściślej - potencjometr w pokrętle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo bo podświetlenie nawiewów działa, regulacja licznika też. nie palą się w pełni jedynie kontrolki ikonki od akumulatora, ABS, ręcznego, baku paliwa, otwarcia drzwi, oleju to znaczy w nocy je delikatnie widać. Natomiast nie pali się w ogóle kontrolka od tempomatu nawet w nocy jej nie widać a tempomat działa i dlatego nie wiem o co chodzi może ktoś przerabiał podobny temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie bardzo bo podświetlenie nawiewów działa, regulacja licznika też. nie palą się w pełni jedynie kontrolki ikonki od akumulatora, ABS, ręcznego, baku paliwa, otwarcia drzwi, oleju to znaczy w nocy je delikatnie widać. Natomiast nie pali się w ogóle kontrolka od tempomatu nawet w nocy jej nie widać a tempomat działa i dlatego nie wiem o co chodzi może ktoś przerabiał podobny temat
popraw kostki w zegarach i mase

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
popraw kostki w zegarach i mase

 

właśnie o tym tez myślałem, jedną kostke poprawiłem tą po lewej bo jest do niej dostęp od bezpieczników ale do drugiej jeszcze sie nie dobrałem. Dzisiaj zobacze co tam sie stało.

A pytanko czy to możliwe że gdzieś jest wilgoć woda? bo podejrzewam że przez drzwi pasażera mi gdzieś cieknie czasami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i nadal nic jednego dnia było widać przez moment ale jak odpaliłem powtórnie to znwu się nie paliło

 

Panowie i Panie

Problem cały czas występuje widze kontroli w nocy przy zgaszonym podświetleniu nawiewów itd to znaczy zanim przełącze na pozycyjne. Widać wtedy ręczny, błąd poduszek, aku w momencie odpalania, tempomat świeci jeszcze gorzej niż reszta. Świeci mam na myśli żarzy się ledwo co to wszystko widać. jeśli zwolnie ręczny to lepiej widać pozstałe wskaźniki(paliwo, poduszki itp.)

Prosze o pomoc sugestie, mnie osobiście się wydaje że gdzieś mi spiernicza zasilanie do masy, jest delikatne zwarcie, za słabe napięcie i stąd pytanie.

 

Jaki przewód jest odpowiedzilany za podświetlenie ale tylko ikon w liczniku? wiem że na pewno to przewód w wiązce zakończonej niebieską wtyczkę bliżej bezpieczników.

 

Jak ktoś dysponuje schematem prosze o podpowiedź.

Edytowane przez stinger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności