Skocz do zawartości
Gość Paulooo

Prędkościomierz i inne wskaźniki - nie działają

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę że nie będę sam hehe. U mnie w passacie pada oświetlenie i automatycznie wszystkie wskazówki też... Zaznaczam że na zimnym aucie wszystko jest w porządku... Gdy się zagrzeje dzieją się takie cyrki... Raz jest w porządku za chwilę wszystko pada... W czym może tkwić problem? Licznik do wymiany czy jakiś zimny lód? Z góry dziękuje za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze wskaźnikiem temp. płynu chłodzącego. Działa sobie randomowo jak widać na fotkach.

Doradźcie, czy ktoś miał już styczność z takim problemem? Bo nie wiem jak przygotować się, czy da się to naprawić, czy trzeba wymienić fragment licznika, lub jego część? Nie rozbierałem jeszcze licznika w 3B, a nie chciałbym już do tematu wracać :)

 

Nie działa jeszcze przycisk kasowania licznika okresowego, ale domyślam się, że to tylko drobna usterka guzika.

 

th_3b5%202000%201.6_1_zpsv9xzrcuj.jpg th_3b5%202000%201.6_2_zpsimkziukx.jpg

 

Auto to 3B5 2000r 1.6, licznika z MFA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam . jadąc dzisiaj wszystko było ok dojechałem na miejsce zgasiłem silnik. Ponownie odpaliłem po 20min i "szokk" nie działa podświetlenie liczników cała reszta świeci ładnie kontrolki działają tylko brak podświetlenia licznika prędkosci i obrotów silnika. Bezpiecznik ( nr 15 ) sprawdzony wsadziłem łapsko obok bezpieczników poruszałem kablami i nic . Co może być przyczyną????. Ściemniacz działa bo kręcąc oświetlenie wskaźników przygasa.

 

Wg. schematu mogły paść same lampki od podświetlenia licznika. Albo regulator natężenia. Ale wtedy wskazówki świeciłyby gorzej albo wcale. Ale jeśli mówisz, że dobrze to wskazuje na same lampki. Masz zegar z czerwonymi wskazówkami, a one mają najmniejszy pobór ze wszystkich kolorów stąd tylko one świecą, ale resztką.

To tylko teoria, bez pomiarów się nie obejdzie.

http://forum.vw-passat.pl/threads/572-Zmiana-podświetlenia-w-B5

Tutaj wiedza z jakimiś danymi pomiarowymi.

 

Moje pytanie do wszystkich: Opadła mi wskazówka prędkościomierza(ale niemca w 2,5 tdi wyprzedziłem :D). Nie jest do góry, na boki czy coś. Jest totalnie na dół. Czasem zdarzy jej się drgnąć kawałek podczas zwiększania prędkości ale i tak wraca albo bardziej cofa. Nie grzebałem we wnętrzu zegarów. Za to VAG podczas testu wskazówek nie wpływa zbytnio na tą od prędkościomierza(reszta działa jak należy). Co muszę zrobić, oprócz wymiany zegarów? Rozbiórka i tak na mnie czeka, będę wymieniał podświetlenie.

Edytowane przez jerzalke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opadła mi wskazówka prędkościomierza(ale niemca w 2,5 tdi wyprzedziłem :D).

Hahaha :lol2 Bo może spał akurat.

Ja przy 203 km/h wyprzedzilem A8 w TDI-ku :bry2 To zalezy komu i kiedy chce sie mocniej depnąć w pedal.

W kwestii tematu -skoro wskazówka prawie sie nie rusza, to zamiast kupować licznik, rozbierz swój i spróbuj wskazówkę docisnąć do licznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można jakiś namiar na to jak się dostać bez szkodzenia do zegarów? Bo na tym forum zdjęcia działały, ale w 1997.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw odkrecasz plastiki na kolumnie kierownicy-sruby są od spodu. Potem odkrecasz zewnętrzny plastik obudowy licznika i na koniec - 4 widoczne śruby przy liczniku. Wyciągasz go, odpinasz dwie wtyczki i rozkrecasz sam licznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam tez mam taki problem z samochodem i chcialbym sie dowiedziec czego moze byc wina jesli zegar stoi na 20 pali sie kontrolka akumulatora a reszta pontrolek lekko sie podswietla i samochod po 1sekundzie gasnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam mały problem ze swoim passatem może ktoś miał taki przypadek. Po rozgrzaniu się samochodu i przejechaniu około 10kilometrow licznik kilometrow opada na zero A gdy jadąc samochodem i bujajac go na boki wariuje wskaźnik od benzyny. Ale gdy się zatrzymań i ruszam i jadę wolno do 20km/h działa.Co może być mu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich czytających,od wczoraj jestem posiadaczem B5 1.9 90km,kupując auto zwróciłem uwagę na brak pracy obrotościomierza,sprzedający stwierdził ze to nie jest poważna usterka,ze raz pokazuje a raz nie?jakoś nie pokazał ani razu obrotów,pozostałe zegary ,prędkościomierza,temp,i paliwa działają.Dodatkowo okazało się dzisiaj że ikona swiec żarowych tez się nie pali,przekaznik pyka i auto ładnie zapaliło.Jest to trochę denerwujące,ale czy to jest przypadłość licznika czyli do wymiany,czy cos bardziej poważnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności