Skocz do zawartości
abus888

1.9 TDI AHH, zgasł ;/

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich, to moj pierwszy post na forum wiec jesli cos gdzies zle to z gory przepraszam.
Mam Passata b5 1999r. 1,9tdi AHH kombi, problem polega na tym ze; samochod dostal zwarcia na instalacji elektrycznej wycieraczek na zapalonym silniku poczym silinik zgasł i nie dalo sie go uruchomic. wymienilem ten bezpiecznik co jest pod maska w obudowie komputera 15A bo byl spalony i ten przekaznik 219 (tak profilaktycznie) i samochod zapalil.... ale chodzi jak stara k..... 

przy dodawaniu gazu "rechotaja" wtryski, kopci, brak mocy. brakuje mi pomyslow na ten samochod ;/ 

bledy zczytane Vagiem bo tylko tyle potrafie zrobic;

jesli ktos kiedys taki temat przerabial to bardzo prosze o pomoc albo o kogos kto mi to ogarnie na slasku :(

a i dzisiaj przestal reagowac na pedal gazu... silnik po zapaleniu chodzi na wolnycj obrotach a po lekkim "dodaniu" gazu jest reakcja po czym silnik sam si wkreca na okolo 1100 -1200obr/ min i mruga kontrolka swiec zarowych ;/ i jeszcze jest blad przeplywomierza mas air sensor, ktory wymienilem na inny uzywany i niby dobry ale tez nie ma efektu dalej bledy wracaja po kasowaniu

P_20180205_172710.jpg

Edytowane przez abus888
dopisanie nowinek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiał bym na coś elektrycznego , coś się uwaliło w  sterowniku silnika a może kostki pod sterownikiem zaśniedziały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewno już sobie poradziłeś - ostatni z błędów był zapewne przyczyną. Miałem coś podobnego kiedyś, skończyło się na wymianie czujnika pod pedałem hamulca., tylko, że u mnie nie gasł, tylko mrugał kontrolką świec żarowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poradzilem.... przyczyna tego calego zamieszania byl przekaznik wycieraczek ktory dostal zwarcia przez co upalily sie zgnite i zielone kable pod nogami kierowcy z modułu komfortu.... ;/  po regeneracji przewodow pod nogami auto zaczelo normalnie pracowac, skasowalem bledy, wsadzilem nowy przekaznik wycieraczek i poki co jest wszystko ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności