Skocz do zawartości
Danek75

Interpretacja zamglenia

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, VWMarcin napisał:

Pranie mózgów chyba.

To się nazywa przerost EGO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, jihad napisał:

 

Nie, nawigacja to takie samo wyposażenie jak automat, czujnik zmierzchu albo tempomat aktywny. Żadna z tych rzeczy nie jest obowiązkowym elementem pojazdu. One mogą pomagać kierowcy, jednak to on ostatecznie jest odpowiedzialny.

Nie mówiłem tu o elementach obowiązkowych a wyposażeniu fabrycznym, a wg Twojego toku myślenia można by przyjąć, że kierowca jest odpowiedzialny za korozję nadwozia, wykluczając oczywiście wszelkie uszkodzenia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, kolec napisał:

że kierowca jest odpowiedzialny za korozję nadwozia, wykluczając oczywiście wszelkie uszkodzenia .

Za korozję nie jest odpowiedzialny, ale za właściwe użytkowanie wyposażenia auta już tak. Wszelkiego rodzaju czujniki i moduły, czy to wyposażone fabrycznie czy nie, nie zwalniają z myślenia. To są tylko urządzenia, które mają ułatwić życie kierowcy, a nie zwalniać go z odpowiedzialności. Np. system automatycznego parkowania(nie wiem jak to się nazywa)-jeżeli zawiedzie i auto uderzy w inny samochód to będzie czyja wina? ZAWSZE kierowca podejmuje decyzję i to kierowca odpowiada jak korzysta z ułatwień technologicznych. Dam przykład. Oglądałem program na TVN Turbo gdzie testowali system radarowy Volvo, który miał zatrzymywać się przed przeszkodą. Efekt był taki, że podczas jednego z testów Volvo wtatarowało  w tył jadącego przed nim auta. I niby co? Wina fabryki? A może mandat należy się dyrektorowi Volvo czy inżynierowi, który zaprojektował ten system? Dokładnie tak samo sprawa ma się do czujnika zmierzchu(deszczu) i nie mylić z czujnikiem przejrzystości powietrza, bo nawet nie wiem czy takowy istnieje.

A już całkowicie inną parą kaloszy w przypadku kolegi Danek75, jest interpretacja mgły przez żandarmów. Niestety, jest to pojęcie względne i tak na dobrą sprawę nigdzie nie sprecyzowane(za wyj. p.mgłowych tylnych-pamiętam o owsie dla konia:D)

Edytowane przez bbbb
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności