Skocz do zawartości
radekrp90

[B6] Tylne przeciwmgielne - "spalona" żarówka po właczeniu

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem podobnego tematu więc zakładam nowy. Może ktoś już się z tym spotkał lub jest to jedna z "typowych" awarii w VW,  o której nie wiem ;)

Do rzeczy - po włączeniu świateł przeciwmgielnych tylnych światło na chwilę się zapala i gaśnie jednocześnie na zegarach jest informacja o awarii. Żarówka wydaje się ok (świeci się przez chwilę, a włókno jest całe), wtyczka czysta i dobrze wpięta.

Gdzie szukać problemu - wiązka w klapie? bordnetz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj na początek podpiąć inną żarówkę i sprawdź co się dzieje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na powrocie z pracy kupię, bo wczoraj mi się w tych temperaturach już nie chciało tego robić. Dziwi mnie to jednak, bo żarówka wygląda ok i na dosłownie sekundę się zapala za każdym przełączeniem włącznika w pozycję "przeciwmgielne tył". Zobaczę jeszcze pod VCDS w teście czy jest tak samo.

Jak rozumiem - nie jest to "typowa" awaria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem, żarówka jest ok. Do żarówki dochodzi tylko impuls napięcia, a w sterowniku jest błąd uszkodzonej wiązki, więc zapewne gdzieś w klapie jest zwarcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie wiązka się wygina? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przypuszczam, że to wyjście wiązki z zawiasu ale sprawdzę to gdy będą dodatnie temperatury, bo nie mam ochoty rozbierać teraz "pół" bagażnika ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@radekrp90 mialem ten sam problem wymienilem nawet plastik z wtyczka w lampie, zarowka nie ma styku jedynie wymiana na nowa mi pomogla tez kombinowalem z wiazka ale nie pomoglo. Zarowka koszt 1 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś, że żarówka jest ok? Tak więc rada raczej nic nie wnosząca... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Daku napisał:

@radekrp90 mialem ten sam problem wymienilem nawet plastik z wtyczka w lampie, zarowka nie ma styku jedynie wymiana na nowa mi pomogla tez kombinowalem z wiazka ale nie pomoglo. Zarowka koszt 1 zl

Jak już wspomniał wyżej @Dreyfus, żarówka oraz wtyczki są sprawne. Ale dla spokoju przełożyłem miejscami całą żarówkę wraz z gniazdem pomiędzy światłem cofania, a światłem p.mgielnym - cofania świeci, przeciwmgielne generuje błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązałeś problem? Dzisiaj napotkałem się z tym samym. Prawa tylna lampa przeciwmgielna nie świeci. Błąd na desce i na vagu. Podmiana żarówki razem z wtyczką nic nie daje. Jest od tego jakiś bezpiecznik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo przeszło - nie zaglądałem tam więcej, ale będę musiał przejrzeć wiązkę na styku klapy i karoserii, podobnie jak te przy drzwiach (przerywa jeden z głośników i czasami nie działa prawe lusterko). Swego czasu w A3 8P nie działał zamek - cały był tylko jeden gruby kabel zasilający, a cała reszta połamana. Auto miało dopiero 10 lat i 150.000 przebiegu więc sądzę, że w takim B6 nie będzie lepiej.

Póki co nie miałem czasu na to więc odpuściłem. Może przy kolejnej wymianie oleju odświeżę temat :D

Bezpiecznik sprawdzę Ci później, chyba że ktoś mnie uprzedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zlokalizowałem błąd...

 

Prawa lampa przeciwmgielna nie świeci, bo nie może :D jest tam żarówka od wstecznego, a w lewej jest przeciwmgielny. Lampy były kiedyś modzone, więc nie wiem czy każdy tak ma.

 

Czyli wszystko świeciło dobrze a błąd wywalało na desce i vacds.

 

Podczas poszukiwań przyczyny nie działania spryskiwaczy świateł zaznaczyłem w tej zakładce pierwszą linijkę. I jak się później okazało to waliło błędem tylnej żarówki przeciwmgielnej. Co to ma do rzeczy nie wiem. Po odznaczeniu błędu brak. Ogólnie zaptaszkowanie któregokolwiek z bitów w tej zakładce wiąże się z błędem o którym wspominałem...

 

image.php?dm=T4FX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zwróciłem uwagi, że piszesz o dwóch lampach przeciwmgielnych. U Ciebie są chyba "mieszane" lampy z wersji UK/EU dzięki czemu obie lampy mają takie same kolory.

Co do samego problemu z kodowaniem, podobno wersja AKP czasami powoduje takie problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności